Používate jogurtovač?

emily_666
13. nov 2011

Zvažujem kúpu jogurtovača, ak ho používate a máte skúsenosti, budem veľmi rada, ak mi poradíte. ďakujem

simonkazga
19. nov 2011

@emily_666 ahoj emily, mám doma jogurtovač, ale moc ho nepoužívam. Jeden čas som mala svoje jogurtové dni. Bola som celá nadšená, že konečne budem papať jogurty bez Ečka. Ale ... Bola som veľkou zástankyňou nízkotučného mlieka. Z tej bielej vody dostaneš bielu zahustenú vodu. Čiže oplatí sa použiť minimálne polo-, ale radšej plnotučné mlieko. Chuťový zážitok závisí aj od toho, aký jogurt použiješ resp. akú jogurtovú kultúru (či ako sa to volá). Ešte som nenatrafila na tú správnu surovinu, ale Activiu určite neodporúčam. ak by som mala zhrnúť všetky doterajšie dojmy a skúsenosti, osobne si myslím, že pokiaľ jogurty nepapáš každý deň 2x, vystačíš si aj s rezervami z obchodu.

emily_666
autor
20. nov 2011

@simonkazga
no ja som hlavne kvoli synovi chcela kupit, lebo mam problem zohnat v obchodoch nas oblubeny zvolensky a ked ho aj privezu, tak by nevedeli, co zaň pytať. ☹

svetielkoand
20. nov 2011

@emily_666 Aj ja idem pisat Jeziskovi ze chcem jogurtovac, ale mama nam robievala jogurty aj bez jogurtovaca nejako v rure 😕 budem musiet vyzistit

emily_666
autor
20. nov 2011

vraj sa to dá aj tak, ale nie je ľahšie stlačiť gombíček a čakať?
😀
no vidíš, nenapadlo ma napísať Ježiškovi...

mandragora22
20. nov 2011

@emily_666 my kupujeme v obchode. jogurty papa od 8 mesiaca - kupovane. najprv tak raz do tyzdna, teraz mavame obdobia, ze aj jeden denne. nikdy som neuvazovala nad jogurtovacom, nemam cas robit jogurty doma, viem, ze u mna by to len stalo kdesi v kuchynskej skrinke.
zvolensky jogurt je vynikajuci, okrem toho jej kupujem banovecky, ak nie je zvolensky. aj ten jej velmi chuti 🙂 ale v podstate kazdy smotanovy jogurt je o tom istom, treba skusit viacero znaciek, ked uz ten zvolensky je u vas tazsie dostupny 🙂

titkovamiriam
20. nov 2011

pouzivala som roky ETA jogurtovac,no ako deti rastli a ako ich pribudalo uz jogurty robim v rure-minimalne jedna varka 3 l mlieka-tiez mam zaklad smotanovy jogurt a susene mlieko 😉 takze urcite je to super darcek lebo okrem jogurtov v tom ide spravit aj kefir 😉

4ocka
16. jan 2012

@titkovamiriam ahoj,kukala som ze robis aj so susenym mliekom.jogurt,..mozem vediet recepturu? Ja som zatial robila na liter mlieka klasicky biely jogurt... A co je presne kefir,kukam to v obchodoch... No 😖 zakysanku som sa odvazila vypit prvy krat ked som bola tehu 😀 tak neviemm co mam cakat za chut. Dik

emily_666
autor
16. jan 2012

ja ho už používam, super vec. Pri každom jogurtovači je aj návod na prípravu. 1 l plnotučného mlieka, 1 jogurt a 3-4 PL sušeného mlieka.

titkovamiriam
16. jan 2012

@4ocka ako emily napisala na 1l mlieka 4 lyžice 🙂sušeného

korinka27
18. jan 2012

Ahoj, jogurtovac je fajn ale ak chces usetrit staci ti hruba deka 😀 Recept na DANONE 1l mlieka, 2 biele jogurty a 1salko/tatra mlieko, ak chces mat karamelove tak prevari vo vode/ Mlieko si prevar a nechj ho trochu vychladnut , do tepleho daj jogurty a salko-dobre premiesaj, nalej do sklenenych poharov uzavri a poriadne zabal dekou. Najlepsie je to robit navecer a rano mas jogurtiky a sup s nimi do chladnicky. iekedy sa stane ze je redsi-tak miesto dvoch jogurtou daj tri. ja kupjem kravske mlieko z druzstva. jogurt je super tzv.bio. Skus.takto nemynies peniaz na jogurtovac a ano za elektrinu

korinka27
18. jan 2012

a este som zabudla-niektoi robia aj ak ze to cele daju do rana na radiator... No a to salko nemusis dat , ak nechces mat jogert sladky ale biely. Moj syn 16m ma jogurty valmi rad

kokazm
4. feb 2012

Píšem už možno do neaktuálnej témy, ale predsa. Ja som tiež zvažovala kúpu jogurtovača a muž ma odhovoril. Vraj oni jogurtovač mali. Sprvoti sa išli potrhať za jogurtmi, no po čase ich to omrzelo a jogurty prestali jesť úplne. Stroj niekam vyhodili. Preto jogurty vyrábam doma podľa tohoto nenákladného postupu: Poprvé, robíme to večer. ... Kúpim mliečko na farme /môže byť aj z automatu, alebo plnotučné z obchodu/. Vyhrejem rúru na 50 stupňov. Ak je mliečko z farmy, alebo z automatu, prevarím ho a nechám chladiť. Ak je z tetrapacku, tak len ohrejem. Teplota mlieka musí byť tak, že keď doň ponoríš prst, nesmie páliť. Potom pridáš jogurty so živou mikroflórou /nie všetky ju majú/. Ja používam aktíviu bielu, tá je najlepšia, je aj vhodná do omáčok, či šalátov. Pomer mlieka a jogurtov je nasledovný: 1,5 litra mlieka + 2 biele jogurty. Zmiešané dáme do výživových pohárov /tuším 6, nie som si teraz istá, dávno sme nerobili/ NEZAVRIEME !! Poháre poukladáme na plech a predtým, ako ich dáš do rúry, rúru vypneš !!!!!! Takto necháš do rána. Ráno vyberieš, zavičkuješ a dáš do chladničky. Záruka je tam do 2 týždňov. V chladničke postupne tuhne. Ochucujeme strúhanou čokoládou, zaváraným ovocím, marmeládou,
či grankom.

stastnamamulka
5. feb 2012

@kokazm prosim ta a kolko ml maju tie vyzivove pohare? 🙂

kokazm
6. feb 2012

@stastnamamulka Jááááj, dík za upozornenie !!!!! Ja robievam z polovičnej dávky, preto som napísala asi 6 pohárikov....... :D :D :D .

stastnamamulka
6. feb 2012

😉
@kokazm

danilienka
8. feb 2012

ja robim obcas joguty v rure a davam ich do normalnych poharov aj napr. z presnidavky. Mlieko niekedy aj 2l zohrejem v hrnci /ak je z automatu treba prevarit ak je z krabice staci zohriat na cca 60 st.C/ pridam jeden smotanovy jogurt, mozno trosku suseneho mlieka /nemusi byt/ , ...poriadne zamiesam, aby sa jogurt rozpustil...dam do poharov a do predhriatej rury 50st.c vlozim na mriezku a vypnem ruru. Asi po cca 2hodinach zase zapnem na 50st.C a vypnem ked sa zahreje...za cca 6-8 hodin stuhnem, dam do chaldnicky a mnam...niekedy ich jem aj take teple co menozem vydrzat....vsetko musi byt perfektne ciste/pohare, hrniec, naberacka...a nepouiva sa drevo ,ale antikor, kvoli bakteriam/...dobru chut...rura sa pocas tych 6 hodin neotvara...jogurt mozte uz ochutit aj v hrnci cukrom...ja nerobim..

...chcela som aj ja jogurtovac, ale pri nasej spotrebe, by som ich robila asi kazdy den 2x...tak to mi aspon doma nezavadzia a do rury to dam, ked nieco peciem a rura trochu vychladne... 😀

majka98
3. apr 2013

@danilienka ...mozem takyto jogurt urobit z bezlaktozoveho mlieka a sojoveho jogurtu?....dcerka ma intoleranciu laktozy no velmi miluje jogurty no zial tie sojove su hnus v obchode...

danilienka
4. apr 2013

@majka98 Mojka to neviem, musis vyskusat aspon na troske a uvidis, potom daj vediet...

venija
4. apr 2013

1l mlieka,ja kupujem z automatu, ohrejem asi tak na 40 st.C, pridam biely jogurt so zivou kulturou, premiesam,ponalievam do malych poharov, prikryjem dekou a necham tak asi 12 hod. potom si staci pridat dzem,granko, ovocie... Jogurt je super husty. Mlieko z automatu samozrejme treba najprv prevarit.

majka98
4. apr 2013

@danilienka no pokusim sa...citala som ze sa to da s tej huby urobit no na to sa nechytam bo dlho to trva...tak vyskusam toto...ale dakujem aj tak...

martinkaa299
3. máj 2013

@majka98 aj si skusala? my sme vcera prisli od doktorky a tez mame vysadit vsetko co obsahuje kravske mlieko pritom mala strasne lubi jogrutiky. tak by som tiez skusila tie sojove.

majka98
3. máj 2013

skusala no mojej sojove nechuti absolutne nic...ale mozeme milacika...je to kyslomliecny vyrobok...laktoza je v nom potlacena kvasom...neodolala jogurtu ked videla jest starsiu sestricku a to si mala vidiet ten masaker v plienke...po milaciku nic ...vsetko ok...nasa gastroenterologicka je dost odmerana osoba takze skor hladam sama co a ako....varim rovnako ako nam akurat zaprazky do polievky robim bud zo spaldovej alebo pohankovej muky...ppalacinky rovnako akurat muku a mlieko zamenim za tie potrebne...vcelku sa da na to zvyknut...teraz jej robila testy na celiakiu tak som netrpezliva aky bude o tri tyzdne vysledok...bezlaktozova dieta je proti celiakii malina....😉...

peinka
28. máj 2013

Ahoj Majka skusala si to s tym sojovym jogurtom? moj ma vraj alrgiu na kvasinky (nic sa mu nerobi ani sa nevysypal len na testochmu vyslo) ale jogurty milujem ak vie este niekto poradit ako mu urobyt jogurt uvitam dakujem dopredu

peinka
28. máj 2013

chcem poprosit je nejaka nahrada za kvasnice v jogurte nejaky prasok alebo nieco z coho by sa dal jogurt urobyt. Maly je "vraj" alergicky podla testou na kvasinky ale nikdy nic nemal a jogurty miluje za den aj 3 by zjedol ak mozte poradte mi co v takom pripade ako mu mam jogurt spravit

jankafa
25. júl 2013

nemáte náhodou niektorá recept na miláčik z jogurtovača?

kristinaanna
25. júl 2013

@peinka
aké kvasinky v jogurtoch? nie je to alergia na kvások a kypriace látky?

peinka
26. júl 2013

nie je to alergia na plesne ktore obsahuju jogurty

zuzkat1
11. nov 2013

@emily_666 Ahoj.prosim ta.ten jogurt je husty uz na konci v jogurtovaci,alebo zhustne az v chlade po dokonceni? Dakujem

akrim1311
11. nov 2013

@danilienka presne takto to robím aj ja.Je na neporovnanie od kupovaných a myslím si,že jogurtovač je zbytočný.Pokojne to spravím v rúre a poznám baby,ktoré to robia aj na radiatore. 😀

danilienka
12. nov 2013

@akrim1311 A niekedy to robim v lete aj na okne, kde svieti slnko, prikryjem utierkou a slniečko vyhreje.... 🙂