Odšťavovanie ovocia a zeleniny. Ako uchovávať šťavy?

kisska
30. sep 2009

Ahojte, viete mi, prosim, niekto poradit ako uchovavat stavy z cerstvej zeleniny a ovocia? Ako dlho vydrzia len tak v chladnicke? A ako to zakonzervovat?
A prisli ste niekto na fintu ako sa zbavit tej skaredej peny, ktora sa drzi na vrchu? Precedit cez sitko sa mi to velmi neda, lebo a mi sitko hned upchava a potom netecie ani stava. Najlepsie by bolo asi nieco s kohutikom naspodku (na system vinarskeho sudu 😉 ), existuje take nieco?
A ak mate nejake dobre kombinacie ovocia a zeleniny, tak sem s nimi 😉. Ja som prave vcera "objavila" skvelu stavu z modreho hrozna, ktore je original trochu trpke a s hrubou supkou (tak Adamovi velmi nechuti a vypluva aj supku aj kostky), ale odstavene aj s jablckami je to fantasticka pochutka 😝

nevesta
30. sep 2009

Preced cez plienku, ktoru mas v sitku, a ked sa to zacne upchavat, miesaj vareskou 😉

Ja si robievam, 2x jablcko, 1x mrkva, troska zeleru, mnamka 🙂

saska.t
30. sep 2009

kiss ja viem ze cerstva stava ma byt do 48 hod. spotrebovana 😀

kisska
autor
1. okt 2009

sasi aj som si myslela. Aj ked u nas aj ked sa s tym piplem pol dna a mam asi 1 liter stavy, tak vypite to je najneskor do druheho dna. Len by ma zaujimalo, ci by stacilo pasterizovat (zohriat na 63 stupnov C), alebo ked to chcem uchovat v poharikoch, tak to treba minimalne sterilizovat varom...

libka1
2. okt 2009

zamrazit sa daju, ja to aspon tak robim s hroznovym mustom (zial nemam velku mraznicku 😝 ) co sa tyka tej pasterizacie a spol, otec moj ma vynikajucu knihu k tomu, cez vikend k nim ideme, tak to pozriem ze ako je to najlepsie zakonzervovat a potom ti pisnem 😉
moja top kombinancia: jablko, pomaranc, mrkva, cvikla 😉 na ten zeler sa uz dlllllllllllllllllllllho chystam 😀

wiskas
29. okt 2009

ja tu penu jednoducho pozbieram lyzicou 🙂

matja
29. okt 2009

kisska, akurát včera som o tom čítala, pozri si tu odpoveď od Ing. Igor Mráz, PhD. » Po 12.Nov. 2007 16:19:
http://forum.rodinka.sk/viewtopic.php?t=62715#

kisska
autor
29. okt 2009

matja - super link, dakujem velmi pekne, Ing. Mraz sa konecne dostal k jadru problemov aj zmrazovania detsky prikrmov. Odporucam 😉

lucia123
30. okt 2009
dijuri
5. jún 2012

Ahojte dievcata,dlho tu nikto nepisal,ale tak skusim,ci sa ozvete

@kisska
@matja
@wiskas
@libka1
@nevesta
mate nejake nove receptiky na stavy? nieco s jogurtom,mätou a podobne

kisska
autor
5. jún 2012

@dijuri sezona len zacina ;). Prave sa chystám na jahodovú dreň (šťavu je škoda robiť a nemám toľko jahôd), čerešňové pyré... Dievčatá, čo máte nové za tri a pol roka? 🙂

meg_junova
6. jún 2012

@lucia123 Vyborny, ale trosku drahy.. 😒 😒 😒

viva13
11. aug 2012

ahoj, prosím poradí mi niekto čo je vhodné kombinovať s paradajkami? chcem ich odšťaviť ale samotné nám nechtia, vďaka. 😉

viva13
12. aug 2012

prosím neviete mi niekto poradiť?