Splnomocnenie pre vycestovanie maloletého dieťaťa

luciapaviel
18. júl 2017

Zdravím, mám štvorročného syna, ktorého si chcú svokrovci zobrať na prázdniny do zahraničia. Problém je, že syna zatiaľ nemám súdom zvereného do mojej výlučnej opatery, návrh na súd som samozrejme podala ale pojednávanie bude vzhľadom k vyťaženosti súdov najskôr až o pol roka. Nakoľko syn má priezvisko po otcovi, s ktorým sme neboli zosobášení, je nutné na vycestovanie dieťaťa súhlas aj druhého rodiča. Svokrovci plánujú letieť s vnúčikom zo Slovenska do Veľkej Británie, kde plánujú zostať týždeň a potom z Anglicka na Kanárske ostrovy. Rada by som poprosila tých, čo už takéto niečo riešili a majú skúsenosti, aby mi poradili ako mám postupovať, aké potvrdenie je nutné mať. Stačí jedno univerzálne s neobmedzenou platnosťou, alebo musia byť špeciálne jedno potvrdenie na cestu do UK a druhé na cestu na Kanárske ostrovy? Alebo poprípade, na akú inštitúciu by som sa mala obrátiť?
Za každú radu budem vďačná.

sissy27
18. júl 2017

@luciapaviel a je problém, aby splnomocnenie podpísal aj tvoj ex? Veď malý by išiel s jeho rodičmi. A stačí ti jedno univerzálne, vzor nájdeš na nete aj v angličtine.

rucka77
19. júl 2017

@sissy27 tiež ma to napadlo, že však sú to jeho rodičia, tak by s stým nemusel mať žiadny problém. V podstate by mal byť rád. To aj stačí podľa mňa, ak by to bol on napísal

lubko889
19. sep 2017

tak neviem ktorý rodič by niečo takého udělal.