Nezhoda pri výbere mena

anjelik130890
23. júl 2019

Ahojte. Vybrali sme s manželom meno pre naše druhé dievčatko Marína. Veľmi sa nám páči avšak moja rodina s menom nesúhlasí a moja mama vyslovene protestuje a nechce ho. Ako ste riešili podobnú situáciu keď sa vašej rodine nepáčilo vybrané meno? Ďalšie máme Júlia/Juliana alebo Dorota. Ďakujem

sissy27
23. júl 2019

@anjelik130890 absolútne by ma nezaujímalo s čím súhlasí alebo nesúhlasí širšia rodina. Dohodnite sa s manželom a nikomu nič nehovorte, je to vaše dieťa a aj tak nikdy nevyhoviete všetkým. Tvoja mama už mená pre deti vyberala, teraz je rad na tebe (a manželovi).

natuska87
23. júl 2019

@anjelik130890 Konečne jedno krásne slovanské meno...🍀. Aj proti môjmu menu pre syna boli všetci unisimo...Ja som mu ho dala.Dnes si ani nepriznajú, že sa im nepáčilo...😀😀😀

kobelka
23. júl 2019

@anjelik130890 ked sa vam paci nie je o com. Mi sme dali Ela svokra bola proti a predsa sme ho dali a teraz pohode si zvykla.

mia018
23. júl 2019

@anjelik130890 bude to vaše dieťa tak meno dajte také aké sa páči vám ostatný si zvyknú

kristina2412
23. júl 2019

@anjelik130890 mne sa meno Marína paci. Je to vaše dieťa...dajte mu ho. Babka si nakoniec zvykne. Meno mojej mladšej dcére vyberala staršia. A vybrala dobre🙂s inou rodinou sme to neriešili ale oznámili im ho ako hotovu vec.

prvosienka7
23. júl 2019

@anjelik130890 nezaujímalo by ma čo si myslia, akože keď sa tak bude volať a jej sa to nepáči bude ju neznášať alebo mať menej rada? Za druhé je to vaše dieťa a nie jej, aj keby sa volala Bubu ju to nemá čo trápiť!

vieronika14
23. júl 2019

Ako píšu baby keď ste sa zhodli vy ako rodičia ostatných neriešte. Svokra tiež keď počula našu Melániu boli protesty...Marína sa mi páči a teraz je aj netradičné

evinkakub
23. júl 2019

povedz jej ze sa bude volat KASANDRA alebo ESMERALDA... a tak rychlo si zvykne na MARINU ze ani necekne.... milujem ked niekto keca do mena.... navyse moja odpoved vzdy je: ale ja som sa ta nepytala na nazor.. moje dieta, moj vyber...

jankach11
23. júl 2019

Ja som mala podobný "problém". Pri dcérinom meno svokra ohrnala nosom. Aj tak som jej ho dala. Pri ďalšom som si povedala,že meno oznámim až s mierami bábätka po pôrode. Aj tak bolo. Potom som sa ich pýtala,ako reagovali,keď sa dozvedeli meno. Obidve babky(aj ďalšie osoby) ,že : Boooze,to čo je za meno? A dnes to ani neriešia,vedia,že zbytočne. A mňa to v kútiku duše priznám sa aj trošku tešilo (asi to znie divne),ale vedela som,že meno som dala také ako sa páčilo hlavne mne a nevyberala ho žiadna širšia rodina.
Jedno som mala vybraté,ale to mi ani muž neschvaloval,tak som dala ine(tiež prevrátil očami).. Ale žiadnej babky,tety,uja,sestry....som sa nepytala

tanuuulka
23. júl 2019

Nam sa toto stalo pri prvom. Takze teraz pri druhom nikomu nevravime. Dozvedia sa, ked sa narodi. Mimochodom, Marina je prekrasne meno.

nini1010
23. júl 2019

1.Rodina nema ziadne ale ze ziadne pravo starat sa do vyberu mena. 2.Marina je jedno krasne meno. 3.Ukoncila by som s rodinou akekolvek debaty na tuto temu s tym ze je to vyhradne vasa osobna vec.Bodka.

ciarraa
23. júl 2019

Tvoja mam dala meno tebe a popripade tvojim surodencom lebo si jej dieta, teda mohla o nom rozhodovat. Toto je tvoje dieta. Co z toho vyplyva? Pokial sa meno paci tebe aj polovicke tak vas absolutne nemusi zaujimat aky nazor nan maju iny clenovia rodiny 🙂

jany149
23. júl 2019

@anjelik130890 ak sa paci vam ako rodicom obom nie je o com....
My sme sa napriklad nepytali ani starych rodicov,co sa paci alebo nie..vybrali sme a hotovo...podstatne je co sa paci vam....
My sme dcerke vybrali meno Stela....ja uz nemam rodicov ale zije este moja starka z maminej strany....tej uz "taha"na 90tku a rovno mi povedala,ze sa jej to ktovieako nepaci a meno si musela chuda napisat ked sa narodila aby si ho zapamatala....

queen_mary
23. júl 2019

Marina je krasne meno 💞 aj ja by som raz chcela dievcatko s menom Marina. ☺️

caelley
23. júl 2019

Ja si myslim, ze mozu byt radi, ze pri dnesnom pretlaku Vivieniek a Chloeiniek si sa rozhodla dat krasne slovenske meno.

evkamotka
23. júl 2019

Normalne meno. Vsetkym nikdy nevyhovies. Tak sa im nebude pacit a co teraz.

jany149
23. júl 2019

@anjelik130890 presne ako pise baby je to vase dieta ostatnych clenov rodiny nerieste.....

hennyinnsbruck
23. júl 2019

Meno mojej malej sa ani môjmu extra nepáčilo.... A zbytku rodiny už vôbec nie... Blbé narážky že to je meno pre macku a atď..... A teraz vše ok.
Co si iný o tom mene mysleli som mala úplne na háku. Moje dieťa, môj výber mena a hotovo 😊

gabikkas
23. júl 2019

my sme nikomu neoznamovali ake meno dame...dozvedeli sa vsetci az po narodeni... 🙂 my mame Mariannu, kazdy si zvykol...velmi jej pristane...

vevesh
23. júl 2019

Ja som rodine povedala, ze ked ma budu este chvilu stvat s menom, skonci dieta ako omar abdullah ci fatima aisha a bol klud (lebo oni dali mena napriek, tak nechceli, aby som to tiez spravila) 😎nevsimat si, nediskutovat o tom- je to vase dieta, tak mu dajte meno, ake uznate za vhodne....jednym uchom dnu a druhym von, po porode si na to ani nespomenu....

0silvia0
23. júl 2019

@anjelik130890 nádherné meno ste vybrali, ale nechápem, prečo by mala tvoja mama súhlasiť s výberom mena vášho dieťaťa. Keď si sa narodila ty, tak tiež celá família odsúhlasovala mamin výber?🙄
Mimochodom, u nás tiež nikto "nesúhlasil" s výberom mena pre našu dcéru, ale nás to akosi netrápilo a meno dostala podľa nášho výberu...

alica81
23. júl 2019

To je krásne meno. Absolútne nerozumiem pročo je problematické.

v_alika12
23. júl 2019

Ze ju vobec napadne komentovat rozhodnutie dospelej dcery 🤦‍♀️

lovely5
23. júl 2019

@anjelik130890 mozno ma mama nejaku zlu skusenost s nejakou Marinou? skus sa jej spytat preco sa jej nepaci. ja teda jednu poznam a uz len kvoli tomu by som to meno nedala. my sme uz vybrali meno, svokre sa strasne pacilo a hlavne nikoho s takym menom nepozname 😂 haha to vies ako sa hovori, az pri vybere mena pre babo zistime kolko ludi neznasame 😂

kazuso
23. júl 2019

Veľmi často tu čítam, že ten, alebo onen rodinný príslušník má problém s menom. A načo to propanbíčka riešiť s celou rodinou. Nesvietili mi keď som ho robila, tak nech nemudrujú keď meno vyberám. Ja som veru meno nikomu neoznamovala. Nabehla som, porodila som, pomenovala som a všetci boli spokojní. A vnúčatám som sa už vôbec nemontovala do mena, to bola starosť rodičov. Popredu som nevedela (a ani nepotrebovala vedieť) čo to bude a ani ako sa bude volať. No, ešte aby som pindala, že ja chcem iné 😀 však keď ja som deti pomenovávala, ja som si aj "iné" dala 😀

zlatica99
23. júl 2019

@anjelik130890 a je to vaše dieťa alebo dieťa tvojej matky? Vy si môžte dať meno aké chcete. Nepýtala by som sa na názor iných!

elementissa
23. júl 2019

@anjelik130890 tak snáď nebude tvoja mama rozhodovať o tom, ako sa bude volať vaše dieťa. RODIČIA dávajú meno deťom, zvyšok rodiny to musí prijať. Aj keby sa mala volať Chewbacca... Tak je to vaše rozhodnutie a nikoho do toho nič. My sme nepovedali rodine výber, iba moja mama vkuse drankala, tak sme jej povedali, ale ona by si nedovolila povedať, že s niečím nesúhlasí. Takisto ani druhí rodičia. Ale oni ani nechcú vedieť, dozvedia sa po narodení. A zvyšok rodiny to môže mať na háku. Povedz mame, že ona do toho nemá čo rozprávať. Ona svoje deti pomenovala ako chcela ona. Keď chce niečo ďalšie pomenovavat, nech si zaobstara domáceho miláčika

tykat
23. júl 2019

@anjelik130890 a vy ste dali hlasovat alebo co? Nehovorim ak by ste sa nevedeli zhodnut vy dvaja rodicia lebo dajme tomu "Zuza bola jeho prva co mu dala kopacky s naj kamosom" ale takto??? Vobec by som ich nazor nebrala do uvahy. Aj keby ste vybrali Kunikundu a Betelguza nemaju co do toho kecat.

simca06022011
23. júl 2019

@anjelik130890 ľahko, tiez protestovali niektorí a nič s tým nezmôžu. Povolenie nepotrebujete, vôbec to nemusíte s nikým ani rozoberať.

evkamotka
23. júl 2019

Inak ja teraz cakam, vravela som mame ze ak bude dievca, mozno Zuzana. Nic nevravela, tak sa jej pytam co vravi na meno. Ona ze pozna viacero neprijemnych Zuzan tak by take nevybrala, ale ani naaahodou neodhovara. Potom vravim ze ak chlapec, mozno Peter (poznam len dvoch a su super). Mama ze Petov pozna za pat mechov ale ako myslim. Takze mojej by dom tiez uplne nevyhovela, ale nefrflala ze nesmieme dat. Ved to je taaaaak jedno. Ludia sa zbadajj za taketo malichernosti az ked sa nedajboze stane babu ci maminke nejaka komplikacia