• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Mlieko z fľaše a výlet. Ako riešiť teplotu mliečka?

19. januára 2017 
MM davam malemu z flase. Prve dieta som kojila dlho, takze ked sme boli vonku, vytiahla som prsnik a bez problemov ho nakojila. Ale ako sa riesi teplota mliecka vo flasi mimo domu?
18. sep 2008 o 15:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
su termosky,bud si das do nej vodu a mlieko zarobis kde potrebujes,alebo tam nalejes mlieko-tolko vydrzi :grinning:
18. sep 2008 o 15:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Geegee tak já to dělala takhle: vzala jsem si 0,5 l termosku, do které jsem si připravila vodu akorátní teploty na mlíčko, do zásobníku na mlíko si odměřila dávku UM (měla jsem avent na 3 dávky) a láhev jsem brala zvlášť - pak jsem mlíčko míchala čerstvé v terénu. Láhev jsem vyplachovala buď tou vodou z termosky nebo kojeneckou vodou zvlášť.
18. sep 2008 o 15:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
mozem to dat do termosky normalne? :grinning: Ja viem, som blbec...len som si myslela, ze vsetko ma byt vyvarene.
18. sep 2008 o 15:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
je aj termoska kam vlozis flasu-su dostat bezne v detskom obchode :grinning:
18. sep 2008 o 15:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak ako hovorí titkovamiriam :slight_smile: . Kúp si termosku do ktorej len vložíš fľašu - je z polystyrénu. Tam len vložíš fľašu s teplou kojeneckou vodou, ked je malé hladne, len otvoríš fľašu, nasypeš mlieko a malé pije. žiadna veda :pensive:
18. sep 2008 o 15:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
babenky ale geegee sa pýta na materské mlieko, nie na umelé... :wink: Ale možno platí to isté... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. sep 2008 o 15:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no aj mna by zaujimalo, ako je to s materskym mliekom, ked clovek napr. iba odsava, lebo male nechce pit z prsnika.........
18. sep 2008 o 15:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
v tomto prípade existujú ohrievače fliaš - ktoré napojíte cez zapaľovač v aute. Mliečko - svoje materské ktoré máte vo fľaši len vložíte do prístroja, ten sa zapojí a ohreje mlieko na požadovanú teplotu. Dostať to kúpiť tu cez net. Ak idete na výlet bez auta, nič vám neporadím. Radšej zostať doma.
18. sep 2008 o 15:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a ako dlho vydrzi take MM vo flasi v tej termoske? asi nie dlho, ze?
18. sep 2008 o 15:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojda,nevím,jak dlouho vydrží mm teplé v termosce,ale jedno vím určitě,že ohřáté mm se musí skonzumovat nejdéle do 2hodin.tak by jsi měla lepší vzít s sebou odsávačku a na místě to mléko odsát,nebo odstříkat,vždyt na tom není nic špatného,je to taky svým způsobem kojení,akorát ,že ho podáváš jiným způsobem dítěti.
18. sep 2008 o 18:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja som Maxikovi MM odsavala a krmila ho z flasky do 6 mesiacov. Potom som to vzdala. Ak som isla niekam na dlhsie brala som odsavacku. Ak sme isli na kratsie (napr. k lekarovi) tak som odsate MM ohriala a flasku s mlliekom dala do termosky, ktora bola z polystyrenu. Stoji okolo 100,-Sk. Vzdy sme taketo mlieko spotrebovali do 2,5 hodiny.
18. sep 2008 o 19:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my nosime MM u mamicky medzi prsiami vo flaske pod svetrikom a pod bundickou. tam vydrzi v tej spravnej teplote na prechadzke aj v zzlom pocasi. UM zarabame presne tak ako jaku. a pripomienka k termotaskam, robi ich aj avent su z thinsulate a tie polystyrenove nestoja za vela lebo maju velku priepustonost tepla a su velke. ta od aventu je super. aj ked teda dooost draha.
19. sep 2008 o 07:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
geegee, mna napadlo vziat horucu vodu do termosky a este jednu vacsiu nadobku. Mliecko mat pripravene odsate dobre uzavrete vo flaske. Ked bude treba naliat tu horucu vodu do nadobky a MM ohriat vo vodnom kupeli na pozadovanu teplotu. :wink:
19. sep 2008 o 07:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vobec to naozaj nerieste. do flasky a medzi prsia. zarucene.
19. sep 2008 o 07:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
cartmanko, nie kazda zena ma prsa, medzi ktorymi sa da nosit flasa s mliekom :sunglasses:
19. sep 2008 o 09:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak já mám s tím bohaté zkušenosti. Malá si z prsu málo vytáhla, takže do 5 měsíců jsem ji nakojila a pak ji dokrmila odsátým mat. mlékem. Jedno takové krmení vč. odsátí mi trvalo napřed hodinu a půl a postupně jsem to zkrátila na 40 min. Pak mě to ale přestalo bavit a malou jsem tak do 15 měsíců pouze krmila odsátým mat. mlékem. Takže, když jsme šli ven, tak jsem dala do termoobalu - Avent lahvičku s horkou vodou a vedle ní lahvičku s odsátým mat. mlékem. Mlíčko vydrželo být teplé tak 4 hodiny. Poradily mi to lakt. poradkyně. Normálně se jednou zahřáté mlíčko má spotřebovat do 2 hodin, ale v tomto případě se nejedná o zahřátí, takže se může spotřebovat max. do 3-4 hodin. Ale stejně, když jsme byli venku víc jak 3 hodiny, tak jsem musela sebou brát odsávačku, protože mě jednak už hodně bolela prsa a jednak jsem musela dodržovat interval odsávání, abych nepřišla o mléko.
20. sep 2008 o 03:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no tak my jezdíme s flaštičkami od 3,5 měsíce, napřed jsem je dávala do termoobalů, kam jsem dala hotové mléčko, později jsem jezdila s krabičkou a horkou vodou v termosce, později jsem přestala vozit termosku, horkou vodu mi dali v restauracích nebo kavárnách a byli vždy tak milí, že mi lahvičku i vymyli
pak jsem našla od Nestle mléko-kaši v tetrapak obalu nebo pinar mléko a tak s sebou vezmu jen prázdné lahvičky a nůžky, navíc už nějakou dobu jíme příkrmy :wink:
20. sep 2008 o 20:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja zas nechám odstriekané mlieko dobre vychladiť v chladničke (máme nastavenú na 5 st.) a také vložím do termosky. Keď sme niekde v meste, a malý dostane hlad, tak zabehneme do reštiky, dáme si kávu a poprosíme o horúcu vodu v nádobke. Tam hodím fľašku s mliekom a zahrejeme. Personál bol všade ochotný, aj keď sme boli v Čechách na cestách od rána 9.00 a prišli sme domov pred polnocou. Aspoň sa drobec v aute vyspal :grinning: :grinning: :grinning: .
20. sep 2008 o 20:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja si odstriekam mlieko do flase a ked je maly hladny vyberiem ju z tasky stlacim tlacitko a za minutku je mliecko akutar teple. Viem ze to znie dost futuristicky, aj ja som si to myslela kym som nedostala samoohrievaciu flasu Yoomi. Maly sa narodil vo februáry takze som v zime využivala dost lebo sa minechcelo dakde vonku vytrcat prsnik do zimy a teraz cez leto dam mliecko do chladiacej tasky a ked maly chce dam len ohriat priamo tak kde sa momentalne nachádzam. teraz ich maju v zlave dna: http://www.zlavadna.sk/zlava_93043_samoohrievacie-dojcenske-flase-yoomi
10. aug 2014 o 13:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@geegee tie polystyrenove termosky nie su bohvieco, velmi kratko tam vydrzi mliecko ( voda ) teple. My sme nosili termosku obycajnu v nej horucu prevarenu vodu a rajec kt sa nemusi prevarat vedla a teplotu sme si sami regulovali :slight_smile:
12. aug 2014 o 20:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
pozri www.yoomi.sk mozno budes prekvapená
25. aug 2014 o 19:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kocurikova1 a to nie je jednoduchsie male proste nakojit ako odstriekavat a davat do flase?
25. aug 2014 o 19:28  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ked som doma tak samozrejme je to lahsie ale ked je vonku -10 tak sa moc nechcelo vytahovat prsnik a uz vobec niekde na verejnosti sorry ale to fakt nemusim aj ked je to prirodzene ale je mi neprijemne ked ma pri tom niekto ocumuje
25. aug 2014 o 19:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ajana1 ked som doma tak samozrejme je to lahsie ale ked je vonku -10 tak sa moc nechcelo vytahovat prsnik a uz vobec niekde na verejnosti sorry ale to fakt nemusim aj ked je to prirodzene ale je mi neprijemne ked ma pri tom niekto ocumuje
25. aug 2014 o 19:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
neviem ci si uz dostala dostatocne odpovede, ale predavaju aj termosky s cumlikom nalejes mliecko akurat teple do termosky uzavries a ked potrebujes len namontujes cumlik a podavas vydrzi to tak cca 4 hodky leto/zima https://www.google.sk/search?q=termoska+s+cuml%C3%ADkom&espv=2&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=znX7U-v1MurF7AaOiIHwAw&ved=0CDIQsAQ&biw=1024&bih=513
uzasna vec odporucam
sorry pozeram ze zly datum :slight_smile:
25. aug 2014 o 19:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ajana1 Doma jasne ze je ale nie som ochotna kojit na verejnosti a pocuvat sproste poznamky pubertakov atd..... myslele som to skor na cesty, na presun k lekarovi,k starym rodicom a tak na cesty je to super.
17. sep 2014 o 16:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kaskya existuje samoohrievacia flaška yoomi ktora ohreje mliečko na talpotu materkseho mlieka za 60 sekund bez potreby alektirckej energie a bateriek. Pozri na www.yoomi.sk
Ak zadas kod Zlavový kód: FB-MF001 mas21% zlavu
30. jan 2015 o 11:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@kocurikova1 no tu flasu som velmi zvedavá..))
24. mar 2016 o 13:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kocurikova1
ahojcek! tá samoohrievacia flasa funguje tak ze ten ohrievac musi byt vo flaske kym dietatko pije mliecko? alebo sa ohreje.. vyberie ten ohrievač a bez toho pije?
24. mar 2016 o 14:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok