Aké mená sa hodia k menu Alžbeta?

bajab
16. sep 2019

Prosím, poradíte mi kombinácie mien dievčenských a chlapčenských ake by sa hodili ku menu Alžbeta?

mareka49
16. sep 2019

@bajab chlapcenske, Marek, Matus, Lukas, Tomas? Richard..?

snehulienka8
16. sep 2019

viem o súrodencoch Alžbeta a Tomáš, a Alžbeta, Katarína a Anna

klaudia_kaja
16. sep 2019

Alžbeta a Šimon

h2
16. sep 2019

@bajab Ahoj, môžem sa opýtať, len tak, pre zaujímavosť, prečo sa má nejaké meno hodiť k inému menu. (Keďže hľadáš aj chlapčenské, predpokladám, že hľadáš meno pre súrodenca a nie druhé meno pre jedno dieťa menom Alžbeta.) Lebo ja fakt nechápem, prečo sa majú mená súrodencov k sebe hodiť. Nechcem rýpať, len ma to zaujíma.

snehulienka8
16. sep 2019

@h2 ..lebo súrodenci Alžbeta a Chuan Lucas by totiž k sebe asi veľmi nešli..

h2
16. sep 2019

@snehulienka8 Tak jasné, že by k sebe nešli, ale prečo by aj mali k sebe ísť?

snehulienka8
16. sep 2019

@h2 ..nech sú mená súrodencov z "jedného súdka"?

h2
16. sep 2019

@snehulienka8 Ja tomu aj tak nerozumiem. Ale viem, že z nejakého mne neznámeho dôvodu veľmi veľa žien vyberá mená podľa toho, či sa k sebe hodia. 🤷

smile31
16. sep 2019

Alžbetka a Karolinka, Kristínka, Jakub, Lukáš

klejkaez
16. sep 2019

Alžbeta & Sebastián
(Betka - Bastián 🙂 )

kristina2412
16. sep 2019

@bajab Adam a Alžbeta

bobula46
16. sep 2019

Alžbetka -Barborka,
Alžbetka-Alicka,
Alžbetka- Dorotka,
Alžbetka- Terezka,
Alžbetka- Lukáško
Alžbetka- Matej
Alžbetka- Marek
Alžbetka- Tomáško
Alžbetka- Adamko
Alžbetka- Kristián
Alžbetka- Timotej

maminuska
16. sep 2019

@h2 nuž tomu nerozumiem aj ja, ale zas je pravda že Alžbetka a ten spomínaný Chuan moc k sebe nepasujú . Prečo by mali pasovat ? Neviem .
Ale napríklad tu v meste sú dvojičky chlapcov ako Metod a Cyril , a ja osobne poznám ďalšie dvojičky Ľudovít a Adéla . Historická spojitosť je každému asi známa . Asi by bolo také že divoké keby bol Metod a Kevin . Aspoň mne by to prišlo divné .

belllinka
17. sep 2019

Tak snad by sa stacilo riadit jednoduchym pravidlom, ze surodencom dat slovenske mena a nie jednemu slovenske a druhemu zahranicne. Inak nechapem, podla akych inych kriterii sa maju k sebe hodit.

kazuso
17. sep 2019

Poznám súrodencov Alžbetka a Anton.

nerya
17. sep 2019

@maminuska metod a Kevin 😂😂
@h2 tak aspoň keď na ne bude kričať 😃 blbo by sa jej asi na dve dievčatá kricalo Anna a Hana

Mne sa napríklad páči keď začínajú mena na rovnaké písmeno, pokiaľ sú to pekne mena samozrejme... Chcela by som dipasovat k nášmu Jurajovi ešte Jakuba asi, ale neviem neviem či sa podarí 😁

K Alžbetke asi Tomáš 🙂 alebo Andrea

kikulienka94
17. sep 2019

@maminuska tak dať súrodencom mená Ľudovít a Adela z dôvodu historickej spojitosti mi príde také incestné :D

nerya
17. sep 2019

U nás v meste som ináč natrafila tiež na Cyrila a Metoda, susedia majú Matka a Kubka a natrafila som aj ja Xaviera a Xeniu a potom už len klasiky ako Danka a Janka, Petra a Pavla

airaw
17. sep 2019

Mne sa k mene Alžbeta páči napríklad Barbora a Lukáš (a hocijaké ine slovenské mená) 🙂

maminuska
17. sep 2019

@kikulienka94 mne ani nie . Dnes mnoho mladých ľudí ani nevie kto bola Adéla Ostrolúcka. Tak ale mamina slovenčinárka sa nezaprela. Spolužiačka má synov Samuel a Mojmír , vyštudovaná dejepisárka.

pannama1
17. sep 2019

ako ak sa mozem spytat, preco by sa mali k sebe mena surodencov nejak hodit. daj proste take, ako sa vam pacia a zbytocne nad tym prosim ta az takto prehnane nepremyslaj

bronik89
17. sep 2019

k menu Alzbetka sa hodi viacej mien. tie, ktore by som ti aj ja napisala su tu uz spomenute, takze sa nebudem opakovat. mas sa medzi cim rozhodvat 🙂

michellemary
17. sep 2019

Poznám súrodencov Alžbetu a Ondreja, Alžbetu a Magdalénu, Alžbetu a Máriu Alžbetu a Martina, a Alžbetu a Petra. 🙂

lavender273
17. sep 2019

@bajab

Jakub alebo Dora.

bajab
autor
17. sep 2019

@h2 ahoj, nie je to pre mňa prioritne. A áno ide o súrodenca, len sa mi páči keď mena pekne pri sebe znejú. A hľadám inšpiráciu

zuzanasaskamilos
17. sep 2019

Alexandra,Karolina

kakawah
26. sep 2019

Moj syn sa vola Alan a keď som vyberala meno pre druhe dieta, vobec ma nenapadlie ze y sa mali k sebe mena hodiť. Toto som vôbec neriesila. Vyber ake sa vam rodicom paci.Alebo nech vyberie starsi súrodenec. Mojej kamosky dcerka 8r.vybrala meno pre svoju sestricku. Starsia je Nela a vybrala Gabrieliu. Moja mala je Zara

matka187
27. sep 2019

@bajab K menu Alžbetka sa mne najviac hodí Jakubko je tiež biblické, Alžbetka a Jakub z perimbaby 😊ešte k tomu

alison11
28. jan 2020

@bajab Vrodine máme Alžbetku k Matejovi veru ako vyššie píše
@matka187 slovenské sa hodia Aj Jakub,Lukáš,Martin,Peter
A Jednu Alžbetu ktorá má druhé meno Katarína,K Alžbete sa hodí Mária,Anna,Margita,Antónia,Viktória,Helena,Magdaléna,Terézia.