Parný hrniec. Ktorá značka je najlepšia?

alami
12. mar 2008

Začínam uvažovať nad tým, že by som si kúpila parný hrniec na varenie pre 6mesačného syna, ale aj pre nás. Zatiaľ o ňom neviem nič. Preto prosím, píšte všetko, čo vás napadne - na čo dať pozor pri kúpe, ktorá značka je najlepšia, čo sa v ňom dá variť - pariť + recepty. Ďakujem 🙂

tajtibum
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petusaaa
3. jan 2009

teeeeda, ale sme boli zmazane 😀 ale nie, spravne, uz ziadne odbocovanie. sme robili udene maso v paraku a ziaden rozdiel 😕 ale zasa som si spravila moje uzasne zemiaciky a zasa boli uzasne.

mate nejaky osvedceny recept na parene buchty?

nika07
3. jan 2009

aj ja to schvaľujem, sme sa asi nechali uniesť,

už musíme začať trošku zdravo jesť, po tých sviatkoch, samé návštevy 😝

zajtra chcem spraviť na pare karfiol a brokolicu a asi k tomu uvarím nejaku omáčku, možno syrovú, alebo cesnakovú, na pretrávenie, asi bolo už mäsa dosť 😵

petusaaa
3. jan 2009

cesnakovu omacku?? akoze s besamelom ci ako?

nika07
3. jan 2009

ano , urobíš bešamel aa pridáš roztlačený cesnak, parená brokolica je stým super, mňam

nika07
11. jan 2009

Ahojte kočky, ako parenie, pozerám, že nič nové neskúšate,

ja som dnes robila knedľu v parnom hrnci, bola alebo teda je suprová,

rozmýšľam, že vyskúšam aj parené buchty 😉

jasumat
11. jan 2009

aj ja som včera robila parené buchty a knedľu- vydarili sa🙂)

kuspitka
13. jan 2009

Ahojte.viete mi napisat recept ako sa robia buchty v parnom hrnci??????
alebo nejake maso kde sa moze dat aj omacka

petrulla
12. feb 2009

Ahojte, nahodou som nasla tuto temu a som rada, ze parny hrniec ma tolko faniniek 😉
Ja som ho kupila pre maleho. Zeleninku z neho uplne miluje. A ja moc varenu mrkvu nemusim, ale z paraku je uplne vyborna.

Tiez by som privitala nejake receptilky a skusenosti - a mozno aj recept na tie parne buchty (jasumat)

U nas naj jedlo v paraku je pangasius.
Na spodok dam zemiaky, do stredu filetu z pangasiusa (posypem grilovacim korenim, susenym cesnakom a petrzlenovou vnatkou), do hornej casti dam zeleninku a za 25 minut - take jedlo 😉
Aj maly to zboznuje.

sirinka
24. mar 2009

ahojte...neviete, da sa niekde dokupit na doba na varenie ryze?

monita777
28. mar 2009

Ahojte, dievcata,

ma z vas niektora parny hrniec, v ktorom parite na sporaku?
Nieco ako http://www.topmoravia.com/cz/eshop/glasgarsyste...
Jezisko nas prekvapil a potrebovala by som k tomu nejake info od skusenych gazdiniek 🙂 ..... alebo si myslite, ze varenie v tomto systeme je take ako napr. v uz spominanom Tefal vitamin? Dakujem

alami
autor
28. mar 2009

babky - na parené buchty recept bežný...ak nemáte, nájdite si ľubovolný na nete a v parnom hrnci sa paria 10min - hotovo. Netreba žiadny špeci recept.
monita - tak také delo som ešte nevidela, vyzerá dobre. Myslím, že sa popužíva rovnako ako iné parné hrnce, dolu dáš niečo variť, ako som, si tam prečítala, alebo vodu a hore varíš...musí to byť to isté, recepty a postupy isto rovnaké...až teda na ten spodný diel, že si tam môžeš niečo variť

sirinka - a keby si skúsila akúkoľvek nízku plastovú misku? myslíte že by to bolo v niečom iné? je to len nízka miska o niečo menšia než jedna z tých troch parných nádob položená na niektorom poschodí...no krásne som to opísala 😀 Ja by som to nahradila niečím podobným...alebo napíš mail výrobcovi tvojej značky....

monita777
29. mar 2009

alami

dakujem 😵 . Ja som zatial skusala naparit len zemiaky posypane rascou a vegetou a bolo to nieco uzasne 😵 . Ale idem skusit aj pangasia - podla vyssie spominaneho receptu

inak hrniec sam o sebe je fantasticky, minule som v nom upiekla hore na sporaku bublaninu - pradicka, malá sa isla zadrhnut, tak jej chutilo. Ale moze ist napriek plastovym ruckam aj do rury. Toto vsetko uz mam vyskusane, len to naparovanie pomenej 😒 .....ale budem skusat!!!

sirinka
29. mar 2009

alami no asi vyskusam...

alami
autor
30. mar 2009

super stránka o parnom hrnci aj s receptami, určite si pozrite: http://parnihrnec.webnode.cz/o-nas/

nikamo
10. máj 2009

Ahojte baby,
chcem sa spýtať, či je možné a bolo by správnym riešením dávať do parného hrnca destilovanú vodu, aby som zabránila vzniku vodného kameňa? Ďakujem Vám za názory a skúsenosti.

bihan
10. máj 2009

Tiež sa pridávam do fanklubu, okrem kvanta zeleniny, ktorá je v paráku hotová za pár minút, si robíme s MM kopec čínskych špecialitiek v ryžovom ceste, parené plnené knedlík.. je to moja láska 😵

Ryžu v ňom ale nerobím, lebo to trvá sakra dlho (podľa návodu 45min) a v mikrovlnke je hotová za 12 min. so všetkým.

Nikamo, ja dávam prefiltrovanú teda odvápnenú vodu a nič sa mi nezanáša.

zuzmag
10. máj 2009

Ahojte mate niekto skusenosti s hrncom tefal Actyfry? Je to parny hrniec alebo fritéza? 🙂

liana
17. máj 2009

zakúpili sme parný hrniec Philips s funkciou pridávania chutí, ideme ho vyskúšať, len som na nete nenašla nejakú vhodnú receptáreň na receptíky v takomto hrnci. Neviete niečo odporučiť? Okrem damy.cz.

zuzmag
27. máj 2009

Mate niekto skusenosti s parnym hrncom Tefal Vitacuisine?

zuzmag
11. jún 2009

nikto?????? ☹

aunque
26. jún 2009

zdravim Vas 🙂

zuzmag, chcem sa spytat, kupili ste si ten tefal vitacuisine? tiez mam nan zalusk, chcem sa spytat, ci ste spokojna.

agalia
26. jún 2009

my sme ho tiez kupili - sme spokojni zeleninka je fakt suprovaaa vcera sme robili pstruhov tiez super mnam uplne inak vyniknu chute darmo varenim sa vsetky farby a vone zeleniny stratia

aunque
26. jún 2009

agalia: dakujem,
velmi ma potesila Vasa odpoved. mam obavy a zaroven ma fascinuju tie kosicky.
tiez mam obavy zo skladnosti, zda sa mi byt taky velky.
skusali ste aj ten vrch na pripravu omacok?

tessinka
27. júl 2009

Ahojte, aj my uvažujeme o kúpe parného hrnca. Čo myslíte, možno nemusí byť najdrahší? Mne sa páči (dizajnom a uvedenými funciami a cenou) tento Fagor, máte niekto skúsenosti s týmto spotrebičom a touto značkou:

http://www.hej.sk/male-domace-spotrebice/obchod... ?

bella84
29. júl 2009

Ahojte! Mne akurát včera doniesol taký milý pánko kuriér TEFAL Vitamine + a dnes som v ňom robila kuracie prsia, ryžu a zeleninku. Všetkým chutilo a tak zajtra môžem čarovať zas. Kedysi stál tento hrniec cez 4 tisícky, no teraz ho už zoženiete aj za 65 Eur (presnejšie ja som zaň dala 63,50 aj s dovozom). Veľmi sa mi páči funkcia Vitamine +, pri ktorej skrátim čas prípravy jedla na polovicu a uchovám v ňom tak viac vitamínov. Ja osobne (nechcem hovoriť za iných) nakupovanie cez net odporúčam, takto aspoň nemusím behať po obchodoch a zisťovať najnižšiu cenu. Ťukla som si na najnakup.sk a ukázalo mi, že najnižšiu sumu (nielen za tento výrobok, ale aj za ďalšie, ktoré plánujem zaobstarať) pýtajú na www.obchodobchodov.sk
Najviac som ale spokojná s tým, že v balíku som mala okrem faktúry hneď aj potvrdený záručný, čo dnes už v mnohých elektrách nerobia. Povedia "po mesiaci príďte, záručný vám potvrdíme" a tak sa mi mnohokrát stalo, že som na to zabudla a bolo po záruke... 😀 😀 😀
Ale najmä - tovar prišiel do 48 hodín od napísania objednávky, takže žiadne zvytočné vyčkávanie.

mauzos
30. júl 2009

Ahojte, ja mam Philips s komorou pre prísady Flavour Booster, tiez je z tych lacnejsich. Pouzivam ho len dva tyzdne, ale som velmi spokojna ... jedlo v nom uvarene je fakt chutnejsie. Varim prevazne kuracinu a ta je v nom fakt super a hotova za chvilu.
Chcem sa spytat, ci nemate nejaku fintu na cistenie toho dierkovaneho dna. Nemam umyvacku riadu a tak sa s tym zakazdym namordujem, cistim tie dierky sparatkom a to trva dlhsie ako samotne varenie 😠 A taktiez zasobnik na vodu ako cistite, kedze sa to nesmie pod tecucou vodou?

mauzos
30. júl 2009

Bella ja tiez 90 % nakupujem cez net, ale zial so spominanym obchodom mam velmi zle skusenosti. Dva krat som cez nich objednala a dvakrat trvalo dodanie tovaru 3 tyzdne 😲 To sa mi zatial v ziadnom inom e-shope nestalo. A najhorsie na tom bolo, ze mi ani nedali vediet, ze tovar nemaju. Mne odisla zehlicka, surne som potrebovala kupit novu, ved pri 2 detoch treba stale zehlit. Musela som tam niekolko krat telefonovat, zamestnankyna bola velmi neochotna, drza, ledva rozpravala po slovensky. No proste, aj ked maju dobre ceny, nikdy viac 😠

oknosmas
2. aug 2009

ahojte, ak by niektol mal zaujem, mam doma asi 2x pouzity hrniec tefal vitamin +. ja osobne som si na to nezvykla aked som neskor dostala zepter, tak ma to uz vobec nelakalo ho pouzivat. fakt ak niekto chce, rada mu ho poslem za daky maly gros.. 😉

matja
4. sep 2009

ahojte, viete mi poradiť, v ktorom parnom hrnci sa dá dobre a rýchlo pripraviť ryža? Chceme si kúpiť nový parák a jednou podmienkou je aj to, aby sa dala dobre upariť ryža.