Dojčenské fľaše Avent

rajcalu
20. júl 2006

Kocky, chcem Vás, ktoré máte uz skusenosti s flaskami AVENT poprosit o radu. Mam v umysle nakupit si flasky tejto znacky, ale vraj su AVENT flasky z plastu a nie zo skla. Nie su lepsie sklenene flasky? Ako tieto plastove flasky sterilizujete, ak nemate sterilizator AVENT? Normalne horucou vodou? Dakujem za radu, pomozete mi v rozhodovani.

tonicka
21. júl 2006

baby, máte niektorá skúsenosti s elektrickou odsavackou AVENT? ☹

pegy
21. júl 2006

Veru, aj megg ma pekne fotky! 😎

verus
21. júl 2006

k tomu ohrievacu: nam sa velmi zisiel ohrievac na mliecko, ked sme krmili mojim odsatym mliekom. to sa totiz nema ohrievat v mikrovlnke. Vraj sa tak nicia protilatky, a okrem toho sa neda uplne odhadnut teplota a tym by sa tiez mohli znicit dalsie dobre veci, ktore v nom su. a tiez by je tam riziko popalenia dietatka, lebo v mikrovlnke sa ohrieva nerovnomerne. Z podobnych dovodov by sa nemalo ohrievat v hrnci s vodou - lahko by sa presvihla spravna teplota. no a na toto je ohrievac dobry - zohreje presne na spravnu teplotu a navyse som v nom mohla na rovnakej teplote nechat mliecko, ked sa maly napr. zrazu rozhodol, ze teraz este 20 min jest nebude.

verus
21. júl 2006

Babenky a k tym aventackym flaskam - vie mi niekto povedat, aka je presne ich vyhoda v porovnani s ostatnymi okrem toho, ze maju dobre cumliky? mne sa totiz zdaju strasne siroke, take nemotorne do ruky, mame doma aventacke aj ine a uvazujem, ze by som zacala radsej s inymi...

ena
21. júl 2006

na ohrievanie odstriekane MM by som asi radsej tiez pouzivala ohrievacku, ale na UM staci aj mikrovlnka, lebo tam zohrejes len vodu a UM pridavas az potom ...

barbulka
24. júl 2006

ahojte, ja mam tiez vsetko Avent, dovezene z USA za 1/3 ceny, preto ak mate moznost, nechajte si to doviezt !! Priklad. sada odsavacka + 4 flasticky + temotaska (mam ju aj v albume) u nas stoji na inete 3500,- Sk, tam som ju kupila za 50 dolarov ...

september, ja som pocula, ze ta ohrievacka je super vec, ak ju budem potrebovat urcite si ju kupim, je to bezpecnejsie ako mikrovlnka 🙂

rajcalu
autor
24. júl 2006

Tak uz som nakupila 😀 Mam doma startovacku za 899, co je cena rovnaka ako na stranke: www.babymarket.sk. Flasky su uplne lahucke, myslim, ze budeme spokojni. 😀

tonicka
24. júl 2006

Vidím, že sa pojdem aj ja poobzerať, čo kde stojí a ukecali ste ma na Avent 😅

Ahoj Barbulka, uz si sa vrátila z dovolenky? 🙂

alexandra
24. júl 2006

ja som tiez cez vikend kupila sadu:
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

sice za 1000, ale dostali sme k tomu oblecko pre mimi za 200 zadara 😀

tilly
24. júl 2006

alex super, bola si v tom obchode predeti? Inak, máte kočík steggi star? aj ja som ho mala, je to dobrý kočík

kattum
24. júl 2006

tehulky, nekupujte flasky ani odsavacky dopredu, ja mam dodnes nevybalenu AVENT startovaciu sadu flasiek, lebo kojim a flase nepotrebujem. Skoda peniazkov. Poucte manzelov, kde sa to da kupit a v pripade nutnosti to kupia, ked budete v porodnici.

tilly
25. júl 2006

môj muž kupoval tiež odsávačku, deň pred tým, ako nás púšťali z pôrodnice...
fľašky pri kojení určite netreba, ale neskôr sa zídu. Avent dáva 2 fľašky k odsávačke, to na začiatok stačí a keby sa niečo stalo (nebude mliečko alebo tak), tak hlavne v BA sa aventky dajú kúpiť v každej lekárni pri hypermarketoch, ktoré sú non stop...

rajcalu
autor
25. júl 2006

Ja tiez chcem kupovat odsavacku, ale az ked ju budem naozaj potrebovat. kedze mam lekvaren pod domom, muzik by to mohol zvladnut 😀
Popri kojeni by som chcela aj odsavat aby mohol aj muzik obcas maleho nakrmit. Uz sa na to aj on tesi. Hlavne na krmenie v noci, ked pojde na druhy den do prace 😀

denik
25. feb 2007

maminky, ktoré používate tieto výrobky, chcela by som vás poprosiť, ak máte niektorá OHRIEVAČ fľašiek a detskej stravy Express, nemohli by ste mi do IP poslať slovenský (český) návod na používanie? alebo prefotený poštou? my sme ho totiž dostali zo Španielska a tam sú všetky priložené info len po španielsky a nemám nikoho, kto by mi ich preložil.. veľmi by ste mi tým pomohli - ĎAKUJEM 😵

domika9
24. aug 2010

ahojte chcem sa opytať či aj vy mate flaše ktore po prevrateni teču popod uzaver , mam dve flaše avent a obe to robia no mala menej a myslím že to nie tym že by som vrchnak slabo pritiahla alebo zašrubovala nakrivo ide mi to neskutočne na nervy asi tie flaš vyhodím alebo robím niečo zle ? je nato nejaka finta alebo som tak zle natrafila že som kupila dve nepodarene flaše ? alebo ich ja neviem zašrubovať? prosím poradte ..

kika7
31. aug 2010

@domika9 - mne to robí flaša občas a v mojom prípade to je preto, že keď sa ponáhlam a sypem mlieko do flaše, tak mi ten prášok zostane na šróbovacej časti a potom mi to po prevrátení teče... niekedy sa mi to stáva dosť často za sebou...potom to otvorím a zašróbujem ešte raz a je to v pohode...

pimpa
7. sep 2010

mne sa na aventkach paci aj to, ze sa daju pouzit neskor uz nielen na mlieko, ale ked ich zastupilkujem, mozem dat do toho hocijaky prikrm, struhane ovocie, alebo kasu a zbalit na cestu 🙂

beaska
9. nov 2010

mozte mi poradit? kupila som si flasky a zistila som ze nemaju krytky ,aby netieklo mlieko po prevrateni flase, daju sa kupit krytky aj po kuse?a v lekarni? dakujem za radu

dosa
9. nov 2010

@beaska - to asi nekupis po kuse, kupuje sa to zvlast, nie je to k flaske a v jednom baleni ich je tusim 6
http://www.mojalekaren.sk/avent-tesniace-vrchna...

ichbinich
9. nov 2010

@beaska:
Krytky maju tam, kde maju Avent flasky a ostatne vyrobky. Je to myslim 4 alebo 5-kusove balenie, ale uz sa nepamatam, kolko to stalo.
Inak ked mas na flaske cumel, tak netreba dodatocny kryt. Tie Avent cumle su akurat take velke, ze ked je na flaske aj vrchnak, tak tesnia a mliecko nevytecie (vyskusaj, cumel ale musi byt rovno a viditelne sa dotykat vrchnaku). Funguje to aj s MAM cumlami. Navyse to u AVentu nefunguje tak, ako boli stare sklenene flasky, ze pod cumlom bol kryt. Na kryt plus cumel v Aventkach nie je miesto. Tie krytky, ktore sa daju dokupit, sa pouzivaju na zavretie flasky bez cumla (napr. na odsate mliecko do chladnicky).

beaska
9. nov 2010

@ichbinich
@dosa dakujem za radu som to ani nevyskusala, som este stara skola syna som mala pred 9 rokmi 😅 😀

alenka000
7. feb 2011

ahojte, počuli ste o tom ako sťahuju v krajinách z predaja plastove kojenecké fľašky že obsahuju škodlivý bisfenol??? A my tiež sme prve tri mesiace použivali avent fľašku a odsavačku LOVI lebo inu u nas nemali narýchlo..som z toho nešťastná že človek sa snaží dať svojmu drobcovi to naj a nakoniec zisti ake je to nebezpečne...máte niekto nejake info o tomto viac??? všetko som už vyhádzala ale čo teraz...vie niekto poradiť kvalitnu sklenenu fľašku s dobrým cumlikom???ďakujem

dosa
7. feb 2011

@alenka000 - to bolo uz trocha davnejsie, nie? a bolo presne rozpisane o ktore flase islo... tieto nove uz by mali byt v poriadku... nooooo, ale nikde nie je napisane, ze za par rokov v nich najdu nieco ine....

ichbinich
8. feb 2011

@alenka000:
Ja som Avent flasky a odsavacku kupovala v decembri 2009, a to uz na noch bolo vyslovene napisane, ze BEZ BPA. Ak sa dobre pamatam, tak vsetky vyrobky pre babtkach su uz bez BPA. Ale je mozne, ze starsie flasky a ine potreby to este obsahuju.
Mozno si to ani nemusela vyhodit... Ked budes kupovat nove, pozeraj na obal. Casto to byva v zelenom kuzku nejak zvyraznene.

alenka000
8. feb 2011

ja som tu avent fľašku kupovala asi zhruba v oktobri....ale aj tak už sa mi konečne naučil malý papať z prsnika /predtým nevedel nevládal si stiahnuť papali sme kombinovane/ tak tie fľašky nechcem už ani vidieť......stačili nám dva mesiace..

alenka000
8. feb 2011

ak to aj bolo dávnejšie ja som to počula len nedávno v správach ...škoda...že nie skor bola by som sa inak zariadila...

denisocka
26. jún 2011

mna zaujíma,preco tie avemtky pretekaju-vzdy vtedy,ked to človek najmenej caka a ponahla sa . srubujem odušu a tečie a tečie 😠

domigb
26. jún 2011

@domika9
@denisocka aj z mojích fliaš tečie...Teda čajík mlieko som si nevšimla...Ešte že mám držiak na flašu,lebo by som celú prebalovaciu tašku mala poolievanú.....A že najlepšie flaše.... 😝 😝 😝

denisocka
26. jún 2011

@domigb len mna zaujíma,kde je ten grif .... prečo to tečie,netečie stale,iba vtedy ked to prave nepotrebujem ,auuuu

pimpa
29. sep 2011

chcem sa opytat, ci niektora z vas kombinuje dojcenie s krmenim z avent flasky. Ci nie je problem potom s prisatim na prsnik..lebo avent ma predsa kvoli tomu siroky cumlik a siroke hrdlo flase, aby dieta nezabudlo nasiroko otvarat pusinku..co myslite? MAte niekto skusenost s tym? 🙂