Mlieko z fľaše a výlet. Ako riešiť teplotu mliečka?

geegee
18. sep 2008

MM davam malemu z flase. Prve dieta som kojila dlho, takze ked sme boli vonku, vytiahla som prsnik a bez problemov ho nakojila. Ale ako sa riesi teplota mliecka vo flasi mimo domu?

titkovamiriam
18. sep 2008

su termosky,bud si das do nej vodu a mlieko zarobis kde potrebujes,alebo tam nalejes mlieko-tolko vydrzi 😀

jaku
18. sep 2008

Geegee tak já to dělala takhle: vzala jsem si 0,5 l termosku, do které jsem si připravila vodu akorátní teploty na mlíčko, do zásobníku na mlíko si odměřila dávku UM (měla jsem avent na 3 dávky) a láhev jsem brala zvlášť - pak jsem mlíčko míchala čerstvé v terénu. Láhev jsem vyplachovala buď tou vodou z termosky nebo kojeneckou vodou zvlášť.

geegee
autor
18. sep 2008

mozem to dat do termosky normalne? 😀 Ja viem, som blbec...len som si myslela, ze vsetko ma byt vyvarene.

titkovamiriam
18. sep 2008

je aj termoska kam vlozis flasu-su dostat bezne v detskom obchode 😀

kaskya
18. sep 2008

tak ako hovorí titkovamiriam 🙂 . Kúp si termosku do ktorej len vložíš fľašu - je z polystyrénu. Tam len vložíš fľašu s teplou kojeneckou vodou, ked je malé hladne, len otvoríš fľašu, nasypeš mlieko a malé pije. žiadna veda 😔

jaduska
18. sep 2008

babenky ale geegee sa pýta na materské mlieko, nie na umelé... 😉 Ale možno platí to isté... 😝

kubkovka
18. sep 2008

no aj mna by zaujimalo, ako je to s materskym mliekom, ked clovek napr. iba odsava, lebo male nechce pit z prsnika.........

kaskya
18. sep 2008

v tomto prípade existujú ohrievače fliaš - ktoré napojíte cez zapaľovač v aute. Mliečko - svoje materské ktoré máte vo fľaši len vložíte do prístroja, ten sa zapojí a ohreje mlieko na požadovanú teplotu. Dostať to kúpiť tu cez net. Ak idete na výlet bez auta, nič vám neporadím. Radšej zostať doma.

kingstonka
18. sep 2008

a ako dlho vydrzi take MM vo flasi v tej termoske? asi nie dlho, ze?

radka.m.
18. sep 2008

ahojda,nevím,jak dlouho vydrží mm teplé v termosce,ale jedno vím určitě,že ohřáté mm se musí skonzumovat nejdéle do 2hodin.tak by jsi měla lepší vzít s sebou odsávačku a na místě to mléko odsát,nebo odstříkat,vždyt na tom není nic špatného,je to taky svým způsobem kojení,akorát ,že ho podáváš jiným způsobem dítěti.

elize
18. sep 2008

Ja som Maxikovi MM odsavala a krmila ho z flasky do 6 mesiacov. Potom som to vzdala. Ak som isla niekam na dlhsie brala som odsavacku. Ak sme isli na kratsie (napr. k lekarovi) tak som odsate MM ohriala a flasku s mlliekom dala do termosky, ktora bola z polystyrenu. Stoji okolo 100,-Sk. Vzdy sme taketo mlieko spotrebovali do 2,5 hodiny.

cartmanko
19. sep 2008

my nosime MM u mamicky medzi prsiami vo flaske pod svetrikom a pod bundickou. tam vydrzi v tej spravnej teplote na prechadzke aj v zzlom pocasi. UM zarabame presne tak ako jaku. a pripomienka k termotaskam, robi ich aj avent su z thinsulate a tie polystyrenove nestoja za vela lebo maju velku priepustonost tepla a su velke. ta od aventu je super. aj ked teda dooost draha.

lenadka
19. sep 2008

geegee, mna napadlo vziat horucu vodu do termosky a este jednu vacsiu nadobku. Mliecko mat pripravene odsate dobre uzavrete vo flaske. Ked bude treba naliat tu horucu vodu do nadobky a MM ohriat vo vodnom kupeli na pozadovanu teplotu. 😉

cartmanko
19. sep 2008

vobec to naozaj nerieste. do flasky a medzi prsia. zarucene.

janina77
19. sep 2008

cartmanko, nie kazda zena ma prsa, medzi ktorymi sa da nosit flasa s mliekom 😎

nikes
20. sep 2008

tak já mám s tím bohaté zkušenosti. Malá si z prsu málo vytáhla, takže do 5 měsíců jsem ji nakojila a pak ji dokrmila odsátým mat. mlékem. Jedno takové krmení vč. odsátí mi trvalo napřed hodinu a půl a postupně jsem to zkrátila na 40 min. Pak mě to ale přestalo bavit a malou jsem tak do 15 měsíců pouze krmila odsátým mat. mlékem. Takže, když jsme šli ven, tak jsem dala do termoobalu - Avent lahvičku s horkou vodou a vedle ní lahvičku s odsátým mat. mlékem. Mlíčko vydrželo být teplé tak 4 hodiny. Poradily mi to lakt. poradkyně. Normálně se jednou zahřáté mlíčko má spotřebovat do 2 hodin, ale v tomto případě se nejedná o zahřátí, takže se může spotřebovat max. do 3-4 hodin. Ale stejně, když jsme byli venku víc jak 3 hodiny, tak jsem musela sebou brát odsávačku, protože mě jednak už hodně bolela prsa a jednak jsem musela dodržovat interval odsávání, abych nepřišla o mléko.

binki
20. sep 2008

no tak my jezdíme s flaštičkami od 3,5 měsíce, napřed jsem je dávala do termoobalů, kam jsem dala hotové mléčko, později jsem jezdila s krabičkou a horkou vodou v termosce, později jsem přestala vozit termosku, horkou vodu mi dali v restauracích nebo kavárnách a byli vždy tak milí, že mi lahvičku i vymyli
pak jsem našla od Nestle mléko-kaši v tetrapak obalu nebo pinar mléko a tak s sebou vezmu jen prázdné lahvičky a nůžky, navíc už nějakou dobu jíme příkrmy 😉

jankajs
20. sep 2008

Ja zas nechám odstriekané mlieko dobre vychladiť v chladničke (máme nastavenú na 5 st.) a také vložím do termosky. Keď sme niekde v meste, a malý dostane hlad, tak zabehneme do reštiky, dáme si kávu a poprosíme o horúcu vodu v nádobke. Tam hodím fľašku s mliekom a zahrejeme. Personál bol všade ochotný, aj keď sme boli v Čechách na cestách od rána 9.00 a prišli sme domov pred polnocou. Aspoň sa drobec v aute vyspal 😀 😀 😀 .

kocurikova1
10. aug 2014

Ja si odstriekam mlieko do flase a ked je maly hladny vyberiem ju z tasky stlacim tlacitko a za minutku je mliecko akutar teple. Viem ze to znie dost futuristicky, aj ja som si to myslela kym som nedostala samoohrievaciu flasu Yoomi. Maly sa narodil vo februáry takze som v zime využivala dost lebo sa minechcelo dakde vonku vytrcat prsnik do zimy a teraz cez leto dam mliecko do chladiacej tasky a ked maly chce dam len ohriat priamo tak kde sa momentalne nachádzam. teraz ich maju v zlave dna: http://www.zlavadna.sk/zlava_93043_samoohrievac...

lulistek
12. aug 2014

@geegee tie polystyrenove termosky nie su bohvieco, velmi kratko tam vydrzi mliecko ( voda ) teple. My sme nosili termosku obycajnu v nej horucu prevarenu vodu a rajec kt sa nemusi prevarat vedla a teplotu sme si sami regulovali 🙂

kocurikova1
25. aug 2014

pozri www.yoomi.sk mozno budes prekvapená

ajana1
25. aug 2014

@kocurikova1 a to nie je jednoduchsie male proste nakojit ako odstriekavat a davat do flase?

kocurikova1
25. aug 2014

ked som doma tak samozrejme je to lahsie ale ked je vonku -10 tak sa moc nechcelo vytahovat prsnik a uz vobec niekde na verejnosti sorry ale to fakt nemusim aj ked je to prirodzene ale je mi neprijemne ked ma pri tom niekto ocumuje

kocurikova1
25. aug 2014

@ajana1 ked som doma tak samozrejme je to lahsie ale ked je vonku -10 tak sa moc nechcelo vytahovat prsnik a uz vobec niekde na verejnosti sorry ale to fakt nemusim aj ked je to prirodzene ale je mi neprijemne ked ma pri tom niekto ocumuje

kacena4
25. aug 2014

neviem ci si uz dostala dostatocne odpovede, ale predavaju aj termosky s cumlikom nalejes mliecko akurat teple do termosky uzavries a ked potrebujes len namontujes cumlik a podavas vydrzi to tak cca 4 hodky leto/zima https://www.google.sk/search?q=termoska+s+cumlí...
uzasna vec odporucam
sorry pozeram ze zly datum 🙂

kocurikova1
17. sep 2014

@ajana1 Doma jasne ze je ale nie som ochotna kojit na verejnosti a pocuvat sproste poznamky pubertakov atd..... myslele som to skor na cesty, na presun k lekarovi,k starym rodicom a tak na cesty je to super.

kocurikova1
30. jan 2015

@kaskya existuje samoohrievacia flaška yoomi ktora ohreje mliečko na talpotu materkseho mlieka za 60 sekund bez potreby alektirckej energie a bateriek. Pozri na www.yoomi.sk
Ak zadas kod Zlavový kód: FB-MF001 mas21% zlavu

hefta
24. mar 2016

@kocurikova1 no tu flasu som velmi zvedavá..))

hefta
24. mar 2016

@kocurikova1
ahojcek! tá samoohrievacia flasa funguje tak ze ten ohrievac musi byt vo flaske kym dietatko pije mliecko? alebo sa ohreje.. vyberie ten ohrievač a bez toho pije?