Ryžovar - odporučte značku

ivanakir
26. okt 2013

Chcela by som si kupit hrniec na varenie ryze- vraj sa to vola ryzovar. Poprosim o rady, skusenosti, odporucania znacky... Dakujem

arturia
26. okt 2013

Mam solac neviem porovnat ine znacky, ale ja som spokojna . Je k tomu odmerka na ryzu a podla toho sa davkuje aj voda v pomere 1/2. Ryza je vzdy akurat nikdy sa nerozvari , len pred varom primiesam trochu oleja lebo inak je velmi sucha .

janazba
26. okt 2013

Ja mam ten z Lidlu a je v pohode, perfektne davkovanie, funkcia ohrevu ryze.

lienkafoj
26. okt 2013

nemam, myslim ze su to zbytocne vyhodene peniaze....

matabah
26. okt 2013

mám doma jeden z nemecka,ani raz som ho nepoužila,ak by ti nevadilo,predala by som ho,neviem ešte ale akú cenu,značka je to:silver crest - myslím,že tieto značky mávajú v Lidli...
má tam funkcie parenia a ohrevu...aj na ryby,zeleninu atd...návod je tiež v nemčine...ale vyzerá jednoducho...mne sa to zdá zbytočný prístroj...spravím dobrú ryžu aj bez neho..

h2
26. okt 2013

@ivanakir Ahoj, prosím Ťa, nekupuj také hovadiny, nie je nič ľahšie, než uvariť ryžu. Ryžovar je len ďalší výmysel predajcov, ako vytiahnuť peniaze z naivných kupujúcich. Čo príde ďalej? Obyčajný hrniec, len 3x taký drahý a bude sa volať Zemiakovar? A nie, aby si v ňom varila cestoviny, na tie musíš mať Cestovinovar. Nemyslím to zle, nechcem, aby to vyzeralo, že si z Teba uťahujem. Ak chceš poradiť, dám Ti sem veľmi podrobný postup, ako robím ryžu ja: Preberiem ryžu, opláchnem na sitku pod tečúcou vodou, nechám odkvapkať. Zatiaľ si nadrobno nakrájam asi pol cibule (ale pokojne daj aj celú, len ja mám radšej menej). Do hrnca (alebo ak máš vyššiu teflónovú panvicu s pokrievkou) nalej trošku oleja, ja dávam slnečnicový, na tom opražím cibuľku, pridám ryžu, trošku opražím. V rýchlovarnej konvici si nechám zovrieť vodu. Ryžu s cibuľkou premiešam, pridám do toho 1 kocku kuracieho bujónu - to mi tak presne vychádza, že je tak akurát slaná (na množstvo 12 polievkových lyžíc surovej ryže), zalejem vriacou vodou, pomiešam, zakryjem a už NEMIEŠAM! To je veľmi dôležité, dlho mi trvalo, než som odolala pokušeniu pomiešať to. Varím cca 10 minút, potom odstavím, prikryjem hrniec aj s pokrievkou zloženou utierkou a ešte nechám dôjsť. Je skvelá, odporúčam. 🙂

italy2
27. okt 2013

ja mám z Kauflandu za pár peňazí a som spokojná,aj s odmerku a varešku.A mám čas na iné veci 😉

vikamlaka
22. jún 2019
Používateľ vikamlaka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od vikamlaka.

Ryžovar je veľký pomocník ak máte naozaj radi ryžu a pripravujete ju často. Inak sa oplatí aj parný hrniec, v ktorom viete pripraviť aj ďalšie druhy jedla, napr. ryby, zemiaky a pod. Ryžovar treba vždy kupovať v závislosti od toho, aké veľké množstvo ryže sa v ňom chystáte pripravovať. Dobrý výber kvalitných modelov a informácií o tom, ako si správne vybrať, nájdete tu: https://www.testado.sk/najlepsie-ryzovary/