Aké vyšetrenia je potrebné robiť počas tehotenstva?

adulik16
28. mar 2008

Prosim Vas, neviem, ci sa tu uz o tom pisalo, nenasla som to. Mozete mi niekto napisat, ake vysetrenia (povinne aj nepovinne) je potrebne robit pocas tehotenstva?
Alebo existuje nejaka stranka, kde to je rozpisane?
Teraz som v desiatom tyzdni a mam za sebou druhy ultrazvuk, prvy bol robeny v piatom tyzdni, kde mi doktor potvrdil tehotenstvo, v desiatom tyzdni druhy ultrazvuk, kde bolo vidiet pohyby plodu a bilo srdiecko + zalozenie tehotenskej knizky. Doktor ma poslal na odber krvi.
Je to moje prve vytuzene tehotenstvo, tak nechcem nic zanedbat🙂
Dakujem za odpoved.

k23
28. mar 2008

Mozem sa ta spytat ake si mala priznaky?
😅

adulik16
autor
28. mar 2008

k23, priznaky tehotenstva? No najprv ziadne, iba mi meskala menstruacia. Ja som s tym tak trocha pocitala lebo som bola stimulovana liekmi. No a teraz mam asi uplne vsetky priznaky tehotenstva, je mi zle, stale ma napina, boli ma zaludok, pobolieva ma brucho, stale sa mi chce spat, mam vytok a este aj stale upchaty nos mam....🙂
takze nic moc.

natali.m
28. mar 2008

adulik: je to sice poprvé co bych slyšela o takovém podivném příznaku těhotenství, ale je pravda, že poslední dva měsíce mám taky pořád ucpaný nos... 😀

sandrika
28. mar 2008

adulik neboj to prejde po takom 16 tt azlé je to zase od 34tt

zucha
28. mar 2008

adulik, v tehotenskej knizke mas zhruba popisane vsetky vysetrenia, ktore mas absolvovat, tak si ju dobre prestuduj. Teraz myslim najblizsie ta bude cakat morfologicky ultrazvuk a ten je velmi dolezity. Zisti sa, ci sa babatko vyvija v norme, nema ziadne rastepy a podobne veci. Drzim palce, nech to dobre dopadne.
Ten upchaty nos mna trapil pocas celeho tehotenstva. Chrapala som ako stary dedo ☹ Manzel si to dokonca raz aj nahraval 😀 Preslo to hned po porode. Uz v porodnici som citila, ze sa mi lepsie dycha

k23
28. mar 2008

aj ja mam vytok dost silny takze je to normalne?este viem jednu stranku www.tvorime.sk

natali.m
28. mar 2008

jo, ten výtok je absolutně normální, a jestli jsem to dobře pochopila, tak by jsi ho měla mít celou dobu těhotenství.

k23
28. mar 2008

no to dufam len je to dost neprijemne 😉

adulik16
autor
28. mar 2008

natali.m, to si fakt nepocula o tom upchatom nose pocas tehotenstva?🙂ja som sa tu o tom uz vela docitala🙂a neviem k comu inemu by som to mala pripisovat, priatel dokonca kupil zvlhcovac vzduchu, on si spi ako babatko a mne ani to nepomaha🙂

sandrika, verim, ze to prejde, lebo som absolutne neschopna nieco robit. Chodim sice do prace, ale je to pre mna velke utrpenie. A z roboty rovno do postele. Nic doma nerobim a ani nikam nechodim, este ze priatel je taky chapavy🙂 Uz aj premyslam nad tym, ze by som isla na PN, ze by som skocila za svojou obvodnou doktorkou a nechala sa aspon na tyzden vypisat, ale neviem, ci sa to normalne robi a ci je tehotenstvo dostatocny dovod ostat na PN, asi nie:(

zucha, tehotensku knizku som dostala len vcera, takze este sa len zoznamujeme🙂, som objednana k doktorovi o tri tyzdne a hovoril mi, ze mi bude robit znova ultrazvuk, tak to bude asi ten morfologicky.

k23, aj mne je ten vytok dost neprijemny, ale co uz narobime, doktor mi povedal, ze je to normalne. Ja som mu hovorila, ci by mi nespravil kultivacie, hned mi pohrozil, ze v prvom trimestri nemoze robit nic lebo mozem potratit.

natali.m
28. mar 2008

opravdu jsem to slyšela poprvé, ale teď jsem ráda, že na to nejsem sama...už jsem se bála, že by na mě opravdu šla chřipka, tak se mi ulevilo 😉

bashka
28. mar 2008

caute tehule, upchaty nos u mna pocas celeho tehu...normalka, vsetky sliznice su zdurene, ja este minimalne raz dvakrat za tyzden aj krvacanie z nosa, tiez som si zvykla...ale prijemne teulkovanie prajem, to su take veci, co k tomu paria a netreba sa s tym moc zaoberat...ani tym hnusnym vytokom, ved to prejde ani nebudete vediet ako 😉 😉 😉

sandrika
28. mar 2008

adulik je to dostatočnýdôvod ja som šla tiežPn kôli zvracaniu , anoja som bola tak čitak nezamestnanálen som brigádovala

adulik16
autor
28. mar 2008

Prosim Vas, ten morfologicky ultrazvuk robi normalne gynekolog v ambulancii, ci to ma niekde posle na specialny ultrazvuk?

adulik16
autor
28. mar 2008

sandrika, ale tu PN mi moze dat moja obvodna lekarka alebo musi len moj gynekolog?

many
28. mar 2008

neschopenku ti dá tvůj ženský lékař 😉

many
28. mar 2008

jinak můžeš za holkama - co se děje v prvním trimestru 😉 a tam si pokecáte taky 😉

adulik16
autor
28. mar 2008

many, dakujem pojdem sa do tej temy pozriet, no moj zensky lekar nepovazuje nevolnosti za nieco hrozne a o PNke sa ani nezmienil, vraj si to musim pretrpiet.

many
28. mar 2008

mně nechala doktorka doma,řekla jsem jí,že mi bývá v práci zle,že se mi motá hlava a hned mi dala neschopenku 😉 ale taky bych ji dostala dřív protože jsem dělala v prachu a hluku a tahala těžký 😉 poprvé tam byl doktor a řekl mi,že ještě 14 dní mě nechá chodit do práce a pak dostanu neschopenku ale bylo mi na odpolední zle,tak jsem šla znovu a byla tam doktorka - oni se střídají a hned mi ji napsala,no měsíc jsem byla bez vycházek a pak jsem je dostala od 7.00 do 20.00 😀 😀 😀

many
28. mar 2008

ale pokud ti bude zle a budeš zvracet,tak jestli ti tu neschopenku nebude chtít dát,tak běž k obvodnímu lékaři a ten ti ji snad dá 😉

zucha
30. mar 2008

ja som mala PN od svojho obvodneho lekara, lebo mi bolo neprijemne ju pytat od gynekologa, lebo viem, ze su mamicky, ktore naozaj lezia doma s velkymi problemami a ja tam pridem, ze chcem byt doma pre nejaku blbost. Obvodna to pochopila hned sa vypisala ma. Ale to bolo az na konci tehu.
Co sa tyka toho morfologickeho, je to individualne od kazdej ambulancie. Niektore su vybavene tymto uzv, niektore nie, takze na toto neviem odpovdat.
A fakt som si spomenula, ze mi tiekla krv z nosa, aj z dasien, ako tu niekto z vas spominal. Z nosa mi uz netecie, ale z dasien este obcas ano. Ale to prejde, ked prestanem kojit. Hadam 😅

roxxxana
31. mar 2008

Kolem 12.týdne se nepovinně dělá screening vvv v 1.timestru (měření šíjového projasnění a nosní kůstky na uzv v kombinaci s odběrem krve na nějaké hodnoty), ten po tobě ale můžou chtít zaplatit, není to standard, kolem 16.týdne pak odběr krve tzv. tripple test taky na vvv (měření tří hodnot), ten je povinný, ale na reverz ho můžeš odmítnout (např. pokud absolvuješ prvosemestrální a druhosemestrální screening na certifikovaném ultrazvukovém pracovišti, tak je to spolehlivější než tripple - ten je někdy falešně pozitivní a zbytečně bys musela třeba na odběr plodovky), kolem 20.týdne znovu ultrazvuk, jestli se miminko správně vyvíjí, totéž pak ve 30.týdnu. Kromě toho se dělá ve 24.-28. týdnu test na těhotenskou cukrovku. Jo a hned na začátku kolem toho 12. týdne krevní obraz a testování krevních protilátek (+žloutenka, HIV, syfilis)...jinak si myslím, že je to individuální podle případných (ne)komplikací.

roxxxana
31. mar 2008

Tak jsem se vypisovala zbytečně, teď koukám, že v tom odkazu je všechno...no co už? 😉

neroriso
31. mar 2008

http://www.primar.sk/Page.aspx?ID=2688

treba len googlit googlit a sa najde nieco 🙂

bmmz
16. apr 2009

chcem sa spytat poslalala Vas gynekologicka na vysetrenie na plucne..??som v 31 T
ak hej tak co to obnaša ved hadam RTG mi urobit nemozu.

ava
17. apr 2009

to je pouze formalita - dostaneš do průkazky razítko, že TBB nemáš, vyšetřovat tě nebudou!

danu
26. aug 2009

murphita • 15tt • Dnes o 14:48
ahojte, som na zaciatku 4 mesiaca a uz som absolvovala 2x vag. sondu a 3 ultrazvuky. vraj je to pre babatko skodlive. co vy na to?

sixtine • 11tt • Dnes o 14:50
co ja viem, usg pre babatko skodlive nie je. je super, ze ti to uz kontrolovali tolkokrat, aspon nemusis byt v strehu, ci je babatko ok a cakat medzi jednotlivymi utz styri a viac tyzdnov. mne robi lekar usg na kazdej poradni, co je kazde tri tyzdne.

miroslava89 • Dnes o 14:51
ultrazvuk nie je skodlivy len sa nerobi zbytocne casto.. ak je dovod na to aby sa babetko kontrolovalo castejsie tak sa robi casto inak len 3-4krat za tehu

luka04 • 31tt • Dnes o 14:52
ahoj, ja by som tie sona ani neporatala kolko ich bolo...ja som mala rizikovy zaciatok a 2x lezala v nemocnici...takze, same UTZ..tiez som pocula kadeco, ale keby to bola pravda, asi by to nerobili ti doktori...ono ani ina moznost nie je, ked to musia skontrolovat, ked ma zena problemy ako ja som mala...neboj sa nic, vsetko je v poriadku, pokial nemas problemy, tohto sa nebojkaj...mysli na babenko, ako ta zacne kopkat, uvidis, to bude radosti 😉 😉

garicka • 24tt • Dnes o 14:53
murphita,

ja som teraz začala 6. mesiac a absolvovala som dokopy takých 13 utz (aj vaginálnych aj cez bruško). kvôli minuloročnej amputácii krčka maternice teraz budem na utz chodiť každých 10-14 dní kvôli pozorovaniu a dohliadnutiu na krčok či je v poriadku, takže si myslím ak by to škodilo bábätku, tak by to lekári nedovolili. to žiarenie nemôže byť až také veľké ak tých utz absolvujeme až toľko, drž sa 🙂

achalteke • 39tt • Dnes o 14:55
do dnešního 4x u doktora, jednou na 3D a jednou v porodnici - nebyl důvod ho dělat častěji 😉

murphita • 15tt • Dnes o 14:56
velmi pekne dakujem... ste ma upokojili... zrejme som sa doteraz stretavala len s histerkami, a tiez som mala taky nazor, ze keby to skodilo, tak by to nerobili. a nakoniec to co tam na tej obrazovke vidno musi pohnut aj s kamenom... je to nadherne vidiet ako mava rucickami a nozickami. tesim sa az zacne bubnovat 🙂

susisus • 37tt • Dnes o 15:08
Ahoj, ja som bola do teraz dokopy asi na 10 usg. Na začiatku som sa furt bála o bábo a špinila som, tak vtedy najviac a posledné 4x lebo sa malá nechcela ukázať, tak sme stále skúšali či neukáže riťku.
A ja si nemyslím, že je to až také neškodné, ale zas ani ublížiť nemôže. Moja sa stále zlostila po usg, evidentne to nemala rada...

marinka • 1d, 27tt • Dnes o 15:13
Já jsem zatím měla utz 4x a už bude jenom jednou, jestli bude vše o.k 😉

kleopatris • 15tt • Dnes o 15:16
ahojte 🙂
ja som mala tiez uz vela UZV vysetreni, uz som to aj nadhodila u lekarky, ze sa mi to zda casto (na zaciatku kazde dva tyzdne, teraz raz za mesiac). Ona vraj to neskodi...ale babatko to rusi, hlavne ked uz pocuje. a nase babo UZV vyslovene neznasa, ked sa malo kam skryt, skrylo sa do uplneho "rohu" maternice, ze ho ani nemohla poriadne najst a teraz pred UZV uteka a otaca sa mu chrbatom. A citala som jedno odporucenie, ak vam lekar nieco pri UZV vysvetluje mal by vzdy vybrat alebo z bruska odlozit ten snimac, aby dietatko nebolo rusene viac jak treba (moja dr.to robi).

garicka • 24tt • Dnes o 15:22
mojmu drobcovi sa asi utz páči, lebo keď sme boli a 20 tt tak v kľude ležkal a vôbec ho netrebalo naháňať 😅

zelvatko • Dnes o 15:32
tak já jsem 16týden a byla jsem na 2vaginálních a jinak asi 5x přes břicho.. a kdyby to bylo škodlivé,t ak by se od toho asi dávno upustilo..ne?

slovakia13
26. aug 2009

ahoooj ja zijem v uk a tu sa moc neodporucaju
ked je bezproblemove tehu ,tak iba 2X sice ja uz mam 5 ale koli problemom 😝
asi by sa to nemalo zbytocne prehanat,moj nazor

kika29
26. aug 2009

ahoj.ja ked som bola prvykrát tehu bola som na ultrazvuk žlčníka a doktor videl na mne že by som rada videla bábo ale povedal že sa nemôže tolko pozerať lebo tie ultrasignáli nerobia dobre bábu pôsobia naňho vybračne či čo to vravel a to nieje pre bábo dobré preto sa ultrazvuk má vraj robiť 4-5krát za celé tehotenstvo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre