Poháriky Via Avent. Dajú sa použiť na uskladnenie do mrazničky?

vivian2
12. aug 2008

Ahojte, máte niektorá skúsenosti s pohárikmi Avent Via? Čoskoro začnem variť príkrmy pre moje bábo a chcela by som ich využívať na uskladnenie uvarenej potravy v mrazničke. Robili ste top tak niektorá. Alebo existuje nejaké lepšie riešenie?

ivka144
12. aug 2008

No ja by som kupila rovno velku sadu. Teda alebo potom 10 ale najma tie velke pohariky, aj sa cudujem, ze Vam stacia male, ale zavisi aj od organizacie a od apetitu baba🙂 Ja mam 1-2 pohariky trvalo v kociari, pouzivam na nejake jedlo cez den, moze byt par v mrazaku, par v chladnicke, niekedy pri priprave pouzijem viac. Ja nemam vsetky v obehu, to je pravda. Mam ich vyse 10 v obehu, ale teraz uz prevazuju teda urcite tie vacsie. Ved my spapame aj viac kase ako plny velky poharik a to sa tam ani miesat neda...

vivian2
autor
12. aug 2008

Inak ja som niekde citala, ze zmrazene jedlo pre deti sa ma poriadne prehriat, najlepsie na bod varu. Neviem si celkom dober predstavit ako by som to urobila. Mozno tak, ze rano si vyberiem papanicu z mraznicky a na obed ju zohrejem v malom kastroliku a potom necham ochladit. Hmmm? Co poviete?

ivka144
12. aug 2008

No ja to nechtiac tak robim obcas. Dam do vodneho kupela, voda tam vrie, myslim, ze to potrebuje dost casu, kym sa rozmrazi a ked pridem skontrolovat, tak uz to brble aj v pohariku, az sa mi neda otvorit 🙂

sasenka
12. aug 2008

No neviem, mne sa to zda celkom fajn, lenže typicky Avenťácky drahé 😖 Ja mam 3 misky od SASSY, su to 3 do seba zapadajúce misky s viečkami, nepretekajú a mam ich od času ako malého prikrmujem, to už je rok.
Jedlo nemrazím vobec, vždy varím na 2 dni, a jednu dávku dostane hned a druhú ma na další deň. Niekto tu písal o mrazenom mäsku, to som robila pri dcere. Ale teraz to už nerobím a malý všetko dostáva čerstvo navarené, alebo 1-dnové z chladničky.
Ja mu varím z kuracieho krídelka, to ma t dávku tak na 2 dni akurát, alebo aj ine mäsko davam priamo do polievky variť spolu so zeleninkou, take male kúsky.

janina77
13. aug 2008

vivian - podla mna dobry napad.

matilko
13. máj 2009

AHojte, oživujem túto tému. Používam VIA systém, mám ho moc rada, ale mám problém. Za nič na svete nemôžem ten pohárik otvoriť, skúšam to všeliak, ale proste mi to nejde. Máte na to nejaký fígel???

rovni
13. máj 2009

myslis klasicky VIA poharik od Aventu s modrym vieckom?
ten ide lahucko zasrobovat a odsrobovat,nikdy som s tym nemala problem

matilko
13. máj 2009

rovni, ešteže si napísala, ja som pekne hlúpa, že som si nevšimla ten závit 😕 😕 😕 fakt hrozné so mnou!!! Som to tam vždy dala nasilu, až kým to akoby neluplo, myslela som, že tak sa to zatvára, ach jo, mám fakt vykojený mozog! Díky!!!

rovni
13. máj 2009

😉

karenina
14. máj 2009

taky používáme pohárky od Aventu, dříve na MM, teď na uskladnění maso-zeleninových příkrmů v ledničce či mrazáku a na cesty na ovoce a křupky (žádné jiné mističky, krabičky ani pytlíčky nepotřebujem), taky mi hodně vyhovuje, že se to přes adaptér jednoduše našroubuje na odsávačku MM, když malé nejede příkrm, tak jen našroubuju, přidám trochu MM a už baští 😉

zrzulka
14. máj 2009

Tiez si neviem tieto pohariky vynachvalit. Su super. na MM som ich nepouzivala lebo MM po rozmrazmrazeni mi smrdelo ale na prikrmy som ich zacala pouzivat ! Som mama ktorej zalezi na tom co da dietatku papat a prave v tomto su Via super. Kamaratky mrazili jedlo pre deti vo flaskach od vyziv ci roznych masiel.ja som vsak vsadila na Avent a dobre som spravila. neviem ci by som dala malej jest nieco v plaste co nie je ani overeny. V tomto som strasna puntickarka. hygiena na prvom mieste. mam ich asi 50. pouzivam aj ked ideme von tak si tam dam cumlik na flasku ci piskot. maju vsestranne vyuzitie.
A rozmrazit bez ohrievacky sa da aj tak ze si vylozis poharik vecer z mrazaku do chladnicky.Alebo ked zabudnes tak rano si das na linku a nechas volne rozmrazit . ja takto mrazim len maso. zeleninu naparujem vzdy cerstvu.

claudinka
14. máj 2009

ja ich pouzivam aj na MM aj na prikrmy a neviem si ich vynachvalit 😵 😵

cessy
14. máj 2009

ja som tiez pouzivala pohariky najprv na MM a teraz na prikrmy....su super a teraz sa chystam kupit nove...uz vacsie.. 🙂

kousinka
15. máj 2009

jejej no to ste mi dobře poradily holky - já hloupá přemejšlela co s nima, sice kojim ale už nemrazím mlíčko 😅 moc navíc už ho není..
super budem mrazit papu 😵 😵 😵 kruciš jakto že jsem na tak jednoduchou a úžasnou věc nepřišla sama ? 😀 😀 😀

zrzulka
15. máj 2009

cessy myslis 240ml? Alebo su aj vacsie? my mame len 180 a 240

cessy
15. máj 2009

zrzulka myslim 240ml, vacsie su myslim ze ani neni.doteraz sme maly len tie mensie 😉