3D ultrazvuk - za a proti

katarina138
29. aug 2016

Ahojte, chcem sa spýtať máte skúsenosti s týmto ultrazvukom? . Ako to prebieha? Čakáme prvé bábätko, som v 5 mesiaci. Moja gynekologička vraj nevidela dobre pohlavie, je možné že tu ho uvidia už presne? Jasné že chceme aby bolo hlavne zdravučké ale nevieme sa dočkať 🙂...

candii
29. aug 2016

Tak ja som bola na tomto sone v 20tt. Ak bude babatko dobre otocene tak pohlavie uvidite. Ja som chcela ist na toto sono pre svoj klud. Pekne ho prezrel aj 3d a aj 4d. A ja som bola spokojnesia

kristinka86
29. aug 2016

@katarina138 V tomto mesiaci Ti už budú vedieť povedať pohlavie. Ak by bolo zlé otočené, môžu Ťa poslať prejsť sa a skúsiť znova. 😉
A, samozrejme, pohlavie nie je to najpodstatnejšie na 3D. Pozrú kompletne celé bábo, či sa vyvíja ako má. Je to veľký zážitok. Mňa čoskoro čaká tretie 3D v 31.týždni. Bola som pri všetkých detičkách - rada ich vidím už v brušku. 😉

katarina138
autor
29. aug 2016

podľa toho ako mi to opisujete tak je to asi naozaj skvelý zážitok. A dáva doktor k tomu aj nejaké CD či to vidím len tam? Bolo by fajn ukázať drobca v brušku aj starkým. Veľmi sa teším až ho uvidím. @kristinka86 čiže môžem ísť na to aj viac krát hej? o on ťa objedal alebo si sa sama?

kristinka86
29. aug 2016

@katarina138 Počas tehu sa chodí 3x. Raz si už premeškala, druhýkrát by si šla teraz a potom ešte v tom 30-32tt. Stále sa kontroluje čosi iné, pohlavie nám vedeli povedať vždy až pri druhom, na ktoré sa chystáš Ty. Moja lekárka mi doporučila lekára, no ja som si vybrala iného. Stačí si zistiť, aké sú možnosti v mieste Tvojho bydliska. A je to vysoko-individuálne, či dostaneš aj CD, fotky na USB, vytlačenú fotku, atď. Závisí od lekára a jeho podmienok. Aj ceny sa líšia. My máme všetko priamo na USB a nepriplácame už za to. 😉

kristinka86
29. aug 2016

PS: A aby som spomenula nevýhodu tohto vyšetrenia: niektoré maminky, ak nastane nejaký problém ohľadne bábätká, môžu mať potom zmiešané pocity a zvažovať interupciu. Resp. sa potom utápajú v smútku a sťažujú si tehulkovanie.

nivea777
29. aug 2016

@kristinka86 a kedy sa chodi prvy krat prosim ta na 3d? momentalne som v 10tt..a v 12tt idem na poradnu k lekarovi

kristinka86
29. aug 2016

@nivea777 Idealne je ist medzi 12-14tt. 😉 Je potrebne sa vsak objednat obvykle aj mesiac predom. Maju dlhsiu dobu cakania. Skus si zistit kontakt, kde v okoli to vykonavaju a objednat sa. Uz je najvyssi cas. Drzim palce. 😉

nivea777
29. aug 2016

@kristinka86 no len ja neviem,ci to nahodou nerobi aj moj gyn..ale asi nie.. Skusim zajtra obvolat v Nitre lekarov

kristinka86
29. aug 2016

@nivea777 Pre istotu skus zavolat, aby nebolo neskoro. Teda, ak chces ist. Zacala by som svojim lekarom. 😉

nivea777
29. aug 2016

@kristinka86 mne vzdy hovorili kamosky ze chodi sa tam az tak v 20tt.. tak som bola v tom ze az vtedy

evittam
29. aug 2016

@nivea777 Kľudne stačí až v 20.tt - to je taká hranica - cca od 20.-25.-27.tt - potom je už zase dieťatko moc veľké aby bolo poriadne niečo vidieť. Aspoň mne to tak gynekológ vysvetlil. 😉 Takže máš čas, neboj. 😉

nivea777
29. aug 2016

@evittam napisem ti spravu,mam otazku :D

kristinka86
29. aug 2016

@nivea777 @evittam Zienky, medzi 19-23tt je uz druhe 3D. 😉 Je na Vas, na ktore a ci vobec pojdete. Ale prve sa robi tak, ako som pisala.

evittam
30. aug 2016

@kristinka86 Nemusíš ísť na toto vyšetrenie vôbec. 😉

kristinka86
30. aug 2016

@evittam Veď som písala, že je na Vás (mamičkách), či vôbec pôjdete. Nie je to povinné, nakoľko to nehradí ani poisťovňa. Odporúčajú to len lekári. 😉

candii
30. aug 2016

@kristinka86 ano to vieme

katarina138
autor
30. aug 2016

@kristinka86 no ja sa chcem objednať do Martina, to mám najbližšie. No najlepšie bude sa ho popýtať ale bola by som rada keby mi dal aj CD alebo aspoň na USB video alebo foto 🙂

evittam
30. aug 2016

@katarina138 Veď to ti dá - to k tomu patrí. Teda ak sa vydarí a bude pekne vidieť bábätko. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre