Prázdniny u babky. Koľko ich tam nechávate?

tilly
15. júl 2009

koľko nechávate deti u babky? malý chodil cez rok na víkend, na tie dve noci, teraz tam musí byť cez týždeň a už sa mi to zdá veľa... zajtra pre neho idem, je tam od pondelka, on je tam tam strašne rád, len mne chýba a naši už majú po šesťdesiatke a harant ich dosť unavuje...

oni vravia, že sú v pohode, že on je zlatý, on je tam rád, len ja nemám dobrý pocit... ako to riešite vy?

edita33
15. júl 2009

aj moj starsi syn pojde v piatok k babke na dedinu,az teraz ho ucim bez nas,lebo nikde nechcel chodit,na tvojom mieste,ked tvoji rodicia to zvladaju,mala by si ho tam nechat,pokial on sa nepyta domov alebo neplace,,musis ho pekne nato naucit,deti su pri inych uplne iny ako pri rodicoch,,takze moze byt ze fakt je dobry,,moj syn bude mat 8 rokov,ale uz po troch dnoch sa pyta domov,,ale nech si pekne zvyka lebo uz mi skoncila materska a budu na druhy rok chodit cez prazdniny raz tu,raz tam,,aj do tabora rozmyslam az na druhy rok,,takze ho zvykaj,ty mas aspon trochu casu
na seba,,a ako citam cakas babo,tak aj potom ti dobre padne ked ti ho niekto na chvilu vezme,,moj mladsi syn si vcera rozbil hlavu o radiator,tak bude dobre ked starsi odide aby nevystrajali,,tiez som mala take pocity ze ja svoje deti nedam nikomu,lepsie ked su primne,,ale fakt si oddychnes,,,mi sme ako vyrastali???tiez urcite pri babkach,,tak nech si zvyka aj on,,,neboj,,,

danabr
15. júl 2009

juuuuj tilly len ho daj,aj ja teraz mam už našu babku doma,už nerobi tak UčIM toho mojho PRISAVNIKA aspon na jednu hodinku denne,aby bol bezomňa aj ked sa len tulam po ulici DOOOOOBRE mi to padne,že je chvilu u babky,ma tam aj sesterničku 2 ročnu,ani si nespomenie na mamu,a ja si faaakt oddychnem 😉 a nemaj vyčitky aj ty potrebuješ čas iba pre seba,takže šup ku babke... 😉

marcca
15. júl 2009

tilly 🙂 viem o čom hovoríš, u nás je to rovnaké 😉
dcéra by najradšej bola u mojej mami stále...zo začiatku to boli víkendy, neskôr aj cez týždeň a odtiaľ chodila do škôlky a prázdniny takmer nonstop, keďže mama je učiteľka a má voľno tiež...moc to neriešim, ale je potrebné pred odchodom sa dohodnúť, koľko tam bude, aby nebol cirkus pri odchádzní 😝 lebo aj to sme mali 🙄 🙄

beriem to tak, že zmena vždy urobí dobre, len máme potom čo robiť, kým sa dá doma do "normálu" 😀 keďže starí rodičia povolia viac ako my rodičia 😅

na druhej strane - sú deti, ktoré sa bez rodičov nepohnú ani na krok, takže môžeme byť radi, aké máme samostatné deti 😎

danabr
15. júl 2009

Aj moj synček je samostatny,niekedy až veeelmi 😉 iba sa stale cecuni,ale aj starši bol taky isty a teraz? ☹ pubertiak ma už nepotrebuje...čo už, rastu nam tie deti ,a čas leti ,zistime to až potom,ked moj 13 ročny synator pozera na mňa z vyšky o hlavu vyšši ako ja 😎 ,a tiež sa odomna kedysi nepohol ani na krok a teraz??? je šikovny na počitače,na ryby ,futbal..... je samostatnejši možno ako ja :o( v jeho veku...a ak by mi chcel byt ten menši, u babky stale,asi by mi bolo aj clivo 😖

tilly
autor
15. júl 2009

on tam chodí strašne rád a ja som rada, že si od neho môžem oddýchnuť, keď chodil do škôlky, už od utorka otravoval, že už chce ísť k babine, nosila som ho tam v piatok...

no veď zajtra si už idem po neho...

a vaši dedkovci to zvládajú? lebo naši sú už šesťcesiatnici, tak mám strach, aby ich príliš nevyšťavoval...

marcca
15. júl 2009

tilly, myslím, že aj starí rodičia sú spokojní 😉 malý takisto 😎 a ty si to vychutnaj a oddychuj...alebo rob to, čo sa ti inak nedá 🙂 ja mám už teraz v pláne omalovať byť a odmraziť chladničku 😝 a hlavne vychutnať si to ticho 😀

bets
16. júl 2009

moje deti odkedy zacali chodit do skolky a ja do prace a maju letne prazdniny, ci choroby pocas roka, zacali chodit k svokrovcom aj na dlhsie. cize tak po 3 rokoch veku. je o nich dobre postarane, su skoro cely den na dvore, je im dobre. svokrovci su tiez po 60tke a vyborne to zvladaju.
teraz su tam deti dva tyzdne, po dovolenke zase poputuju k nim. je to pre nich prijemna zmena, aj pre deti, aj pre svokrovcov, aj ked svokra ma ku koncu dost a nasledne planuje isty cas len oddych.
a pre nas s manzelom nastanu pekne casy, planujeme si po veceroch rande, robime veci, ktore cez rok robit nemozme.

aplless
16. júl 2009

moja tam zacala spavat odneska a bude s nou travit viac casu kedze sme obaja zamestnany,,,je to len o poschodie nižšie tak je to fajn aspon nemusime nikam cestovat a ked pridem z roboty tak ju hned vidim,,,,,som rada ze ju moze niekto postrazit v domacom prostredi kedze byvame so svokrovcami,,,

kyska
20. júl 2009

nas krpcek pojde na prazdniny k starkovcom na cely mesiac. Svokrovci sa tesia, ze si ju uziju, ked tam nie je tak casto cez rok. Mala sa vytesuje, lebo stari rodicia su na to aby dovolili vnucatu takmer vsetko a ja sa vytesujem, ze si uzijem pritomnosti manzela bez potomka a trochu sa vratime do "staromladeneckych cias". Iste dieta da zabrat ale inak sa sprava v mojej pritomonosti a inak ked tam nie som. Aj svokrovci maju iny postoj k nej ked tam skocime len na vikend a teraz ked tam bude mesiac. Iste bude mat volnejsi rezim, ale to patri k tomu. O tom je detstvo. Netrap sa a pokial starkovci nie su vyslovene zniceni tak su iste radi z vnucata i ked je to zivel....

vroni
20. júl 2009

Aha ho, ja som matka fanatička 😀 (ten titul som si práve udelila sama 😝 ) Naša malá ešte bez nás v noci nebola a ani sa na to v najbližšej dobe nechystáme. Babky by ju aj brali, ale my rodičia z toho máme hrôzu (naše mamy už majú obidve cez 70), predsa len je to divožienka neposedná a radšej si na ňu dozeráme sami.... Na celý mesiac - to si ani predstaviť neviem, mňa oblieva studený pot už pri predstave víkendu 😀 😀 😀 Ale máme výhodu, že naša škôlka v lete nezatrára, takže sa o náhradnú starostlivosť obávať nemusíme.... Babky ju mávaju pod dozorom občas cez víkend (a my máme pod dozorom babky 😉 ), zatiaľ nám to stačí....

roasha
20. júl 2009

vroni....nápodobne...aj ked nase babky nemaju ani zdaleka 70,na par hodin ano,ale tym to hasne 😀

danabr
20. júl 2009

mamičky v dobrom vam tiško zavidim,nieje nič lepšie ako mať babky,alebo svokrovcov s rodinnym domom,koli deťom samozrejme 😀 prajem vam krasne leto 😎

kvetinka33
22. júl 2009

ahojte.no prazdniny su divocina,ale fakt je velmi dobre,ze existuju tie nase babky.Bez nej by som si nevedela ani len predstavit co s detmi.moje dve baby su u babky od zaciatku jula a budu az do konca augusta s tyzdnovou prestavkou/mam dovolenku,takze niekam vypadneme a babka si oddychne/.ale deti ani nepomyslia ze by mali ist aj domov.sice su velmi zive,ale babka si s nimi vzdy dobre poradi,a hovori ze u nej su uple ine ako doma.ved nech si ich len uzije. 😝 cez skolsky rok su to len vikendovky.pa.-

maca793
22. júl 2009

moje majú prázdniny u starkej každý víkend, teraz sú tu od nedele ale zajtra idú domov a o týždeň prídu znova

sue
25. júl 2009

...no tak naši pôjdu na dôchodok vtedy keď bude Macino maturovať 😀 takže cez týždeň si užijú možno pravnúčatká ak sa Macino poponáhľa 😅 takže u nás budú len víkendy...

tilly
autor
27. júl 2009

zas je u babky, včera sme tam boli na obede a on s nami nechcel ísť domov, normálne nás vyhodil... je mi smutnoooo ☹
síce sa v stredu určite bude pýtať domov, ale včera nás normálne odignoroval...

na jednej strane ma strašne teší, že sa mu u babiny páči, aj mi to dosť uľahčuje život (som v práci a voziť ho každý deň by bolo obtiažne...), ale je mi smutno, že ma nechce 😅

dasulag
30. júl 2009

zdravím. naše malá jezdí k mým rodičům - 50 km od mého současného bydliště na prázdniny cca 3 roky. bývá tam týden, tentokrát ji v neděli odvážím na 14 dní. Nevím jak to přežiji. I když je tam jen týden tak každý den volám. Malá by si na mě ani nevzpoměla. řekla bych, že maminky nesou prázdniny u babiček hůř než děti 😀

bertica.h
30. júl 2009

Naše deti sa ešte nikdy samé u starých rodičov nevarovali..my bývame v Čechách,rodina na Slovensku a ked tam ideme,tak tam ideme už všetci.
je mi to luto,aspon na víkend keby mohla byť u babky.radosť by mali všetci z toho.

tilly
autor
10. aug 2009

už zas je u babky... teraz sme sa dohodli, že poobede pôjde domov, ale on nechce, chce ísť k babke, včera večer ešte nechcel, ale oni majú pre neho pripravený program, má tam aj kamarátov, takže domov sa mu nechce, len mne je smutno 😖

martanoha
12. aug 2009

Ahoj ženy,docela vám babičky závidím.Máme tři kluky,7 let-5 let-1,5 roku,tudíž jsem už sedm let na MD.Moje mamka ještě stále pracuje a přítelova nemá zájem někdy kluky pohlídat.Takže jsem s nima pořád doma.Jo,ty dva starší chodily do školky,ale stejně bych si někdy hodila nohy na stůl a četla si třeba noviny.Docela se už těším do práce,kde se jak doufám trochu odreaguji.Přemýšlím nějakou babičku adoptovat,která by je u sebe měla třeba 3 hodiny v týdnu,ale to bych je zase nedala k úplně cizí paní,takže to je blbost.Buďte za hodné hlídající babičky vděčné

sirell
23. aug 2009

nasa mala prave absolvovala svoj prvy tyzdenny prazdninovy pobyt u babky, ma len 2,5 roka ale vsetci sme si to uzili. my s manzelom sme zaspominali na casy bezdetne a nasa mala si s babkou tak uzivala, ze nemala cas ani povedat ahoj do telefonu, ked sme sondovali ako sa ma. tak len dufame ze babka bude vladat, predsa len ma uz po 60 a budeme mat poriesene prazdniny v buducnosti.

tilly
autor
29. aug 2009

aj naša babka má po 60 a domčo je dosť živý, dúfam, že mimoprázdninové víkendy ešte bude zvládať 😀

sasiki
29. aug 2009

tilly, keď sa ti narodí druhé dieťatko, tak mi ver, že tie prázdniny u babky oceníš. Moja malá ešte nebola nikde, myslím, že by mi veeeľmi chýbala, ale to je aj o ľuďoch, ktorým dieťa zveríš, akú máš k nim dôveru a dieťa vzťah.
Viem si predstaviť, že by prespala u mojej mamy, alebo u jednej rodinnej priateľky, ktorú malá miluje, tak snáď tie ďalšie prázdniny si ju niekto aspoň na jednu - dve noci vezme 🙂 a myslím, že bude v dobrých rukách a bude spokojná. A ja tiež 🙂
Inak to ty si kočíková mamička maniačka??? Ak áno, už máš nejaké favority pre druhé mimi?