Dievčenské meno Kristína vs. Leonore

naanaa
10. mar 2019

Ahojte dievcata, zakladám takú oddychovú tému.
Vyberame meno pre dievčatko a rozhodujeme sa z dvoch mien. Prvé, Kristina, to by som ja veľmi chcela len neviem ci to nie je až príliš časté co myslite? Paci sa vam? To druhe je zahraničné, Leonore alebo Eleanor, lenže sa bojím ako to budú brať tu na Sk ak tu náhodou zostaneme. Prosím poraďte 🙂 ďakujem za názory

beky1813
10. mar 2019

@naanaa obe su krasne. Kolegynu som mala Eleanor.

h_petra
10. mar 2019

Na Eleanor a Leonore som si skoro jazyk zlomila.
Radsej Kristína.

patka06
10. mar 2019

Dala by som určite Kristínku, je to krásne meno a poznajú ho v rôznych formách aj zahraničí. Určite by s tým problém nemala

jamimka
10. mar 2019

Kristina, Kika, ...Eleonor... Len aby ju nevolali Mojsejka 🙊

pribinak
10. mar 2019

Leonore....to je logopedicke cvičenie?

Kristína je fajn, môžete ju volat Kika, Tina, Kris, Kikus ;)

naanaa
autor
10. mar 2019

@pribinak haha 😀to je pravda no, ešte aj v priezvisku by mala R, to ma vôbec nenapadlo ďakujem

zuzipolo
10. mar 2019

@naanaa Kristínka je veľmi pekne meno 🙂

julovka2013
10. mar 2019

Ak rozmýšľate nad odchodom do zahraničia tak dajte Christine ,neviem ako sa to presne píše 😉

simsalabim
10. mar 2019

@naanaa Kristina je pekne meno, relativne caste. Leonor je tiez krasne, no pre vela ludi jazykolam. Kamoska ma dceru Leoni - to by bol taky kompromis k Leonor a nikto to nekomoli. Inak za sociku bola televizna hlasatelka, volala sa Eleonora neviem aka, tak az take zahranicne meno Eleonor nie je...

moonlight1210
10. mar 2019

@naanaa Leonore by aj tak nakoniec (aj v zahranici) vyslovovali skor ako Lenor(a). Ludia vseobecne maju tendeciu si vyslovnost ulahcit a zjednodusit.

Nad tym, ze Kristina je teraz take pouzivanejsie, sa netrap. Dieta bude beztak vynimocne svojou povahou, nie menom. Ak sa ti najviac paci Kristina, daj take.
O patdesiat rokov bude aj tak "posledna svojho druhu" 🙂 a teda zvlastna (pre mladsie generacie, v ktorych poletia ine mena).
Tak ako su teraz pre nas Bozidary, Bozeny, Ludmily, Jarmily, Augustiny, ... A kedysi uplne bezne mena.

lara81
10. mar 2019

Ja čítam tie dve zahraničné mená už asi po 7my raz a furt to komolim. Ja som zástanca slovenských mien keď žijeme na Slovensku ale to je len môj názor. No práve tieto dve zahraničné mená by som nedávala fakt je to také krkolomné a neviem ako by ju volali deti, starí rodičia . Kristínka je krásne meno. Možno by som pozrela zoznam najčastejších mien na Slovensku a keď je na vysokej priečke tak by som porozmyslala 🙂

mojemenojekika
10. mar 2019

Ja som Kristiána

naanaa
autor
10. mar 2019

Dakujem vám veľmi pekne, dáme asi tu Kristinku 🙂

deti95060810
10. mar 2019

máme Kristínu...voláme Kristy, Kristína, Kikilík....susedia Kika

kristiii
10. mar 2019

@naanaa ja som Kristína, mne sa to meno paradoxne az tak nepaci, hlavne odkedy prisiel trend prezyvky Kika, doma ma vzdy volali Kristi, Kika je za trest, ale inak sa naozaj stretavam s tym, ze ked sa predstavim, tak vacsina ludi reaguje, ze ake pekne meno

pajinka91
10. mar 2019

@kristiii Ja som mala Kiku spoluziacku uz pred vyse 25 rokmi :D

Eleanor sa mi vzdy pacilo a cita sa to ako pise. Leonore by som nedala kvoli tichemu e na konci, to uz skor Leonor.

Aj ked ja s r meno nemozem dat, rackujem ja a pol rodiny, to by bolo u nas za trest :D

llucia7
10. mar 2019

Aj my máme Kristínku a sme veľmi spokojní 😊

kika025
11. mar 2019

Tiez som Kristína a casto sa mi stáva ze mi ľudia pochvália meno, že sa im veľmi páči .Ďakujem rodicom za dobrú voľbu 😘 lebo sa nevedeli rozhodnúť medzi Kristinou a Erikou 😅

ikissedagirl
11. mar 2019

@naanaa mame Kristinku. v triede je jedina, v celej skolke je jedna dalsia. Celkom fajn statistika. Hlavne, ked si spomeniem na 4 Ninky v triede, ktore su zrejme dozivotne odsudene na oslovovanie ich menom aj priezviskom, aby sa nemylili :D

simdob
11. mar 2019

mne sa meno Kristína páči, ale nepáči sa mi keď niekto oslovuje Kika, ale tak s týmto mám problém pri viacerých menách 🙂

drimonna
29. mar 2019

@naanaa Moja sestra sa volá Kristína...a kebyže sa rozhodujem medzi týmito menami,tak učíte Kristína...
Prezívky:Kiki,Kika,Kikuš,Kristínka,Kriky (my ju tak niekedy voláme zo srandy) :D ... Určite by som Eleonor nedávala,tvrdé meno,ktoré veľmi pekne nevyslovíš,iba Eleonórka,Nora... Už by som dala radšej Norberta alebo Eleonóra...takto.

ghostsgirl
29. mar 2019

@naanaa Uz sa davaju vselijake zahranicne mena, takze si nemyslim, ze by sa niekto pozastavoval. S menami je to velmi subjektivne, mne sa napriklad Kristina strasne nepaci. Pre mna je to asi najhorsie meno pre dievca. Znie mi tvrdo a ma ho kazda tretia. No a Kika to je nieco strasne. Este Tina a Kristy ako tak. Ale vidis, ostatnym sa paci. Cize meno daj podla toho ake sa vam paci, nazor ostatnych je nepodstatny. Na kazde meno sa da najst nejaka hlupost.

saxana000
29. mar 2019

@kristiii ja mam dvojrocnu Kristinku hovorime jej celym menom pripadne ked hneva tak skriknem TINA! Alebo este aj Tinulka ked sa mojkame za Kiku by som strielala ved to je jak na skrecka alebo na papagaja..otrasne.. Pokazde na to upozornim ked jej tak niekto povie.. A pochopia. A tiez ked sa neznami pytaju ako sa vola malinka tak kazdy povie ze Kristinka je krasne meno pre dievcatko.