Čo prichystať dieťaťu do školy v prírode?

junovka
19. apr 2009

Obraciam sa na vas mile mamicky, ktore mate uz ake take skusenosti so svojimi detmi-skolakmi, ktore uz boli v skole v prirode.Rada by som uz chcela co to pokupit Timke na oblecenie do skoly v prirode, ale ani v najmensom ma nenapada, ze co a kolko toho bude potrebovat?.Idu zaciatkom juna na 6 dni/vcetne odchodu+prichodu/ na Dedinky.Budu ubytovani v penzione.
A tak isto, rozmyslam kolko by som mala jej dat vreckove.

Za kazdu radu a napad vam dakujem. 😉

zdenallicka
19. apr 2009

Kapesne bych dala 100,- maximalne, troje teplacky, dvoje kratasky, 3 trika na ven, 2 hezci trika, plavky, rucnik/osusku, spodni pradlo (radeji o dva tri kousky kalhotek i ponozek navic), pyzamko, jednu mikinu na litacku, jednu hezci mikinu, rifle nebo nejake platacky, ve kterych pojede treba na vylet, kdyz bude po desti/zima, papucky, plastenku, gumaky, tenisky, boty, ve kterych pojede, sacky na spinave pradlo, mydlo, kartacek na zuby, pastu, sampon, pohlazeni a pusu na cestu.. 🙂

skuli
19. apr 2009

Hezké věci děti nepotřebují,jsou pořád venku,hlavně v lese.Takže spíše něco,čeho by ti nebylo líto,kdyby se to náhodou zničilo třeba od smůly 😝 My dostali seznam a podle toho jsme věci balili.Hlavně nezapomenout na pláštěnku,gumáky,papuče,teplej svetr,plavky-naše děti chodili i do vířivky.Na výlety se myslím nejezdí.Dej ji oblíbeného plyšáka na spaní a nějaké hračky a hry,třeba pexeso a černého Petra.A taky každý den,aby dostala pohled.U nás se to dělá tak,že před odjezdem se dávají učitelkám už napsané,očíslované pohledy na každý den,které pak učitelky dětem čtou.

martinka79
20. apr 2009

tepláky na každý den triko také a polde předpovědi bych hodila dl či kr. rukáv mikiny větrovku pláštěnu kraťasy, gumíky tenisky pantofle do budovy. šátek či kšiltu. dobroty a nějaké kapesné džíny a jinak hurá ven do přírody. naše Nikolka měnila trika a tepláky jinak mikina snad obnošená jedna. 🙂 nebyl čas na nějaké oblékačky. venku jim bylo prima.

zdenallicka
20. apr 2009

Na skole v prirode deti jezdi i po vyletech... Takze hezke veci potrebuje... 😀 😝

martinka79
20. apr 2009

jedny džíny stačí

titkovamiriam
20. apr 2009

u nas dali zoznam veci a hotovo ,vreckove cca do 10-20eur.podla toho ako zje ,,cudzie jedlo,,milan si vzdy kupoval. 🙂 oblecenie sportove a hlavne viac topanok keby prsalo.plavky ak by sa niekde kupali,urcite siltovku,krem na opalovanie aby ich slnko na vylete nespalilo.cudujem sa ze ti nedali zoznam kam pojdu a co budu robit.u nas na skole to mali vzdy tak a deckam nic nechybalo dokonca u nas su v prirode aj skolky pre 4-5 rocne deti.

edita33
20. apr 2009

aj nam dali zoznam veci,ja som mu dala sportove veci ,ale polovicu aj tak doniesol naspät nepouzitych,,a popri tom som mu zabalila jeho macika,farbicky,malovanku,nejake hracky,vreckove,

junovka
autor
21. apr 2009

titko...a edita, a kedy vam dali zoznam veci?Kolko dni, aleb mesiacov dopredu ?? 😕 😖

titkovamiriam
21. apr 2009

tak napr ked bol v septembri tak uz v juny a ked v maji tak po polrocnom vysvedceni aby sme vsetko nachystali a este aj keby sme vedeli v tom okoli o niakej zaujimavosti aby im mohli vylety upravit.

no a ked chodili zo skolky tak to sme do autobusu dali aj debnicky s ovocim a zeleninou aby ucitelky deckam krajali 😀

ja sa uz tak vytesujem ked to zasa zacne 😀 😀

a este si pamatam ze mali aj pistalky a baterky keby sa stratili 😲

junovka
autor
21. apr 2009

titko...., ta pistalka nie je zly napad 😀

No nist, vo stvrtok bude rodicko, tak sa popytam na ten zoznam 😠 😠 😠

junovka
autor
21. apr 2009

jedien, co viem, ze pojdu aj do Dobsinskej jaskyne....ine neviem 😠 ....a co poviete, na mobil, ked jej ho dam?? 😅

junovka
autor
21. apr 2009

...este nikdy nebola takto sama od nas , tak sa o nu bojim ☹ 😅

titkovamiriam
21. apr 2009

kludne daj vecer si zavolate -samozrejme zalezi co nato ucitelky.

junovka
autor
21. apr 2009

titko...pytat sa jej nebudem 😠 😠

mamca474
21. apr 2009

🙂 pridám skúsenosť z balenia do školy v prírode ako učiteľka - jedna mamička mala super nápad a zaužívali sme ho a dávame ho za príklad aj iným mamám. Deti častokrát sami obliekame - tým myslím, že im veci nachytáme čo si majú obliecť, prípadne aj poukladáme všetko na kôpku, ale v škole v prírode je dieťa zrazu odkázané samo na seba. O čo teda išlo mamičke s dobrým nápadom? Svojmu dieťaťu pripravila toľko balíčkov, koľko dní bolo v škole v prírode, balíček obsahoval spodné prádlo, ponožky, tričko, takže ráno si dieťa balíček rozbalilo, oblieklo sa a večer čo vyzlieklo vložilo do prázdnehop vrecúška. Okrem toho malo asi troje tepláky, dvoje nohavice, dievčence i sukňu, dve - tri mikiny, pršiplášť, ľahšiu vetrovku, dva páry topánok - botasiek, sandále, papuče, pyžamo, hygienické potreby, uterák a osušku. Odporúčame aj vlastný vankúšik, malú deku a hračku. Okrem toho zošit, farbičky a pero. Vreckové stačí 10 - 15 €, veď deti majú stavu zaplatenú aj pitný režim. Pri týchto spomínaných balíčkoch sa nám nestalo, žeby sme robili "dražbu" vecí čo deti pozabúdali v izbách, lebo často maminky chystajú, upratujú a deti ani nevedia čo doma majú a čo je či nie je ich. Vhodné je aj všetky veci podpísať. Pri spomínaných balíčkoch má mama istotu, že dieťa nehodí celý týždeň v jednom, že je čisté a vhodne upravené.

bubaczik
21. apr 2009

my sme vždy dostali zoznam,čo tam potrebuju,teraz mam syna tiež v škole v prirode,nabalila som ho podla zoznamu,kapesne sme balili do obalok,ktore učitelka pozbierala,bolo to 7€...

a podla skusenosti,mi decka nosili kopec veci tak,ako som ich nabalila, 😝

jankaborka
26. apr 2009

moja mala bude mat az v july 4 roky,a v juny idu do skoly v prirode,teda do skolky v prirode 😀 ,dost sa onu bojim ale ona sa velmi tesi,tak to ma trosku povzbudzuje,idu na 5 dni a asi 120 km odkial byvame ,tak som zvedava ako to dopdne,a ci nam tiez daju zoznam co zbalit
Davali ste uz niekto take male dieta na tolko dni prec od seba?ako napriklad zo skolky,nemyslim tym ku babke.
inak idu tam deti od 3 do 6 rokov a bude ich tam asi 15

maart
29. apr 2009

Holky a dodrzujete ty seznamy, co dostanou ve skole uplne presne? Ja jsem vcera dostala seznam veci na Sk.v pr. pro starsiho syna a docela jsem z toho byla paf.....Tolik veci! Ne jenom obleceni, ale i 2 batohy, karnevalova maska, no ruzne jine veci. Jsem zvedava, jak to vsechno pobalime. Maji to mit ve starem kufru...no tak ten samozrejme nemam. Stary mama, ale ten je maly. Takze bude mit krasny novy kufr, snad ho neznici 😒 . No jo no, hlavne aby se mu tam libilo.

maca793
10. máj 2009

ahojte, my máme školu v prírode za nami, bolo im super

doniesli veľký zoznam vecí, ktoré potrebovali, pridŕžala som sa ho a aj som niečo pribalila navyše/ gaťky, ponožky, tričká/

a veci som im dala staršie, načo nové, i tak ich zašpinia, ale niečo nové mali hlavne na večerné diskotéky

kozmetika klasika- kefka, pasta, mydlo, šampon,telové mlieko, krém...

vreckové najviac 10 eur
počet topánok 3ks aj s náhradnými

lentilka11
10. máj 2009

doporučuju dětem DURAZNĚ klást na srdce, že MOKRÉ věci do kufru nepatří (až poslední den a do igelitové tašky) 😉

henikav1
11. máj 2009

ahojte, moj syncek sa prave vratil zo skoly v prirode, je tu vela dobrych napadov, okrem nich bol pre mojho syna velmi uzitocny jeho macko s ktorym spava. Do kufra som mu pribalila aj list a jeden list som poslala postou, dva dni predtym ako odisli a potom som mu pravidelne pisala rano aj vecer, posledny list som poslala dva dni pred koncom. Maly sa velmi tesil listom a jeden taky kostrbaty, akoby macatom naskrabany, som dostala aj ja od neho a potesil ma veru nesmierne. Na to som mu pripravila uz vypisanu obalku, aj so znamkou a v nej listovy papier. a par sladkosti tiez potesi 😉

lienocka235
18. máj 2009

no moja isla dneska do skolky v prirode... tak to tazko prezivam 😀 dostali taky dost dlhy zoznam tak som ju pobalila... do kufra... uvidim

list mi cicusa napise sama.. dala som jej paier a obalku.. 😀

maart
21. máj 2009

Tak jsme dobalili kufr....zitra mi muj kluk odjizdi 😉 . Sbalili jsme vsechno podle seznamu, tak snad doveze domu aspon 2/3, to by bylo fajn 😀 .

tomaskokat
26. máj 2009

náš syn bol nedávno v škole v prírode. Kedže som ho nanniečo také chystala prvý krát tak som si dala záležať aby mal všetkeho dostatok. Kufor mal statočný. Ked prišiel a pozerala som si fotky z celého týždna skoro som odpadla. celý týžden nosil tie isté veci. Tak som sa poučila. Cez prázdniny ide do tábora tak toho bude určite menej. Nechcite vediet čo mi odpovedal prečo si nemenil aspon tepláky: lebo tieto mal večer nachystané...... 🙄 😵

evelin007
26. máj 2009

Ahojte super maminy

Aj náš synátor absolvoval školu v prírode tento mesiac. Ako super mama som sa riadila pokynmi a zoznamom, ktorý sme obdržali v škole na rodičovskom združení. Horko - ťažko som ho donútila zúčastniť sa baliaceho procesu, aby si aspoň čiastočne zapamätal obsah svojej batožiny (stratil sa nám akurát uterák). Po týždni pobytu v škole v prírode mi syn prišiel v rovnakom odeve ako som ho odprevadila no s tým rozdielom, že odev hýril rôznymi farebnými odtieňmi a najmä zelenou od trávy. Samozrejme som bola šťastná, že prišiel šťastlivo domov, bez akýchkoľvek psychických a fyzických zmien. Aj napriek tomu, že nosil celý týždeň jedné a tie isté nohavice, tričko a bundu, spodné prádlo a ponožky si obmieňal denne a bola som na neho v tomto smere veľmi veľmi veľmi pyšná. Maminám odporúčam zabaliť svojim ratolestiam do batožiny staršie veci.

Čo sa týka vreckového, dostal na každý deň 1,50 eura (7,50 na celý týždeň) a minul 0,29 centov. "Po kom má tú šetrnosť? Neviem."

Sladkostí som mu nabalila dosť a čo sa týka tekutín, každý deň mali k dispozícii čaj (na tieto segminty nemal potrebu míňať euráče).

Dala som mu aj starý mobil, na ktorom som ho učila používať najmä základné funkcie, ale neprevolali sme ani sekundu. Vraj nemal potrebu nám zavolať a ja som nevolala preto, lebo som sa veľmi bála, že mu bude za mnou smutno 😀 😀 😀 😀

Napriek jeho tichej povahe som veľmi prekvapená, že sa už teraz teší na ďalšiu takúto akciu.

Detičkám, ktoré majú pred sebou podobnú akciu prajem hlavne veľa zdavia a pekné počasie. Rodičom pevné nervy.

dianka2374
2. nov 2012

tak spodné prádlo 7 ks tepláky aspoň 2 tričká tak 6 a niečo také na detskú diskotéku určite ju tam budú mať

danca185
1. jún 2013

aj ja idem v sobotu do skoly v prirode

beatrix1985
11. jan 2016

Aj môjho syna som prihlásila do školy v prírode, idú 6.6.-10.6. Miesto Chvojnica Strážov, horský hotel Magura. Dala som 150 e. Trochu sa mi to zdá dosť na 5 dní. Je prváčik a jedináčik. Som zvedavá ako to obaja zvládneme, ešte nebol nikdy cez noc bez nás. Určite mi tieto rady pomôžu, ešte som zoznam nedostala. Ked to tu čítam, tak sa smejem čo tie deti urobili. Od svojho syna môžem čakať niečo podobné.

tarra6
10. feb 2016

@beatrix1985 no 150,0 je veru dosť. Na školu v prírode teraz prispieva štát, tak koľko potom stojí taká sranda ? Naši mali tiež ísť do školy v prírode tento rok s tým že to uhrádza štát, ale nakoniec to skončilo, že nejdú lebo vo vyššom ročníku nebili a musia ísť tí, a štát neprepláca pobyt v jednom roku dvom ročníkom. Tak to našim preložili na ďalší rok, čo sa zase potom nedostanú tí menší, a možno ten príspevok štát v rámci úspor už zruší, však do ďalších volieb už bude ďaleko ....

tomasko27
10. feb 2016

@tarra6 Dcera chodi do 4tr. a vcera doniesla papier ze mozu ist do skoly v prirode a stat prispieva na ziaka 100eur a ze ak by trebalo ze ci sme ochotny doplatit a kolko.Tak som zvedava ale bolo by fajn keby to vyslo.