Parný hrniec. Ktorá značka je najlepšia?

alami
12. mar 2008

Začínam uvažovať nad tým, že by som si kúpila parný hrniec na varenie pre 6mesačného syna, ale aj pre nás. Zatiaľ o ňom neviem nič. Preto prosím, píšte všetko, čo vás napadne - na čo dať pozor pri kúpe, ktorá značka je najlepšia, čo sa v ňom dá variť - pariť + recepty. Ďakujem 🙂

graziela
4. jún 2011

@alami, vyskusam, a dam vediet...Dokonca aj recept na cesto mas iny ako ja, ta skusim vsetko podla teba ;)

kika662
9. júl 2011

Ahojte, idem si kupit tento hrniec, ale chcela by som Vas poprosit ci nemate niekto prosim skusenosti s http://www.obchodny-dom.sk/hrniec-parny-zelmer-...
alebo http://www.philips.sk/c/varenie/9-l-900-w-s-man...
Alebo aspon co si myslite o nich, ktory by ste skor odporucili. Dakujeeeem Vam pekne za vsetky odpovede 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

sonica
6. aug 2011

ahojky,
tak sa pridam k nadsencom parneho hrnca 😵
konecne po styroch rokoch snivania o nom som si ho dopriala v tescu za 14E 😵 uplne mi to staci...
uz som dva krat varila v hrnci, som nadsena, zemiaky presne ako mam rada, vsetko krasne naraz urobene, nemusim pri tom stat, len cca v polovicke to zamiesam, skontrolujem vodu, prip odlejem, ked sa moc napari ale fakt luxus 😵

martina2001
14. aug 2011

ahojte, chcem sa spýtať recept na ryžu?

alami
autor
14. aug 2011

@martina2001 strana 5 celkom hore 😉

mima1
18. aug 2011

ahojte vidim ze tu je to trosku zivsie ako na streche... kupila som si konecne hrniec http://www.biga.sk/susicky-ovocia-parne-hrnce/t... ma ho niekto? co take robievate? nieje niekde na nete daka kucharka?

lubinka26
23. sep 2011

ahojte. malej pripravujem zeleninku od zaciatku v parnom hrnci. mam tefal vitamine+. dnes som mu dala zabrat, robila som prikrmy do zasoby. ked som skoncila, vsimla som si, ze dole v nadobke mi plavali kusy asi vodneho kamena. ako to odstranit? no a preco sa mi zafarbila od mrkvi voda, co sa vyparuje, ked to odteka do nadobky na to urcenej? parila som aj kuracie prsia a nasledne nakrajala na kusky a dala zmrazit do misky na lad, aby som mala kocky. dala som do kazdej "kocky" tej vody z bielej casti, kde sa zbiera. je to v poriadku?

elienka
23. sep 2011

@lubinka26 vodný kameň sa dobre odstraňuje octom

alami
autor
24. sep 2011

@lubinka26 kameň sa ti urobí - ak na všetkom, do čoho ide voda. Ten zelený kruh, čo dávaš rovno k výhrevnému telesu otoč hore nohami a do stredu nalej octov vodu a zapni. Mne ale ten kruh netesní, takže ja musím naliať do celej nádoby. teme to tesní? Vyskúšaj. Lebo podľa návodu sa to má takto robiť.
voda z mrkvičky sa ti tam nemá ako dostať, buď si nádobu nemala dobre umytú, alebo si si tam potom pri manipulácii nejak omylom kvapla, alebo nejak tak... ak si mala správne naskladaný parňák, tak sa ti to tam fakt nemá ako dostať.
šťavu z jedla určite môžeš využiť, mňa to doteraz nenapadlo, ale určite je to v pohode 🙂

lubinka26
24. sep 2011

@alami @elienka to s tym octom vyskusam. dakujem pekne 🙂

neviem ako, ale voda bola zafarbena, nebola cira. nic som nerobila inak ako predtym... nadobka bola urcite cista.

alami
autor
24. sep 2011

@lubinka26 tak si to odsleduj, ak by sa ti to opakovalo, hľadaj tam kdesi prasklinu, kadiaľ ti to preteká. Ale inak si myslím, že ak aj tá voda ide znovu do odparovania tak to nevadí, všaj je to z toho jedla, akurát, že budeš musieť umývať aj spodnú nádobu.

aplle
25. sep 2011

Ja mam tiež vitamin + a je to super vecička... 😀 najlepšie na odkamenovanie je ale kys. citronova predavaju v COOP jednote ako Luxon , tiež ho tým odkamenovavam a to dost casto, lebo mam velmi tvrdu vodu a mne veru ani ocot nepomohol 😨

sima.p
10. okt 2011

Chcela by som oživiť túto tému - kedže musím držať pečeňovú dietu, rada by som nejaké recepty najmä na mäsko. Nepoznáte nejakú kuchársku knihu s receptami v paráku?

katka3012
13. okt 2011

My mame tescoma,sice drahsi,ale je perfektny.Mozem len odporucit 😉

sima.p
9. nov 2011

@katka3012 môžeš dať nejaký link na ten hrniec z Tescomy?

lulka78
14. nov 2011

ahojte,ako robite ryzu v par.hrnci tefal vitamine+???? co citam v recenziach,ze sa tam ryza riadne neupari :((( a chcem si tento parak kupit ale to parenie ryze ma odradza...vdaka

elienka
14. nov 2011

@lulka78 ja mám parný hrniec tefal vitacusine compact, a to parenie ryže mi vlastne nepripadne ako parenie, dáš do nádobky ryžu s vodou a pustíš hrniec, to mi pripadá akoby si vlastne ryžu varila, tá voda v nádobe sa zohreje od tej pary. Trvá to dlho, ja radšej ryžu dusím aj keď na svoj parný hrniec nedám dopustiť, a ryža je hotová za menej ako polovicu času než v paráku, a poschodia v paráku si radšej nechám pre rôzne druhy zeleniny.

lulka78
14. nov 2011

aha.....jasne,takze ryza velmi anie...v paraku...vdaka za tvoj cas.a v com je lepsi ten compact?

elienka
17. nov 2011

@lulka78 nabudúce mi musíš dať "odpovedz" aby sa mi to objavilo, že sa niekto niečo mňa pýta. No ten compact som kúpila z druhej ruky za 50e, preto mám ten, inak by som mala asi ten vitamine +. Má funkciu zrýchleného varenia, takže jedlo sa skôr uvarí a zachová si viac vitamínov. A Tie poschodia nie sú ako sitká ale sú to tácky, lepšie sa mi to umýva, má časovač, takže sa sám vypne keď dovarí a pekne vyzerá. Compact má byť preto, lebo ak ho odkladáš, tak sa dá poskladať, aby nezaberal toľko miesta.

lulka78
18. nov 2011

@elienka jasne,vdaka....my uz mame objednany ten vitamine plus, cez net,bola som si ho pozriet aj v obchode,nejaka som ostala sklamana.. 😎 ze ako vyzera,som si to predstavovala za tie peniaze asi nejako lepsie,alebo ako to napisat....mam trochu obavu,ze ked je to plast,aj ked predpokladam ze kvalitny,ci sa pri tej vyssej teplote,ked sa pari neuvolnuju nejake nebezpecne latky....

elienka
18. nov 2011

@lulka78 tiež nechápem čo je na tom tefal compact také zázračné, aby to stálo 130e, aj keď teraz už aj za 80 som videla. Stále je to pre mňa kopa plastu, aj keď tých 50 e už bolo ok. Inak predpokladám, že tie plasty majú testované. Inak teraz často parím v tlakáči, v príslušenstve bolo také sitko. Takže keď malej robím obed, tak toto množstvo stačí a mám to od zovretia za 5 minút.

lulka78
18. nov 2011

@elienka
hmmmmmm, takze lepsi tlakac????? 😎
neviem proste stale mam pocit ze sklo je sklo, alebo teda nerez...ale vyzera ze parak je objednany,tusim okolo 60eur, tak budu Jezisko donesie tlakac 🙂 mas tefal?

elienka
18. nov 2011

@lulka78 mám fagor z metra bola to sada väčší a menší a 1 tlaková pokrievka http://tlakove-hrnce.heureka.sk/fagor-918013268/, častejšie používam na parenie ten menší objem, ale na varenie gulášov a tak ten väčší objem a ešte mám tefal clipso http://www.mall.sk/kuchyna-tlakove-hrnce/tefal-... (ten je luxusný ale vymákla som raz v tescu bol za 40e). Moja kuchyňa by bez tlakáču nemohla fungovať, to že v ňom parím, je len bonus. Inak v tom tefal clipso je tiež sitko na parenie, zrovna som ho včera vyhrabala kdesi v komore, tak je v umývaní a idem skúšať pariť aj v tom. Ale keby som si mala kúpiť ten tefal za plnú cenu, tak na to nemám a zdal by sa mi to skutočný luxus, rovnako dobre mi slúži tá sada fagor a tá bola cca za 100e pred 5timi rokmi. Inak tlakáče používam veľmi často.

elienka
18. nov 2011

@lulka78 inak vidím, že tá fagor sada stojí do 60e, takže možno že nebudeš čakať do budúcich vianoc, ale na narodeniny poriešiš. Ale je to na tebe, koľko chceš investovať

lulka78
18. nov 2011

@elienka
vdaka 😉 hej viem ze tefaly su z tych najdrahsich....ja sa inak od detstva nejako bojim tlakacov 😒 mama este mala stary typ a mna vzdy to varenie v tom desilo,ze to buchne.....uf to super ze tefal 40euro

katka888
28. dec 2011

ahojte, dostali sme parny hrniec, len ja nemam paru co a ako v nom robit... este zeleninu chapem, ale maso.... to ho nakrajam na platky a dam do hrnca? to je potom take, ako uvarene v polievke? ja casto pouzivam tlakove hrnce, mne to ale pride ze ten parny je skoro to iste / nie to iste, ale aj tlakovom dam malo vody a robi sa to v tlaku, v pare . maso ale pred tym ako dam do tlakoveho stale oprazim /
viete mi poradit alebo dat link na nekaje recepty?
a ako robite jedlo malym detickam? my mame pol rocneho ondrejka, zacina prikrmy, ale mne sa zda dat jednu mrkvu do tej velkej nadoby nejak malo... zeby som mu tam robila.... mame tento: http://www.philips.sk/c/varenie/9-l-900-w-s-man...
dakujem za akekolvek info, skusenosti a pod. 🙂

katka888
28. dec 2011

@lubinka26
my mame v navode na pouzitie parneho aj info co s vodnym kamenom, ale nestudovala som to. skus kuknut v tvojom navode co odporuca vyrobca

lubinka26
28. dec 2011

@katka888 ahoj, dakujem, uz som to vyriesila 🙂 ja som malej robila v parnom hrnci zeleninku a mrazila a robim to tak dodnes. nakrajala som mrkvu, petrzlen, brokolicu, kalerab atd. dala sparit, potom som to mixla, dala do vyzivovych flias alebo avent poharikov tak, ze z kazeho nieco a menila som zeleninku, aby nemala vsetko take iste. masko napr. kuracie som nakrajala na kocky, dala uparit, potom som to nakrajala nadrobno, dala do misky na lad a vzdy si vytlacim jednu kocku do jednej porcie. jeden teglik som mala na 2 dni. vzdy rano som si jednu flasku vytiahla z mrazaku, ked sa to roztopilo, pomiesala som to a odobrala zhruba polovicu. druhu cast som dala do chladnicky a mala to jedla na druhy den. niekedy som primiesala uvareny zemiak, niekedy cestovinu, ryzu... zemiaky sa nesmu mrazit. dufam, ze som ti pomola. pre nas som este nerobila ziadne jedlo na pare 😒

katka888
28. dec 2011

@lubinka26
dakujem,, super napad , pomohla si mi 🙂