Jakub, Lukáš, Matúš, Samko verzus Adam

usmejsa
16. dec 2014

Baby,poradite ktore z tychto chlapcenskych mien je najkrajsie? Viem ze su podla daktorych dost otrepane, ale mne sa pacia, vynimocne mena mi nepasuju k priezvisku... Mimochodom vo svojom okoli poznam z kazdeho meno len 1osobu,co sa mi zda ze nieje otrepane

anit444
16. dec 2014

Mne sa páči Jakub :D

samo_blaho
16. dec 2014

Matúš.

mimi8814
16. dec 2014

Jakub

andrejka1974
16. dec 2014

ja mam matusa 🙂 🙂 🙂 🙂

andrejka1974
16. dec 2014

najmenej je asi jakubkov a adamov ostatne mena su dost popularne 🙂 🙂 🙂 🙂

raza
16. dec 2014

Ja budem mať v piatok Jakubka 😵 😵 😵

usmejsa
autor
16. dec 2014

Vidim Jakub vedie 🙂
Priznam sa je to moja srdcovka, aj ked sa mi paci Nathan ale u mm to neprichadza do uvahy :(

laja77
16. dec 2014

Adam 🙂

bonaqa2013
16. dec 2014

mne sa páči Samko a Lukáš, nie Lukas

nasta55
16. dec 2014

@usmejsa adam

liebling98
16. dec 2014

@usmejsa všetky sú krásne, páči sa mi Tvoj vkus na mená. Aj ja som ich mala v užšom výbere.

siska53
16. dec 2014

@usmejsa okrem Matusa vsetky. Ja som mala od 1998 na prvom mieste Samka a tie ostatne (okrem Matusa) som mala na mojom dost dlhom zozname v prvej 10. A tatino z neho vybral,ale ani jedno z tychto to nebolo.
Pri druhom babu sme mali v zalohe Samka a Vincenta. No ked muz pocum na dalsie dieta kricat Samko,tak mi povedal,ze ak to bude predsa len chlapec,tak nech je to Vincent.

Ja by som z tych dovodv zvolila Jakub alebo Adam. Predsa je ich o nieco menej.

dada1212
16. dec 2014

mne tiež Lukáš, nie Lukas. podľa mňa pekné meno a teraz sa ani veľmi nedáva už, takže nebude ich v triede niekoľko. ostatné sú tiež pekné, ale teraz veľmi rozšírené, Jakub, Samko, Matúš sa volajú skoro všetci malí chlapci. a Adam neviem, nemám nič proti, ale nepáči sa mi veľmi to meno.

alicka850
17. dec 2014

Vsetky pekne, ale hadam ty najlepsie vies,ktore sa ti hodi k priezvisku. Mne sa tiez nepacia zahranicne mena,hoci priezvisko mame zahranicne znejuce,vybrali sme pre.syna meno Frantisek 🙂

stefka33
17. dec 2014

Samko je úžasné meno 🙂 Je síce veľa Samkov, ale dieťa s ním bude určite spokojné. 🙂 1. je to v súčastnosti bežné meno - deti sa nebudú smiať 2. každý ho tak pekne bude volať SAMKO - nikto ho inak neoslovuje, je to také milé.

snopkulka
17. dec 2014

všetky sú veľmi pekné 🙂 u mňa top Samuel - máme jedného doma 😵 😵 😵

stanislavao
17. dec 2014

@usmejsa kazdemu sa paci nieco ine. vy sa musite rozhodnut. My mame Matusa a Simona. Samuela a Adama by som si nedala, tie sa mne nepacia. Samkov a Jakubkov je v skolkach asi najviac. Ved Jakub bolo v roku 2013 najpouzivanejsie meno pre novorodencov.

bajana
17. dec 2014

http://www.minv.sk/?tlacove-spravy&sprava=najca...

myslela som si, ja poznam najviac Adamov a Jakubov, takze za mna Matus - to znie pekne aj bez zdrobneniny...

patamato
17. dec 2014

Ja mam Matuša.Aj tie ostatne su tiez pekne mena.

ivuska6
17. dec 2014

Jakuba by som nedala už len zato že mu budú kubo hovoriť ale Matúš je asi naj Z tých všetkých

namornicka
17. dec 2014

Všetky sú veľmi pekné, ale v dnešnej dobe dosť frekventované. Bude ich potom v škole a škôlke veľa v triede s tým menom.

jarmila64
17. dec 2014
Používateľ jarmila64 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od jarmila64.

mne sa páči Matúš

andreasiskova3
17. dec 2014

Samuel , Adam, ale určite by som si vybrala meno čo sa páči mne a nie druhým.

zitaje
17. dec 2014

Prast jak uhod 😀 ale nie, Adam je podla mna ok, ale napr. u nas na sidlisku tvoria tieto mena cca. 70% vsetkych chlapcenskych mien... pre mna je to nevyhoda, niekomu to moze prave vyhovovat, ze je ako vsetci ostatni 🙂 .
A nemusi byt meno vynimocne, aby nebolo otrepane. Co tak Viliam, Vincent, Pavol, Andrej, Ondrej, Michal, Robert - uplne bezne mena, ale tych aspon nie je tolko na kazdom kroku. Myslim v mladej generacii.

nikuska744
17. dec 2014

@usmejsa Ja keď budem mať synčeka tak určite bude Natanko, hoci sa všetci postavia na hlavu...🙂 krásne meno...Z napísaných mien sa mi páči Lukáš

lenka07
17. dec 2014

Ja mám Matúša aj Lukáša 😀

namornicka
17. dec 2014

@nikuska744 Nikto sa nepostaví na hlavu, je to pekné meno, ja jedného poznám. Určite sa bude ľuďom páčiť.

andreasiskova3
17. dec 2014

@snopkulka aj ja mám Samka , vtedy keď sme Samka dávali iného som nepoznala a o pár rokov z každého kúta počuť Samko Samko 😀 ale aj napriek tomu by som to meno znovu dala, aj keby sa tak volal každý druhý, je to podľa mňa top najkrajšie meno pre chlapca. A v triede sú 4 Samkovia a zhodou okolností sú aj všetci kamaráti 😀 .

womankc
17. dec 2014

Za mňa Matúš , jedného mám doma a pôvodne som chcela Jakuba alebo Martina , s Jakubom ma predbehla priateľka a Martin je muž a nechcel dávať meno po sebe . Inak veľmi veľmi dlho som chcela meno Vavrinec, ale to sa mužovi nepáčilo. A meno Šimon sa Vám nepáči ? Tiež krásne meno.

jasminet
17. dec 2014

sama mam jakuba, takze jakub a lukáš...adam a matus urcite nie - aspon za seba hovorim