Tradičné verzus exotické meno

lia_nka
3. júl 2020

Babyyyyy rozhodujeme sa medzi dievčenskými menami ja som za tradičné mená nakoľko nemám ani priezvisko na to aby som mala nejaké zahraničné mená ale partner je exot a on vymýšľa mená že som také ani nepočula ja som za mená Lenka, Rebeka, Sara, Amália, Eleonora, Zlatka, a muž vybral Noemi, Amy, Mia, no tak poraďte že ktoré je najkrajšie a priklonte sa že či takéto exotické mena alebo radšej tradične

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lia_nka
autor
3. júl 2020

@veronika4495 Eliška je nádherné tiež vidíte ďakujem za typ to je krásne aj pre dospelú aj pre malé dievčatko 😊

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lia_nka
autor
3. júl 2020

@veronika4495 musíte urobiť ešte dievčatko 😄

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ja_mama
3. júl 2020

Ak zijete na Slovensku tak by som dala jednoznacne slovenske, hlavne ak mate aj priezvisko nase...akoze je to kazdeho vec, musite sa dohodnut vy ale mne to nejak nepasuje zahranicne meno k slovenskym priezviskam...tie tvoje sa mi okrem eleonory a zlatky pacia vsetky, partnerove tiez nie su zle...ale su aj mena v slonenskom kalendari ktore zneju trochu zahranicnejsie napr Livia, Olivia, Monika, Beata ak nechce vyslovene typicke slovenske, ale to je aj ta Rebeka a Eleanora co ti nepresli...

ja_mama
3. júl 2020

Vlastne iba Lenka je taka co je uplne nezahranicna a aj tak sa mu nepacia...

ja_mama
3. júl 2020

A pritom Amaliu/Ameliu moze volat Amy keby chcel ved to je skoro to iste

jaass
3. júl 2020

@lia_nka počúvni muža a dajte noemi. Budeš spokojná ako mama a dcéra bude tiež spokojná uvidíš ❤️

sisaka
3. júl 2020

Osobne by som vybrala meno, ktoré nemajú problém vysloviť ani na Slovensku ani v zahraničí, vyhýbala by som sa dlhým menám typu Vladimíra a podobne a rozhodne by som sa vyhýbala menám s makcenmi, v dnešnej dobe, keď sa ľudia rozlezú v dospelosti do celého sveta je to veľmi nepraktické

kristiii
3. júl 2020

@lia_nka tiež som za kompromis Amalia (s Lenkou sa mi z tých tvojich páči najviac) a chlap ju môže kľudne volať skrátene Amy

babatkoo
3. júl 2020

Rebeka Mia... a keby ste dali mena 2 ?? Moji obidvaja synovia aj ten este nenarodeny bude mat 2 krstne mena. Reaguje na oboje a aj okolie a rodina pouzivaju obe. Nevedeli sme sa zhodnu tak siel kompromis. Kombinacia Mia Rebeka... sa mi velmi ci

jana_eyre_2
3. júl 2020

Ale veď tu tiez bude mať kopu žien rozdielne názory.. ja som tiež exot a páčia sa mi viac návrhy mien tvojho muža 🤷 ak sa nepáčia tebe jeho návrhy, jemu tvoje, tak hľadajte ďalej..

Ja by som to spravila tak - obaja by sme si spísali zoznam mien, potom vymenili a z tých návrhov by som ja vybrala to.co.sa mi najviac páči z jeho návrhu a on by tak vybral z môjho návrhu.. potom by sme sa už rozhodovali len z tých dvoch mien..

nikyball
3. júl 2020

Rebeka je krásne meno 😍

77daniela77
3. júl 2020

Eliska

marca12
3. júl 2020

@lia_nka Noemi je krasne meno aj Mia. Hociake jej dajte,len prosim nie Eleonora

zuzana_ilkova
3. júl 2020

Podla mna by si sa mala riadit podla toho ake meno sa ti hodi k priezvysku aby to neznelo nejako moc kikirikiii😁 ak sa nevies rozhodnut pozri si aj vyznam mien mozno ti to pomoze...podla mojho nazoru je viac menej v dnesnej dome jedno ci ma dieta “exoticke” alebo “klasicke” meno... ak ti to znie pekne a vies si predstavit ze tym menom budes volat na svoje dieta tak si ho vyber...

andrejka1974
3. júl 2020

Mne sa paci Mia ja mam dcerky Sindy a Riana

stanislavicenka
3. júl 2020

@lia_nka nasa neter je Noemi, ale ziju vo svajciarsku, muz mojej svagrinej je cudzinec, takze tam sa to hodi. My Mame Tatianu, prislo nam to meno pekne aj pre dievcatko, kym je male, aj pre dospelu

lenull103
3. júl 2020

@lia_nka ja som za slovenské mena ☺️Teda nie úplne najstaršie,ale take pekne..žijeme tu na SVK a naše krásne mena sa vytrácajú,všetko berieme ži zahraničia podľa mna. Mne sa nepáčia mena typu Mia napr,ale každý podľa svojho vkusu ☺️My čakáme dievčatko,nude to asi Amálka,čiže som za Amáliu 😁😁a ako bol aj komentár vyššie,môžte ju volať aj Amy alebo Mia keď teda chcete 😁napr prvý syn je Juraj a v pôrodnici nie jedna sestrička chválila,že to meno dávno nepočula,že konečne čosi slovenské ☺️

hettinka
3. júl 2020

@lia_nka daj Amália a môžete volať aj Amy. Alebo Mária a môžete volať Mia alebo Ria.

asia83
3. júl 2020

@lia_nka Amálka. Určite váš výber je lepší.

popoluskaxy
3. júl 2020

Moja rada: skúste si tie mená vysloviť s priezviskom. A, čo je podstatnejšie, skúste ich skloňovať... Mia je pre mňa najproblematickejšie skrátené meno, čo sa skloňovania týka. Je to vlastne len odvodené od Márie... a vlastne aj Amy a Noemi tým, že sú zahraničné, sa originálne ani nesklonuju. Z tvojich je pekné Amália, ale aj dosť časté. Pridám moje typy: Klára, Johana, Agáta, Karin, Tamara.

pseudomonas87
3. júl 2020

@lia_nka aj my máme Elišku, vždy jej pekne môžeš povedať Elka, Elinka, Eliška, mne sa tiež paci tvoj výber, si predstav ze máš dieťa Amy Novákova..... To nieeee
Mne sa ešte páčia Johanka, Saška, ale aj Marína napríklad, volala by som ju Maruška

ladynina
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kate_cs
3. júl 2020

@lia_nka za mňa jednoznačne tradične. Žijem na Slovensku, aj moje deti a chcem, aby mali pekne slovenské mená, ktoré budú vedieť vysloviť. Pre mňa to je viac ako nejaký momentálny trend. Niekedy sa celkom dobre bavím na tom, čo všetko rodičia vymyslia... ale každého vec, aké meno bude ich dieťa nosiť cely život.
Z tých, čo si napísala za mňa jednoznačne Sára. Veľmi pekné meno.

nataliaseidlova
3. júl 2020

Naša dcérka sa volá Noemi. Mne sa to meno veľmi páči, veď jasne, keby nie tak ho nedám mojmu dieťaťu 😁 inú Noemi sme zatiaľ nestretli.

lia_nka
autor
3. júl 2020

Tiež som za tradicnejsie mená snúbenec má priezvisko Daniel a ja som Szalayova takže neviem keď si poviem napríklad Amy Szalayova alebo Amy Danielova je to také nechcem uraziť Rómov ale niektorý to tak proste dávajú no.. 😐 Ešte sa snúbencovi aj jeho mame páči meno Diana ale Diana bola jeho ex takže je mi to proti srsti nie že by som voči nej niečo mala to nie len proste chápete trošku je to sprosté no

merkelica
3. júl 2020

Skoda ze to nie je chlapec, Kajetan je dneska v mode

77daniela77
3. júl 2020

@kate_cs ....no len ta Sara nie je akurat echt slovenske....hmmmm....