Budú dieťaťu vadiť dve mená v živote?

jana2518
6. júl 2020
damtiporiti
6. júl 2020

Teraz je to moderné takže v pohode. Počúvať ťa obvykle nebude ani na jedno z nich 🤭

denden77
6. júl 2020

nemyslim si, ze je to zle.. myslim si, ze je to zbytocne.. vadit to dietatu podla mna v zasade nebude, nakolko bude pouzivat viac menej len jedno meno.. 🤷‍♀️😊

annamivo
6. júl 2020

@jana2518 zbytočnosť, aj tak ho budú volať iba 1 menom. Každý si vyberie to ktoré sa mu bude hodiť. V okolí máme dievčatko s 2 menami a. Keď sa niekto opýta ako sa volá tak dieťa povie 1 meno a mama druhe 🤷

nikyball
6. júl 2020

mna zaujíma prečo dáva niekto dve.
Pre mňa je to zbytočne a nasilu, čakám kedy príde ďalšia ,,originálna" mamina a dá 3 🤦

jana2518
autor
6. júl 2020

@nikyball nechcela som davat 2 mena, ale keďže sa mi veľmi páči jedno moderné a starý rodičia sú strašný klasik tak si myslím že ho nebudú vedieť ani vysloviť 😃 z tohto dôvodu som chcela dať druhé klasické. A pri chlapčekovi sa nám tiež páči jedno veľmi moderne lenže manžel strašne trvá na tom aby sa volal po ňom a mne sa jeho meno vôbec nepáči tak som to chcela nejako takto obijst že ja ho budem volať tým prvým menom 😃

robin30
6. júl 2020

Moje maju dve mena tri z nich používajú prve jedno používa druhé meno,cakam ďalšie a uz mam vybrate po dve mena pre obe pohlavia.zacalo to najstarsou mesiac skor narodenou nevedala som sa rozhodnut medzi dvomi menami a sestricka mi vravi dajte obe a tak to slo ako tradicia

asia83
6. júl 2020

@jana2518 Áno, bude mu to v živote vadiť. Aj nám ostatným, ktorí to budú vyslovovať. Anna Karolína Schmiedlová...ach, načo to? Mňa stále pri dvoch menách človeka napadne, že aha, rodičia sa nevedeli dohodnúť.

danulienka78
6. júl 2020

Vždy ho budú volať iba jedným menom, tak na čo 2? Za mňa zbytočnosť.

queen_el
6. júl 2020

Ja nie som proti, v podstate to nie je veľmi praktické, nedala by som 2 mená ale niektoré spolu pekne ladia. Ale takto by so určite nedala, že jedno moderné a jedno tradičné. S najväčšou pravdepodobnosťou to nebude dobre vyzerať spolu.

basska_b
6. júl 2020

Je to zbytočnosť. Budú ho volať len jedným... ak sa bude volať Sheila Anna, tak to bude ešte aj smiešne. Starí rodičia isto vymyslia nejakú skratku, ktorá sa im dobre vysloví. Moderné s klasickým by som isto nespájala. Ak už to musí byť, tak dve rovnakého typu. Kamarátka dala Anna Karolína, samozrejme Anna ju nikto nevolá, akurát do dokladov to píšu. Bratranec dal Emília Eva Mária... celé zle. A chlap nech si rozmyslí pomenovať podľa seba, my sme to najprv chceli a potom si hovoríme že načo, budú stále všetci hovoriť že "velky a malý" - "starý a mladý" - ale hlavne nech je pokoj v rodine.

macekovam
6. júl 2020

@jana2518 ako si to nakombinovala? ako by sa malo dietqa volat??

nikyball
6. júl 2020

@jana2518 tak to som zvedavá na tú kombináciu, lebo keď to má byť niečo v zmysle Liam Martin Kováčik tak je to ešte vtipnejsie ako gycove jedno meno.

jana2518
autor
6. júl 2020

@basska_b presne to som mu aj ja hovorila že sa to len mýliť bude ale to mu nevysvetlíš on chce meno po sebe lebo aj on sa vola po otcovi. No škoda slov 🤦‍♀️

macekovam
6. júl 2020

@jana2518 cize ako?

jana2518
autor
6. júl 2020

@macekovam chcem si to zatiaľ nechať preseba ale @nikyball to vystihla niečo podobne

queen_el
6. júl 2020

@jana2518 Takéto meno určite nie, to znie strašne. A meno by ste mali vybrať spolu a nie že otecko chce meno po sebe. Nie je to iba jeho dieťa. Treba nájsť nejaký kompromis, čo sa páči vám obom,

babatkoo
6. júl 2020

Moj starsi 5 r. ma 2 krstne mena. Pouzivame oboje, cela rodina a aj kamarati. Synovi sa pacia oboje, dokonca sa obomi aj predstavuje. Ale nepouzivame oboje mena naraz pri osloveni. Raz jedno a inokedy druhe. Ake meno mi - nam v tej chvili napadne, tym ho oslovime. Nevedeli sme sa s muzom dohodnut na mene tak dostal obe. Ked nebude spokojny a bude mu to casom vadit, nech si da podla svojho vyberu 1 meno odstranit. Teraz cakame druheho chlapceka, ktory dostane tiez 2 mena

kiwi3
6. júl 2020

ja mam kamosku, co ma tri krstne mena (nie je slovenka) a pouziva ajtak len jedno. akurat to chudera musi vsade vypisovat a to si este nechala aj svoje dievcenske meno pred muzovym po vydaji. cize dokopy 5 mien

alojzova
6. júl 2020

Moja maličká ma dve mená a voláme ju len ja jedno

ajka0207
6. júl 2020

@jana2518 je toto hrozne neprakticke, volat ho budete len jednym a pri pisani mena bude nadávať ze je tak dlhe.

radkaradix
6. júl 2020

ja ked pocujem dve mena, tiez hned rozmyslam, ktore chcela mamina a ktore asi zvysok rodiny :D exoticke zvycajne mamina.. podla mna je to uplne neprakticke, zbytocne a niektore tie kombinacie fakt smiesne.. napr suseda ma Ashley-Katarína .. omg..

zooeynka
6. júl 2020

Dcera ma dve, predstavuje sa oboma menami, my ju volame bud jednym alebo druhym(podla nalady). Cudzi ludia ju volaju len prvym. Ak by som mala dalsie dieta tiez dam 2 mena. Paci sa mi to, je to netuctove. Ale kazdeho vec ako sa rozhodne.

jana2518
autor
6. júl 2020

@radkaradix to je fakt zla kombinácia my mame jednoduché kombinácie

nini1010
6. júl 2020

@damtiporiti Asi tak 👍 velmi trefna poznamka 😂

nini1010
6. júl 2020

Ja som tiez chcela dat povofne 2 mena.1 podla nasho vyberu a jedno podla cloveka ktoreho si vazim.Ale ked som si uvedomila kolko komplikacii to v sebe nesie tak som sa na to vykaslala.

jana2518
autor
6. júl 2020

@nini1010 ja to mám podobne a presne sa nadtym teraz zamýšľam ešte by ma zaujimalo či nejaká mamička ľutuje že dala 2 mená????

nini1010
6. júl 2020

@jana2518 Ja nelutujem ze som dala len jedno nakoniec.Myslim si,ze nasa spolocnost este nie je az tak uplne pripravena na 2 mena,aj tak by som ho volala len prvym tak teraz spatne nelutujem ze som mu dala len jedno.

karolinakr
6. júl 2020

@jana2518 a čo vravíš na Alexandra- Vasilievna ?

hettinka
6. júl 2020

@jana2518 obe moje deti majú 2 mena, používajú ich aj pri predstavovaní, aj sa tak podpisujú, len doma ich voláme skratkou z 1. mena. Problémy žiadne.

karolinakr
6. júl 2020

Jedinu nevyhodu vidim, ak maš dlhe priezvisko a budu často lietať, meno sa im nezmestí do kolonky na letenke