Meno pre chlapca, Blažej?

adamkoatimotej
31. mar 2019

Ahojte.co hovorite na meno Blažej.

mala_bodka
31. mar 2019

Kazdemu sa paci nieco ine ale mne osobne sa nepaci, pripomina mi romov v okoli co maju take meno , a ako by ho volali pekne ? Blažko, blažejko ? Ale tak su aj horsie

benit
31. mar 2019

Ja som si hned spomenula na primara blazeja z nemocnice na okraji mesta. Nic v zlom. Skus este hladat.

lenjaaon
31. mar 2019

Osobne by som si to meno pre dieta nevybrala. Ale kazdemu sa naozaj paci nieco ine...treba hladiet na to ci sa hodi k priezvisku, ako ho budete volat pekne? Su aj horsie mena sice, ale urcite by som vedela aj o krajsich

pribinak
31. mar 2019

S takým menom bude mat chlapec o zábavu postarané. Si v skole aj v praci teda “užije”

iffushka
31. mar 2019

@adamkoatimotej veľmi pekné meno. Ak sa hodí k priezvisku tak kľudne

mimiqa
31. mar 2019

Kazde meno je pekne 😁

adamkoatimotej
autor
31. mar 2019

Dakujem za nazory.k tym zdrobneninam.nerozumiem, preco by sa malo meno zdrobneninkovat.ja som Petra a neznasala som, ked mi hovorili Petruska.mam pocit, ze to len na Svk sa musi vzdy meno menit.ale samozrejme kazdemu sa paci nieco ine...len som chcela pocut nazor sirsej verejnosti ☺

mimiqa
31. mar 2019

@adamkoatimotej to neznasam.ani ja moj je Matej a botka 😙este dobre no ked bol babatko tak sa povedalo Matejko...ale inak nie...mne to pripada take omlezovanie...rozmaznavanie 😅🤣

evkamotka
31. mar 2019

@adamkoatimotej hej, ja mam maleho Mareka, od babatka mu hovorime Marek. Miesto Blazeja by som dala Branislav. Nie je take cudne.
Mne napadlo svatoblazejske pozehnanie na zapal hrdla, co vobec nie je blba asociacia, neviem ci nebol sv blazej lekar hm hm...

miska_kal
31. mar 2019

a tak nie je zle, ale take zvlastne v tejto dobe. no da sa aj pekne sklonovat blazejko. takze si myslim, ze to ani nebude nejaky preslap

evinkakub
31. mar 2019

Podľa mňa nie je pekne. Moj skromný názor

dadasim
31. mar 2019

@adamkoatimotej Ak v mene hľadáme aj pôvod a význam.. to čo si so sebou jeho "majiteľ" bude niesť životom je krásne podľa mňa. Ak sa Vám páči a cítiš to tak,smelo do toho. Posmechov by som sa nebála 🍃

oslo1
31. mar 2019

Daj meno, ale sa tebe a muzovi paci. My mame Vratka. Mile, pekne a neobycajne.

beybitko
31. mar 2019

@adamkoatimotej ja som mala na skole spoluziaka Blazeja a vzdy som si vravila ake ma super meno. Cize za mna urcite ano. Ale na komoleniny zdrobneninami sa priprav... hlavne staru rodixia si nevedia pomoct... obcas sa cloveku otvara nozik vo vrecku, ale da sa to predychat...

kzuzanaa
31. mar 2019

❤️Timotej❤️

adamkoatimotej
autor
31. mar 2019

@beybitko no to mi je jasne ze sa to vyskytne, ale to sa stane asi pri kazdom mene 😊

carmenuska
31. mar 2019

Ak sa ti paci,daj.Kazdy si zvykne.A volala by som ho iba Blazej.Neznasam zdrobneniny ,nechaoem preco za kazdu cenu sa to ludia snazia povedat "pekne" kazde meno znie najkrajsie tak,ako je jeho zaladny tvar.Moje deti volam tak,ako su obe krstene a vacsina sa cuduje,ze ako skaredo ich volam.Ja napr.neznasam,ked ma.niekto Saru,co je nadherne meno a povie jej Sarka ako na psa.Alebo Oliver,preco musi byt Oliverko

adamkoatimotej
autor
31. mar 2019

@kzuzanaa Timoteja uz mame 😊

pantherine
31. mar 2019

@adamkoatimotej ja si vždy pri tomto mene spomeniem na usopleneho spolužiaka 😂

kzuzanaa
31. mar 2019

@adamkoatimotej 👍 krásne meno 👍

ivkaninka
31. mar 2019

načo sú ti názory iných, páči sa ti to meno - tak nerieš.

brigi112
1. apr 2019

Oliver💙😀