Parný hrniec. Ktorá značka je najlepšia?

alami
12. mar 2008

Začínam uvažovať nad tým, že by som si kúpila parný hrniec na varenie pre 6mesačného syna, ale aj pre nás. Zatiaľ o ňom neviem nič. Preto prosím, píšte všetko, čo vás napadne - na čo dať pozor pri kúpe, ktorá značka je najlepšia, čo sa v ňom dá variť - pariť + recepty. Ďakujem 🙂

ikistun
31. mar 2013

@koran ahoj, ja mam doma TEfal Vitamine+, vobec ho nepouzivam, pre nas nevhodny darcek. mal by niekto zaujem o kupu, pouzili sme ho asi 3krat...

margarita
31. mar 2013

ja som mala 3,5 roka nejaky uplne praobycajny, znacku si uz nepamatam. lebo sa mi po 3,5 r. pokazil (varila som v nom vsetky prikrmy dcerke a potom asi 2-3x tyzdenne obed, prip. aspon zeleninu a zemiaky...) a uz som ho vyhodila.
Moj muz mi siel kupit iny, a doniesol z Tesca za 12 Eur 😀 s manualnym casovacom.
neviem, kto to pre nich vyraba, ale normalne funguje a je este lepsi ako ten stary, co stal do 30 Eur.

Nasi aj svokrovci maju tiez, Philips a nejaky podobny znackovy, nevaria az tak casto ako ja, a kedze su oba digitalne, tazsie sa im v tom vari a tiez sa im kazievaju tie kontrolky.

moj zaver - manualny, a cim jednoduchsi, tym lepsie. hlavne, ze ide para, tvar nadob a ine dizajnove srandy su podruzna vec 😉

cannella
16. apr 2013

@ikistun Ahoj, ja prave rozmyslam nad kupou tohto hrnca, kolko krat bol pouzity, aky je stary, ak je este v zaruke, tak dokedy a kolko by si zan chcela?

babatko37
23. máj 2013

Bola som sa dnes pozriet v elektro na parné hrnce a predavačka mi vravela, že existujú aj s parákmi zo skla. Neviete mi poradiť, kde ich dostať? Oni to nemali a tak mi nemohla povedať, kde ich dostanem - poslať ma ku konkurencii. Ja mám Tefal Vitamine +, ale ja ho využívam min. 4x týždenne, nakoľko je to plasť, tak sa mi po 2 rokoch rozpadáva. Chcela by som iba taký, ktorým má paráky nad sebou, nie vedľa seba. Prípadne aj nerezový.
Čítala som príspevky vyššie, pri tlakových hrncoch s parákom, asi pre koľko osôb sa tam dá pripraviť jedlo, mne sa to zdá dosť malé.

unavenasom
30. máj 2013

Ahojte. Potrebujem poradit..mam z lidla ten naparovaci hrniec. Ako tam mam vlozit pod tu nadobu na zachytavanie stavy tu polizku oznacenu cislom 8 -naparovaciepuzdro? Tou zuzenou stranou nahor? Z navodu to neviem zistit.Vdaka.

zuzana581
10. jún 2013

Ahojte. Dočítam postupne celú tému, ale je tu toho vela, tak som sa chcela opýtať, či nemáte niektorá skúsenosť s týmto parným hrncom http://www.panvice.sk/parny-hrniec-aj-na-indukc... prípadne, či máte tip na parný hrniec, čo má sklenené, alebo nerezové parné nádoby..

zuzana581
10. jún 2013

@babatko37 pozri link, čo som pridala o komentár vyššie.. Tiež hladám sklenený parný hrniec.. Ty si už nejaký našla?

babatko37
11. jún 2013

@zuzana581 O parnom hrnci mi vravela predavacka v elektropredajni, ale ich spolocnost ich neponuka a kedze bola v praci, tak mi nemohla povedat, kde ich predavaju... Vravela iba, ze to nasla na internete,

oxichuda
18. jún 2013

Ahojte.Potrebujem radu,mam vybraté 3 parne hrnce
http://parne-hrnce.heureka.sk/russel-hobbs-1927...
http://parne-hrnce.heureka.sk/tefal-vs-400330/
http://parne-hrnce.heureka.sk/philips-hd-9140/r...
viem že všetci ste tu písali o parnom hrnci Tefal Vitamine+ VC 4003,len sa mne nepači ten dizajn aj sam výrobok vyzerá veľmi labilne.
Ten druhý TEFAL VS 400330 vyzera skvelo,len neni tam nádobka na rižu.
Russel-hobbs-vyzerá skvelo aj sa mne zdá ze neni plastový,čiže neni taký labilný ako Tefal,len som nenašla žiaden názor na tento hrniec
a ten tretij Philips HD 9140 ma komoru pre prísady Flavour Booster co dodáva jedlu lahodnú vôňu bylín a korenín.Neviem sa rozhodnuť,dakujem dopredu za ktoroukoľvek radu

tamichloe
4. aug 2013

@oxichuda ahoj..pre ktory si sa nakoniec rozhodla?

oxichuda
4. aug 2013

neviem aký je lepši parný hrniec

susisus
25. aug 2013

MORPHY RICHARDS 48751 Steamer je s nerezovym dnom nadob.

tin007
6. nov 2013

Ahojte, mam k dispozicii parny hrniec SilverCrest, pouzity 3x. Vzdy sme skusali ryzu a akosi nam nechutila (klasicky uvarena chuti kazdemu). Teraz chcem multifunkcny hrniec a manzel povedal, ze iba vtedy, ak posuniem dalej ten parny. Cena dohodou, piste pls do IP.

zan33
27. dec 2013

ahojte, aky hrniec by ste mi aktualne poradili na varenie prikrmov a preco? multifunkcny, parny? dam na vase osobne skusenosti ako na vychvalenie vyrobkov v predajni 🙂 dakujem za tipy.

zuziq333
2. jan 2014

Ahojte, uz tu sedim skoro 2hod. a som nadsena tymto forom o parnych hrncoch :D Chceli by sme s manzelom zacat zdravsie zit aj kvoli deckam az papkame same vitam. 😀 😝 a ako som citala väcinou tu vyhrava parny hrniec tefal vitamine plus 🙂 od zajtra si nan zacinam odkladat a uz teraz sa tesim na jeho kupu 😉 Len sa bojim ako budem v nom varit a hlavne ake jedla a recepty ked sme boli nauceni 5r jedavat jedla varene na plynaku :D

barbora21
3. feb 2014

@zuziq333 ahoj tak ja som na nom robila dnes druhykrat v zivote a bolo to super, takze ja zatial 🙂 odporucam a myslim, ze vsetko je vec zvyku

tanity
6. feb 2014

@zuziq333
ja rozmyslam, ze skusim kupit tento parny skleneny nastavec http://www.panvice.sk/parny-skleneny-nastavec-2... a normalne ho "nasadim" na klasiku hrniec, co mam doma, samozrejme, musi to byt zodpovedajuci rozmer, velkost... prikryjem vhodnou prikryvkou a parim 😉 🙂 da sa skusat aj na tom klasickom paraku nerezovom, co sa vlozi do hrnca, ked sa napr. ohrievaju knedliky ci buchty, len mne sa paci viac to, ze tieto su sklenene...ze je to zrejme vhodnejsie, nezavadnejsie, hygienickejsie...len pozor si tu treba dat na to, nech ten skleneny nastavec dobre "sadne" do hrnca, musi to byt ten isty rozmer...ale ta 20tka, 24ka rozmer je uplna klasika na hrnce, tak snad ? 😉 len taky tip, pokial sa naspori dost peniazkov na parny hrniec 😉
http://www.panvice.sk/parne-hrnce/

tanity
6. feb 2014

@zuziq333 alebo mozno sa da kupit aj lacnejsi a vyskusat, ako s nim vlastne budes spokona...nasla som ich strasne vela aj tu http://www.heureka.sk/?h[fraze]=parny+hrniec&mi...

zuziq333
7. feb 2014

@tanity dakujem ti za radu a inspiraciu kuknem vyzera to zaujimavo 🙂

svetelnaterapia
8. feb 2014

Zepter je síce drahý, ale je naozaj najlepší a máš ho na celý život. Momentálne som bol na prezentácii s novým radom hrncov ZEPTER a poviem Vám, sú úžasné. Rozmýšľame ich kúpiť, lebo sa sťahujeme a už máme staré hrnce. Skúste sa informovať, je to aj na splátky na mail: lukasnavratil94@gmail.com 🙂

organicshop
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
snepinka
10. apr 2014

Ahojte baby. Prave som si kupila Tefal Vitamin+ a nikde som sa nedocitala ci je mozne pouzit len spodnu misku na par ks zeleniny alebo je vzdy potrebne vyskladat vsetky tri misky a tak varit.. Poradi mi niekto, pls? Dakujem.

katy2
10. apr 2014

@snepinka das si tolko poschodi, kolko potrebujes

snepinka
10. apr 2014

@katy2 dakujwm uz sa varia 2 poschodia 🙂 😀

snepinka
10. apr 2014

Mile damy, 2 mrkvy, 2 zemiaky, 15 min pred skoncenim som pridala 2 vajicka a skoro sme sa s mamzelom zadrhli, aka dobrotka to bola. Len nepochopim preco som ten hrniec kupila az dnes :D Dnes na veceru bude losos so zeleninkou. Uz sa neviem dockat!! ;)

meja3
11. apr 2014

Ahojte, co poviete na tento:

https://www.alza.sk/laretti-lr7701-d529537.htm

Paci sa mi, ze nie je plastovy, lebo pri zahrievani plastu sa uvolnuju skodlive latky do jedla a v takom dcere veru nechcem varit. Takze pre mna tefal urcite nie. Tu je aj miska na ryzu a vajicka. Idem este hladat dalej, ale zatial sa mi tento najviac pozdava.

margarita
13. apr 2014

@meja3
to o uvolnovani skodlivych latok mas z nejakeho seriozneho zdroja?
lebo aj o skodlivosti hlinikovych priborov sa dlho nevedelo, cele generacie na tom vyrastli a jedli sme nimi, tak mam obavy, ci sa o par rokov nezisti napr. aj co sa uvolnuje z nerezu pri vareni 😉

fakt ma to zaujima, lebo uz som mala 2 parne hrnce plastove a chystam sa kupit si dalsi, lebo posledny mi prestava stacit a vyhovovat...

meja3
13. apr 2014

@margarita Nechcem nikoho presviedcat, je to moj nazor. Ak ta to blizsie zaujima, skus o tom pohladat nieco na internete. Je tam toho vela. Plasty su pohodlne lacne riesenie v kuchyni aj v inych miestach v nasej domacnosti ale zdrave urcite nie su. Je to skratka len pohodlnsie. Ja skusam najst parny hrniec s nadobkami zo skla. Nieco som uz nasla, ale este nie som rozhodnuta. Pre mna plasty urcite nie. Vysoka teplota plasty rozklada. Skodlive su aj plastove misky v mikrovlnke, plastove flase na mineralky, ked ich nechas na slnku. Neverim, ze pri vareni v pare v plastovej nadobe je vsetko ok. Nebudem varit v plaste a tvarit sa, ze zijem zdravo. A hlavne nebudem varit v plaste svojmu dietatu. Tot moje rozhodnutie a moj nazor. Kazdy chce pre svoje dieta to najlepsie, mozno sa mylim, ale tak mi vravi sedliacky rozum.

margarita
14. apr 2014

@meja3
pytala som sa preto, ze "nieco na internete" pre mna nie je seriozna info 🙂 tak preto.
bezne najdes dva protichodne nazory, o tom je internet.

ja sa netvarim ze zijem zdravo 😀 , len nemam pocit, ze pri vareni v pare v plastovej nadobe sa tam nieco uvolnuje.tie misky ani nie su horuce, aj ked tam parim 45min.napr. maso, vriaca je len ta para co sa vyvali, ked to otvorim... parny hrniec plastovy pouzivam pre seba a deti uz 5 rokov, a ziadne negativne ucinky na zdravi som u nikoho z nas nepostrehla. podotykam ze mikrovlnku ani nemam, nic vyprazane nevarievam a pijem cistu vodu z vodovodu.

meja3
14. apr 2014

@margarita V poriadku, ak Vam plastovy parny hrniec vyhovuje a ste s nim spokojna, tak ho pouzivajte dalej. Ja Vas nechcem presviedcat. Napisala som do tejto diskusie s cielom ziskat tip na neplastovy parny hrniec od ludi s mozno rovnakym nazorom, ako mam ja. Nie s cielom presviedcat niekoho o tom, ze to v com vari, nie je zdrave. Informacie z internetu by som nepokladala globalne za zle, su tam aj odborne veci, nazory lekarov. Kazdy si moze vybrat.