Páči sa vám meno Dayanara?

Dievčenské menáVýber mena
michaelasadlak
11. apr 2020

Ahojte chcela by som sa len spýtať aký máte “názor “ na meno Dayanara?🙂či by mi vôbec dieťa pokrstili alebo či by som ho mohla zapísať do rodného listu aj keby mi ho nepomestili ?😊 ďakujem krásne

guliver19
11. apr 2020

@michaelasadlak ze je otrasne gycove a trapne😁

kittykat22
11. apr 2020

@michaelasadlak neviem ci ta napadlo, ze skratka pre toto meno bude u nas Daja a zdrobnenina bude Dajka. Nazyvat dievca dajkou v puberte, moze mat celkom kontroverzny ohlas.

michaelasadlak
autor
11. apr 2020

@kittykat22 Daya,Dayanara 🙃každý ju bude volat ako sa bude páčiť jej 😁

michaelasadlak
autor
11. apr 2020

@michaelasadlak chyba NEPOKRSTILI

michaelasadlak
autor
11. apr 2020

@kittykat22 to máte take iste Ako pri Natalii Natalku alebo Vanesku, Táničku každé je take detské stále 🙂

moonlight1210
11. apr 2020

@michaelasadlak na matrike si mozu od teba vyziadat dolozit povod mena. Ak je zahranicne, no vseobecne zname, asi to nebudu chciet (Thomas, Jessica,...), ale pri takomto mene asi ano.
Mal by stacit doklad zo zastupitelskeho uradu tej zeme, ze to meno u nich bezne existuje, aj ked sa nepouziva casto.

Ak je to cisto tvoja fantazia, tak to zial asi neprejde. Informuj sa vopred na matrike radsej.

A ladi s priezviskom? Lebo meno je extravagantne a dcera sa nim bude vsade predstavovat cely zivot.

michaelasadlak
autor
11. apr 2020

@moonlight1210 Meno je čisto z USA a tam sa používa stále a páči sa mi preto som sa chcela informovať 🙂 ale keby neprejde tak to beriem .. len čisto ma zaujimalo🙃 Ano hodi keď priezvisko sa nám nekončí na Ová 😁

sisa_s
11. apr 2020

Niekto asi pozeral vela Orange is the new black 😉

michaelasadlak
autor
11. apr 2020

@sisa_s o tom Som nikdy nepočula 😊🤷🏻‍♀️

kittykat22
11. apr 2020

@michaelasadlak nemyslim si, ze deti budu tvoju dceru volat Dayanara. Budu ju volat Daja. Deti sa nevedia moc dobre vyjadrova,t a casto skracuju mena - akonahle je tam R, tak idu v skracovani prvu ligu. Mne sa neobycajne mena pacia - ale Dayanara vo mne vyvolava zenu co sije saty niekde v Indii 😕

sisa_s
11. apr 2020

@michaelasadlak serial-tam je baba s tymto menom 😉 daya ju volaju cely cas, neznie mi to zle, len na nase pomery nezvyk

sissy27
11. apr 2020

@michaelasadlak Dayanara Sadlaková alebo ešte lepšie Dayanara Sadlak?
Ak nutne potrebuješ dcére komplikovať život tak smelo do toho. Na matrike ti meno zapíšu, ak si prvá s týmto nápadom tak budeš musieť preukázať, že niekde sa také meno používa a pri krste neviem či sú stotožnení s takými výstrelkami.

michaelasadlak
autor
11. apr 2020

@sissy27 Určite by som na takýchto stránkach nezverejňovala svoje práve priezvisko 🙂

moonlight1210
11. apr 2020

@michaelasadlak vypytaj si na ambasade nieco ako osvedcenie, ze meno bezne v usa existuje a pouziva sa. To by malo na matrike stacit. Potom by vam ho mali povolit.

Co sa tyka krstu, asi zalezi od farara. Ale teoreticky toto by mohol byt mensi problem. Cirkev uz upustila od striktneho krstenia len podla mien svatych.
V najhorsom bude mat vo farskej matrike ine krstne meno ako to v civilnej matrike. Takze bude mat akokeby dve mena. Mozno bude Dayanara a vo farskej matrike Diana (to je prve najblizsie, co mi k tomu napadlo).

Inak v usa je velky trend vymyslat originalne mena, alebo aspon originalnu formu zapisu bezneho mena. Niekedy si ani domaci nie su isti, ako to citat. 🙂
A Dayanara mi pride tiez ako foneticky prepis Diany s pridanim “ra” pre exotickost.

aylinn
12. apr 2020

@michaelasadlak čojaviem nemusia ju volat Dajka. Urcite sa najde nejaky dement co by ju tak volal ale skor by ju volali mozno dayana. Mne sa celkom lubi. Ja som chcela dat Dilara ale čakame pipik tak mozno nabuduce. Nedaj sa odradiť, nikdy nevieš kto sa skrýva za profilom bez fotky, ktory ta bud ponizi alebo sa bude snazit odhovorit ta.. ak tam za tym pocitacom sedi 45-50-60 rocna zena alebo zena z maleho mesta ktomu hrdá slovenka, tak vacsinou zial nemaju pochopenie pre také mená, česť vynimkam. Doba ide dalej a bohuzial anny,jany,evy a podobne už niesu tak v móde. Takze kludne jej daj meno aj rapunzel ked ti ho schvalia na matrike. Ideš davať meno svojmu dieťaťu, nie ich. 😊

pieksamaki
12. apr 2020

@michaelasadlak
Je to kazdeho vec...ak si to dobre vyargumentuje...aj na matrike to prejde.

lauren8m
12. apr 2020

@michaelasadlak meno je spanielskeho povodu, nie z usa, ale vsak tam je vela hispancov. Ja som bola do toho mena velmi dlho zalubena, ale odradilo ma, ze by musela kazdemu meno hlaskovat. Ja mam priezvisko po manzelovi, ktore sa bez hlaskovania zaobide malokedy a je to dost otravne. A ak by k priezvisku musela hlaskovat este aj krsne, chuda😆
Pri vybere mena sa vzdy najde niekto, kto bude protestovat, to nie, to je ako pre psa, to sa nehodi, lebo hento toto... Vyberte take, ktore ta neprejde po par mesiacoch, lebo predsa len, budes/budu ju tak volat cely zivot.

lenkakamen
12. apr 2020

@michaelasadlak ze chudatko dieta...

perdiem
12. apr 2020

@michaelasadlak páči sa mi? Nie nepáči. Daya fajn. Dayanara otras.

mirka807
12. apr 2020

To bude mať dieťa za trest

zooeynka
12. apr 2020

@michaelasadlak mne hned napadlo sayonara....co je japonsky pozdrav. Nuz, kazdy mame iny vkus...

sissy27
12. apr 2020

@michaelasadlak ono to priezvisko zas až tak dôležité nie je. Nikto, ani ty ako vlastná matka ju nebudeš volať tak ako si si vymyslela. A ona bude celý život musieť opakovať svoje meno aspoň 2x a všade ho hláskovať a opravovať, lebo sotva to niekto napíše správne na prvý pokus. Za mňa zbytočné hogo-fogo. A navyše ani ty nie si o tom mene presvedčená, inak by tu nebola táto diskusia.

asia83
12. apr 2020

@michaelasadlak Ja to ani prečítať neviem. Určite nie toto "meno".

queen_el
12. apr 2020

@aylinn Ja nemám 45 a viac ani zdaleka, ani “hrda slovenka z maleho mesta” nie som a tiez nechapem tieto mena. Lebo v zahranici OK, ale na Slovensku mi to pride divne a zbytocne komplikovane pre dieta. Najma ak potom tie mena skomolia do nejakej slovenskej formy, je strasne ( a robia to najma rodicia). A ked sa niekto opyta nieco na verejnom fore tak je asi zvedavy na nazory inych ludi cize ta kritika nie je v zlom, aspon ja to nepisem v zlom. Je to iba rada aby si to autorka rozmyslela.
@michaelasadlak Ak im das nejake potvrdenie ze to meno niekde existuje tak ti ho zapisu. V kostole uz pochybujem, skor zapisu nejake ine meno do krstneho listu, alebo dve mena. Ale naozaj by som si to rozmyslela na tvojom mieste. napr. Diana ci Dajana sa ti nepaci?

sara07
12. apr 2020

@michaelasadlak v puberte bude celá štastna ked budu chalani po nej pokrykovat dajka daj nám atd
je to tvoje dieta, ale prečo mu chceš zničit život tak debilnym menom ano su krajiny kde je bežné ale tak sa tam prestahuje
to nemáme iné mena

sara07
12. apr 2020

@michaelasadlak ale ano len problém je že tam na vyraz dajka maju inak preklad , u nás je to v tomto vyraze v podstate nádavka , dvojzmyselné znenie ako vyšité
ano v amerike by to bolo v pohode , tiež si napr na českými a slovenskymi menami lamu dokonale jazyk a priezviska detto

juliet86
12. apr 2020

co konkretne sa tebe paci na tomto mene a preco ? co na to manzel/surodenci? je to dlhe meno. urcite by ho ludoa skracovali. pise sa inak ako sa vyslovuje urcite by musela hlaskovat a vyskytovali by sa preklepy. Daja. dajka. nara. dara. rozne by ju asi volali... poznam oar ludi s netypickymi menami v roznom veku. Gizela Hyacinta Sofian Tajana Klelia Sandy Dafne neviem je to vec vkusu myslim ze svetove jazyky maju bilion krajsich dievcenskych mien ako Dayonara

juliet86
12. apr 2020

a rovno som ho preklepla prepac 😅

michaelasadlak
autor
12. apr 2020

@sara07 čítate vy vôbec čo píšete ? O malom decku vy už píšete ako budú na ňu pokrikovať nech im dá ? Toto normálne celkom nie je🙃aby ste dávali take príklady !

zooeynka
12. apr 2020

@michaelasadlak takze si chcela iba pocut ze ake krasne meno si vybrala??? Baby ti dobre pisu a veru v puberte hrozi aj pokrikovanie typu "dajka daj mi". Si ako baran, ved daj to meno ak chces, ale skusenejsie zeny ti pisu skusenosti tak bud akceptuj alebo sa oduvaj.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli