Ahojte, chcem sa opýtať, chceli by sme dať dcérke meno Zara, no v Biblii nie je, pokrstia ju?

aninkaninka
5. okt 2019

Nenašla som veľmi veľa toho o Zare a keďže by sme ju chceli krstiť bude to veľký problém, ako by ste to riešili ale stretol sa s tým niekto?

ave17
5. okt 2019

Jasne, ze to nebude problém, teraz su všakovaké extravagantné mena a farári pokrstia, ved v biblii zase až toľko mien nie je...

lenicka1121
5. okt 2019

@aninkaninka Zara je pekne meno pre dievča, kľudne si ho môžete vybrať aj tak dat dcérku pokrstiť

sonicka96
5. okt 2019

Nikdy sa neriad pri výbere mena bibliou.Biblia je stará kniha a dnes sú moderné mena ktoré v tej dobe ešte neboli 🙂 náš prvý syn má tiež netradičné meno a druhý syn bude mať tiež netradičné a neni v biblii ;)

aspinka
5. okt 2019

Ešte som nepocula, že krstia deti iba ked maju meno z Biblie 😉 ja som veriaca nie katolicka v mojom okolí krestania davaju detom mena z Biblie my sme si vybrali iné, ktoré sa nám pacia. Su tam krasne moderne mena to, ze je Biblia stara neznamena, ze nie je stale aktualna aj v pisme aj v menach.... kolko teraz beha po svete malých Noelov, Zachariasov, Samuelov, Ester, Lukas, Benjamin, Sara, Rut, Rachel, Noemi... mne sa teda nezdaju nemoderne...

aninkaninka
autor
5. okt 2019

@aspinka ahoj ved to, že aj nám sa páči, no tu ma farár s tým problém, starý kňaz, ta co uz

aninkaninka
autor
5. okt 2019

@ave17 no, tak to niesu asi všetci ako všetci ale dúfam, že oki

sonicka96
5. okt 2019

@aspinka to som tým nechcela povedať že není aktuálna 🙂 mysela som to tak že tam napríklad není meno Soňa,Dorotka, Sarah,Kamila... Príďte mena z tejto doby 🙂

aninkaninka
autor
5. okt 2019

@sonicka96 no ja si to tiež myslim

sonicka96
5. okt 2019

@aninkaninka my máme prvého Timoteja... Je pokrstený a nikto si nerobil ťažkú hlavu z toho či je alebo není v biblii..teraz čakáme Matiasa 🙂 takže neriadte sa tím či je alebo není meno v biblii, páči sa vám? Tak ho jednoducho dajte 🙂

snowmiss
5. okt 2019

Najjemnesia kontra by bola, keby si mu vysvetlila ze sice svata Zara nie je, ale o to vacsia vyzva je to pre Vas, aby bola prva svata Zara. Ze svata nie je, ale ak ju tak nepokrsi ani nikdy svata Zara nebude. Fararka to potesi.

aspinka
5. okt 2019

@aninkaninka niektorý dávaju u katolíkov druhé meno z Biblie, aby p. fararovi zalepili oci 😀

3009
5. okt 2019

@aninkaninka my máme vnučku Zaru a normálne bez problémov ju pokrstil farár.

barbellka
5. okt 2019

@aninkaninka pozri ak to tebe vadi, tak je to o niecom inom ako to ci to vadi fararovi....pokial viem, ak ste manzelia zosobaseny v kostole nema mat co problem s menom dietata...ale nie je jediny knaz na svete, sak zober babo k niekomu inemu, kto ho pokrsti.....ako fakt uz sa mi to zda chore, este aby farar sa staral do vyberu mena :( ja som veriaca, ale niektore veci mi pridu uz na hlavu, co mozu byt radi, ze ludia sa chcu vziat v kostole, vychovavat dietatko v katolickej viere ale nepokrstit ho kvoli menu mi pride prinajmensom divne

kakawah
5. okt 2019

Mam dcerku Zarku. Ked sme sli krstit farar sa nad pytal ake sväté meno mame vyvrate. Aj v tom formulari treba vyplnit. My sme dali Annamaria po oboch babkach (Anna a Maria-) Syn je Alan a sväte meno ma po otcovi- Martin. Takze stavi vybrat to sväté meno

aninkaninka
autor
5. okt 2019

@kakawah asi to spravíme podobne a bude dobre

hori
5. okt 2019

@aninkaninka Fararko by mal vediet, ze Zara je variant biblickeho mena Sára...
@sonicka96 ale vies, ze ste to s tym Timotejom paradne trafili do Biblie? 🙂

aninkaninka
autor
5. okt 2019

@hori s Timom áno, A Sáru už máme a hej viem o tom no uvidíme 🙂

diana20
5. okt 2019

@aninkaninka len sa spýtaj na matrike lebo ja som dala malému meno Théo a na matrike som mala problém.pred štyrmi rokmi, že nikto na Slovensku sa tak nevola a že oni to nemôžu tak napísať do rodného listu mi povedali.. nakoniec však našli jedného Théa v Bratislave a tak mi to urobili, no bola som veľmi prekvapená, že nemôžem dať meno ake chcem najprv..

lenka92891
5. okt 2019

Ahojte. Moje meno je Lenka a nieje sväté.... Tiež pán farár má nechcel pokrstiť tak mi pridali meno po krstnej mame..... Čiže som bola krstena Helena Lenka..... Je to zapísané iba v krstnom liste a v rodnom liste som len Lenka...... Čiže nevidím v tom problém to vyriešiť aj takouto cestou.

aninkaninka
autor
5. okt 2019

@lenka92891 ďakujem krásne, budeme vedieť 🙂

aninkaninka
autor
5. okt 2019

@diana20 prezistim 🙂 dakujem

siska01
5. okt 2019

Ako píše Lenka, nevadí, že meno nie je v biblii, respektíve niebje sväté stačí ak sa pridá k menu iné meno, je to iba v krstom liste. My tak máme Máriu Vivien 😉

aninkaninka
autor
5. okt 2019

@siska01 takže ako pozerám, celé je to skôr o tom, že k vybranému menu doplním nejaké sväté a mal by s tým byť pokoj

tortelinka
5. okt 2019

@sonicka96 Timotej? aj my máme, veď to bol učeník Pavla, na omši sa čítava list Timotejovi

anabella111
5. okt 2019

@aninkaninka meno Zara je odvodene od hebrejskeho mena Sara...A neplodna Sara z Biblie je silny argument..😉

evkamotka
5. okt 2019

Autorka, meno nemusi byt v Biblii, malo by byt po nejakom svatcovi tzn netreba vyberat zo zoznamu biblickeho ale zoznamu svatcov. To je co sa tyka upresnenia.
Ďalej, ked sme boli na pouceni o krste, farar vravel ze BY MALO MAT meno po svatom, nie ze musi. Je v zaujme rodicov aby malo v nebi orodovnika, preto jednym rodicom navrhol okrem mena este pridat jedno. Civilne neoficialne, len duchovne ku krstu. Napr Zara Maria.
No ak teda mate zaryteho farara
1.pokrstite dieta inde
2.pridajte druhe meno po svatcovi specialne len duchovne, nie obciansky
3.no a uplne najvacmi by stw s tym vybabrali, ak ju teda pokrstite Maria a hotovo :D. Totiz rodný list ani matrika nic nema s farskou matrikou. To su dve rozne veci a nemusia sediet. Ale taki srandisti asi nie ste 🙂

dejka77
5. okt 2019

Tak to som este nepocula, ze to musi byt meno z biblie alebo teda nejakeho svateho. Mimochodom je to riadna somarina, lebo vela "svatych" nie je v cirkvi povedzme z toho dovodu, ze sa o nich nikto nedozvedel. Takze takto to skatulkovat je na hlavu, cele zle.

zuzana76
5. okt 2019

@aninkaninka tak meno Zara co som sa docitala je arabského alebo hebrejského povodu a v hebrejcine pochadza prave z mena Sara, ktore sa v Biblii nachadza

zuzica4
5. okt 2019

Ja mam dcerku Zaru a v pohode krstena rok. 2014

edith34
5. okt 2019

neviem,co by robili pri romskych detoch, ktore sa bezne volaju S,andokan, Onur, Jessica a tak dalej