Meno pre chlapčeka. Aké je podľa vás najkrajšie?

sophia
31. máj 2006

Najkrajšie chlapčenské mená podľa Vás.
Napr. - Sebastián, Samuel, Adam

zuzana76
12. aug 2011

@lenka112 ano na Manuela som zabudla, hmmm len to zase pre nasinca znei tak velmi telenovelovsky, ja pritom po spanielsky viem, ale aj tak by som si to netrufla dat a mne nevadi,ze Samuelov je vela, ved ten moj je aj tak jediny najdrahsi pre mna 😉

lenka112
12. aug 2011

@cmulinko Fúúú Medard, to by ani u mňa neprešlo, ale každému sa páči niečo iné. Som síce za netradičné mená, lebo nechcem kričať na ihrisku na svoje dieťa a otočí sa mi s ním dalších 10 🙂

cmulinko
12. aug 2011

@lenka112 napokon ak by sme mali aj tretieho chlapca tak mal to byt Timon.to si aj tak nechavame do zasoby ak by sa nam casom zadaril este jeden chlapcek.

lenka112
12. aug 2011

@zuzana76 Manuel je krásne, ale neprešlo by mi to u rodičov a ani u svokrovcov 🙂 To ti verím, tvoj Samuel je pre Teba najkrajší a jediný, u mňa je to rovnako s Danielom 🙂

lenka112
12. aug 2011

@cmulinko Prečo Timon a a nie Timotej ??? Aj keď zaujímavé sú obe verzie 🙂

cmulinko
12. aug 2011

@lenka112 ja mam rada biblicke mena a v biblii Timon je ina osoba aj Timotej je ina osoba...pred tym ako davam mena,tak si troska nastudujem,ze po kom moje deti mena dostavaju....a to meno musi byt svate...pri Palkovi som problem nemala..je to meno po manzelovi a Pavol znamena maly...maly palko je total otcova kopia 🙂 Druhy syn je Simon...znamena to pocuvajuci.Dali sme toto meno,lebo vieme,ze druhe dieta vzdy nasleduje,pocuva a napodobnuje big brothera 🙂 a tak je to aj u nas.A meno Salome sme dali preto,lebo Ja mam birmovne meno Maria Magdalena...a pri Jezisovom prazdnom hrobe boli 3 zeny : Maria,Magdalena a Salome.

cmulinko
12. aug 2011

@lenka112 a este vysvetlim preco Timon.V biblii sa pise o prvych svatych diakonoch...bolo ich 7 spolu a Timon je uvedeny ako treti...ak by sme mali chlapceka,tak je to nas treti chlapcek a preto by sa volal Timon.

cmulinko
12. aug 2011

@lenka112 a ak by som mala stvrte dieta...pravdepodobne posledne kvoli mojim cisarskym rezom,tak by sa dievcatko volalo Erin...toto meno je zo staroirskeho slova Eire co znamena Irsko...dali by sme toto meno preto,lebo vsetky nase deti sa narodili v Irsku a teda nase posledne dieta zakoncuje tuto tradiciu porodov v Irsku s poctou pre tuto krajinu a preto by sa volala Erin.

lenka112
12. aug 2011

@cmulinko Takto som nad menami nikdy neuvažovala. 🙂

cmulinko
12. aug 2011

@lenka112 skus si svoje tehotenstvo spojit s niecim vynimocnym pre teba...datum sobasa,datum prveho stretnutia s manzelom,ci datum pocatia ak vies 😕 🙂 a mozno sa ti pri tychto menach nieco zalubi...aj ked bude odlisne od prveho synceka,ale bude jedinecne pre to druhe babatko 🙂

lenka112
13. aug 2011

@cmulinko Nikdy som nad tým tak nerozmýšlala, je to krásne ako si to povedala. Tie dátumy si napíšem a pridám k ním mená, možno tak bude nejaké výnimočné a zároveň krásne 🙂 🙂

warholette
13. aug 2011

@cmulinko krasny system! ty si podla mna ukazkovym prikladom, ako by mali rodicia vyberat mena pre deti. teda nie podla popularity, ale podla vyznamov, ktore sa viazu na rodinne udalosti a kazde meno je tak specificke pre iny dovod a presne sedi do rodiny 🙂

cmulinko
13. aug 2011

@warholette dakujem za pochvalu..cenim si to 🙂

lvka
13. aug 2011

My mame Alana, ale aj Marek sa mi velmi paci... Mozno dalsie ;)

nelicefo
13. aug 2011

Mne sa páči Christopher,Maxim a Filip...🙂

martinkatinka
13. aug 2011

@cmulinko - krásny systém, naozaj... ja mám Samka, ale nie preto, lebo je to populárne meno, toto meno som mala vybraté 10 rokov, nedarilo sa nám otehotnieť a keď sme zistili, že sme tehotní, tak toto bolo jediné možné pre mojho synčeka... lebo tak sa volá človek, ktorý pre mňa veľa znamená a je to veľký bojovník... Dievčatko by bolo Júlia, podľa manželovej babičky, ktorú on mal strašne rád....a ja som mu to chcela splniť... ale máme chlapčeka a tak je to náš bojovník Samko..
@warholette - vidíš, a niektoré populárne mená majú aj iný význam pre rodičov, ako napríklad u mňa...ale inak sa mi páčia také pekné slovenské mená ako Janko, Peťko ...

cmulinko
13. aug 2011

@martinkatinka Julia je nadherne meno.

petra1303
13. aug 2011

@lenka112 vsak to neni take zle ze Marek Majersky mne to neznie zle...my mame tiez priezvisko take co sa mu nehodi kazde meno...

petra1303
13. aug 2011

@martinkatinka Presne tak ako pises, my sme tiez nedali meno Sofia koli popularnosti, ale preto, ze sa nam pacilo a nikoho nepozname s tym menom a jej vyznam nam sedel...taktiez aj povod mena a podobne... 🙂

lenka112
14. aug 2011

@petra1303 Mňa v prvom rade odrádza to "r" a potom slabika 2x "ma" . Takže už som s tým zmierené a hľadáme iné meno. 🙂

sssimi
14. aug 2011

@lenka112 my ak budeme mať chlapca, tak to bude Marco Murčo, takže mne príde Marek Majrský úplne v pohodičke 😉

bobocka
14. aug 2011

@lenka112 ved to znie super.teda ten marek majersky.podla mna to k sebe krasne ide. 😉 vooobec by som to nezavrhovala a kludne by som to brala ako moznost cislo jeden 🙂

ludka140281
14. aug 2011

ja,kebyze mam syna tak by sa volal:Natan 🙂 to meno sa mi velmi paci

maxjolie
14. aug 2011

ja som zase stotožnená s menom Maxim, už asi tri roky od kedy som začala túžiť po deiťati ale neviem neviem, či sa hodí k priezvisku Škultéty... podľa mňa hrozné priezvisko 😢 veľakrát si pomýlili s maďarským Škultétyi a to už fakt nie 😠 ... čo myslíte?

mamartinka
14. aug 2011

@ludka140281 Moj stryc maju Natana Labradora 😀

zofrinka
14. aug 2011

Jakub!!! 😉 😉 😉

sssimi
14. aug 2011

@maxjolie myslím že je to v poriadku 😉

@mamartinka tak k Labradorovi je už jedno aké meno zvolia 😀 😀 😀

ingmiriama
14. aug 2011

no ja rozmýšľam nad Tobiasom, Jozefom ale s manželom nie sa dohodnúť on chce Mateja 🙂 tak že 12 dní do termínu a meno zatiaľ nula bodov

mamartinka
14. aug 2011

Inak aj Natanoel nieje spatne.

lenka112
14. aug 2011

@sssimi Možno to nakoniec bude baba, ale keď náhodou chalan, tak poriadne porozmýšlam nad tým či to bude alebo nebude Marek 🙂
@bobocka Ďakujem, veľmi ste ma potešili a dali novú iskričku nádeje, že nato raz možno prehovorím aj otecka 🙂