Dojčenské fľaše Avent

rajcalu
20. júl 2006

Kocky, chcem Vás, ktoré máte uz skusenosti s flaskami AVENT poprosit o radu. Mam v umysle nakupit si flasky tejto znacky, ale vraj su AVENT flasky z plastu a nie zo skla. Nie su lepsie sklenene flasky? Ako tieto plastove flasky sterilizujete, ak nemate sterilizator AVENT? Normalne horucou vodou? Dakujem za radu, pomozete mi v rozhodovani.

bubonic
20. júl 2006

moja švagriná používala túto značku. fľašky sterilizovala horúcou vodou, určite nemala sterilizátor. mám ale pocit (bolo to pre štyrmi rokmi), že niektoré fľaše boli zo skla. ak nezoženieš u nás, skús sa opýtať v rakúsku, ona tam všetko nakúpila. ešte jedna rada - ak máš fľašky AVENT, púzdro na ne musí byť tiež tejto značky, nakoľko do iného sa to nezmestí - aspoň čo sme skúšali.

barunka
20. júl 2006

ahoj. ja mám od AVENTU fľašu na učenie a som spokojná. začínali sme s obyčajnou sklenenou, ale drobček mi škaredo papal a teraz to ide v pohode...

rajcalu
autor
20. júl 2006

dakujem za rady. Uz som si vsimla, ze AVENT flasky su banatejsie, ze sa mi to asi do klasickeho puzdra nezmesti. Chcem kupit tu startovaciu sadu, kde su 4 flase. Bohuzial to vsade maju tak zabalene, ze sa to neda chytit do ruky ☹

ani
20. júl 2006

Ahojte, ja pouzivam tiez flasky Avent a som velmi spokojna, zevraj su aj protikolikove, neviem, ale nas drobec zatial nemal velke problemy s bruskom, takze mozno na tom nieco bude. Su s plastu, ja ich vyvaram normalne v hrci. Ja uprednostnujem plast, lebo tie sklenene flase su dost tazske. A co sa puzdra tyka, mne sa zmesti flasa do puzdra, nie od Aventu, tak neviem.....pa pa 😀

rajcalu
autor
20. júl 2006

Ani, a kolko tych flias mas? Mas iba tuto znacku, alebo to kombinujes aj s inymi?

ani
20. júl 2006

Ja pouzivam len Avent a mam 3 flase, neviem ci je to malo, ale mne to staci....

rajcalu
autor
20. júl 2006

Ani, tak to je super, tie flasky su z tych drahsich. Ked kupim tu sadu mam hned 4 a este nejaku jednu sklenenu doma mam. Dakujem Vam vsetkym za radu, uz som sa rozhodla, hned nabehnem do lekarne a idem to kupit. Este raz dik.

pegy
20. júl 2006

rajcalu,
este jedna vec. Ak chces kupit odsavacku- ta z Aventu je vyborna a mas k nej hned 2 flasky aj s cumlikmi. myslim, ze tento balik je vyhodnejsi. Sama ho mam a som velmi spokojna. Skusala som aj ine odsavacky, no na tuto nedam dopustit.

babulka
20. júl 2006

My mame Avent flase, som s nimi spokojna, kupila som naraz odsavacku v sade s flastickami, aj novorodenceku starovaciu sadu aj sterilizator do mikrovlnky. Ale radsej nekupuj vela, lebo ak budes kojit (co odporucam co najdlhsie, odpadnu starosti s umyvanim, chystanim mlieka, sterilizovanim a pod. - ja sama som kojila 4,5 mesiaca a popri tom dokrmovala, a bolo to "o hubu"), budes mozno potrebovat jednu flasticku "pre istotu" na vodicku alebo cajik.

rajcalu
autor
20. júl 2006

Pegy, odsavacku este neviem, ci kupim. To mozem vybehnut aj ked pridem domov z porodnice. Niekto mi radi, ze je to dobra vec, niekto ze je to bolestive. Kedze este maly nie je na svete, neviem to posudit. Kupit ju mozem hocikedy 😝
Babulka, tu flasku na cajik mas aku? To je nejaka specialna? Alebo len nekombinujes cajik a mliecko do rovnakej flasky?

babulka
20. júl 2006

Rajcalu, pouzivam tu istu, co som pouzivala na mliecko, kym bol este malinky a stacilo mu pit z malej 125 ml flase. Teraz uz mame 260ml, lebo je to velky hlados. Kupila som akurat take uska co sa k tomu pripevnia, aby si to uz sam drzal. Avent je v tomto super, ze vsetko pasuje na vsetko

rajcalu
autor
20. júl 2006

No super, presvedcili ste ma. Ja som uz vlastne bola rozhodnuta, len ma vcera zacala od toho odhovarat susedka. Pretoze ona pouzivala sklenene ☹ Tak som si to chcela overit u mamiciek, ktore maju skusenosti. Takze este raz dakujem

ena
20. júl 2006

rajcalu, avent sa ti asi najviac oplati v petrzalke v eniki beniki, ja osm tam dnes boal dokupit cumle..
JA pouzivam tiez avent flasky, mam 6 ks 260 ml.. pouziam aj na mlieko aj na vodu a sterilizujem v avent sterilizatore do mikrovlnky.. predtym som ich prevarala, ale bol pootm na nich nanos zo vsetkeho sajrajtu vo vode..
a puzdro nemam tiez original avent, nasl asom take dost velke v KIKA a vojde mi tam aj pol litrova termoska + jedna flasa, plus jedna cast zo zasobnika na susene mlieko (zn. Bocek)

ena
20. júl 2006

rajcalu a sklenene neviem neviem, maly sa snazi manip[ulovat s flaskou uz a to by sme ich pri sklenenych makli uz urcte par rozbitych 🙂
umele sa po case zanesu, napriklad ak do nich budes davat caj, aj od mlieka budu trocha matnejsie, slenene ostanu dlhsie ako nove ;))

megg
20. júl 2006

ja mam tiez Avent odsavacku aj flase. Odsavacka je fakt super, flase su Ok.

rajcalu
autor
20. júl 2006

Megg, odsavacku mas rucnu alebo tu elektronicku ISIS IQ?
Eni, Petrzka je mi trochu daleko. Priamo pod mojim domom je lekaren a maju tam fakt dobre ceny. Startovaci balicek ma tam stoji o 300 Sk menej ako v KIKA. Aj ked KIKA je fakt z tych drahsich obchodov. 😠

megg
20. júl 2006

Rucnu. Ta je veeelmi v pohode. Nic neboli a ide to šup-šup 😉
Ja som kupila tu sadu v KIKE 😖 a bolo to straasne drahe 😠 aspon podla mna! Len som to potrebovala rychlo kupit a az potom som objavila lekaren,kde ju mali asi o 400 Sk lacnejsiu! fnuq 😒

bubonic
20. júl 2006

a môžeš napísať kde v lekvárni si kúpila ten avent? lebo videla som ho aj v petržke v lekvárni v carrefoure, ale ceny som nepozerala.

megg
20. júl 2006

celkom fajn cenu mali v lekarni na zlatych v tescu.

babulka
20. júl 2006

Ja som nakupila celu moju Avent zasobu v zdarvotnickych potrebach na Strecnianskej, su tam ochotne "tety", ked nieco nemaju, tak objednaju zo dna na den. A o doooost lacnejsie nez v Kika.

pegy
20. júl 2006

rajcalu, ja som tiez planovala kojit, ze flasky to ma neaujma a odsavacka vobec nie, no realita je ina. Mas pravdu, toto je lepsie dokupit podla potraby, ved uvidis. Mozno budes iba kojit a nebude ti treba ziadnu flasku ani odsavacku, a to by bolo to najlepsie.
Inak zaujala ma tvoja fotka a pozerala som si tvoj svadobny album, mate krasne fotky!

rajcalu
autor
20. júl 2006

KIKA je fakt draha. Maju tam pekne veci, ale tie ceny. 😠 Najlepsie je asi si tam tu vec poriadne obzriet a potom to kupit inde 😎
Megg, normalne si ma navnadila na tu odsavacku. Asi to niekomu poradim ako vhodny darcek pre mamicku 😀 Teda pre mna 😀
Len pre info bubonic. Startovacia sada v KIKA cca 1200 Sk. U nas v lekarni 899 Sk 😵

megg
20. júl 2006

Naozaj v KIKE to nekupujte. Iba v pripade nevyhnutnosti (napr. ja, ked mi ju kupoval manzel v nedelu vecer o 19.00hod!!) 😅
A keby som to dostala ako darcek od niekoho...tak by ma to naramne potesilo! 🙂 Mozno pocas tehu to cloveku tak nedojde, ze "naco mi je odsavacka"..ale po porode je to fajn pomocnik 🙂

rajcalu
autor
20. júl 2006

Pegy, dakujem. Na svadbu som pomaly aj zabudla. Teraz ma plne zamestnava maly v brusku a to este ani na svete nie je. Ak sa da, pozri aj fotky Megg, aj tie sa ti budu urcite pacit. 🙂

megg
20. júl 2006

rajcalu 🙂

sylvie
20. júl 2006

aj ja pouzivam AVENT - flase, sterilizator, flasky na skladovanie mlieka, odsavacku a krem na bradavky.. vsetko je super.. odporucam..
a flasky davam do mraziaka, a v pohode, tak snad aj sterilizaciu by mali zvladnut, ved sa spytaj v lekarni.. inac ja mam sterilizator do mikrovlnky a stal tisic korun.. za 10 min. mas vysterilizovane..

tilly
20. júl 2006

tak ja sa len pridám, AVENTky sú fakt najlepšie flašky a sosátka, hlavne pre takých vymýšlavcov ako je zlobr. Fakt sa to v KIKE neoplatí, skoro som odpadla, keď som tam videla tie ceny... Ja som kúpila jednu flašu v PK za 303 Sk a v ten istý deň som ju v kike videla za 465! Dobré ceny majú v lekvárni pri kenvele v shopping palace

cat
20. júl 2006

Aj ja som s Aventkami od začiatku maximálne spokojná. Aj dudlíky mám aventky, lebo majú krytky a Tom iné ani nechce. Ale zatiaľ najlepšie ceny som videla v Hypernove v lekárni. Aj Nutrilon tam stojí 319,- a inde aj 399,- 😲

september
20. júl 2006

ahojte,
aj ja planujem nakupit vsetko z Aventu, no myslim ze najlepsie ceny maju na www.babymarket.sk. Pozrite tam a skuste porovnat s lekarnami.
Este sa chcem spytat, potrebujete aj ohrievacku na flase a jedlo? Dufam, ze budem kojit, no ak nie, neviem si to mnozstvo flasi a ohrievanie pre dve deticky ani predstavit.... 😝

ena
20. júl 2006

semtember: my ohrievacku na flase nemame, vodu prevaram a ked dam do termosky a cast necham vychladnut, tak potom namixujem aku potrebujem 🙂 a do toho uz len pridam nutrilon, alebo zohrejem vodu v mikrovlnke a pridam nutrilon..
aj ked iedme von, tak mam vo flasi vychladenu vodu a v termoske teplu, plus v takom davkovaci sus. mlieko a za par sekund mam mlieko pripravene..