Je kúzelný hrnček značky Avent naozaj kúzelný?

jamik
3. júl 2007

Ahojte. Chcela by som sa opytat, ci mate niektora skusenosti s Avent Magic cup. Je naozaj taky kuzelny? 😉
Ja mojho 1/2 rocneho syna zatial plne dojcim, ale pokusam sa mu vo velkych teplach dat aj trochu prevarenej vody. Lenze z flasky pit nechce. Nevie, co s nou robit. Tak som myslela, ze by sme skusili toto. Poradte a podelte sa o skusenosti. Stoji dost koruniek ☹

olinel
3. júl 2007

Jamik s hrnčekom z Aventu nemám skúsenosti, ale z Tupperware.Mojej švagrinin syn mal tiež problém s pitím a z tohto hrnčeka pil.Dokonca ho objednala aj kamoške.Ten cucáčik na pitie nahrádza bradavku.Ak máš možnosť si ho objednať, tak to skús.Stojí 485.-sk je to dosť, ale oplatí sa. 😎

zanettka
3. júl 2007

Ahoj Jamik 🙂 . Moja dcerka používa Avent hrnček cca od 8 mesiačkov. Trvalo jej asi 2 mesiace, kym sa preučila z dudlikovej fľašky na sosáčikovu Avent. Mne tie obyčajné dudlíkové vadili, lebo stále vodu vylievala. Avent hrnčeky neteú, kým ich dieťatko riane neobúcha o zem 😅 . Ninka má teraz 2 roky a už máme ten najvačší. Nosíme ho stále so sebou. Neviem, či je kúzelný, ale my sme maximálne spokojné. Teraz čakám druhé babatko a o cumlíkových fľaškách určite uvažovať nrbudem. Bueme sa pekne učiť piť vodičku z Avent fľaštičky.
Dufam, že som ti pomohla 😉

jenis
3. júl 2007

Ten kuzelny hrcek treba dost tahat aby z neho nieco islo, tak neviem ja ho osobne nemam. Tak neviem poradit. Ale aj ja rozmyslam nad kupou, ale mne nechce pit z hrnceka s naustkom tak neviem ci by vedela z takeho kuzelneho sat. Predsa sa tam musi vytvorit nejaky pretlak aby sa ta voda z toho dostala von. ☹
Neporadila som ☹

jamik
autor
3. júl 2007

jenis, tiez mam strach z toho tahania. Ked som starsiemu kupila taky nejaky, ja som z neho nemohla potiahnut, nie to este on. Ale ked na reklame Avent pisu, ze z kuzelneho hrnceka sa pije lahko. tak teraz neviem. ☹
A ani neviem, ci kupit ten makky sosacik, alebo tvrdy zeleny. Ja mam flasku Avent, tak som rozmyslala, kupit len naustky. Ale nepredavaju jeden biely a jeden zeleny. Vzdy len dva rovnake. No a ci ja viem, z coho mi ten moj Kubko bude chciet pit?? 😉

zanettka, aky sosacik ste pouzivali vy? Budes pouzivat sosacik hned od narodenia? To sa dá?? 😨

riusik
3. júl 2007

jamik, moj tomas nechcel pit absolutne z nicoho, ani z kuzelneho hrnceka ☹ tak som prisun tekutin riesila lyzickou a postupne sa naucil pit z normalneho hrnceka. nechcem ta strasit, iba ze aj take sa stava... samozrejme, niekedy bolo viac vody vsade okolo, takze sa to dost zle aplikovalo vonku a podobne, tak som skusila taku flasku so slamkou, ked mal rok. vsetci mi vraveli, aj pani v lekarni, ze ani z toho nebude chciet pit, ked nepije z inych "naustkov", ale slamka sa mu zapacila a pije o stosest 🙂
tak, to je moja skusenost. avent so vsetkym vsudy zapada prachom 😕

wladka
3. júl 2007

jamik, jednoznacne odporuuucam!!! ja malinku doteraz kojim.. flasku, cumel nechcela od mala.. a ten kuzelny, zo zelenym naustkom je uuzasny.. trvalo to 2 tyzdne kym pochopila, ze treba tahat.. vzdy som jej hlasno ukazovala ako z neho tahat 😅 .. a doteraz z neho pijeme.. je to uzasna vec, som nim nadsenaa...

a ak mas flasku, staci v lekarni kupit iba naustky.. 😉 aj ja to tak mam..

biely je od 3mes.. ale odporucam hned zeleny.. je tvrdsi, a funguje dobre ako aj hryzatko... 😀

jamik
autor
4. júl 2007

wladka 🙂 dakujem.
Asi to tak skusim. Hadam sa naucime, lebo so starsim sa mi to nepodarilo. ☹

zanettka
4. júl 2007

Jamik aj ja som spominala ze trvalo dost dlho kym ninka prisla nato ako tahat. Keď to pochopila, tak mi už dudlíkové fľašky nechcela. 😀

alexandra
4. júl 2007

My mame pol roka a s najmakksim naustkom Piskotikovi ide pitie uplne nadherne, takze ja odporucam 😉 Dokonca si ho vie uz aj sam krasne chytit (samozrejme pod dozorom)

jamik
autor
4. júl 2007

ZANETTKA, mne maly nechce ani cumel, ani flasku tiez od narodenia, preto hladam vhodnu alternativu. 🙂 pit treba.
😎

ALEXANDRA, teraz neviem, ci kupit zeleny naustok, alebo biely. Preco nepredavaju balenie jedneho bieleho a jedneho zeleneho ☹ ☹

WLADKA, ako casto treba tie naustky menit? Rychlo sa "zoderu" ? 😅

bibula
4. júl 2007

😀 nas ondrik tiez nevedel pit z flase,nastastie nebolo treba...teraz vtychto horucavach mu davam flasku do ruciciek,on si stam brusi dasienka a ked mu natecie,rychlo zacne tahat 😉 uz mu to trosku ide,aj ked vtedy nedycha 😅

jamik
autor
4. júl 2007

BIBULA to som skusala aj ja a stale skusam, ale aj ked mu do pusinky nieco natecie, prekvapene prehltne, skoro vzdy sa pri tom zakucka, ale tahat nezacne ☹ . Ako keby vedel, ci na prijem potravy je urcene nieco uplne ine. 😀

nelucinka
8. júl 2007

Ahoj jamik, nas chlapcek ma 10 mesiacov a tiez pije z kuzelneho hrnceka, je pravda ze sa fakt musi naucit z neho tahat inak mu to nejde. problem je v tom, ze ked je hrncek poloplny musi ho poriadne prevratit lebo inak taha vzduch a ked je plny je pre neho este trochu tazky (ma 250 ml/g). neviem ci maju aj mensi ak hej odporucam mensi.

ervotoc
8. júl 2007

ja som spokojna ,mame modre hrnceky z aventu...na začiatku skus uvolniť "ventil"nauči sa cuckať..a potom v pohode...drobcom to nejde hned 😉

zuz11
8. júl 2007

jamik, ja odporucam ten biely sosocik na zaciatok pre pol rocne babetko, my sme si na skusku kupili v zdravotnickych potrebach iba sosacik ( za neakych 90sk) za dva dni sa mala naucila z neho pit, ale zo zaciatku som musela vybrat to tesnenie( to vlastne vodicka tiekla) a ked som ju naucila ze co je voda dala som tam tesnenie a Hanka taha o dusu ked je smadna 😉 a tie sosaciky pasuju na vsetky avent flasky, takz ena odskusanie nemusis kupovat drahy hrncek 😉

wladka
9. júl 2007

jamik, v jednom baleni su 2 naustky, a stoja okolo 180sk.. a doteraz ich mame.. myslim, ze tak rychlo sa nezoderu.. su odolneee 😀

ten biely je makksi.. rozhodni sa sama.. vsetko ma svoje pre a proti.. 😉 ..my sme biely nemali, zacali sme hned zelenym.. ale chce to trpezlivost.. myslim.. neboooj 😉

gedren
9. júl 2007

Ahoj, ja davam vodu na piti od 8 mesicu (k prikrmu; do 8 mesicu byla plne kojena), mame hrnicek NUK netekouci s takovym tim sacim naustkem s membranou (asi za 190 novy, my ho meli levneji nepouzity z MMB), no a Helenka se z nej nenaucila pit. Ale naopak umi pit z uplne normalniho hrnicku ;), sice se poleje, ale hned vedela, co s tim, takze jsem ji z toho NUKu proste odsroubovala to viko z naustkem, ona to popadla a pila, jako by se nechumelilo 🙂 Takze radim cim vetsi dite, tim min to resit, ovsem jak to zvladne sestimesicni, to samozrejme nevim 🙂 Jsem kazdopadne rada, ze flasce s dudlikem jsme se uplne vyhnuly.

ervotoc
9. júl 2007

ja naustky vymienam 😉 dokupujem 😉 ako kefku 😉 😀

geegee
9. júl 2007

ja mam ten hrncek a pouzivam ho ako odmerku 😠 MAtusko z neho nechcel pit, viac sa mu pacil obycajny hrncek s naustkom z IKEA za 69 korun 😀 Potom som kupila Canpol Babies hrnce a ten sa mu zapacil viac, akurat, ze tu poistku proti vyteceniu cajika mu davam prec ked pije. Mame aj Tupperware flasu s nauskom, ani tu nepouzivam. Maly nepil z flasky s cumlom, to sa mu vobec nepacilo.
Ale ako baby pisali, trvalo to chvilu, kym zacal pit z hrnceka.

anatanka
8. feb 2008

Koupila jsem Mirince prave tento tyden taky Magic cup, je to jeji prvni flasticka. Libi se ji, ohmatava ji, okousava ji, ale to je vsechno, sat z ni neumi. Nevim, jak ji to naucit, jak ji s tim pomoct, aby pochopila, ze musi zatahnout, ze tohle jako neni jen kousatko... Zkousela jsme to a musi se fakt zatahnout docela silne, tak nevim, jestli na to vubec prijde. Nemate nejakej vylepsovak a urychlovak?

wladka
8. feb 2008

ana, vyssie som pisala.. ze som emke hlasno, takmer mlaskala, a tahala nahlas.. ukazovala som jej to cca 2tyzdne, a az potom to pochopila.. chce to trpezlivost 😉

aponchie
8. feb 2008

nasi Terezce to nevyhovovalo nechtelo se ji tahat a nebavilo ji to u nas vyhozene penize ,mala pije ze sklenicky plastove nebo hrnecku od roku a staci to jeste ma ten z ikei zeleny a je stastna ma ho doted na ranni kakao pac je to pohodlne

anatanka
8. feb 2008

Wlad: Tak to si nejsem uplne jista, jestli na to Mirincino IQ dosahne 😀

Ale 14 dni je dlouha doba, ja ji ho koupila totiz teprve dnes a predstavovala jsem si to tak, ze si to dvakrat, trikrat ocuca a pak uz pojede... 😝

adris69
8. feb 2008

anat:my to máme podobně,akorát s tím že to normálně umí,máme ho od konce roku,savičku pro 3měs.,ale někdy to používá jak kousátko,děsně se u toho řehní,někdy saje a pouští mi to ven,koukám jestli ubývá,když ne,tak měním savičku,no fakt tomu nerozumím,ale vím,že to dokáže,ať tam má čaj nebo šťávu,taky nevím co s tím,snad čas ukáže 😀 😝 😀

eva4444
8. feb 2008

my sme kupili nieco podobne od 'nuk', ale tam fakt treba tahat, same nejde nic, tak sme kupili taky s gumenym nastavcom, ktory v podstate kvapka aj sam dole hlavou, a tento ide. nie je to ziadne terno ale pocuca. mne nechcel flasku vobec do pusy 😕

katusha
8. feb 2008

wladka, asi to aj ja vyskusam - myslim tu tvoju techniku ako dieta naucit pit z toho hrnceka 😅 😀
lebo moja ten naustok len hryzka, ona to ma ako hracku, nie ako hrncek 😀

majka07
8. feb 2008

my máme tento hrníček a je to jediná věc od aventu s kterou jsme spokojení.

melory
8. feb 2008

od veci da sa k flasi avent kupit len nasadec?

katusha
8. feb 2008

ano da sa kupit, su dva v tom baleni 😉

melory
8. feb 2008

huraaa 😅