Aké ste mali hodnoty AFP v 15 týždni?

naty1
16. jan 2007

ahojte,chcela by som sa opytat,ake ste mali hodnoty AFP v 15gt.mala niektora z v vas vysledky o nieco zvysene / znizene,musela podstupit amniocentezu,ktora ukazala,ze babo je v poriadku? 🙂 dakujem.

anett1
21. jan 2007

jasné budem si to sledovať. inač ako sa ti darí?

diddi
21. jan 2007

zatial ok...uvidime ked brusko este viac narastie a nebudem sa moct hybat 🙂 ale to uz sa budem tesim na babätka

janulenka
21. jan 2007

anett1,
Neobavaj sa, je to v tolerancii +-2 tyzdne. Sleduj dalsie USG vys, ale zatial ziaden problem to nie je - prajem krasne tehotenstvo 🙂

mamacat
21. jan 2007

moje vysledky dopadli dobre. doktorka mi iba oznamila ze vysledky su "negativne". a to je vsetko, myslim si ze to mi aj staci vediet. na rozdiel od Slovenska tu v usa zriedkakedy vam davaju ciselne udaje z vysledkov. Ani raz mi neukazali hodnoty z krvi, mocu atd. myslim ze lekari sa v tom vyznaju, tak sa zbytocne nestresujte kvoli tym cisielkam a neporovnavajte si ich tu na internete, ved kazda to mame inak. (podla vasho veku, gestacneho veku...atd.)

anett1
21. jan 2007

tak to my napísali aj pani doktori. ale nevieš janulenka čo to môže spôsobiť? kedy je to rizikové? na uzv. idem až v 30tt. čo ked do vtedy sa to velmi zvýši?

anett1
21. jan 2007

ešte sa chcem opýtať môže to byť z vitamínov bereiem mamacat každý den jednu tabletu.

anett1
21. jan 2007

jamimi inač dakujem za radu čo sa týka vecí. chystám sa do mesta tento týžden že si postupne začnem kupovať vecičky. no myslím deku atd. tak potom dam vedieť. unás v Spišskej niesu veľa obhodíkov stakými vecami a ked sú tak neskutočne predražené. a u čínanov ja kupovať nemienim radšej dám viac peniažkov ako u nich kupovať.

janulenka
21. jan 2007

Ahojte,
Viem, ze mnohe zaujimaju rozne cisla a "normalne" hodnoty vysledkov, ale je velmi tazke najst "normalne" vysledky. Dokonca v niektorych zariadenich Vam ani vysledky nedaju, len povedia ci vysledok je pozit/negat, ak si "cisla" nevyziadate na vlastnu ziadost. Odporucala by som vsetko prekonzultovat s vasim gynekologom/porodnikom a pytajte sa ak nieco nie je jasne. Je tazke najst odpoved na rozne vysetrenia na internete, kedze testy su velmi individualne a mnohokrat "internetove vyhladavanie" vysledkov sposobi len zbytocny stres, pretoze nemusite si vysledok spravne vysvetlit.

mixka - pacient ma pravo rozhodnut ake testy chce, prip. ak nechce byt informovany o vysledku testov. Ale je urcite lepsie si dat urobit vsetky stand. tehot. testy, kt. mozu odkryt vadu, kt. je mozne liecit u este nenarodenych dietatok.

anett1
21. jan 2007

janulenka a stým bruškom môže to byť vitamínmi? beriem mamavit/pred tým som to zle napísala/. lebo ak áno tak ich prestanem užívat beriem 1tabletku denne. NA uzv. idem až v 30tt čo ked do vtedy sa bruško bábatka zväčší? ☹

denik
22. jan 2007

anett - myslím, že to bude v poriadku, my máme z každého sona odlišné hodnoty pre celkovú dĺžku tela, nožičku,priemer hlavičky a pod. tým chcem povedať, že sme napr. v 32TT, ale bábo je veľké na 31/4TT, nožička je dlhá na 32TT, hlavička dokonca na 30/6TT .. tie odchýlky tam sú, nakoľko bábo je v pohybe a nedá sa to presne zmerať.. okrem toho, my sme mali hodnotu NT 4,1mm z čoho som bola riadne na nervy a lekárka sa tiež tvárila, že sa nič nedeje a odporúčala mi prestať čítať a surfovať po nete 😝 no potom mi to vysvetlil lekár v nemocnici, že to sa nedá jednoznačne zhodnotiť len podľa jedného údaja a že všetko so všetkým súvisí a keď si pozrie všetky údaje dokopy, tak je to OK, preto sa aj ty upokoj 😉

anett1
22. jan 2007

denik dakujem za povzbudenie. ja sa takých vecí veľmi bojím. to vieš to je naše prvé. a neviem či náhodou to bruško nespôsobilo aj vitamíny ktoré beriem. brala som ich každý den ale teraz tak radšej raz za tri dni jednu tabletu. o denik ty si s PO? ako sa tam máte? môj manželík je síce od PO ale do PO chodíme no chodievali sme do sť často býva my tam švagor a švagrinká a vela kámošov. máte v PO 3D ultrazvuk? pýtala som sa to už švagrinky ale tá asi namna zabudla. 😉

denik
22. jan 2007

hej anett som prešovčanka.. a minulý týždeň som zistila, že konečne aj my máme 3D, tak som naháňala číslo a dnes som sa aj objednala.. máme poslednú šancu v 32TT tak sa už veľmi teším.. no a my tiež čakáme prvé bábo a ako som písala, hodnota NT ma dosť vystrašila, nakoľko signalizuje genetickú vadu.. no verím, že je všetko OK 😵

anett1
24. jan 2007

denik poslala som ti IP.

vcielocka1
28. nov 2008

ahojte baby
tiez sa pridavam k tym z Vas co maju zle vysledky AFP. Zistili mi znizenu hodnotu AFP 1:181. V utorok sa chystam na genetiku ale nemam z toho dobry pocit. Mozete mi niektora povedat co sa tam vlastne robi? Myslim si, ze mi budu odporucat amniocentezu, do ktorej sa mi nejako nechce,lebo po precitani viacerych prispevkov zistujem, ze vatsina co mala zle vysledky, mala zdrave babetko, tak neviem ☹
A zasa zlyhanie amniocentezy 1:200 je skoro rovnake ako moj zly vysledok, tak veru neviem co dalej... 😒

rut
2. dec 2008

Ahoj vcielocka1, aj ja Ta chcem potesit, tiez som mala zlé výsledky a má zdravé dieťatko bez amniocentézy.

vcielocka1
3. dec 2008

rut
dakujem za odpoved, ale chcem sa ta este opytat: mala si zle vysledky?a co ti povedali z vysledkov, ze mas podozrenie na nejaku vadu?
Mne povedali, ze mam podozrenie na downa 😒
a ako si postupovala, ked ti povedali zle vysledky? isla si na ultrazvuk a po nom si sa rozhodla, ze amnio nepostupis? alebo si sa hned rozhodla, ze amnio nebude?
Ak sa mozem opytat, aky vysledok z krvi si mala 1: ? Diky moc za pomoc a povzbudenie 🙂

hanka.
7. dec 2009

pávě jsem se vrátila z poradny. doktorka mně dala výsledky z testů v 16tt. mám zvýšený AFP. při tom, ve 13tt jsme byli na NT testech a tam bylo vše ok....k čemu pak všechny testy jsou, když stejně můžou později vyjít pozitivní. mám šílelený strach o miminko. v pátek jsu do prenatalu na genetiku.
stalo se některé to stejné?

hajdylca
12. dec 2009

hanka neviem, ci je to pre Teba este aktualne, ale ja som mala to iste v 13t NT ok, a v 16t triple test pozitivny, na genetike sme amnio odmietli, bola som na dvoch morfologickych utz. tam sa nepreukazali nejake vady... verim, ze po porode nepride nejake prekvapko 🙂 drzim palce a neboj sa

mrka2
13. dec 2009

ahojte, mne vysli vysledky 1:40 a mame zdravu dceru. ale tie stresy,co som prezivala... tiez sme boli len na morfologickom utz a tam bolo vsetko OK. na amnio by som aj tak nesla. 🙂

hanka.
13. dec 2009

v pátek sme byli na genetice. amniocentézu nechtěli, prý to dobře pozná ULZ. tak sme byli jen na něm. miminko je zdravý, slyšela sem, že pozitivní testy má velké procento mamin. měli by s tím něco udělat, pač ty nervy jsou strašný.....

anndrea
13. dec 2009

Ahoj Hanka, ja som mala tiež zlé výsledky, podozrenie na DS 1:29 čo je dosť blbé. Išla som aj na amnio, robili mi ju v súkromnom sanatóriu kde boli výsledky do 24 hod a aj na morfo ultrazvuku kedže to bol celý balík amniocentéza a morfologický ultrazvuka a malá je úúúúúplne zdravučká, takže hlavu hore, treba veriť. Viem čím momentálne prechádzaš, ja som si to zažila tak želám veľa síl a hlavne pozitívne myslenie. My sme volili aj amniocentézu kvoli maximálnej istote, ale pre mňa to bolo úplne v pohode, jednoduchý zákrok a žiadne komplikácie.

monulicka
15. dec 2009

ahoj Hani,
ja som na tom podobne, NT v norme, ale mam zvyseny HCG a znizeny PAPP-A a riziko 1:240 na DS..zajtra idem na amnio 😒 ale bojim sa viac vysledkov ako samotneho zakroku ☹

iva30061981
26. jan 2010

Dievcata, AFP byva aj zvysene, ked cakate chlapceka.

jeiny
26. jan 2010

ahoj,

potrebujem poradit a uz vopred dakujem za vsetky odpovede.

Dneska som sa dozvedela, ze afp test mi vysiel pozitivny. Na amnio sa nechystam, pretoze o interupcii neuvazujem a ist tam len so zvedavosti, ked je tam riziko potratu je hlupost si myslim.

Babulky ked je AFP zvysene je tam pravdepodobnost vyskytu ds a ked znizene tak raštepu? chapem to spravne? a pri kazdom tom mi lekar povie tu pravdepodobnosť, cize v akom pomere? A to moze byt zaroven aj jedno aj druhe?

a ktore ste neisli na amnio boli ste na tom 3D UZV a u koho?

dakujem

fatimuska
26. jan 2010

mne brali krv na tripl test 15+0, keďže mi neurobili pred tým sono....ale výsledky sa niekde zamotali a prišli až v 19tt, sviatky a tak...riziko na DS 1:148, doki ma poslala na morfo sono, potvrdili že je všetko ok...ale keďže mi to robili v 20tt, a ak by mi chceli robiť opakované tripl testy a nebodaj by vyšli pozitívne, nestihlo by sa všetko v zakonnom termníne,,,,tak mi doki navrhol, že mi zoberie vodu hneď, tak a 3.2.2010 si idem po výsledky...NT som mala 1,3

eloana
26. jan 2010

jeiny-zvysene-AFP-muze-signalizovat-rozstepy.
Vetsinou-deaji-utz-plodova-voda-stejne-neni-presna-na-rozstepy
Ja-mela-screening-I-apak-tripel-----v-obou-zvysene-HCG---na-amnio-me-nehnali-neb-jine-hodnoty-byly-vcelku-vyborne.
Udelali-mi-v-19tt-UTZ-kde-koukal-na-rozstepy-srdicko-a-ostatni-organy
A-na-dalsi-jdu-pristi-tyden.
Chce-tojit-na-nejake-geneticke-pracoviste.kde-maji-dobre-UTZ-anepotrebuji-k-tomu-ani-3D

medvik
28. jan 2010

já jsem měla snížené AFP, i přes dobrý výsledek NT mi na genetice doporučili amniocentézu pro můj klid (říkali že je šance že na 90% to bude v pořádku, nechtěla jsem riskovat, že to bude těch 10%), ta vyšla v pořádku, jen bylo snížené AFP i v plodové vodě. A teď máme krásnou zdravou holčičku 😵

k.a.t.k.a.
28. jan 2010

mne tiez nevysli AFP najlepsie, tak som bola na kvalitnom morfologickom utz v medifere u dr.Holaňa a ten potvrdil ze je vsetko v poriadku. A aj je 😵

wiwa2
23. okt 2013

Baby rada by som vedela nieco viac a mojich vysledkoch... viete mi poradit?? Vysledky mam dobre ale zaujimalo by ma ake su normy v hodnotach... ja mam t21 1:340 a NTD 1:14000 ..... mam 27 rokov... a ked som aj nasla tabulku na DS nechapala som tu...

lucinka1912
16. nov 2013

Baby prosim vas viete mi povedat ci AFP v 16.tt ma normalnu hodnotu ak je 23,32 ng/l ???? dakujeeeeem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre