Ohrievanie mliečka v aute. Ako na to?

jurajttt
24. aug 2009

Dobrý deň.

Nevie mi niekto poradiť nejakú dobrú ohrievačku materského mlieka do auta. Podeľte sa o svoje skúsenosti.

Manželka mlieko musí odsávať, keďže malý nechce piť prirodzene ale len z fľaše. Sme limitovaný približne 3 hodinami kým nie je opäť hladný. Nikam ďalej preto nemôžeme ísť. Preto chceme kúpiť ohrievač na fľaše.

Už sme kúpili taký jednoduchý do auta. Je to plastový pás so zabudovanou špirálou. Predávajú to snáď vo všetkých baby obchodoch. Skúsili sme to ale neohrialo to mliečko ani za deklarovaných 20 minút. Mliečko bolo z chladničky takže malo pôvodne nejakých 7 stupňov.

Samozrejme transportovať môžem len chladené mlieko, takže ohrev z izbovej teploty mi nepomôže.
Potrebujem ohrievať mlieko z chladničky.

Máte niekto skúsenosti z ohrevom mlieka z chladničky v aute? Potrebujem vedieť značku nejakého dobrého ohrievača a čas za ktorý dokáže ohriať chladené mlieko.

Pretože už začínam vážne uvažovať aj o kúpe plynového turistického variča.

Ďakujem za odpovede.

beruska2x
24. aug 2009

a neni lepsi na cestach zajit nekam na kavu a tam si to nechat ohrat?? dneska uz ochotne ohreji detem cokoliv v kazde kavarne, restauraci, i na benzince mivaji mikrovlnku... je to pohodlne a bez starosti 😉

jurajttt
autor
24. aug 2009

Malý má 5 mesiacov takže mikrovlnku určite nepoužijem. A ja som myslel skôr na nejaké výlety s autom ku vode a tak. Na turistiku by bol určite najlepším riešením turistický varič. 🙂

soanpe
24. aug 2009

souhlas s beruskou.ty ohřívačky jsou spíš na udržování teploty 😒

atrami
24. aug 2009

juraj,
My sme nosili v termoske horúcu vodu.
Ale preklepni si na koníkovi inzeráty. Myslím, že tu niekto predával ohrievačku do auta. Ale na benzínkach bývajú veľmi ochotní a ohrejú mliečko. 🙂

beruska2x
24. aug 2009

ja ohrivam vse malemu v mikrosce od narozeni, to nema zadny vliv akorat se musi poradne protrepat aby bylo rovnomerne teple...

beruska2x
24. aug 2009

a ndeska v kazdem kempu, kdekoliv ti pujci i rychlovarnou konvici..

trixi
24. aug 2009

juraj, ja mam asi tu ohirevacku ako uvadzas (znacka Jane) a som prekvapena, ze Ti to mlieko nezohreje, ja som s nou ohrievala detske presnidavky v skle, vcas som to dala zohriat a za cca 10 min - 15 min bola presnidavka horuca. Mozno tu ohrievacku nemate v poriadku, reklamuj ju. Ja som tu svoju reklamovala, boli polamane ohrievacie dratiky v tom pase, ktory drzi flasu.
Ja by som odstriekane materske mlieko neohrievala v mikrovlnke, ani ziadne ine mlieko. Pri mikrovlnnom ohreve dochadza k poskodzovaniu tukov v mlieku a presne to nenapisem, tie tuky sa menia na skodlive. Neohrievam v mikrovlnke mlieko pre dospelych, toboz nie pre dieta.

jurajttt
autor
24. aug 2009

Trixi a ohrievala si mliecko z chladnicky? Ta naša ohrievacka je Canpol Babies

jituskak
24. aug 2009

my máme takovou malou rychlovarnou konvici do auta. a ohřívám to v ní. jako ve vodní lázni. je to supr a trvá to tak 5 min. stála kolem 300,- akorát bacha na vylití🙂 to se mi taky už podařilo😀

jurajttt
autor
24. aug 2009

jituskak - Aka znacka to je?

trixi
24. aug 2009

nie, mliecko z chladnicky som neohrievala, ale ohrievala som jedlo v sklenenom pohariku z chladnicky. Preto ma to prekvapuje, ze Ti to mlieko neohrialo, predsa skleneny pohar je hrubsi ako kojenecka flasa. Ak sa Ti neosvedcil ten ohrievac, tiez by som to riesila ako jituska, kupit rychlovarnu konvicu do auta a ohrievat to v horucej vode.

jurajttt
autor
24. aug 2009

Doteraz som netusil, ze su nejake rychlovarne konvice na 12 voltov 🙂

jurajttt
autor
24. aug 2009

A jituskak. Predpokladam, ze tie konvice maju skrytu spiralu, teda rovne dno. A tych 5 minut trvalo ohriat mlieko z chladnicky?

jurajttt
autor
24. aug 2009

Trixi. Nevies aky výkon ma ta tvoja ohrievacka Jane. Ta nasa CanpolBaby ma vraj 18 Watt. To sa mi zda strasne malo. Mozno aj preto to nevladalo ohrievat. Dufam ze som si to pozrel dobre a netrepem blbosti.
A skusal som v tom ohrievat AVENT flasu a aj sklenenu presnidavkovu flasu a nula bodov.

evinkaa
24. aug 2009

My také vozíme sebou termosku s horkou vodou. Ono to vydrží i několik hodin a v pohodě. Nad ohřívačkou jsem vůbec nikdy neuvažovala. 😎

ronie
24. aug 2009

ahojky my máme tuto
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=25639288&tab=4

moc jí doporučuju, ohřívá rychle, myslím si že do 5 minut bude mlíko z lednice vlažné na konzumní teplotu, my používáme jen doma,adaptér nemám,ale sem s ní už několik let moc spokojená, používáme avent lahve. Ohřeje ale i příkrmy ve skleničce, to samozřejmně trvá ale déle 😉

ronie
24. aug 2009

evi,ale to při UM,ale MM s vodou v termosce neohřeješ nebo jo??? Já bych taky do mikrovlnky mlíko nedávala a kor mm, vodu ano, příkrmy ano,ale taky sem se dozvěděla že se složení mléka při mikrovlném ohřevu mění..

evinkaa
24. aug 2009

ronie: Aha, já jsem vycházela z toho, že se jedná o ohřev vody na UM. Tak to se omlouvám. MM jsem dřív odstříkávala a ohřívala jen doma, to je pravda. V kastrolu s vodou. Do mikrovlnky bych MM stoprocentně nedala.

germik
24. aug 2009

ahojky, dostali sme do daru ohrievačku do auta,pretože cesta k rodičom nám trvá niekolko hodín...ale použila som ju asi raz, praktickejšie mi fakt príde uuplne jednoduchá termoska s teplou /horúcou vodou/. Ja miešam s nou UM a ak ty podávaš materské mliečko,jednoducho si daj do nejakej nádobky horucu vodu z termosky,do toho flasku s mliečkom a do 5 minut to máš pre malého hladoša nachystané 😀 Toť moja osobná skúsenosť

jituskak
24. aug 2009

juraj, má to normálně spirálu viditelnou. mě se tam lahev vlezla akorát, tak se to jakoby zaseklo o kraje. nebylo to příno z ledničky, ale když jsme ohřívala vodu z kohoutku, která byla chladná, tak to byl taky nějka tak. akorát se to musí se zaplým motorem🙂 poprvé jsem vybila baterku🙂 značka je FILSON

jituskak
24. aug 2009

juraj: ohřívala jsme tam střední aventku.

jurajttt
autor
25. aug 2009

Dakujem za odpovede a nazory.

Vcera sme vyskusali vriacu vodu z rychlovarnej kanvice dat do termosky. Po 3 hodinach sa mliecko z chladnicky ohrialo za 5-10 minut. Takze termoska je dobre riesenie.

Ale na nejake vylety zrejme kupim turisticky plynovy varic.

Este raz dakujem.

bianca
25. aug 2009

juraj my mame ohrievacku do auta chicco a super ale fakt.Nemusis so sebou vozit termosku 😉 Kupila som z druhej ruky na MMA asi za 100.- a nemozem si ju vynachvalit.My cestujeme kazdy mesiac cca 1000 km s malou od kedy mala 3 tyzdne a ohrievacka je super vec