Forma na bábovku. Silikónová alebo teflónová?

anuska
13. mar 2007

Ahojte,
chystám sa kúpiť si bábovkovú formu ale neviem sa rozhodnúť či si mám kúpiť silikónovú alebo teflónovú. Máte s týmto nejaké skúsenosti?
ďakujem

anuska
autor
13. mar 2007

nemá s tým niekto skúsenosti?

matar
13. mar 2007

anuska, ja mám sklenenú (jasné že z varného skla 🙂 )a tá je asi najlepšia

snilko7
13. mar 2007

anuska ja mám doma teflonovu a pravdu povediac, zopár krát sa mi tam bábovka už poriadne prilepila a to som ju fakt poriadne vymastila aj múkou vysypala 😅

ramzesa
13. mar 2007

ja mam teflonovu, ale kedze mame plynovy sporak, este som ju nepouzila, bojim sa, ze to neprezije 😅 ...mate aj s tym niektora skusenost? 😅 😕

snilko7
13. mar 2007

ramzesa na tej mojej teflonovej je napísané že je vhodná do všetkých druhov sporákov a rúr

anuska
autor
14. mar 2007

tiež som inak rozmýšľala nad sklenenou. Ale pravdu povediac nikde som ju nevidela.

nezabudka84
16. mar 2007

Zenusky, ja mam silikonovu a je perfektna, sice stala vela, ale vobec ju nemusim vymastovat, vyberem babovku z rury a necham vychladnut a babovka krasne vyjde, ako pieskova torticja z formy.Vrelo odporucam 😀

tinax
16. mar 2007

nezabudka, vazne je ta silikonova taka dobra? A mas aj nejake ine - plechy na kolaciky...?

zuzka25
16. mar 2007

aj ja mam silikonovu a neviem si ju vynachvalit. je to vyborna vec. aj ostatne formy sa chystam kupit silikonove, aj ked su dost drahe, no stoji to za to. 😉

nezabudka84
16. mar 2007

Doma mame hlinikovu a tu u svokry sklenenu.Ale ziaden rozdiel som medzi nimi nespozorovala.Vzdy som vymastila jak diva a vzdy mi nesla von, aj mokre utierky som na nich davala, vymastovala som aj olejom, margarinom aj bravcovou mastou, vysypala vsetlymi mukami a efekt rovnaky.Teraz len vlejem do formy, nic nemusim vymastovat, krasne mi upecie a ma skvelu korku.Taku lesklu.Jedina nevyhoda je, ze sa na nej neudrzi praskovy cukor.Sa zosmykne.

nezabudka84
16. mar 2007

Inac sa v tej mojej da robit aj knedlik v mikrovlnke, za 2 min je hotovy a je supis.A si este nejaky pekac kupim, alebo aspon formu na mufiny.Nasporit musim... 😀

tinax
16. mar 2007

tak to som rada. Ja sice vela toho nenapeciem - nema to u nas kto jest, ale uz som par krat pozerala na tie silikonove. Len mi boli tak trochu nesympaticke. 😀 Asi sa necham presvedcit.

iva72
16. mar 2007

Súhlasím s nezábudkou. Aj ja mám silikónovú, krásne z nej bábovka vyjde a dokonca sa dá perfektne skladovať, pretože nezaberá veľa miesta - dá sa zohnúť a jej tvaru to vôbec neuškodí.

nezabudka84
16. mar 2007

Su super.Inac, prid piect k nam, by si sa nedopiekla.Mam tu formu este len od soboty a uz som piekla tri babovky a myslim, ze aj dnes daco skuchtim.Moja je do 220´C, ale sak to sa aj tak pecie iba na 160.

nosalova
30. máj 2007

Ja más sililkonovú z TUPPERWARE aj som s ňou maximálne spokojná. Len vylejem cesto a žiadne mastenie a vysypávanie. Teflónová forma sa mi osobne neosvedčila. A v tej silikónke robím aj slané alebo sladké dezerty. Dokonca aj zmrzliny. Samo sa mi to oddelí a potom bez problemov vyklopí. Ak by si mala záujem o silikónku daj mi vedieť. Robim s tým.

nezabudka84
27. jún 2007

Aj ja mam z tupperwareu a vrele odporucam 🙂

zanet63
2. nov 2015
Používateľ zanet63 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od zanet63.

silikonova je urcite lepsia, ja mam taku 🙂