Aké vyšetrenia je potrebné robiť počas tehotenstva?

adulik16
28. mar 2008

Prosim Vas, neviem, ci sa tu uz o tom pisalo, nenasla som to. Mozete mi niekto napisat, ake vysetrenia (povinne aj nepovinne) je potrebne robit pocas tehotenstva?
Alebo existuje nejaka stranka, kde to je rozpisane?
Teraz som v desiatom tyzdni a mam za sebou druhy ultrazvuk, prvy bol robeny v piatom tyzdni, kde mi doktor potvrdil tehotenstvo, v desiatom tyzdni druhy ultrazvuk, kde bolo vidiet pohyby plodu a bilo srdiecko + zalozenie tehotenskej knizky. Doktor ma poslal na odber krvi.
Je to moje prve vytuzene tehotenstvo, tak nechcem nic zanedbat🙂
Dakujem za odpoved.

markee
26. aug 2009

Jo ještě v poradně se ptali na datum pohybů,takže mi podle toho napsali datum porodu podle pohybů a ten bych měla mít 27.12. No u Johanky jsem rodila 4dny po TP podle pohybů,tak mám takový pocit,že jestli mimčo budu mít až do konce,tak porodím ještě letos 😀 😀 😀 No uvidíme,hlavně,aby bylo zdravé 🙂

nikush4
19. nov 2009

ahoj. poradite niekto? na dalsiu prehliadku mam ist tak ze mi to vychadza na 34tt... mam v tom vsak zmatok lebo lekar spominal ked sme sa bavili o UZV ze ten sa bude este robit v 36tt .. tak neviem ci ma caka prehlaidka 34tt a aj v 36tt uzv alebo to doktor spoji dokopy..ake mate skusenosti vy? a od toho 36tt uz pojdem len do nemocnice na poradnu??

alusha
19. nov 2009

ahoj, od 36. tyzdna sa chodi do nemocnice na poradnu kazdy tyzden a pri kazdej poradni robia ultrazvuk, lebo kontroluju prietoky... aspon u nas... v tom 34.tyzdni budes mat asi poslednu poradnu u svojho lekara a potom uz len v porodnici...

natinka228
2. jan 2010

awooj maminy .........v utorok som bola na ultrazvuku a doktor povedal ze je vsetko v poriadku bool dost surovi a moc moc sa ponahlal ani som sa ho nestihla na nic opytat......ale co ma najviac trapi je co povedal....povedal že cievi su na pokraji...že to asi tym že je babatko otocene ritkou tak ma preobjednal na 12 januara.....a tak teras neviem ci to adii a ake cievi myslel a stale mi to vrta lavou......ale poznamenal že je vsetko v poriadku

danu
2. jan 2010

baby2310 • 2d, 30tt • Dnes o 18:57
Mamulinky, len sa chcem opýtať, ako často sa chodí do poradne? Teda v koľkom týždni? Ja som bola naposledy v 24.tom, kamarátka mi povedala, že najbližšie mám ísť v 28. týždni, lebo som sa zabudla spýtať naposledy sestričky, takže som bola taká spokojná, lenže mi to ako na potvoru vyšlo na sviatky a ešte aj choroba do toho 😒 no proste som sa na prehliadku nedostala a dovolať sa do ordinácie bolo nemožné...tak či bude veľký problém, ked pôjdem teraz v 30. týždni???

katka22r • 39tt • Dnes o 19:02
baby ahojko podla mna to nebude niejaky velky problem a kedze si sa nedovolala nemala si im dat ako vediet a popri tom az v 30tt sa robia prietoky a ine dolezite vysetrenia takze v 28tt by si podla mna mala len klasicku poradnu...ja som napr.v 24 ani nebola az v 26tt a tak v tom 30tt....kazdy gynek.dava inak poradne podla toho aj kedy si bola prvy krat...nic si s toho nerob

janulka_01
5. apr 2011

ahojte babulky, dnes som bola u doktorky a potvrdila mi, ze cakam babo, som v 6. tyzdni 🙂 okrem toho, ze mi urobila ultrazvuk, neurobila uz vobec nic a povedala, ze mam prist o 5 tyzdnov, kedy mi zoberie krv a urobi dalsie vysetrenia. Na nic sa ma nepytala, na ziadne choroby, nevazila ma, nemerala tlak, vobec nic. Nakolko je to moje prve tehotenstvo, neviem posudit, kedy a ake vysetrenia sa robia, len sa mi zda neskoro, aby ma prvykrat vysetrila, ked uz budem v 11. tt, co je ku koncu prveho trimestra 😒 Ake mate vy skusenosti prosim?

michellina
7. apr 2011

@janulka_01 ahoj, ja som bola na tom tak isto, ultrazvukom mi potvrdil len tehu, a az teaz v 11tt idem na odbery a na vsetky stery a vysetrenia.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre