3D ultrazvuk v prvom trimestri - prenatalny screening

jasom
15. okt 2008

Ahojte, chcem sa spytat ci nemate niekto skusenosti s 3D uvz v prvom trimestri, niekde som citala ze niektore porodnicke centra robia taky prenatalny screening co sa tyka vyvojovych chyb a pod. mne moj gyn. povedal ze zatial vyzera ze je vsetko v poriadku som v 12tt ale i tak by som sa chcela ujistit v nejakom centre kde maju lepsi uvz, mate niekto skusenosti? dakujeeem

pasoa
15. okt 2008

Ja som chcela 3D sono asi v 12.t.t. ale priamo v súkr. sanatóriu, kam na sono chodím, mi povedali, že by som z toho nič nemala. Ocenila som ich prístup, lebo sa za to platí a dosť peňazí, takže mohli zhrabnúť pengy a spraviť mi to, ale boli féroví a povedali, že tak od cca. 20.t.t. Teraz som v 18.t.t. a na 3D sono určite pôjdem - už len z toho dôvodu, že mi genetické krvné testy vyšli "hraničné hodnoty" a amnio som odmietla.

jasom
autor
15. okt 2008

Ahoj pasoa, dakujem za odpoved, ale ja som myslela trochu ine 3D, niekde na nete som citala a aby som to nepoplietla tak to skopcim -

Najvhodnejší záznam plodu je v období od 10. - 14 . týždňa tehotenstva a potom v období 17. - 23. týždňa tehotenstva.

V období 10. - 14. týždňa sa, okrem pre oboch rodičov vzácnej viditeľnosti celého plodu trojrozmerne, prevádza potrebná kompletná analýza plodu (spolu s meraním šijového prejasnenia; NT — nuchálne prejasnenie - významný ukazovateľ chromozómových aberacií, teda výchylok).

ja som totok myslela, mne lekar sice meral nieco na uvz a aj chrbatik pozeral a hovoril ze vsetko je zatial v poriadku ale ja som uz takaaa nedockava, strasne sa mi vlecie cas 😒

kira0039
15. okt 2008

ahoj jasom. ja som bola na 3D prvy krat v 13 tyzdni, cize v prvom trimestri. Zabery boli celkom pekne. V tomto obdobi sa vsak (vzhladom na velkost plodu) nerobi ultrazvuk obvyklym sposobm cez brusko, ale cez posvu. Nie je to nic bolestive ci neprijemne, ba dokonca ani nic necitis. Sonda snima skor cele dieta ako zvlast tvaricku ci nozicky. V tomto obdobi je to najvhodnejsie asi kvoli tomu, ze tu lekar presne vidi, ci sa vsetko vyvija tak ako ma. Mozno este nevidiet usmev, ci presne crty tvaricky, abo prsteky, ale...stoji to zato. Mna to velmi upokojilo. Lekar mi na zaklade tohoto 3D ultrazvuku jasne povedal, ze ziadny rastep ci nieco podobne dieta nema. druhy krat som bola na 3D ultrazvuku v 24 tyzdni, tam sa uz snimalo cez brusko a kedze rozmery dietata boli uz "ine" 🙂 , cele sa na monitor nezmestilo, cize sme videli uz aj jasne crty tvare a prstiky, videli sme ako sa smeje, vyplazuje jazyk, ci zyva...zas krasny zazitok.
Obe 3D som absolvovala v Dunajskej Strede u Dr. Foldes-a. Prve (13tt) stalo 500 Sk a druhe (24tt) ma vyslo na 1500 Sk. Obe obdobie doporucujem.
Mam aj fotky, keby si chcela pridam si do albumu aby si videla rozdiel medzi 13tt a 24tt (3D).

babica1
15. okt 2008

www.3Dultrazvuk.sk 😉 😉 😉

jasom
autor
15. okt 2008

Kira0039 😉 dakujem za odpoved ja som bola u svojho gyn. na sone este v 11tt- videla som ako si babetko clula palcek a kyva mi, bolo to velmi zlate, lekar povedal ze vsetko je v poriadku ale podla toho co pises tvoje 3D a moje sono u lekara bolo asi to iste. Ja som si myslela ze je este nieco specialnejsie.

Babica: Dakujem za tip ale KE mam 400km 😒 musim pozerat nieco v okoli BA

kira0039
17. okt 2008

no "jasom" ... pravdepodobne je to to iste 🙂 .
teda, o nicom specialnom neviem... a to som si toho nazoaj dost prestudovala 😉 .
takze ten pekny pocit mas za sebou, to je fajn. noe je to najlacnejsie, ale stoji to zato !

slavka28
30. jan 2012

Ahojte. Platila niektora z vas za prenatalny skrining? Mna objednali s tym,ze budem doplacat 29 eur... ☹

sisinka8
2. feb 2012

ja som bola v 12 tt u dr.slezaka na NT plodu a nosnu kosticku prezrel!nieje to zbytocne!35 eur to stalo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre