Aké vyšetrenia sa robia v I. trimestri?

mitinka
19. júl 2009

ahojte baby chcem sa spytat ake vyšetrenia sa robia v prvom trimestri tehotenstva??respektívne v 12tyždni?ja som to pri malej nezažila lebo sme to zistili velice neskoro a už mi nemohli nič robit,... ☹ takže teraz neviem čo ma čaka ☹ ☹ viete mi povedat?Dakujem za každu odpoved

mia1983
19. júl 2009

Ahoj mitinka ja idem v 13tt na screeningové testy, nejaké špeciálne sono + krvička na vrodené vývojové vady, myslím, že to robia každej tehulke 🙂

mia1983
19. júl 2009

ešte k tomu sonu jedná sa o šijové prejasnenie a meranie 🙂

mitinka
autor
19. júl 2009

a nevieš čo to všetko obsahuje?mam už toho vela za sebou,ale som bojko priznávam ☹ 😅

nevesta
19. júl 2009

Ahoj, je to sono, nic hrozne, neboj 😉 Drobca pomeraju, aj tu siju, vylucia predpoklad Downoveho syndromu... Potom medzi 14 a 16 tt ides na krv, to su tusim tie tripl testy... 🙂 Neboj, ziadne neprijemne vysetrenia nehrozia 🙂

nevesta
19. júl 2009

alebo AFP testy, uz si to nepamatam 😅

mitinka
autor
19. júl 2009

mne dr, povedal,že mam dojst hned rano a urobi mi všetky testy ☹ tak teraz trpim lebo sono mi robi stale 😅

karolinka83
20. júl 2009

Ahojte dievcata, pri tych screeningovych testoch sa robi uz normalny ultrazvuk, alebo este stale vaginalny?

kessiee
20. júl 2009

karolinka screeningove testy su odbery krvi, o tom, ci ti bude doktor robit abdominalny (na brusku) alebo vaginalny utz rozhodne lekar sam 😉

mitinka
autor
20. júl 2009

baby tak dnes som na tych testoch bola a zobrali mi len krv,moč a ultrazvuk iba z vonku,lebo že z vnútra už to neni vhodné 😉 už to mám za sebou,teraz ma budu čakat daľšie no neviem kedy sa robia dalšie 😉 .Len dufam,že to bude to iste 😅

vefi89
20. júl 2009

je normlne, ze ked som bola u lekara s tym ze mi vysiel test pozitivne, mi nezobral ani jeden odber pre overenie info???a kedy zhruba s zaklada teh knizka?

grelu
20. júl 2009

vefi...hej, je to normalne...teoreticky ti mohol spravit uzv (ak ho ma), ale ak si bola prilis skoro po vynechani menstruacie, tak ani to nemusel

...kedy ti kazal prist najblizsie (v kolko tt budes? )
...ja som sla prvy krat k lekarovi, ked som bola cca v 10tt...to uz bolo vsetko pekne vidiet na sone...a krv mi este stale ziadnu nebrali 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre