Parný hrniec. Ktorá značka je najlepšia?

alami
12. mar 2008

Začínam uvažovať nad tým, že by som si kúpila parný hrniec na varenie pre 6mesačného syna, ale aj pre nás. Zatiaľ o ňom neviem nič. Preto prosím, píšte všetko, čo vás napadne - na čo dať pozor pri kúpe, ktorá značka je najlepšia, čo sa v ňom dá variť - pariť + recepty. Ďakujem 🙂

julia225
14. okt 2008

baby ziadne recepies?!?!?! ☹

alami
autor
15. okt 2008

juli, našla som toto, tak mrkni:
http://www.chudnutie-ako.sk/forum/viewtopic.php...
tam je čosi o príprave masa

alami
autor
15. okt 2008

Prekvapenie z hrnca

poschodový parný hrniec, 1 kurča, slanina, vegeta, čierne korenie, soľ, brokolica, zemiaky, menšie cibuľky, cesnak

Kurča naporcujeme na úhľadné kúsky, poukladáme do spodnej nádoby v parnom hrnci. Na každý kúsok kurčaťa položíme plátok slaniny. Posolíme, okoreníme a obložíme pokrájanou cibuľou a cesnakom. Na druhé poschodie hrnca poukladáme brokolicu a na kolieska pokrájané zemiaky. Za hodinu je jedlo hotové.

alebo toto :
http://66.249.93.104/search?q=cache:...=sk&lr=l...

alami
autor
15. okt 2008

ešte som našla takéto čosi:
Hrniec som vytiahla po veľmi dlhej dobe, lebo som mala chuť na parené buchty. Tak som si zarobila cesto, vykyslo..... a šup s buchtičkami do parného hrnca. Mňam! Výborné a jedna várka za 8-10 minút hotové. Ani neviem ako a buchty boli aj zjedené. A hlavne som nemusela sledovať či sú alebo nie. Pri ich parení som stihla ešte aj účtovať. Takže hrniec oceňujem až teraz v čase podania daňových priznaní. Taktiež som skúšala kuracie závitky. Kuracie prsia som potrela horčicou, naplnila syrom, šunkou, uhorkou, kúsok klobásy a slaninky, ani som to neosolila, ihlami zopla a dala do parného hrnca. Výborné! Bola som prekvapená ako je mäso dosť slané samo o sebe. Alebo to možno prešlo z tej náplne. Takže dobrú chuť v rýchlovarení.

julia225
15. okt 2008

supeeeeeeeeeeeeeer 😀 dakujeeeeeem 🙂

alami
autor
18. okt 2008

Tak som si konečne kúpila : Tefal vitamin + Ak by som si tu nepísala sama so sebou 😀 😀 😀 😀 😀 ale by sa ešte niekto pridal, mohli by sme si tu fakt vymieňať nejaké vyskúšané aj nevyskúšané recepty 😉

cucoriedka
18. okt 2008

kocky,

chcem sa opytat.... ked sa v parnom vari vsetko naraz, teda maso + zelenina + napr. ryza a kazda z tychto casti potrebuje iny cas na pripravu, ako sa to v realite praktizuje? najskor sa da maso a po nejakom case sa to otvori, da sa ta ryza a zase po nejakom case zelenina? nevadi, ked sa to otvara? neunikne ta para, alebo sa neznizi teplota? alebo sa to vsetko da naraz varit - ale zase, neutrpi tym zelenina, ze je v tom hrnci tak dlho??
nikto v rodine nema parak, tak si to celkom neviem predstavit, ale riskla by som kupu, urcite sme za co najzdravsie varenie, len potrebujem co najviac info 😵 😎
vdaka vopred za vysvetlenie!

alami
autor
19. okt 2008

ahoj, ja mám parák len od piatku, ale v návode je to tak ako vravíš,. dá sa len jedno poschodie s masom (pokrievka sedí na každý košík, takže zavrieš a paríš, potom si pridáš ďalší košík, zavrieš a paríš...atď...teda...ak potrebuješ rôznu dobu parenia. Nevadí, ak to otvoríš. Inak, prekvapilo ma, čo všetko sa tam dá podľa návodu pripraviť, dokonca párky, cestoviny - aj keď neviem ako???? ako ryžu? v miske s vodou????, vajíčka - na makko, na tvrdo...skúšala som....bolo naozaj na tvrdo 🙂. Maso, ryby.....všetko kožné. Ale myslím, že pri parení buchiet a knedlí sa nesmie otvárať, cesto by kleslo.Tiež sa mi páči, že sa tam dá počas parenia dolievať voda bez toho, aby sa musel hrniec otvárať...má na to otvor, kade sa to dolieva
Inak, ak zvažuješ kúpu...ja som s vitamin + ani nerátala, pre cenu, nechcela som do toho dávať toľko peňazí, ale keď som videla ostatné, zvíťazil vitamin +od Tefal...má totiž oveľa vačšie nádoby a má odoberateľné dná...teda, môžeš z vrchného koša odobrať dno aby si získala vačší priestor v spodnom koši na niečo objemnejšie...to sa mi páči...
a tiež nie každý parný hrniec má misku na ryžu...ak sa nemýlim, tak si to všimni, aby si potom neľutovala, že ju nemáš.

alami
autor
19. okt 2008

našla som ti ten návod, tak si pozri "ako to funguje" http://www.tefal.sk/NR/rdonlyres/6670A0CF-2EC3-...

michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mima07
7. nov 2008

cauko kočky 😉
som rada ze som vas nasla ja ked vyskusane recepty este nie ☹ 😀
ja pouzivam parny hrniec asi mesiac a vyskusala som samozrejme zeleninu, ryzu, kuracie maso aj kuracie stehna a rybu
Chcela by som vyskusat aj tie omacky co mam v knizke co som dostala s hrncom
ideme pokukat linky co ste pohadzali 😉

mima07
7. nov 2008

michaelamaranesi ja som najprv skusila maso len posolit a tak som ho tam dala myslim kuracie prsia lebo som to chcela dat aj malemu 😉 ale teraz si kludne spravim hociaku marinadu alebo potriem cesnakom tie cesnakove chutia ja synovi 😉 a robila som ich 25 minut najprv som to ochutnala ja boli super a potom ma napadlo ze som mala dat 30 minut ze co keby salmonela 😀 ale nic mi nebolo

michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mima07
8. nov 2008

ja sa inspirujem odtialto ale ja nie som moc na recepty vzdy si ho zmenim 😀
http://diskuse.dama.cz/komunita.php?d=7185

dadus30
20. nov 2008

ahojte ,
chcela by som si kúpiť parný hrniec, ale neviem si vybrať.
zaujíma ma hlavne, či počas parenia treba dolievať vodu.

alami
autor
28. nov 2008

dadus,...niekedy treba doliať, ale leje sa to počas parenia z boku hrnca, netreba ho odstaviť, či prerušiť parenie, len doleješ počas parenia...ak treba...
pri výbere si uvedom či ti nebudú malé tie nádobky, ja mám tefal vitamin plus...má veľké nádoby, lebo keď som si všimla tie ostatné - mali ich malé, som sa bála, že sa mi tam ani knedľa nezmestí 😉

sabka
28. nov 2008

Caute baby. Ja pouzivam obycajny stojancek (alebo ako to nazvat) na parene buchty a sluzi dobre. Je to lacnejsie a skladnejsie.

dadus30
4. dec 2008

Ďakujem ti Alami,
kúpila som si tefal vitamin plus je naozaj super.
Spĺňa všetko, čo potrebujem.
Chcela by som si kúpiť pekárničku,
nevieš kto by mi poradil?

alami
autor
9. dec 2008

dadus - tu na receptoch máš tému domáca pekáreň....tam ti baby poradia 😉 tu je to:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

našla som dobrý článok k parným hrncom:
http://domacnost.sme.sk/c/3563364/varenie-v-par...

yidaky
12. dec 2008

Ahojte. Ja predávam jeden NOVÝ parný hrniec Tefal vitamine plus. Mám ho doma tiez, nemozem si ho vynachvalit 😀. Tento som kupila nasim v nadeji, ze sa budu uz konecne zdravsie stravovat, ale zial 🙄. Takze u nich stoji v skrini uplne nevyuzity a este ani nerozbaleny. Pridam k tomu knihu Vareni v pare ako darcek.

michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martina05
17. dec 2008

Ahojte baby, tak pekárničku si neviem vynachváliť už viac ako rok a teraz sa chcem pustiť aj do parného hrnca. Mám zálusk na Vitamine plus a dúfam,že nám ho Ježiško prinesie ...... Hoďte prosím ešte nejaké linky na receptíky. Aký je ten hrniec asi veľký ??? Je skladný??? Máme totiž to malú kuchyňu, tak dúfam, že nezaberá veľa miesta. .....ďakujem a pareniu zdar 😀 😀 😀

petusaaa
28. dec 2008

potrebujem surne radu. kupili sme parny hrniec a nejako nas nenapadlo, ze tam musi byt aj miska na ryzu. da sa niekde kupit zvlast. pripadne moze sa niecim inym nahradit? mohli by ste ju niektora cvaknut aby som videla, ako to vyzera, ake to je velke a siroke? dakujem a krasne vianoce 😉

petusaaa
29. dec 2008

fakt mi nik nepomoze?? ☹

veronika13
29. dec 2008

pokiaľ sa nedá kúpiť príslušenstvo k tomu prístroju, tak potom už len odmerať a zháňať takú nádobku v domácich potrebách, ktorá by mohla byť na to vhodná, aby zniesla teplotu. Ako má taká miska na ryžu vyzerať ti neporadím, to skôr tie, ktoré už parny hrniec majú, ja o ňom zatiaľ len uvažujem

petusaaa
29. dec 2008

dakujem za odpoved. ja som rozmyslala, ze ci by tam nemohla ist miska, co ide do mikrovlnky 😕

veronika13
29. dec 2008

však pozri na tej miske akú teplotu znesie a skús, aký paráčik máš?

veronika13
29. dec 2008

mne sa pozdáva už spomínaný tefal vitamine alebo moulinex som pozerala, že je lacnejší, ale aj menší
http://www.elektroexpert.sk/specialitky/mouline...