Ako postupovať, ak chcem, aby mala dcéra priezvisko bez -ová?

baska1930
11. júl 2019

Ahojte baby chcem sa opýtať ešte síce nevieme čo budeme mat ale ak by to bolo dievčatko jednoznačne jej chcem dať priezvisko bez ová. Máte s tým nejaké skúsenosti treba okolo toho vybavovať?

natuska87
11. júl 2019

@baska1930 treba pozrieť zákon, mám dojem, že práve dnes došlo k nejakej úprave...neviem, či sa to týka zmeny priezviska iba po rozvode, alebo všeobecne...

evkamotka
11. júl 2019

Sesterka chcela bez ova ked sa vydavala. Nahlasila si narodnost britsku a tym padom jej po po sobasi dali bez ova bez okolkov. Ak by mala sk narodnost, po sobasi by musela byt ova a nasledne poziadat o zmenu. Mozno je to tak aj lri detoch (zmenit narodnost)

opica_skorica
11. júl 2019
evkamotka
11. júl 2019

@opica_skorica ano to je to co spravila sesterka pri sobasi

baska1930
autor
11. júl 2019

My ale niesme zosobášený

lucinka1988
11. júl 2019

@baska1930 ja mám tiež priezvisko bez ova- po manželovi, išlo to bez problémov, hneď mi to tak zapísali, ale na sobasnom liste mám uvedené, že ak by sme mali dievčatko, najprv by malo priezvisko ova a potom na žiadosť (čisto jednoduchá formalita) zmenia priezvisko bez -ova. Mám ale chlapceka, tak sme to zatial neriešili..

micka81
11. júl 2019

My tiez nie sme zobrati, dcerky maju priatelovo priezvisko bez ova. Pri prvej, pred styrmi rokmi sme platili pri zmene 5 eur. Pri druhej to bolo uz bez poplatku. Len sme podpisali na matrike ziadost o zmenu priezviska...

cawes
12. júl 2019

Ja ja mam bez -ova a aka by som mala dcerku tak by bola najprv z -ova ale hned by sa ziadala zmena a pas uz by bol vystaveny bez -ova.