Parný hrniec. Ktorá značka je najlepšia?

alami
12. mar 2008

Začínam uvažovať nad tým, že by som si kúpila parný hrniec na varenie pre 6mesačného syna, ale aj pre nás. Zatiaľ o ňom neviem nič. Preto prosím, píšte všetko, čo vás napadne - na čo dať pozor pri kúpe, ktorá značka je najlepšia, čo sa v ňom dá variť - pariť + recepty. Ďakujem 🙂

lubinka26
28. dec 2011

@katka888 za malicko 🙂 a ked teraz zacinate s prikrmami, tak si mozes narobit kocky zo zeleniny, teraz urcite nespapa polku flasky 🙂

katka888
28. dec 2011

@graziela
@alami
ja robim ryzu v tlakovom hrnci, dam normalne ako do normalneho,ryza + voda 1 a pol nasobok, ked zacne tlakovy sycat, stisim a o 4-5 mi je ryza hotova . v tom parnom so citala, ze 40 min a to je dlhooooo .. no asi vyskusam porovnat chutovo. aj ked ta z tlakoveho mi pride lepsia, ako normalne robena.

kikaneu
26. jan 2012

ahojte 🙂 ja som si pred vianocami kúpila parný hrniec, chceme sa totiž s manželom zdravo stravovať, už sme v ňom skúšali kadečo 🙂 máme tefal vitamine+ a neviem si ho vynachváliť, je super a zemiaky a zelenina majú takú chuť, že sa nevieme dojesť 🙂 aj ryža je chutná a mäsko som zatiaľ skúšala len kuracie 🙂

kikaneu
27. jan 2012

@alami ahoj, počuj, to ty si písala, že paríš knedľu v parnom hrnci, však? ako dlho to treba pariť? lebo silno uvažujem nad tým, že zajtra skúšam knedľu podľa tvojho receptu 🙂 šupnem to do pekárne, potom do paráka a mama urobí segedín a máme obed raz-dva 🙂

alami
autor
27. jan 2012

@kikaneu 25min. Niekedy som parila 20 ale raz som nejak nechala dlhšie a bola božská. Tak už parím 25min, nezabudni popichať vidličkou ihne´d ako otvoríš parák 😉
Neviem, kde si našla môj recept, ale najlepší odskúšaný som písala tu na strane 7 🙂 nech sa vydatrí🙂

kikaneu
28. jan 2012

@alami ďakujem 🙂

kikaneu
28. jan 2012

@alami vyšli mi dva knedlíčky a boli super 🙂 momentále robím druhú várku, lebo tá prvá sa už zjedla 🙂 vďaka ešte raz, môžem sa pochváliť babke, že už viem urobiť knedľu ;)

alami
autor
28. jan 2012

@kikaneu super, to ma teší, že sa ti vydarili 🙂 A odporúčam vyskúšať aj tie parené buchty 😉

kikaneu
28. jan 2012

@alami chystám sa ich robiť v piatok....síce na buchty mám odskúšaný recept, ale skúsim ešte aj tvoj 🙂

usacek79
28. jan 2012

no vidim, ze hrniec je uz kupeny, no mozem poradit dalsim 🙂
jednoznacne NAJ je Morphy Richards Intellisteam - je to jediny parny hrniec, ktory nema hrnce nad sebou, ale vedla seba v oddelenych nadobach - tj nechytaju sa navzajom pachy a navyse sa da pod kazdu nadobu nastavit iny cas varenia...
tj ja si mozem nastavit, aby bol obed hotovy o 12.30 a len zadam co je v ktorej nadobe (napr, zemiaky, hrasok a kura) a hrniec bude sam postupne zapinat jednotlive nadoby, aby boli uvarene naraz a pritom kazdy podla svojej potreby varenia 🙂 je to hotovy zazrak - staci si precitat aj jeho hodnotenia napr. na mall.sk 😉

gerdusha
29. jan 2012

@usacek79 ,

tak tento ma naozaj zaujal a s manzelom sme sa rozhodli nasetrit si nan 🙂

super, tesim sa, vdaka za tip!

gerdusha
29. jan 2012

@usacek79 ,,

ty mas ten hrniec? tie nadoby na misu, omacku / http://www.morphyrichards.co.uk/products/cookin... si si musela dokupit alebo to k tomu uz bolo?

usacek79
29. jan 2012

@gerdusha nemas za co, ano mam ho - a som s nim uzasne spokojna 🙂 nech sluzi!
tak ako vidis na fotke, taky presne je - aj so vsetkymi zobrazenymi nadobami, ktore su dole uvedene 🙂

luciferova
30. jan 2012

@usacek79 prosim ta a daju sa tie nadobky umyvat v umyvacke? A kde to skladujes, vyzera to dost velke...

usacek79
31. jan 2012

@luciferova jasneee 🙂 my mame spajzu, takze na policke v spajzi 🙂

gerdusha
10. feb 2012

skoda, ze tato tema utichla ☹

koran
25. júl 2012

Ahojte kočky, oživujem diskusiu. Neviem sa rozhodnúť medzi týmito dvomi parnými hrncami. krorý mám kúpiť??
http://www.mall.sk/parne-hrnce/zelmer-37z011
http://www.mall.sk/parne-hrnce/tefal-vc-4003-vi...
u zelmeru je digitalny display, príkon 900W a u tefalu je klasika gombiky a príkon 2000W (ja sa v tych prikonoch nevyznam 😀 ) poradte mi prosím

katy2
25. júl 2012

@koran ja mam presne ten tefal a max. spokojnost 😉

koran
25. júl 2012

dakujem asi don pojdem. ale chcela by som vedieť ten príkon, či to moc nežere.. a asi je lepší ten nedigitálny display podla mňa,viem to podla mikrovlnky predtym sme mali otočné gombíky, teraz digi a tá predtym bola lepšia - v jednoduchosti je krása 🙂

koran
31. aug 2012

kočky čaute ja mam teda ten Tefal Vitamine+ na vaše odporúčania a je super! len tie zelené spodky sa bojím vyberať, aby som ich nepraskla... ale tak snád nie. predvčerom som robila kuracie prsia ktoré som den dopredu naložila v olej+gril korenie a sojova omáčka, potom som ich poťapkala servítkou aby olej nekapal ked som to tam vkladala a to bolo niečo tak perfektné! šťavnaté a vôbec nie ako varené. poradte ako robíte ešte maso? a zemiaky ako spraviť aby boli chuťovo lepšie na tom? stačí dať do slanej vody na štvrť hodinku alebo ako?
a ešte sa chcem spýtať, prečo to už vypne a ešte ostáva stále cca 5 minút kým tá ručička je na nule, neviete? dakujem

kattika24
24. okt 2012

chcem sa opytať na príncip parneho hrnca... ako náhle dam vodu do nádržky a pustim to tak sa mi naplní nadobka na odkvapkávanie do plna a na ryske mi ukazuje minimum vody... ma tak byť či ako??? nepreleje sa mi ta voda z odkvapkávača vonka??? poradte len začínam🙂

kibuk1
24. okt 2012

Ja mam Zelmer 3 poschodovy som spokojna. Ano das do nadrzky daj pod tu rysku co je maximum. Voda Ti prechadza potom do tej druhej nadobky nad nou /tam sa robia vyvary, omacky, sama tam prejde/ nad nou su 3 poschodia. ja tak robim aj kuraciu sa neda porovnat ani s tlakovym ani normalnym. A daj si tam aj do tej co je nad nou nejake korenie ja davam vegetu, alebo magi. Robim aj knedle aj buchty je to perfektna vec. Teraz zas malemu idem skusat ale bez korenia babatku zeleninku.

koran
26. okt 2012

tak ja som dala svoj Tefal Vitamine + reklamovať lebo sa mi prestal vypinat zeleny gombik :(

koran
15. dec 2012

@alami a ostatné čo máte tento hrniec Tefal Vitamine+ , prosím nepokazila sa vám tá funkcia vitamine+? lebo ja som ho mala v oprave už 3x a teda tri mesiace bez neho, proste to nefungovalo zakazdym mi ho vratili a stale to svietilo ked som ho zapla. a teraz ked mam peniaze tak neviem ci kupit ten isty, lebo inak sa mi paci alebo či radšej iný. chcela by som ten istý ale už sa bojím. dakujem potrebujem aby ste mi napísali tie čo ho máte, či je OK

koran
15. dec 2012

@lulka78 aj ty máš ten tefal vitamine + ako som sa dočítala prosím prečítaj si môj príspevok vyššie dakujem 🙂
@sisa.b aj ty 🙂

alami
autor
15. dec 2012

@koran mne to funguje

koran
15. dec 2012

@alami oki dakujem

koran
15. dec 2012

@bella84 ahoj aj ty mas Tefal Vit. + parny hrniec tak si prosim precitaj moj prispevok o kus vyssie dakujem

lulka78
5. jan 2013

@koran
ahoj,mne sa to nekazi,a funguje to

koran
6. jan 2013

@lulka78 dakujem asi si ho zasa kupim 🙂