Kŕmič - moja prvá sušina. Máte skúsenosti?

bambusko
17. okt 2008

doteraz som si myslela, ze krmic je clovek, co krmi kravy, prasce a tak 😀 ale kedze vymyslam sposob ako do mojho junacika napchat aj nieco ine okrem mm, narazila som na toto

http://www.predeti.sk/?c=detail&id=4778

nazov je dost cudny 😕 zrejme nejaky krkolomny preklad. ale v principe to vyzera zaujimavo, az na tu cenu. mate niekto s takouto vecickou skusenosti? kedze je nase dietko cumlikove, asi by mu to celkom vyhovovalo. alebo skusali ste niekto davat riedke prikrmu z nejakeho poharika s nastavcom? nebudem ho ucit na flasku s cumlom. viem, ze sa prikrmy maju davat lyzickou, ale nedari sa nam 🙄

titkovamiriam
17. okt 2008

nevzdavaj to s tou lyzickou 😀 ,ide aj o to aby dieta kusalo a nie si vsetko zmykalo 😲 ,marek mal lyzicku od narodenia koly caju lebo som kojila,a potom isiel hned na poharik 🙂

bambusko
autor
17. okt 2008

miriam, caj aj mlieko v pohode zje z lyzicky, aj prikrmy jedol, az kym nezistil, ze ked vsetko poje, nebude ziadne cucanie 😒 aj by som mu dala mm, lenze potom sa az dogrcal, kedze nevie kedy ma dost 😀 takze dnes sme uz dospeli do fazy - 2 lyzicky jablka, pocumlat cumel a takto sme za 3/4 hodiny zjedli jedno jabcko 😨

dididi30
17. okt 2008

babmi, ja som to uz videla, je to dobre na jablcko, das mu ho tam a ono sa nebude kuskovat a tym padom ho to nebude dusit 😉
tiez mam v plane to kupit a uz som mu kupila aj sosacik od 4 mesiackov, tiez len to materske je nuda 😀 tak aspon mu dam sem tam nejaky cajik ci stavicku, ale az od 5 mesiackov 😉

luciar79
17. okt 2008

zaujímavá vecička ale asi vhodnejšia na to zaúčanie nie? Veď tvoj už pekne papal a teraz len vymýšľa.Asi by som vytrvala u lyžičky a vynechala rôzne finty.možno to bude trvať dlho ale si treba vydržať.Až dopapá dať napiť z hrnčeka na učenie. to by ho mohlo baviť, že sa obslúži sám. a množstvo nápoja môžeš kontrolovať.

bambusko
autor
17. okt 2008

no jo, len stojime na vahe 😒 preto spekulujem

lyongirl
17. okt 2008

ak by moje dieťa odmietalo papať, neváhala by som a išla by som do toho.... 😉 , aspoň niečo by si z toho vycuckalo a zistilo, že neexistuje len MM a možno sa aj zabaví nachvíľu a pohrá s tým

lyongirl
17. okt 2008

bambusko, daj si do vyhladávača Fresh-Food-Feeder a tam sa o tom baby bavili, len asi linky už nefungujú, ale je to v podstate to isté, čo máš na mysly ty

luciar79
17. okt 2008

on jesť neodmieta, on sa chce kojiť, nie? 🙂

luciar79
17. okt 2008

A kašu si skúšala? môj keď zje misku kaše tak mu prso vôbec nechýba a keď vidí že beriem jeho misku na kašu, už blaboce ham bam hambam 😀

bambusko
autor
17. okt 2008

lyongirl dik 🙂 este som nasla
http://www.babysafefeeder.com/home10.htm

lucia, ja neviem, co chce ☹ kasu som este neskusala, lebo postupne som skusala mrkvu, zemiak, spenat, cuketu, kuracie meso, broskynu, rozok, jablko a dalej som sa este nedopracovala. som vzdy pockala par dni, ci si nezvykne na novu chut, ale nie. zas nechcem donho pchat naraz kdeco krizom-krazom. aj na kasu dojde 🙂 raz

luciar79
17. okt 2008

my sme práve kašami začali. som čakala že bude lepšie spávať. to síce nejako nevyšlo ale má ich rád. a keď som bola teraz na stretávke a on sa opatroval, spapal kašu a po mamine ani nezaplakal. Opatrovateľka povedala, že je úžasný a že sa teší zas.Keby bol taký poslušný keď doma som. Potvorka. Sa pekne predvádzal. Inak už papáme všetky druhy príkrmov vhodné od 4 až 5 mes.polievku má najradšej s vareným žĺtkom. 🙂

lyongirl
18. okt 2008

bambusko, nie je zač 😉 , snáď niečo teda vymyslíš....

trixi
18. okt 2008

ahoj bambusko, neviem ci Ti poradim. Ja som tiez rozmyslala tak takym "krmicom" ked mal maly 6 mesiacov a zacinali sme s prikrmami. Bala som sa aby mu nezabehlo. Ale nakoniec som to nekupila, maleho som naucila postupne vsetko papat, tak, ze som mu davala kusky do rucicky a on to ohmatal, popucil a postupne sa naucil klast jedlo do pusinky. Rohlik, chlebik som mu davala na zuvanie, postupne sa naucil papat nakrajane kusky a papa sam rukami. Maly tiez stal s vahou a nepriberal a ani nepribera a je v jedeni velmi vyberavy. Ale postupne si zvyka na nove jedla, nove chute, bavi ho jest vtedy ked jeme vsetci. Teraz sa zaciname trapit s lyzickou.
Neboj, on zacne papat, chce to len trpezlivost, pevne nervy a vela casu.

bambusko
autor
18. okt 2008

trixi, dakujem 🙂 pisala som jednej mamine, ktora to pouzivala - z tej diskusie, co doporucila lyongirl. a dozvedela som sa, ze u nich to bolo ok, ale pouzivali asi len do 10 mesiacov, takze to mame za chvilu. dnes sa mi ale podarilo donho dostat 2x ovsenu kasu s jablkom, uvarila som 2 lyzice ovsenych vlociek s jabkom a rozmixovala, bolo to take mazlave a chutilo divne, ale otvaral pusu a nejedoval sa, tak aj keby jedol len to kazdy den, budem rada 🙂 a aj kukuricny cervik nesoleny sa ujal, nezahodil ho ako rozok 😀

luciar79
19. okt 2008

Dobré sú babylove kaše z DM. Cena je 60 sk a je tam 300 g,A môžem dojesť aj ja lebo sú chutné. 😀