Parný hrniec. Ktorá značka je najlepšia?

alami
12. mar 2008

Začínam uvažovať nad tým, že by som si kúpila parný hrniec na varenie pre 6mesačného syna, ale aj pre nás. Zatiaľ o ňom neviem nič. Preto prosím, píšte všetko, čo vás napadne - na čo dať pozor pri kúpe, ktorá značka je najlepšia, čo sa v ňom dá variť - pariť + recepty. Ďakujem 🙂

margarita
14. apr 2014

@meja3
ale ja sa nechcem hadat a presviedcat nepotrebujem, naozaj som si myslela, ze teda date napr. link na serioznu odbornu studiu, kde viac nezavislych zdrojov uvadza skodlivost plastu v suvislosti s parnym hrncom, nepopieram skodlivost plastu na slnku a pod. Len ma zaraza, ak by to bolo naozaj take mega skodlive, preco by x vyrobcov robilo parne hrnce plastove...mam totiz dojem, ze ako vo vsetkom,aj tu je minimalne polovica "odbornych nazorov" len cisty marketing.
mam dost kamaratov lekarov, zubarov a pod., a ked vidim tie reklamy napr. len na zubne pasty, je to na zamyslenie, co je odborny nazor, a co len vedou podporena reklama.
bolo to iba o tomto, nechcem sa nijako nikoho dotknut...

lenkaaninka
22. apr 2014

baby nerezove nadoby ma laretti a sklenne iba na sporák. elektrický so sklenenými nádobami neviete poradiť??? díky

izabelkas
19. máj 2014

Caute kocky, ak by ste mali nahodou niektora zaujem kupit parny hrniec Parný hrniec Philips HD 9160/00, tak mozem posunut moj za cenu 70 eur. Nepouzivam ho vobec a je pouzity len zoparkrat.

evca313
14. jún 2014

Ked chcem robit masko na stave da sa v parnom hrnci??

katustek7
9. nov 2014

ahojte maminky, rada by som Vás touto cestou pozvala do uzavretej skupiny, ktorá bola vytvorená, aby sme sa podelili o recepty, fotorecepty, návody na prípravu akýchkoľvek jedál, od polievok po dezerty, na parnom hrnci. Budem sa tešiť každej novej šikovnici, ktorá sa ku nám pridá, aby sme svoje parné hrnce vedeli plnohodnotne využívať ;)
https://www.facebook.com/groups/317225508482458/

mio99
15. jan 2015

@lenkaaninka elektricky so sklenenymi nadobami ma zatial len Krups KC 7000 a nerezovy so sklom je
SEB VC1451 Inox je to vlastne tefal no v belgicku a holansku sa predava pod znackou SEB
Tiez uvazujem nad kupov a royhodujem sa medzi Philips HD 9170/71 a Amica PT 3011 Lunaris co je vlastne nemecka znacka ROMMELSBACHER

mio99
15. jan 2015

Krups KC 7000 sa uz neda kupit

oldiceq
26. mar 2015

@meja3 @lenkaaninka nasiel som tuto starsiu diskusiu, chcem sa opytat, podarilo sa Vam napokon zohnat nejaky elektricky parny hrniec, ktory nema plastove kose/nadoby? Tiez hladam a okrem Laretti s nerezovymi nadobami som nic nenasiel, navyse tato znacka sa u nas velmi nepredava, len v Cechach a neviem na to najst ziadne referencie. Podla mojho prieskumu tieto plastove dokonca ani nemaju vo verzii bez BPA , jediny na nasom trhu som nasiel Philips HD9104 ale moc tomu neverim. Ak by ste sa podelili o Vase skusenosti, budem rad. Dakujem.

meja3
26. mar 2015

@oldiceq Ja som nakoniec kupila parny hrniec na sporak, nie elektricky. Znacka je pyrex a ma keramicky hrniec a sklenene nadstavce.

oldiceq
26. mar 2015

@meja3 Dakujem pekne za odpoved. Tiez som nad tym uvazoval, lebo sa neviem dopracovat k nejakemu elektrickemu - ten pyrex ma zrejme ma nadoby z varneho skla vsak? Elektricky ma lakal kvoli moznosti nechat ho "bez dozoru" a vyuzit cas na ine dolezitejsie veci, co pri 2 detoch by bola vyhoda. Manzelka bude za chvilu potrebovat na prikrmy malemu a chcel som jej ulahcit zivot, pri dcere sa dost natrapila nad sporakom...

viera27
26. mar 2015

ja mam tento a som maximalne spokojna http://parne-hrnce.heureka.sk/morphy-richards-4...

Ma uplne separovane nadoby, ktore paria nezavisle na sebe 🙂

meja3
26. mar 2015

@oldiceq Rada som pomohla. Ono aj tento parny hrniec usetri cas uz len pre to, ze sa tam da robit viacej veci naraz. Jedine, co zaberie viacej casu je, ze treba to sledovat, kym zovrie voda a potom stisit. To je tak vsetko. Ano, je to hrube varne sklo. Akurat sa tazsie cistia tie dierky na paru, ked to zaschne, ale inak je to kvalita, odporucam. Je to vhodne aj do rury. Mam k tomu silikonovy vrchnak na skladovanie v chladnicke. Nadstavce sa daju dokupovat. Som velmi spokojna. Tiez som elektricky nenasla taky, o ktorom by som bola presvedcena, ze nie je skodlivy. Pri tomto mam istotu.

oldiceq
27. mar 2015

@viera27 Dakujem za snahu, ale ja som hladal taky, kde nadoby nie su z plastu.

oldiceq
27. mar 2015

@meja3 Mozem este poprosit nejaky link? Ja som vacsinou nasiel len samostatne nastavce a aj to vacsinou na ceskych e-shopoch...Dakujem pekne

viera27
27. mar 2015

@oldiceq Vsimla som si 😉. Ja som odpovedala vseobecne do fora, teda alami, nie tebe :D

oldiceq
27. mar 2015

@meja3 vyzera to super a aj cena je prijatelna. Dokonca som nasiel este za lepsiu cenu. A ako to prosim presne pouzivate? Do toho keramickeho len vodu na vyrobu pary, na to parny kos kde parite zeleninu alebo nieco a na to veko? Lebo v tom prezentacnom videu som videl ze tam v keramickom varili zeleninu a na to dali parny kos s masom (myslim ze ryba to bola ak som dobre videl)...

sisiska
12. sep 2015

rada by som ozivila tuto temu, chystam sa kupovat parny hrniec a neviem sa zorientovat v ponuke....viete poradit osvedceny s nerezovymi alebo sklenymi nadobami?

deehra
26. sep 2015

My máme avent, je to super, robíme tam všetko naraz, zeleninu aj mäso, zároveň je to aj mixér...staci naparene jedlo s nadobou len otočiť a zmixnut... Len teda je malý, takže len pre bábo.. 🙂

bohuslava88
6. nov 2015

Parný hrniec do elektriny je skvela vec. Lebo človek tam nahádže všetko čo potrebuje, zapne ho a už sa o nič nestará. 😉
Jediné na čo si treba dať pozor pri kúpe hrnca je jeho spotreba elektri. energie.
Ja som si kúpila dávnejšie Tefal Vitamine plus, páčil sa mi aj na pohľad, ale má vyššiu spotrebu a funkcia extra rýchleho naparovania sa mi po 2r. používania pokazila. A ešte som nemala čas to dať niekomu opraviť.
Inač je super, že sa hrnce z neho môžu umývať v umývačke riadu.
Ale ak človek nemá umývačku riadu, tak niekedy sušenie tohto miláčika vie zabrať dosť veľa miesta.
Parené jedlo je úžasne chuťovo a s ničím sa nedá zrovnávať. Má len jednu chybičku krásy a to že sa dá jesť jedine v ten deň a čerstvé, lebo potom už nechutí dobre.
Ale s veľkou mrazničkou to nie je problém... pripraviť si očistenú zeleninu na viacej dní ...a aj nejakú tu rybku a len postupne to tam hádzať..
Mňa tento spôsob stravovania živil na VŠ :D. Vytiahla som balík mrazenej zeleniny, naparila si ju a zjedla ju s maslom na vrchu :D.

sono2
9. feb 2016

Ja si myslím že to je jeno. Moj má hrubší spodok takze opekať môžem a je vyšší 6 litrový takze u mna toto dôležité.

sono2
9. feb 2016

Aha parný ja ze Kuchta😀

ivana_t
9. feb 2016
Používateľ ivana_t je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od ivana_t.

ono parny hrniec je naozaj velky pomocnik 🙂 len výbrat spravny je hotova veda

keira
9. feb 2016

@ivana_t ty mas aky?

ivana_t
9. feb 2016
Používateľ ivana_t je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od ivana_t.

@keira ja mam tefal, ale ten mam uz dlho dlho uz ani neviem aky typ to je by som sa musela ist pozriet

keira
9. feb 2016
bohuslava88
9. feb 2016

@keira vyzerá dobre, má o tisíc watov menšiu spotrebu, ako mal tefal vitamine + :D
Ale nemám s touto etou osobné skúsenosti, ale ak sa neopraví môj tefal, tak by som aj ja do nej šla 😉

ali223
9. feb 2016
Používateľ ali223 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od ali223.

my mame doma tefal tiez

juliiinka
10. feb 2016

Prosím Vás, tiež premýšľam nad parným hrncom do elektriny, len by som preferovala nejaký sklenený, nie s plastovými nádobami, neviete mi poradiť nejakú značku, nakoľko použité materiály nikto v parametroch neuvádza. Ďakujem za rady 🙂