Od koľkých mesiacov netreba sterilizovať fľašky?

cvika
29. aug 2008

vie mi niekto poradit od kolkych mesiacov netreba babatku steilizovat flasky ?alebo ich treba stale?pocula som ze uz od pol roka netreba, ale neviem co je na tom pravdy... 😒

pietra
29. aug 2008

cvika, vraj od pol roka netreba. Ja som sterilizovala do 8. mesiacov. Potom sme isli na chatu a mne sa nechcelo trepat este aj sterilizator, tak som jednoducho prestala sterilizovat a uz som sa k tomu nevratila

cvika
autor
29. aug 2008

pietra, je moc skoro nesterilizovat od 2 ci 3 mesiacov?nestaci len poriadne vyumyvat vo velmi horucej vode?

livka299
29. aug 2008

Moj syn ma 2 roky o tyzden a sterilizujuem este ...viac menej pre dobry pocit 😉

spathiger
29. aug 2008

Asi to netreba s tym sterilizovanim prehanat, vsak napr. take 2 mes. babo si uz vselico pcha do pusinky a pochybujem, ze to vsetko predtym prebehlo sterilizaciou. Ja osobne som vysterilizovala len prvy raz a potom uz len oplachovala horucou vodou. Sice kojim, tak tych flasiek nam moc netreba, no obcas na cajik a teraz riadik na prikrmy - ten ani nemam odvahu sterilizovat..

pietra
29. aug 2008

co ja viem, podla mna dvojmesacne babo este nepcha do ustociek tolko veci 😕 resp. si dava do pusinky len to, co mu maminka do jeho dosahu a to snad predtym vysterilizuje alebo riadne vycisti.
cvika, neviem. Mozno je to len ozaj o pocite. Ja som sterilizovala zo zaciatku flasky po kazdom pouziti a cumliky raz den, alebo po pade na zem vonku, po case som sterilizovala vsetko raz za 1-2 dni. Ale na druhej strane som aj odsavala mlieko a odsavacku som len riadne vymyvala horucou vodou a sterilizovala raz za par dni a nic malej nebolo, tak urcite nevadi nesterilizovat. Len mne by to spavat nedalo 😀 a v sterilizatore to bolo rychlo a bezpracne

cvika
autor
29. aug 2008

spathiger ked davas cajik a kojis nezvykol si maly na flasku, lebo mne mala odvtedy prso nechce ani vidiet, musim odsavat a krmit flaskou .a to som flasku pred tym uzila parkrat a tak si navykla....

babulik22
29. aug 2008

ahojte,sterilizujem raz za tyzden.hlavne flasky z ktorych pije mliecko.nieje to az,taky problem a mne by to tiez nedalo spat 😉

babulik22
29. aug 2008

mala ma uz 9mesiacov

cvika
autor
29. aug 2008

respektive staci teda sterilizovat raz do tyzdna.....nize by sa mi nechcelo sterilizovat ale moja mala je taky nezmar, ze niekedy to nestihame pred jedenim sterilizovat...

babulik22
29. aug 2008

😀

pietra
29. aug 2008

cvika, tak sa tym netrap. 😉 Ja som mala spociatku flasiek viac, po napapani som flasu umyla a ked sa ich nazbieralo, vrazila som to cele do sterilizatoru. Ked sme presli na vacsie flase, uz ich bolo menej, tak som tiez nesterilizovala pred kazdym papanim. ale ja by som v tomto veku sterilizovala aspon raz do dna

cvika
autor
29. aug 2008

dakujem,ja dufam ze ked mala bude vacsia bude na vsetko viac casu...teraz je mala taka nevrela je po injekcii a stale je nervozna, k tomu mi odmieta prsnik tak musim odsavat a tak ale dakujem pietra

pietra
29. aug 2008

cvika, neboj, bude lepsie 😉 Ja som cely cas odsavala, lebo mala odmietala sat uz od narodenia. Mne ten sterilizator ozaj pomohol, setri to cas, lebo to tam len naskladas a zapnes. Ja som kupovala na inzerat, takze nevysiel ani draho a brala som taky, co sa v nom da aj zelenina na pare pripravovat, tak to teraz vyuzivam na pripravu zeleninky pre malu

veverica
29. aug 2008

ja som si kupila parny sterilizator do mikrovlnky. Super vec. Ked bol syn malicky tak som sa snazila sterilizovat casto (niekedy pokazde) a ked som nestihala aj nepriek tomu, ze mal 3 flase tak som ich umyvala v horucej vode co ruky zniesli. Teraz strerilizujem len raz za cas pre dobry pocit 😉

jesssie
29. aug 2008

cvika, fĺašky sterilizuj stále pokiaľ z nich malá pije 😵

cvika
autor
29. aug 2008

ja zijem v irsku taky multifunkcny tu nemaju 😀 , pri mojom stasti ked si ho kupim tak stratim mlieko.....a ako dlho si krmila malu svojim mlieckom ked si odsavala, lebo som pocula ze ked len odsavas rychlejsie stratis mliecko..

pietra
29. aug 2008

ja som mala aj mliecka od zaciatku malo, tak sme si museli pomahat velmi skoro UM, ale MM dostavala do 10 mesiaca. Veru, len odsavanim sa mliecko rychlejsie strati, teda ak neodsavas stale velmi casto

cvika
autor
29. aug 2008

ja chcem dat mojej malinkej zdrave materske mliecko, najradsej by som stale kojila, tak dufam ze nestratim, odsavam tak ako keby som ju kojila, t.j. odsajem dam jej papat a po 2 hod odsajem znova, tak dufam ze nestratim.....nebola si zmatena ?lebo ja som neviem ci mam dokrmovat UM alebo nie....

spathiger
29. aug 2008

Jeej, baby, nemajte ma za spinduru za to, ze stale nesterilizujem :o). Proste mi to pride zbytocne. To si mam aj prsniky dezinfikovat? Je to kazdeho osobna vec, komu sa ziada, nech sterilizuje, ja umyvam horucou vodou. A osvedcilo sa.

tribitka
29. aug 2008

ja flašky nesterilizujem už asi mesiac..... len ich po každom použití poumývam vo vriacej vode až tak ich odložím a ked ich idem použiť, tak ich zase najprv olejem vriacou vodou....
mne sterilizátor dosť zavadzal na kuchynskom pulte..... 😀

spathiger
29. aug 2008

Cvika, aby som nezabudla. Ja som to s cajikom moc neskusala, bo malemu nechutil. Tak sme sa stale len kojili, aj v horucavach kazdu chvilku. No obcas parkrat potiahol, ked musel napr. zapit sirup na vykasliavanie, alebo ked nebolo kde nakojit. Teraz, ked uz papa prikrmy, pije aj cajik z flase a nema problem s prisatim na prsnik. Pravda, ze uz je starsi a skuseny 'pijak' :o). No mam 2 kamosky s mesacnymi babatkami a tie koja aj davaju odsate mliecko. Ked si potrebuju odskocit, ci rano troska pospat, tak nastupuju tatkovia s flaskami. Drobci v pohode papaju oboma sposobmi. Ale mozno je to individualne. Taktiez je podla mna dolezite, aby mala flasa spravny cumel s malickou dierockou.

cvika
autor
29. aug 2008

baby ako si odsavam mam jeden prsnik o dost mensi, vyzera to smiesne,....vrati sa to do normalu ked prestanem..budem ich mat rovnake? ☹

cvika
autor
30. aug 2008

tuto noc mala toho nenaspala, trapilo ju brusko, nakoniec nad ranom sa vykakala ale bolo to o moc tvrdsie ako mava, zvacsa mava riedku stolicu...je to normalne.....

bublinkajasminka
30. aug 2008

moja má 5 mesiacov a sterilizujem - ale ked tie fľašky ked ich vyberiem zo sterilizátora taaak pekne voňaju novotou 🙂 a čistotou, preto to je najmenej ich nahádzať tam a mne sa to páči . ....tak zatiaľ budem sterilizovať

erikasadek
30. aug 2008

ahoj cvika, mozno so pocula , ze novodoby trend je skoro nesterilozovat, vobec, a ked uz tak do troch mesiacov staci, pokial dobre umyjes flasu tak to staci, tym si dieta , zvyka na prostredie , kde su mikroby , a vytvara si dobry obranny system, avsak , ked mas pochybnosti tak raz za cas mozes sterilizovat, z osobnej skusenosti musim uznat, ze deti nie su chore, tak casto ako niektore ktore chranime vsemoznymy sposobmy ao bakterii, vsetkeho z mierov, normalna kazdodenna cistota staci.
potom , uz je to len na tebe... 😉

vieruna
30. aug 2008

Ja som nesterilizovala vobec. Ale syn zacal pit mlieko z flasky az ked mal 10 mesiacov. Citala som, ze je dolezitejsie flasky poriadne vyumyvat a potom ich sterilizovat netreba

spathiger
30. aug 2008

Presne toto som mala na mysli.. nedrzat babatka v sterilite.. Ja nie som leniva sterilizovat, tiez mam rada cistucke a vonavucke.. Len mi to pride zbytocne sterilizovat zakazdym. Babatko si dako musi vybudovat imunitu..

petramelka
2. sep 2008

no ja sa priznam, ze my sme nesterilizovali vobec.. odsate mliecko co pil maly z flasky ci caj, potom sme vyumyvali (flasky 🙂 v horucej vode a to bolo vsetko.. tiez si myslim, ze babatko si musi budovat imunitu. sak ako ziju cigani, no nie? 😀 a nic im nie je..

adetka
2. sep 2008

ja som sterilizovala do styroch mesiacov... kym slecna nezacala papat aj vyzivky... tie papavala z tanierov a s lyzickami, ktore sa iba umyvali horucou vodou... potom este asi dva mesiace som ich vysterilizovala raz za tyzden...

petramelka... ano, vieme ako ziju cigani... ale nedavno pisali o tom, ze sa prave vdaka tomu, ze deti behaju aj v zime takmer polonahe a podobne... ovela nizsieho veku... starsi cigan v ciganskej osade je skor raritou...

nikuska123
2. sep 2008

Ahojte, my sme sterilizovali len zo zaciatku, ale nie zakazdym raz do dna, vacsinou vecer. A teraz ich uz len sem tam mozno raz do tyzdna 😉