Podľa čoho mám vyberať kočík?

denka88
13. aug 2012

Budeme mat nase prve mimciatko a tak mu chceme kupit najkrajsi a najlepsi kociarik na svete 🙂 Nechceme aby mu v zime bolo zima alebo tesno vo vanicke, mohol by mi niekto poradit podla coho sa mam orientovat pri vybere kocika???

ichbinich
13. aug 2012

@denka88:
Idealny kociar neexistuje... Na kazdom najdes muchy.

Rozmysli si, na co vsetko kociar potrebujes a samozrejme aj, kolko chces zaplatit. Pri kociaroch zvycajne plati, ze vyssia cena je lepsia kvalita a premyslenejsie detaily.

- chces trojkombinaciu, iba hlboky a extra sportovy, budes potrebovat naklikavanie vajicka na podvozok?
- mas vytah, schody, rozbite cesty, chodniky?
- musis ho casto skladat, napr.- do auta? Kolko miesta mas v aute?
- chces trojkolku (tie su dlhsie) alebo stvorkolku (tie su stabilnejsie)
- budes chodit najma po rovnom, alebo po "terene"
- budes jazdit mestskou dopravou a chodit na nakupy?
- last, but not least: musi sa ti pacit 😉

Niektore vanicky su fakt male, to je pravda. Je tu ale tona diskusii o velkostiach vaniciek, najdi si.
Kazdy ti odporuci samozrejme vlastny kociar, ale ked preletis diskusie, zistis, ktory kociar patri do ktorej kategorie, a ktoru ty sama chces. Potom si vsetky obzri na zivo na predajni, vyskusaj si, ako sa ti jadzi, ako sa sklada, ako sa s nim manipuluje. Ked si uz predavacka pricvikne prsty pri skladani, ruky prec 😉

V skratke:
Ak mas vytah, si limitovana najma velkostou vytahu. Ak musis nosit kociar po schodoch, musis vyberat co najlahsi. Na rovne cesty a do nakupnych centier stacia relativne male kolieska, na rozbite chodniky treba vacsie. Rozhoduje aj vyska postavy tvoja a tych, co budu s kociarom chodit. Aby nikto nekopal do koliesok alebo osi. Potrebujes velky nakupny kosik, budes chodit s nim na nakupy? Ak ho musis casto skladat, napr. do auta, musi mat co najjednoduchsie skladanie. Ale pozor, vyskusaj si ho nazivo dat do auta, mat miery nestaci, musis ho tam vediet "vpacit". Chces ovladanie jednou rukou, potom potrebujes otocne predne kolieska. Ak ti to nie je dolezite, stacia pevne kolesa.

Je toho strasne vela, co je dolezite pri rozhodovani. Skus si to spisat, zisti miery, ktorymi si limitovana, to je najdolezitejsie. Potom si chod popozerat kociare do obchodu, tam sa vykrystalizuje, co ti asi vyhovuje a co nie. Ked budes vediet typ kociara, mozes hladat dalsie, jemu podobne.

Ja som o znackach a pod. nemala sajnu, vedela som, co zhruba chcem, znami mali Maxi Cosi, ten sa mi pozdaval. Nakoniec sme skoncili pri Brio Go, najma manzel sa don zamiloval, a hlavne to bol asi jediny, do ktoreho nekopal. Cenu som musela predychat, ale nelutujem ani jeden cent.

rora
13. aug 2012

1.Ja som v prvom rade pozerala na kolesa, u mna vedu jednoznacne nafukovacie v počte 4, mala som kocik aj s tromi,aj s plastovymi kolesami, a to uz v zivote nechcem (s takymi sa dalo chodit akurat tak po nakupnych centrach kde je rovna podlaha a ziadny hrbol alebo kamienky).
2.Dalej vyberaj aj podla hmotnosti, ak nepotrebujes kocik denno denne skladat do auta (ak byvas v meste a vsetko mas po ruke) tak ti to moze byt jedno, ale ak nie, tak skladat tazky 15kg sportak a nakladat a dvihat ho do maleho kufra s odmontovavanim vsetkych kolies aby ti tam vobec vosiel.... no nic moc 😔
3.Vzdy u kombinovanych kocikov si vsimaj viac sportovu cast, v nej bude dieta najdlhsie. Vo vanicke ti pri troche stastia vydrzi max. 6-7mesiacov. S mojou malou som bojovala od 4teho mesiaca, uz sa dvihala a vo vanicke mi nehcela byt, jedine ked spala a toho spanku bolo cim dalej tym menej.
4. u sportaku si vsimaj hlavne - dlzku chrbtovej opierky a dlzku opierky noziciek a ich polohovanie! najlepsie sa mi osvedcilo polohovanie chrbata posuvacou paskou - nastavis lubovolnu polohu aka dietatu vyhovuje, ci je odnimatelne madlo (to sa ti osvedci pri prebalovani vonku v lete), rukovat kocika aby bola polohovatelna a dlhsia/pri prilis kratkej hrozi zakopavanie o kocik, strieska kocika ci ma okienko aby si na dieta videla, boky striesky ci nie su prilis nebezpecne (prve mesiace v sportaku ked je dieta este menej stabilne sa pri schadzani z chodnika moze buchnut, treba si zaobstarat podlozku do kocika s vacsimi bokmi), dalej aby mal kocik aspon aky taky nakupny kosik, ten sa ti tiez velmi zide....
5. co sa tyka vanicky,aby bola dlha tak 80cm, to je idealne, a strieska aby dostatocne zakryvala dieta
nic ine ma v rychlosti nenapada, proste si spis na papier tvoje poziadavky a hladaj rad za radom ktory kocik toho pre teba splna co najviac 😉

adulik23
13. aug 2012

suhlasim s babami. 🙂
treba si premysliet, po akom terene budes kocikovat (vyber kolies), ako casto ho budes skladat napr. do auta (vaha a rozmery), kolko chces investovat a pod. potom vybrat par favoritov, vyskusat si ich na predajni a az tak vybrat.

nesuhlasim len s jednou castou. pre dietatko narodene v decembri je uuuuuplne jedno, aka velka je vanicka. 😎 to sa zmesti aj s fusakom do kazdej a na dalsiu zimu uz bude davno v sportaku. 😉

osobne by som si teraz vybrala sportak s korytkovym sedenim. deti cca okolo 5-6 mesiaca uz nechcu lezat vo vanickach, ale samostatne este maloktore sedi a potom sa v sportakoch zosuchavaju do stran. hlavne tie, ktore dovrsia polrok v lete. vtedy tam sedia len v opalovackach, takze ich nedrzi ani deka, fusak, nic.

keby som znova otehotnela, tak si kupim brio go. 🙂 ale len 2-kombinaciu bez vajicka. to by som si kupila maxi-cosi. 🙂

aknel1985
14. aug 2012

ja som tiez dlhu dobu vyberala kocik a nevedela som sa rozhodnut ....no nakoniec rychlo sme kupili peg perego pliko P3 a doteraz som s nim velmi spokojna je to lahky kocik , lahko a rychlo skladatelny ,je to golfac.....vo vanicke bola dcerka len 6 mesiacov potom v sportovom cize je to 3 kombinacia vanicka, sportova cast, autosedacka , ......strieska v sportovej casti sa da uplne stiahnut cize proti vetru slnku...super.......akurat rukovat v sportovvej casti sa neda otocit na druhu stranu, aby babatko na mna videlo...ale uz mi to nevadi mala aspon obdivovala svet okolo seba ......pohybujem sa s nim po meste, ale boli sme uz aj v lesiku a dalo sa ....aspon tolko

wewe22
14. aug 2012

treba si urcit co musi mat
napr. velke kolieska, velku vanicku, sportiak pouzitelny v smere aj protismere atd
prvy kocik sa dal otocit oproti mne ale nepouzivala som lebo mala sa mi vyklanala aby vydela dopredu
ja mam uz druhy kocik prvy mal dve otocne koliecka ale viac taky nechcem bol tazko ovladatelny teraz mam trojkolku a som max spokojna urcite by som nekupovala kocik s malimi kolieskami
cize to zhrniem
prvy bol polsky trojkombinacia dobry ale tazky a sportiak sa mi vydel maly
druhy mam chicco s3 spokojnost velka ale ma zopar veci ktore mi nevyhovuju ako maly kosik atd
teraz chcem vymenit za peg-perego gt3 je to vlastne to iste co chicco ale ma presne tie veci co mi na chiccu chybaju

seeweed
14. aug 2012

Ahojte, a hlavne si nezabudnite ku kociku prikupit aj plosinu na kocikovanie - Dream mover. Ten kocikuje za vas a! 🙂

zuzikkaa
31. okt 2012

@denka88 ked ho najdes tak mi daj vediet 😀 😀 😀 ja som zatial na kazdom nasla chybu 😉

evabb35
31. okt 2012

@denka88 určite pri výbere kočíka treba zabudnúť na vysnívaný design a nádhernú farbu...ani cenou sa nelimituj...treba sa zamerať hlavne na technické vymoženosti kočíka a vyskúšať si jazdné schopnosti, skladanie, polohovanie a samozrejme materiál /nie je dôležitá farba, ale zloženie/, bezpečnostné prvky, veľkosť nákupného košíka...a netreba sa zamerať len na novinky...niektoré staršie série sú veľmi vydarené a novinky už niektoré kvality nedosahujú...síce designovo sú vylepšené, ale na úkor technických vymožeností, ktoré tie staršie série mali...hoci nevyzerali nejako vábne...takže kľudne kúpiť aj starší zachovalý kočík z bazáru, ak je z nejakej ozaj vydarenej série. Do vašej oblasti určite nafukovacie kolesá, určite kvalitný materiál, ktorý vietor neprefúka, otočnú sedačku a s brzdou na rukoväti - riadny tereňák.

evabb35
31. okt 2012

@denka88 a aký ste nakoniec vybrali kočík?

denka88
autor
12. nov 2012

nakoniec sme kupili kocik v polsku za dobru cenu vhodny akurat na zimne obdobie 🙂 verim ze nas maly Alexko bude mat v nom najlepsie pohodlicko a teplucko ake len moze mat 🙂 uz sa tesim ked budem moct kocikovat 🙂

denka88
autor
5. dec 2012

takyto kocik sme nakoniec kupili :D

kiakocikovsvet
5. dec 2012

@zuzikkaa bez chyby nieje žiadny kočík, ale každý kočík si najde svojho majiteľa