Ktorá z kojeneckých fľašiek sa vám najviac osvedčila?

saska2208
2. sep 2012

mamicky, mam na vas prosbu,mam mesacnu dcerku a nekojim ju,davam jej papat z flasky avnet 125ml, ta davka je jej uz ale malo a musim zmenit flasku najlepsie aj s cumlikom lebo tento aventacky sa mi vtlaca dnu ked pije a tym saje aj vzduch a ked som jej dala sklenu flasku s vacsim objemom tak tam zas mame problem ze z cumlika ide naraz vela mliecka a mala mi to nestiha prehlat a strasne rychlo aj papa,bojim sa aby ju nebolievalo brusko ked to tak rychlo spapa, nemate skusenost s nejakou dorbou flaskou alebo aspon cumlikom? dakujem velmi pekne za kazdu radu.

tehotnica1669
2. sep 2012

@saska2208 ahoj ja mam 2 mesacneho synceka a presne taky rpbelm som mala este aj flasu aventku 125 som mala... 😀 nam sa najviac osvedcila flasa aj cumlik MUM teraz pije mliecka 150 , predtym ked pil z aventky tak bolo mliecko vsade lebo tolko tielko ked nestihal prehltat...a teraz krasne pomalicky cucka 🙂 🙂 🙂

saska2208
autor
2. sep 2012

@tehotnica1669 MUM a ktora presnejsie?

saska2208
autor
2. sep 2012

@tehotnica1669 je to sklenena alebo plast, najradsej by som bola keby to bola sklenena z hyg.dovodov

tehotnica1669
2. sep 2012

@saska2208 bohuzial nie je sklenena :/ myslim ze sme kupili 1+ ; kupili sme ju v DM; okolo 3€ stala a su na nej take zvieratka a vrsok ma taky modry 🙂

simca06022011
2. sep 2012

Nam sa osvedcil TommyTippee (alebo ako sa pise), su to vyborne flasky... cumlikov je viac druhov, treba si to nastudovat. Rychlost prietoku sa da regulovat od najmensej body pre babatka - je to podla veku. Presli sme z nich hned z Aventu... tie sa mi velmi nepacili, bud tiekli, lebo som zabudla vlozit ten tesniaci kruzok (kto nezabudne ked sa ponahla k hladosovi?) alebo som jej musela flasu stale vyberat lebo sa "vcucol" dudlik... Jedine ked bola mala starsia tak som jej dierku na vecernu kasu musela trochu zvacsit, ale to je este daleko. Tie flasky sa aj vyborne cistia a dost dlho vydrzali pekne, aj ked su plastove. Nikdy nas brusko nebolelo... A este kupila som ich online a su lacnejsie ako aventky.

tehotnica1669
2. sep 2012

@saska2208 ja som sa dokonca bala ci moj maly nema reflux lebo grcal prudom a okedy mam tuto flasku tak skoro vobec negrcka len sem tam ked sa preje 😀 😀 😀 ale tak kazde babo je ine... 🙂

saska2208
autor
2. sep 2012

@simca06022011
@tehotnica1669 diky baby, nemohli by ste mi sem poslat nejak link na to aby som konktretnejsie vedela? a ako sa da regulovat ta rychlost prietoku??? dakujem

klincek
2. sep 2012

skus vacsiu flasku avent (260 ml) a cumlik 2ku, to vam podla mna sadne akurat. tieto sa dokonca aj predavaju spolu v baleni, takze nateraz mas po starostiach🙂
a cumliky sa daju kupit aj samostatne, takze neskor si mozes nechat 260 ml flasu a dokupit cumle podla veku babatka. pre info: 1tka je cca do 6 tyzdnov, 2ka do 3 mes, 3ka do 6 mes a 4ka od 6 mes. zhruba to aj sedi, ale cas na vymenu zistis sama, prave podla toho, ze sa uz bude cumlik vtahovat dnu pri piti..balenia su odlisene podla farby aj ciselne, da sa v tom dobre orientovat.

huxy
2. sep 2012

@saska2208 my sme mali zo začiatku tiež avent fľašku.potom sme do daru dostali mam fľašku,a používame dodnes na kakavko 🙂
http://www.kojenecke-potreby.sk/kojenecky-tovar...
a na čajík takú obyčajnú z tesca.a prietok tekutiny sa reguluje cumlíkmi na fľašku-sú rôzne veľkosti /alebo na čaj,mlieko,džús a tak/

simca06022011
2. sep 2012

@saska2208

Napriklad tu su: http://www.mall.sk/kojenecke-flase/tommee-tippe...
ale videla som uz na inom eshope aj farebne🙂 Prietok sa da regulovat takym kolieskom na konci cumlika (ma to aj avent) ale v zivote som tie cumliky nevidela (teda avent som mala, ale nepouzila som to ani raz). Ked sa budes riadit vekom na cumliku (staci ak si kupis ako povedala klincek vzdy nove cumliky, nie celu flasu) urcite to bude dobre.

saska2208
autor
2. sep 2012

@huxy a ty si s touto antikolikovou bola spokojna, hodne som o tom citala, ze vraj pomahaju k tomu aby dietatko neboloelo brusko,ale ma to ozaj taky vyznam? a ten cmulik sa da regulovat na nej ci nie? ci len kupit uz od dvoch mesiacov alebo tak ?

lenka_b
2. sep 2012

Ja som pouzivala Tommee Tippee a bola som velmi spokojna. Nikdy sme nemali problem. Kamoska ala Avent, ale tiez vymenila za Tommee Tippee a bola spokojnejsia.

saska2208
autor
2. sep 2012

@lenka_b
@simca06022011 tiez ste mali ten inaksi tvar flasky ako klasicka rovna?

mandarinka34
2. sep 2012

my sme mali do mesiaca tomme tippee strasne sa jedoval pri papani tak sme presli na avent a je klud.

bastilly
2. sep 2012

my sme si zvolili NUK je sper, 300ml, siroke hrdlo, cize aj cumlik je podobny ako bradavka...sme velmi spokojni

ni_pe
2. sep 2012

urcite antikolikove MAM flase z DM-ky (zohnala som ich aj v Kauflande)

tehotnica1669
2. sep 2012

@saska2208 tie cumle by som nevimienala ze podla prietoku...uz som to skusala a ked som dala viac dierok tak sa mi skoro udisil co tak hltal...cize ci menej dierok tym lepsie 🙂 samizrejme ked uz budu na rade kasicky to uz bude o inom 😉

danadany
2. sep 2012

môj chce jedine chicco kaučukový dávam mu regulovateľný a musí byť okrúhly, mne tie tvarované vôbec nechcel

lenka_b
2. sep 2012

@saska2208 nie je rovna, ale je taka tvarovana. Cumel je ozaj skor v tvare prsnika, nam vyhovoval. Ja som aj kojila a aj dokrmovala umelym mliekom a mala ju zboznovala.. Ale kazdemu babatku vyhovuje nieco ine, musis zistit, asi co bude najlelepsie pre to tvoje 😒

fattamorgana
2. sep 2012

ahoj. ja som bola najspokojnejšia s fľaškou bebe-jou

sandrika1986
2. sep 2012

Nám sa osvedčila kojenecká flaška Baby Nova

zabka7
2. sep 2012

@saska2208 najprv sme mali avent, ale potom som to zmenila na MAM anticolikovú http://www.mambaby.com/sk/vrobky/faky--pohr/fak... som spokojná, aj malej sa z nej dobre pije. Dá sa to pekne rozobrať a poumývať, takže nepotrebujem ani kefku a dá sa to sterizovať v mikrovlnke, čo som aj občas využila. Ináč som sterilizovala klasicky vo vode. Kupovla som to v lekárni.

huxy
2. sep 2012

@saska2208 ano,ja som s tym bola spokojna.nemavali sme nejak bolesti bruska.a myslim,ze sa daju kupit uz aj cumliky pre male baba

katkasekelska
2. sep 2012

ja síce kojím, ale sem tam musíme dať aj umelé mliečko. Vyskúšali sme Tommee Tippee a malému sa z nej zle pilo, stále sa dusil. Ale dostala som fľaše Dr. Browns a tie sú úžasné a tiež sú antikolikové. Sú síce trošku drahšie, ale myslím, že sa oplatí. Sú aj plastové aj sklenené a tiež cumlíky sa k nim dajú dokúpiť.

http://www.interstore.sk/produkt/Dr.-Browns-fla...

liz_lemon
2. sep 2012

@katkasekelska http://bocianiehniezdo.conetix.sk/content/toxic...
my sme nedavno tuto flasu dostali a hned som ju aj vratila, lebo to bola tato skodliva

turistka
2. sep 2012

@saska2208 nam sa odvedcila Chicco sklenena s kaucukovym cumlom, tu sme pouzivali cca do roka a veeelka spokojnost

simca06022011
3. sep 2012

@saska2208 Presne tuto sme mali (oznacenie je C2N) http://jamonkey.com/bottles-for-breastfeeding-b..., najskor s jednou malou dierkou iba na to mlieko 1-tku a potom uz riadny krizik... ale ako citam prispevky, dopadne to tak, ze si budete musiet odskusat co vam bude vyhovovat najviac. Ja som doma mala hadam 10 druhov flias... sklenene obycajne, Avent, potom tu znacku z DMka - aj dve flasky hadam, a Chicco klasicku, NUK na cajik... a potom milion poharikov, kym som prisla na to, ze z normalneho nam to ide najlepsie 🙂)) Ale ako hovorim mne sa tommee osvedcil najviac, flasku treba drzat tak aby to dieta dobre salo, nestalo sa ze by mala zacala z toho kuckat... ak ano, asi treba skusit este mensi prietok, alebo mozno normalne flasu vybrat z ustociek a nechat babo nech si to natrenuje. Sklenene flase mi prisli tazke na to, aby som sa s nimi stale pasovala a este aj drzala malu na rukach a teraz ked plastovu vyhodi z postielky vecer na parkety, tak sa nic nedeje... a neviem, mne sa z tommeeho dobre krmilo, flasa sa mi nesmykala ako napr. klasicke dlhe tvary (sklenenne alebo ta dlha plastova od Chicco). Mozno najlepsie by bolo zbehnut do obchodu a vsetky si "pochytat" a poobzerat cumliky.

katkasekelska
3. sep 2012

@liz_lemon našťastie tie čo sme dostali sú z USA, ale aj tie, čo som objednala tu na SR, tak je na nich uvedené, že sú vyrobené v USA a sú BPA free. A v tom článku píšu, že už v roku 2010 mali byť všetky fľaše nahradené, tak nechápem, ako sa k vám mohla dostať ešte tá zlá fľaša. Zrejme u niekoho dlho stála na sklade.