Mokré fľašky zo sterilizátora. Dávať do nich mlieko?

julie6
4. feb 2008

Ahojte, neviem ci mam dobry strerilizator /mimiland/ ale po sterilizovani je vsetko mokre aj dlhsiu dobu,kedze sa to nema otvarat aby sa to udrzalo sterilne,je OK davat mlieko do flase, ci odstiekavat do odsavacky ked je vnutri plno kvapiek??? Ved predsa ak to vyberiem von ususit tak uz to nie je sterilne??

apricots
4. feb 2008

tak já bych to nesušila, spíš nechala uschnout - tím se to podle mě neznesterilní...taky to tak dělám

janka07
4. feb 2008

to nic....aj ja mam mokre flase a cumle po vysterilizovani....maly je krmeny UM od narodenia a vsteko je ok 😉 😵

pietra
4. feb 2008

ja mam tiez mokre flase

schnek
4. feb 2008

mokrý flašky jsem nikdy neřešila. Vždyť je to vlatně převařená voda, tomu nemá co být 😉

sisstin
4. feb 2008

tak kapky taky nerešim 😅

elinka27
4. feb 2008

julie, niekto ani nesterilizuje stale,ale obcas to preplachne horucov vodou,aj ja to tak obcas robim a vsetko je ok
hygiena sa dodrziavat musi,ale mylsim ze vsetko treba s mierou, ved ani vzduch co dychame nieje uplne cisty takze z kvapiek po sterilizacii by sa malemu urcite nic nestane neboj 😉

perada
4. feb 2008

jéé nesmíte nad takovýma prkotinama moc přemýšlet 🙂
ze sterilizátoru beru průběžně lahvičky a až dojdou..projedu to znova. Žádný sušení nic..
Mám ster. Tommee Tippee a tam dokonce píšou že obsah je sterilní jen 3 hodiny a ke všemu když se to neotevře 😅 😅 😅

marorlinko
4. feb 2008

my sme pouzivali sterilizator od avent, na paru, a tiez sme mali mokre flase, je to normalne, rovnako ako keby si pouzivala na vodu by ostali mokre taktiez na paru ostanu mokre. nic sa neboj.

apricots
4. feb 2008

ted mě napadá...všichni tady používáte sterilizátory určený na sterilování lahviček, tak sem se chtěla zeptat, co si myslíte o tom, že já používám - nevím ani jak se to jmenuje, ale dají se v tom dělat párky, knedlíky napařit, zelenina a tak - proste je to hrnec a pod ním se odpařuje voda(podle mě stejnej princip jako u sterilizátoru)a já ho místo na vaření(na to ho samozřejmě nepoužívám vůbec)používám jakožto sterilizátor lahviček - deset minut sterilování horkou párou - myslíte, že to nevadí?

sisstin
4. feb 2008

apricots: to je naprosto to samý 😉 v pohodě 😎

nevesta
4. feb 2008

Inak rychlejsie vyschnu, ked ich polozite na bok a nie dnom dolu... 😉

apricots
4. feb 2008

sisstin - no já si to myslím taky, ale radši sem se chtěla ujistit🙂 a ještě sem chtěla připsat svuj zlepšovák na noc - jednu lahvičku nechám dokonale uschnout, pak do ní dám odměřené množství mlíčka v prášku a postavím jí na noční stolek, hned vedle víčko - no a druhou naplním přesným množstvím vody a dám do ohřívačky, nastavím přesnou míru, aby byla vodička pořád akorát no a du spát. když se pak malá v noci probudí na jídlo, jen v polospánku vytáhnu lahvičku s vodou, vliju do lahvičky s mlíčkem, protřepu a už se jí...procedura trvá asi tak 30 vteřin, takže malá vůbec nestihne plakat a já se dokonale probudit....děláte to někdo podobně?nedělám nějakou blbost?takováhle příprava mlíčka snad nijak nemůže ublížit?už to tak praktikujem delší dobu a vše je ok...

sisstin
4. feb 2008

apricots: já to dělám stejně..taky to mám v ohřívači..a mlíko v zásobníku..takže jen nasypu..a je to 😉 😉

perada
4. feb 2008

siss co máš za ohřívač?

apricots
4. feb 2008

s tím zásobovačem sem to taky zkoušela, ale zjistila sem, že když tu várku dám rovnou do flašky, že je to eště rychlejší🙂naštěstí už papá jen jednou, takže je to pohoda

sisstin
4. feb 2008

apricots: já v noci obvykle nevstávám vůbec 😉 takže zásobník na ven

perada: reer..stál asi pětikilo..je to s termostatem..takže ho mám puštěnej celej den..on se sám vypíná a zapíná podle teploty 😉

kacerka
4. feb 2008

Tak já ty lahvičky vytírám vždy čistou utěrkou a myslím si, že to uškodit nemůže - hlavně že je lahvička zbavena možných mikrobů z mlíčka. A už tu sterilizaci vůbec neprožívám, mám pět lahviček, vždy používám jednu na celý den, po použití vymyji kartáčem a propláchnu vroucí vodou a v noci nevymývám a vezmu si na další krmení čistou. A Karlíkovi nic není 😉

perada
4. feb 2008

siss koukám na něj..vypadá dobře 🙂 jelikož manžel vstává a dělá v noci UM, tak mu to navrhnu 😀

kači ahojky 🙂
No já steriluju a steriluju..do půl roka by se tak nějak mělo tak když už ho mám tak to dělám 🙂

sisstin
4. feb 2008

já si taky myslím, že sterilizace nutná není..dělám to jen proto,že je to pohodlnější než vyplachování vodou a spotřebuje se jí mín 😉

kacerka
4. feb 2008

siss, to máš pravdu, že ta spotřeba energie a vody je menší - že bych na to taky přešla 😉

perada
4. feb 2008

počkejte...já lahvičky vymeju jarem, pořádně vypláchnu a pak dám sterilovat.... vy je tam dáváte nevypláchnuté? 😕

kacerka
4. feb 2008

ráďo, ne, vymývám je kartáčem a potom ještě tou horkou vodou - ta je právě tou velkou žroutkou energie 😒

kristynaw
4. feb 2008

ja mam sterilizator od avent, proplachnu ,umyju jarem a sterilizuju🙂 a kapky jsou tam taky

kacerka
4. feb 2008

já nevím, ten jar se mi moc nezdá - taky jsem o tom přemýšlela, ale radši to vymývám jen teplou vodou a kartáčem, mají sice trochu mastný film, ale proto je sterilizuju . . . .

kristynaw
4. feb 2008

ja to potom jaru jeste asi stokrat vyplachnu a pak sterilizuju

pietra
4. feb 2008

apricots - ten tvoj hrniec je uplne v pohode. Ja pouzivam nieco velmi podobne, vola sa to vaporizator a v navode bolo, ze sluzi na sterilizovanie detskych flasiek a na pripravu zeleniny a inych jedal na pare. Zatial to tiez pouzivam len na sterilizovanie

ja vacsinou flase a cumliky len oplachnem, jar pouzivam malokedy, akosi sa mi bridi pouzivat na detsky riad prostriedky na riad

sisstin
4. feb 2008

jar teda nedávám vůbec..umeju teplou vodou od mlíka..a pak to dám vysterilizovat 😎

pietra
4. feb 2008

este som zistila, ze ked su flasky trochu mastnejsie a dam ich do umyvacky riadu (bez cistiaceho prostriedku), tak sa odmastia.

bramburka
4. feb 2008

na tý mý lahvičce psali, že se to má umýt saponátem, když to pořádně opláchneš, občas to udělám...když se to dá dát do myčky, tak musí jít i ten JAR

zusma
4. feb 2008

Já ty lahvičky jarem umýt musím, ptž to moje MM je děsně mastný a jen vodou to nejde. Pak to šoupnu do sterilizátoru.