3D sono v Nitre. Bol niekto na tomto vyšetrení?

aviril
3. jan 2008

Ahojte. Chcem sa spýtať, či už niekto bol na 3d aj v nitre a ako to tam prebieha a aký je doktor a podobne. Proste Vaše zážitky. Ďakujem.

lucig
11. feb 2011

@klba no ahojky tento týždeň chodím z práce taká unavená, že večer už PC ani nezapínam.. ☹ tak až teraz som našla správu.. 🙂
áno boli sme bolo to fajnové..no asi podľa toho, čo baby píšu, v tom Hlohovci to berú asi dôkladnejšie.. neviem..
😖 najskôr robila 2D, tam malinké klasicky premerala ako v poradni robí doktor (hlavičku, nožičky, chrbticu..) a z 2D potom prepla pohľady na 3D..a z toho nám robila foto.. no ideme ešte na budúci týždeň vo štvrtok, lebo bola dosť maličká..tak tie fotky moc nevyšli dobre.. no tento druhý krát už nebudeme platiť.. asi je to lepšie ísť až tak v 27-28tt., cíce aj podľa veľkosti bábätka..
no bolo to krásne takto vidieť ten malý zázrak.. 🙂 najskôr vôbec nechcela ukázať čo je..stále mala nožičku na riťke.. 🙂 tak sme aj cvičili, aby sa otočila..no malinká si nič z toho nerobila.. 🙂 až na konci potom ukázala šušku.. 🙂 🙂
tak držím paľúchy a potom napíš ako ste vy dopadli a aké si mala z toho pocity.. 🙂
inak robila to sestrička a bola veľmi milá.. 🙂 pekný dník 🙂

klba
11. feb 2011

@lucig diky za info, 🙂 tak super, uz sa tesim na utorok, potom napisem. 😉
kamoska bola v HC, normalne som bola prekvapena, jej merali komplet vsetko, dokladne cele babo skontrolovali, udaje im zapisoval aj do tabulky a zhodnocoval aj ci sedi vypocet TP a meral aj take veci o ktorych som ani netusila ze sa daju zmerat. 😕
a som zvedava na teba vo stvrtok, dufam ze hodis fotecky 😵 a je super ze si mozte dat repete, ze? 🙂

lukinkowa
11. feb 2011

@lucig Ahoj, môžem poprosiť kontakt na to 3D sono kde ste boli, aby som sa tam časom mohla objednať? Do mojej IP. Tiež sa chystám ísť sem do NR, ale nikde na internete neviem nájsť telefonický kontakt a väčšina mamičiek chodí do HC. Ak teda môžte, veľmi pekne vopred ďakujem. 🙂

lucig
16. feb 2011

@klba ahojky no čo ako?? 🙂 ako ste dopadli? pekne sa vám ukázalo miminko? aj viete čo bude? bola si spokojná s 3D? 🙂 veľa otáznikov hm? 🙂 my máme zajtra druhé kolo tak sa tešíme.. 🙂 pekný dník

klba
16. feb 2011

@lucig myslela som na teba, 😉 a teším sa na tvoje dojmy a foto z 3D, 🙂 na to druhe kolo by som hned aj ja pristala. 😉
bolo to uzasne, 😵 fakt to stalo za to, sestricka najprv vsetko pomerala, skontrolovala, babo je v poriadku a definitivne sa potvrdilo ze to bude nase vytuzene dievcatko, 😵 podla sestricky je to iste na 1000%. 🙂

Babo sa nenechalo rusit a cele sono prespinkalo, (ani sa necudujem, mali sme rusnu noc, chytila ma choroba tak so mnou ponocovala, 😅 ),
na videu je sice stale kludnucka a len sem tam sa pohmyri ale aspon sa lepsie dalo zachytit foto, aj ked si davala stale rucicku pred tvaricku a niekedy tam ta rucicka zavadzala. 😉
A podla muza sa podoba na drobca, potom sme to boli oslavit v cukrarni a muz si dal zakusok kavove zrno, ma pobavil. 😀

Ale aj tak som maximalne spokojna, stale sa neviem vynadivat na bambulku, 😵 je uzasna, meria 37 cm a vazi 1150 g, zodpoveda 27tt, (dnes zacinam 28 tt tak mi to sedi.)
Kuk na foto a dufam ze pridas aj ty. 🙂

klba
16. feb 2011

Ta prva foto je trochu rozmazana nozicka a foto pod nou dokaz kavoveho zrnka, 😉 na dvd je to lepsie vidiet, tam je to z roznych uhlov. 😉

lucig
16. feb 2011

@klba 😵 blahoželááám!! 😵 teším sa s tebou.. 😵 malinká je nádherná!!! 😵 úžasne ju vidieť.. krásne sa vám ukázala..taká malá modelka.. 😵 😵 my sme to mali úplne také rozmazané, že sme sa ozaj museli poriadne zadívať, aby sme rozoznali tváričku.. asi je to ozaj najlepšie ísť až okolo 28 tt. vtedy je asi bábätko tak akurát veľké. 🙂
už sa neviem dočkať zajtrajška.. 😵 krásny dník

klba
19. feb 2011

@lucig no ako ste dopadli, ste spokojni? 😉 😵
som zvedava na new info a fotos, 🙂 dufam ze to tentokrat uz vyslo a babo pekne pozovalo. 😉
a vdaka za pochvaly, stale sa neviem na tie fotky a dvd vynadivat, zalubila som sa do tej nasej princeznej. 😵 🙂

lucig
21. feb 2011

@klba no ahojky konečne som na koníkovi.. 🙂 síce len tak na kuk lebo som v práci.. no cez víkend som sa k PC ani nedostala ☹ tak až teraz čítam
tak to ti verím že sa nevieš vynadívať..tej vašej princezničky.. 🙂 je krásna.. 🙂 my sme tentokrát zas nič moc z toho nemali 🙄 , skôr sme sa smiali že ten prvý krát ju bolo asi ešte lepšie vidieť ako teraz.. 🙂 no tešili sme sa aj z toho čo nám predviedla.. minule celé sono prespala a teraz otvárala pusinku, vyplazila jazyk, cumľala ručičku a kopala si nožičkami rovno do čela.. bolo to perfektné.. 🙂 len tak tam bola poskladaná, že nožičky mala celý čas úplne pri hlavičke a pupočnú šnúru rovno pred tváričkou.. ☹ takže sem-tam bolo vidieť akurát tak noštek a ústa.. 🙂 aj som tam cvičila, že ak sa otočí no malá si z toho nič nerobila.. 🙂 a ritku nám ani len neukázala takže sestrička nám tú šušku z minulého sona nemohla potvrdiť.. 🙂 v pondelok máme klasické sono u nášho doktora tak uvidíme čo nám povie on.. 😉 podľa meraní je v poriadku a váži okolo 1800 g 🙂
večer musím doma sadnúť k PC a dať fotečky.. síce nie moc vydarené, no pochválime sa aj s takými.. 🙂 😉
tak krásny dník prajem 🙂

klba
22. feb 2011

@lucig super, aspon video budete mat krasne, 😵 nasa mala vyplazila jazyk len raz a skor spinkala ako pozovala, ale hlavne ze babo je ok. 😉
a aka je uz velka, 😵 my mame len 1150 g, tak snad priberieme, po vcerajsej poradni sa mi vraj skratil krcok, tak sa mam setrit inak pojdem do nemocky. 😒
a meno uz mate vybrane? drzim palce na poradnu, nech sa bambulka potvrdi a tesim sa na foto. 😵

lucig
22. feb 2011

@klba ďakujeme 😵 však ja som sa tiež čudovala že koľko váži..lebo ja som pribrala zatím 5kg 🙂
takže takto ste dopadli v poradni? ☹ tak to sa ozaj šetri a oddychuj!!!! ja som zas mala aj včera ráno aj dnes také kŕče v bruchu, tak nevím, či tiež nepôjdem za doktorom, ak sa to bude opakovať.. trvá to také 2-3 hodky a potom to prejde..tak nevím čo to.. ☹ ☹
no my sme chceli najskôr Karolínku, no nakoniec sme sa rozhodli pre Zoju.. 🙂 a ak by bol nakoniec chlapček tak Adamko.. 🙂
a vy? aké meno ste vybrali pre princezničku? kukala som fotečky, že fešáka už doma máte.. 🙂 😵

klba
22. feb 2011

@lucig radsej chod ak ti to neprejde, aspon budes kludnejsia, hlavne aj ty spomal, myslim ze tiez nevies obsediet. 😉
a pekny vyber, 😵 mne sa pacia obe dievcenske, z tych dievcenskych sa lahsie vybera. 😉
my mame vybrate meno Jasminka, v podstate sme ani ine neriesili, toto meno ma drzi uz 7 rokov, 😉 aj ked vedela by som si vybrat aj 20-sat mien, zato chlapcenske doteraz neviem. 😅

annemarikam
20. apr 2011

Ahojte. Som v 20. tt. Chcela by som sa spýtať, koľko asi presne stojí 4D sono. Ďakujem za odpovede

vacica59
6. nov 2011

Ahojte, bol niekto na 3d sone u Krjaka?? ak hej aké to bolo a koľko ste platili??

wikinka011
25. nov 2011

Ahojte maminky,tak dnes sme absolvovali 3D sono v Medicinskom centre.Som v 20.tt,bola tam iba sestricka bez doktora,bola velmi zlata a dost sa tomu aj rozumela.Krasne sme videli naseho drobca,aj ked povedala ze v 27.tt to bude ovela krajsie.Takze dozvedeli sme sa ze budeme mat na 100% chlapceka.🙂 Cena je 45 eur,a priblizne sa tak dlho aj nahrava tych 45min.no a samozrejme potom sa uz neplati.🙂 Som spokojna odporucam!!!

elika74
10. máj 2012

V MC v Nitre robí 3D sono len sestrička alebo aj niektorý doktor? Stojí to stále 45 € alebo uz viac? Nemáte niekto čersvé informácie a skúsenosti?
@wikinka011 Ako sa máte? Očkovanie proti TBC uz zrušili u novorodencov. Pozri si tému o ockovaní - sú takí, co nesúhlasia s povinným ockovanim.

stellina1982
2. sep 2012

ahojte dievcata vidim , ze uz mate skusenosti so sonom 2D,3D,4D 🙂 ja som este len momentalne na zaciatku tehotenstva teraz som v 8tta 4dni , ja by som potrebovala od Vas radu ,kde by som mohla v takomto skorom stadiu gravidity absolvovat sono , a testy ohladom toho ci moje babo nie je nejako poskodene...( na zaciatku som brala silne antibiotika) je jasne ze v tomto pripade si nemozem dovolit cakat az do 25tt..potrebovala by som aby ste mi odporucili nieco dobre a hlavne spolahlive. Som z NR ,ale ak to bude aj nakonci sveta , tak pojdem aj tam ,hlavne aby bolo vsetko v poriadku! dakujem Vam!

lulu_lu
22. júl 2013

@stellina1982 ahojky, citam tvoj prispevok, ze si brala antib. aj ja a som stale chora, kasel samy kasel :(((( a chcem sa s spytat ako ti to dopadlo a co si zistila ohladne toho sona, vdaka

stellina1982
22. júl 2013

@lulu_lu nezistila som dokopy nic...riskla som cele tehi v 18tt som bola na odber plodovej vody, lebo som nemala dobre vysledky...ale vsteko dobre dopadlo a mam doma 3mesancu princeznu...drzim palce a na 4d sono som bola v 20tt u mojho gyndosa...

ywaywa
12. nov 2013

@wikinka011 ahoj prosim ta mohla by si mi tam dat kontakt ak mas
😉

weronica27
19. júl 2014

Ahojte , potrebujem radu z priatelom sme sa dozvedeli o 3D sone ževraj to je velmi dobre ta sa tam zistit pohlavie babatka a vsetky choroby atd... som už 24.týždni tehotenstva lenže ako som bola naposledy u svojho gynekologa tak ma odradil od toho že vraj to nieje dobre a ani zdrave pre babo ☹ povedal mi že to je na moju zodpovednost ak babo nebude potom v poriadku 😢 . Neviem som zmetena stoho mam či nemam velmi smeto chceli z partnerom to 3D Prosim o radu Dakujem . 🙂

sondey
21. mar 2015

Ahojte. Máte prosím niektorá z vás aktuálne skúsenosti s 3D/4D v NR? napr. u p.Dr.Krjaka? Prístup, cena a všetko okolo toho. Veľmi by ste mi tým pomohli 🙂 Vopred vďaka.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre