Ahojte, chcem sa opýtať, chceli by sme dať dcérke meno Zara, no v Biblii nie je, pokrstia ju?

aninkaninka
5. okt 2019

Nenašla som veľmi veľa toho o Zare a keďže by sme ju chceli krstiť bude to veľký problém, ako by ste to riešili ale stretol sa s tým niekto?

vinkel
5. okt 2019

Bibiliou sa neriad podľa mena alebo podľa výchovy.

tatisna
5. okt 2019

Veď stačí keď je to meno svätého...ale ak aj nie tak pokrstila neboj 😄

aventka
5. okt 2019

Sara=Zara

petra199099
5. okt 2019

Meno urcite nie ja mam elizabeth a emily a farar mal za problem ze niesme zosobaseny meno nevadilo

hisinfernalmajesty
5. okt 2019

@aninkaninka Mne pokrstili isabellu.charlotte.zoe anabellu myslím že tvoje meno nebude problém

bolcari
5. okt 2019

@dejka77 ano meno pri katolickom krste musi byt svätého..ak nie je, dava sa druhe podla nejakeho svätca...

danik1505
5. okt 2019

@aninkaninka tak ako prvé by si mala vedieť, že meno sa nedáva z Biblie, ale podľa svätého, aby dieťa malo patróna. A po druhé, ak už je meno, ktoré ste vybrali, problém, dajte mená dve. Napríklad Zara Mária.

danik1505
5. okt 2019

@petra199099 Elizabeth je Alžbeta, Emily je Emília, takže tam nemal byť aký problém

thefallen
5. okt 2019

@aninkaninka moj brat sa volá Teo a farár ho nechcel pokrstiť, tak na krstnom liste ma Jozef. Ziadny problem ✌🤣

aleshka_supermama
5. okt 2019

@aninkaninka my máme Lillien, pri krste nám farár povedal aby sme malej dali nejaké sv. meno tak som vybrala po krstnéj mame Katarína pokrstili ju ako Katarína Lillien.. Mala je krstena v Dome sv Martina.

lenka2710
5. okt 2019

@aninkaninka ani ja som nepočula, že musí mať meno z Biblie! My máme Emu,ja som Lenka a ani my ani moji rodičia nemali problém s krstom
Viem však o jednom pripade,kde rodičia dali dcérke meno Timea, krst v pohode a keď mala ísť k prijimaniu,tak ju nechcel farár pustiť kvôli menu! To je podľa mňa cez,keď pri krste to jednému nevadilo a pri prijímaní uz ano,no neviem,každý farár si asi robi podľa seba alebo ja uz neviem
Jeden pokrsti,druhý nie! Jeden zosobasi,druhý nie! Tak kde je pravda vlastne??

dejka77
5. okt 2019

@lenka2710 Toto je skor pravidlo, ktore si vymyslela cirkev. S nejakou pravdou to vobec nesuvisi. Smutne, ze nadraduju meno nad cloveka sameho. Nepustit dieta na prijimanie kvoli menu je na smiech.

veronika3184
5. okt 2019

Zara je iny variant Sara. Cize v pohode. A v Rkc je preto meno z biblie alebo svateho lebo pri krste ked si das to meno dostavas krstneho patrona v nebi ktory ta ochranuje a ked si das meno ktore neni v biblii ani medzi svatymi tak toho patrona nemas. Toto je ucenie rkc, nevymysleli si ho farari. Ved ked su take pravidla, naco sa nad tym pozastavovat? Ked su niekde inde nejake pravidla, nikto sa nad tym nepozastavuje, dodrziava ich, len rkc je kazdemu trnom v oku. Lenze keby sa vo vsetkom prisposobila, isla by proti svojej podstate.

veronika3184
5. okt 2019

@lenka2710 knaz co ho nepustil k prijimaniu, hrubo pochybil, a nemal na to pravo. Trebalo sa stazovat vyssie, u biskupa.

lenka2710
5. okt 2019

@veronika3184 nakoniec pustil,ale mal výhrady

veronika3184
5. okt 2019

@lenka2710 to si riesil nejaky komplex, nemal na to pravo. A okrem toho si dokonca myslim ze timea je aj medzi svatymi, lebo vela dievcat ma to meno a normalne ich pokrstili.

lenka2710
5. okt 2019

@veronika3184 veď o to islo,že pri krste to vôbec nikomu neprekazalo a pri prijímaní už ano?? áno,poznám vela mamičiek s dcérkami menom Timea

siska01
5. okt 2019

@aninkaninka presne tak, aspoň u nás to stačilo 😎 prvý je Matias a je to od Matúša takže ten nemá pred menom nič. A na košieľke sme mali iba mená ktoré budú nosiť celý život 😍

macekovam
6. okt 2019

A keby mala mená 2?? napr.. Zara-Mária??alebo tak

shilou
6. okt 2019

Muzov bratranec ma Zaru...2015 a ziadny problem

ona12
21. okt 2019

Moja sestra ma Zarku a žiaden problém není. Meno Zara je v rozšírenom kalendári

ona12
9. nov 2019

Moje krstniatko je Zarka ❤️