Kuchynský robot Moulinex FP71314. Máte ho niekto?

petaba
31. jan 2009

Aký je váš názor na tento robot?

http://www.tpd.sk/katalog/detail/?detail=2633

ďakujem za názory 😉

jerga
31. jan 2009

Ahoj,já ho mám doma dva roky,a jsem s ním docela spokojená...no,ale není nad ruční šlehač... 🙂 ,ten stejně používám nejvíc.

petaba
autor
31. jan 2009

prečo ten šľahač nie je dosť silný?

kapulet
31. jan 2009

ahoj, tak já mám doma od Moulinexu Odacio tu lepší verzi, koukala jsem na ten tvůj tip a pozor - mají stejné rukojetě, ty nám jak u mixéru tak šlehací mísy praskly, manžel je naštěstí spravil, jen je škoda, že nejde dokupovat jednotlivé komponenty zvlášt. Máme ho 5 let a už se pomalu koukám po něčem jiném. Šlehá dobře, ale jak píše jerga není nad ruční šlehač. Já osobně bych do Moulinexu už nešla. Ono dost záleží jak často s ním budeš pracovat. My třeba některé příslušenství vůbec nevyužíváme. Ještě motor je silný dost, ale musíš jej během šlehání vypnout, stěrkou stáhnout směs ze stěn a znova zapnout. Pokud můžeš koukni se raději po něčem, co nemá tolik plastových sundávacích dílů. Taky u toho našeho jsou jiné krouhací nože, vkládají se do takového plastového talíře který má, pro mě nepochopitelné, dva otvory kterýma spadávají větší kusy, takže pokud hodláš krouhat strouhanku nebo cokoliv jiného na jemno, počítej s tím (pokud to má tato verze taky), že budeš mít i větší kousky. Ještě jedna věc mi na něm dost vadí, mezi víkem a struhadlama je dost místa, takže ovoce i zelenina se nedostrouhá celá a konce zajíždějí pod pokličku, tzn, zase odendávat a dostrouhat ručně nebo prostě vyhodit. Toť naše zkušenost s Moulinexe Odacio 3 Mix ... nepamatuji si celý název. Určitě si jej pořádně prohlédni a nechej si jej pokud možno předvést.
U mě má prostě velké mínus

petaba
autor
31. jan 2009

dakujem aj za tvoj nazor, som zvedava aj na dalsie.... mozno sa nieco zmenilo za par rokov... 😅

kopcik
31. jan 2009

petaba: nemáme přesně tenhle, ale podobný a použila jsem ho asi 3x za půl roku. nechce se mi to pořád skládat a umývat..... koupila jsem si ruční mixer od moulinexu a používáme denně pro malého atd.

gucz
1. feb 2009

ahoj moja mamina má takého podobného robota ako si hodila link, akurát k nemu nemá mlynček na mäso. Je s ním spokojná, akurát hovorí, že je to nemotorné a zaberá dosť miesta. Ja som si vybrala takýto, zvládne toho dosť, akurát teda neodšťavuje ovocie. Mám takýto podľa obrázku, akurát 800W ohttp://www.tpd.sk/katalog/drobne-spotrebice/pri...

jerga
2. feb 2009

Ahoj,přesně jak píše kopcik,radši vytáhnu ruční šlehač,který mám umytý a uklizený raz dva...

petaba
autor
2. feb 2009

no bola som si ho pozriet nazivo a musim povedat, ze si kupim radsej vsetko osobitne, to ze je to velke by mi ani nevadilo, tie casti nie su nejake kvalitne... napriklad odstavovac je z umelej hmoty...

...no nakoniec som odisla z obchodu s samostatnym stolovym mixerom a samostatny slahac mam uz doma davno... chhcela som to len mat vsetko pokope

wobludka
2. feb 2009

Já mám stejný jako gutz a jsem velmi spokojená 🙂 myslím, že záleží, jak hodně vaříš a co - já poměrně málo, maso nemelu ani nesuším nebo neodšťavňuju ovoce, takže bych to ani neužila... a na kynuté těsto mám domácí pekárnu. Tyčový mám na lince a když třeba srazím koprovku, trochu to tím projedu, opláchnu a je to 🤐 😵 zbytek používám na krouhání zeleniny a na dělání strouhanky... ale třeba naši mají oba - jeden velký ve skříni a jeden malý tyčový na lince v pohotovostním režimu 🙂

petrulla
3. feb 2009

Ahoj - ja neviem aky presne typ mam - dostali sme ho na minule vianoce.
A ti poviem, ze je to kvalita to ano.
Ale moj problem je v tom, ze robot na X funkcii a ja vyuzivam maximalne 2-3-
Napr: ked chcem nastruhat mrkvu, tak v tom robote zostava strasny odpad, syr sa asi da struhat, ale len super tvrdy, odstavovac tam je ale umelohmotny a neviem mozno super stavnaty pomaranc by sa dal odstavit, nasadku na zemiakove pyre - som nemala odvahu pouzit .....a podobne
Proste pouizivam sekac (na salat), klasicky mixer, a este slahac slahacky a to si myslim, ze za 6 000skk je dost malo 😒

Ale inak sa sklada jednoducho a aj umyvanie je v pohode.

To len moj nazor. 😉