Neviem sa stotožniť s menom bábätka

23. mar 2022

Ahojte mamičky,
Ako by ste riešili situáciu, ak by ste sa nevedeli stotožniť s vybraným krstným menom vášho bábätka, resp. poznáte niekoho kto bol v takejto situácii? S partnerom sme ťažko vyberali meno pre bábätko, obaja sme chceli iné, no nakoniec sme vybrali tretie, pre nás neutrálne. Prvé týždne som meno neriešila, volala som babo zdrobneninami, avšak odkedy je komunikatívnejšie (teraz má 6 mesiacov) mi začalo stále viac a viac vadiť vybrané meno, podľa mňa sa k môjmu bábätku nehodí a pripomína mi skôr dospelých ludi, ktorých poznám s týmto menom. Poznáte niekoho, kto bol v podobnej situácii alebo som sama?😩 ďakujem

martinkatinka
23. mar 2022

A ake ste vybrali? Babatko to nebude vecne, bude z neho dospely clovek raz

lucka_ke
23. mar 2022

moja sesternica sa volá Mária a celý život ju volali Danka 🙂 začni dieťatko volať iným menom a uvidíš či to bude lepšie, meno mu vieš aj zmeniť ak by bolo veľmi treba

macik166
23. mar 2022

@martinkatinka aké meno ste vybrali? A aké sa páči tebe?

martinkatinka
23. mar 2022

@macik166 adresuj autorke, tiez som sa pytala

maryetta
23. mar 2022

Mena som vyberala ja. Uz v brusku od zistenia pohlavia sme babatko volali menom 🙂 a nevieme si ine meno k nim ani predstavit.
Ja si popravde tuto situaciu neviem predstavit ☹

saganka
23. mar 2022

a zhodli by ste sa teraz s partnerom na inom mene? lebo ak zas vyberiete len nejaky kompromis (ak by ste mu isli zmenit meno), aby zas po case nenastala rovnaka situacia... a nie, nie si sama v tejto situacii, sice ti to asi nepomoze, ale aj Kylie Jenner teraz oznamila, ze jej syn sa uz nevola Wolf, lebo mu to meno nepasuje... tak mozno zmenia za Bear alebo co :D

sipopa
23. mar 2022

tak skoda ze sme sa este dostali k tomu ze ake meno ste to vlastne vybrali. mozno aj to by mohlo. ale pokial sa nevies stotoznit skus tak ako tu uz bolo napisane volat ho menom ake chces ty a uvidis.

20erika07
23. mar 2022

Aj moja sestra sa prve mesiace volala inak, v pohode mama zmenila meno. Poznam ludi ktorých vlastnym menom nikto nevola, lebo ich kazdy odmala volal inym menom
Mohli ste mu dat dve tie ktore ste chceli s muzom.
Ja som este pred splodenim vedela ako chcem aby sa volali nase deti a nemenila by som vyber ani keby muz nesuhlasil

syslik81
23. mar 2022

moj ujo bol bohumil a volali sme ho stale len milan ... kazdopadne meno sa da zmenit ... ak je s tym stotocneny aj muz tak ho remenujte

adriannasvk
23. mar 2022

Aj ja poznam ludi,ktori sa volaju nejak a ide mi k nim uplne ine meno,casto sa aj pomylim a smeju sa,ze tak sa mali volat ale rodicia si to rozmysleli. Vsak sa porozpravaj s manzelom a zmente meno ked ti to tak vadi

777januska777
23. mar 2022

Môj druhý syn sa vola menom, ktoré sa mi osobne nepáčilo (ale nebol k nemu odpor, skôr také neutralne), ale manzel ho chcel. Mne nešlo na jazyk vôbec a tak som si urobila na meno skratku a volám ho tou skratkou. Je to taka mala skomolenina jeho mena a dnes si už neviem predstaviť volať ho inak. Možno keď bude už v škôlke a tam ho budú volať menom, tak mi to zas začne trosku vadiť. Ale teraz je to v pohode. Podľa mňa sa moc branis tomu a chceš to zmeniť a hľadáš nejaké možnosti, ak si sama povieš, že sa to zmeniť nedá a musi to tak byt, tak si po čase zvykneš.

nerya
23. mar 2022

Moja svokra tiež volá syna Ľubomíra Miško 🤷

pupavocka101
23. mar 2022

meno sa da zmenit, len sa doma dohodnite, ze ako to urobit, ci mate vybrate nejake ktore by vam teda sedelo obom 🙂

natali08
23. mar 2022

popravde na ziadne meno nemozem povedat, ze je vyslovene skarede. neviem si ale predstavit dat dietatu meno, ktore by mi fakt vadilo.
pomohlo by, keby si napisala, ze ake meno ste vlastne vybrali 🙂

misinka0611
23. mar 2022

Ak sa nevieš s menom stotožniť a stále ta to škrie, rozmýšľaš nad tým tak to mení jednoducho zmeňte.. ani bude to byrokracia, otázky okolia, obeháte si ale určite jednoduchšie to absolvovať pri 6 mesačnom bábätku ako pri školákovi kde bude tých byrokratických záležitosti skrz školy, krúžkov atd. viac.. + ešte aj on / ona by vysvetloval / a prečo sa zrazu volá inak.. len sa teda odhodlať..

Druhá možnosť zmieriť sa s tým, zvyknúť si.

thoughtfulweirdo
23. mar 2022

Ja to poznám 🤭 pri staršej dcére som mala nejakú dobu po narodení pochybnosti, či som vybrala dobré meno, akosi som s ním nebola zžitá, ale do cca roka to prešlo, už si pod tým menom predstavím len ju, proste to je jej meno, iné by nemohla mať. Teraz pri mladšom vyslovene ľutujem výber mena, tiež sme vybrali zlatú strednú cestu, lebo s menami, čo som chcela, manžel odmietol súhlasiť. Tak máme tuctového Filipa, meno síce pekné, ale už v pôrodnici ležali traja vedľa seba 🤣 ale nerobím z toho vedu, meno mu meniť nebudeme, za nejaký čas si zase zvyknem a už si nebudem vedieť predstaviť iné. Teraz si viem predstaviť niekoľko lepších mien 😅 ale neriešim to nijak, meno je samo o sebe pekné a ja si zvyknem.

jjanulienka
23. mar 2022

Ja som sa tiež nevedela úplne stotožniť s menom, ktoré sme dali prvému vola sa Maxim a zo začiatku sme mu hovorili hocijako ale teraz si neviem predstaviť, že by sa volal inak je to pekne meno ☺️
Zvyknes si😅

mina17
23. mar 2022

@jjanulienka tiež mam syna Maxima priateľ vyberal tiež som sa nemohla ztotožniť tak som ho volala Maco alebo Juraj lebo má dve mená ale teraz keď už je starši si neviem predstaviť žeby sa volal inak 😋

jaroe
23. mar 2022

Tiež som mala problém s menom u jedného z deti. Vôbec mi ho nešlo ani z úst vysloviť, tiež som mala pocit, že sa mu nehodí. Ale po pár týždňoch to nejako prešlo, už si iné meno ani neviem predstavit a hodí sa mu dokonale🙂 Možno to chce len čas...

autor
23. mar 2022

@mina17 Rozmýšlala som aj nad možnosťou mi pridať druhé meno, nemáte s tým problém že má malý 2 mená? Ďakujem za odpoveď

nwnw
23. mar 2022

Pozn dospele osoby, ktore nikdy nik neoslovuje krsnym, vratane nasej babky 😁.
V rodine mame viac deti s dvoma menami. Nik s tym nema problem ani skolka ani skola... Iba par obmedzencov to obcas riesi. (Davalo sa druhe meno po oblubenom pribuznom alebo dedkovi).

Kludne volaj ako chces... Meno sada zmenit kedykolvek.

mina17
23. mar 2022

nieje problém že má 2 mená voláme ho Max Maco Maxo len z ocovej strany a mama sem tam ho volaju Jurko meno má po mojom nebohom otcovi tak preto snažíme sa hlavne aby reagoval na obe keď bude starší vyberie si ako jo máme volať

ladygina
23. mar 2022

po pravde som sa s niecim takym nestretla, no neprehanas to trocha ako pride mi to take pritiahnute za vlasy. co na to manzel, ten je s menom ako na tom, tiez by ho chcel menit?

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janamoto78
23. mar 2022

Ahoj. Moje dve deti majú krstné mená, ktoré sme naposledy použili na krste😂 každé voláme iným menom. A to totálne všetci aj v kolektíve, učiteľky, mnohí kamaráti- nielen kamaráti detí ale aj naši, ani netušia, že naše deti sa nevolajú tak, ako ich voláme. Veď ho volaj ako chceš. Jemu možno meno čo ste mu vybrali bude vyhovovať 😉

autor
23. mar 2022

@janamoto78 ďakujem za odpoveď. 🙂

petkasaurus
23. mar 2022

Davidko je krasne meno, to len na margo..

autor
23. mar 2022

@petkasaurus áno je pekné meno a univerzálne, snáď si časom zvyknem tak ako to písali ostatné mamičky zo skúsenosti. 🙂

autor
23. mar 2022

@777januska777 ďakujem za odpoveď. Dúfam, že to bude časom lepšie. Tiež som v tehotenstve bola na tom tak, že mi meno nevadilo. Nechala som manžela vybrať z dvoch neutrálnych mien. Nečakala som, že mi meno začne vadiť po čase a bude mi meno pripomínať skôr známych s týmto menom aj po mesiacoch