Ako často chodíte na CTG monitor?

hanam
23. jún 2009

Ako casto chodite na CTG monitor?

ajka27
24. jún 2009

no mne ho predpísal doktor pred pôrodom 1 krát týždenne

tehula
24. jún 2009

ja som bola na konci 39tt prvykrat, potom asi o 2dni, ked sa mi zdali slabe pohyby a hned v ten den zas aj poobede, ked sa mi pustil porod 😀

monkap
24. jún 2009

u nas a chodi od 36tt raz za tyzden, teda pokial nie su problemy .. ak su problemy, tak castejsie samozrejme - podla potreby ...

danu
17. okt 2009

wewe4 • 38tt • Dnes o 11:08
Ahojte, od minulého týždňa mi na predpôrodnej poradni v pôrodnici (konkrétne na Kramároch) už robia aj tzv. monitor. Dr. mi k tomu povedala len je to v poriadku...
Ako som sa dočítala meria to srdiečko a kontrakcie...
To spodné by mali byť tie kontrakcie...ako to vyzerá, keď už tam sú? Lebo ja tam mám také pravidelné malé výchylky...že by to bolo ono? Ale vôbec nič som pri tom nepociťovala...
Ako vyzerajú vaše "frekvencie"? Povedal Vám dr. k tomu viac?
Díky babenky...

flyangel • Dnes o 12:19
wewe ahoj...male vychylky na grafe su ok...si v 38tt co znamena ze male vychylky mozu znamenat ze mas poslickov...cize sa ti kontrahuje maternica a pripravuje sa na vypudenie plodu..
kardiotograf meria ozvy plodu-cize jeho srdiečko..a tiez kontrakcie maternice..ak ti dr.povedal ze to je v poriadku este nic neries...skratka bud v pohode...

wewe4 • 38tt • Dnes o 12:47
veď hej, ja som len zvedavá, lebo tá moja doktorka je taká stručná.. 😒
lebo ja nejak poslíčkov necítim..teda neviem presne, čo by som mala cítiť, keďže som prvorodička, ale aj by som už prijala nejaké zmeny 😀

janulka182
21. okt 2009

Baby potrebovala by som poradit. Dnes som bola na monitore a museli mi ho robit az 3 krat, lebo prve dva razy sa mala strasne moc hybala a boli tam teda poriadne vykyvy. Sestricka mi povedala, ze ono je v poriadku, ked sa hybe, ale ze je tam nejaka tolerancia do ktorej moze tep vyskocit. No a my sme v norme asi neboli, ked nam monitor opakovali ☹ . Treti krat to uz bolo ok, ale hlavne preto, ze sa mala ukludnila a zaspinkala. Teraz mam poriadne obavy, ci nemoze mat nieco so srdieckom. Chcem sa na to opytat doktora, ale poradnu mam az buduci utorok. Utesujem sa, ze vsak ked nas pustili, tak je to dufam v pohode. Ale stale mam obavy 😔 ... Neviete mi prosim pomoct?

jenn44
22. okt 2009

ahoj janulka, presne tak som to ja mala v pondelok... ciarky ako himalaje, poslali ma ukludnit sa a zopakovali to... tiez sa bojim, a odvtedy sa mala hybe az malo... tiez dufam, ze bude v poriadku, ale ze vraj to je v pohode, ze babo je jednoducho bud hladne alebo vystresovane, alebo tak... tak ze preto je nepokojne... teraz na monitor chodim 2x do tyzdna... hlavne preto, ze v pondelok mam termin... 😀 drz sa

sweet84
22. okt 2009

caute baby, ja chodim kazde 3 dni..

janulka182
22. okt 2009

Ahoj jenn. Tak ty uz to mas za chvilku 🙂 . My sme teraz v 37.tt, takze este musime chvilku pockat. Mne doktor aj v 30.tt na ultrazvuku povedal, ze srdiecko bije rychlejsie, ale to sa mala tiez straaasne hybala. Preto ma to vcera tak vystrasilo. Ona je asi taky strachopud po mamine 😀 . Musime sa spoliehat na to, ze keby sa cosi deje tak by to doktori riesili. Fakt sa modlim, nech je vsetko ok. Nasa mala je celkovo taka hyperaktivna. Ale pocula som, ze tesne pred porodom sa deticky hybu fakt malo, tak aj tvoja mala sa uz asi pomaly chysta na svet 😵 .

jasminet
22. okt 2009

mne za cele tehu nerobili ctg - iba ked ma uz po termine zobrali lezat do nemocnice, vtedy mi 2x denne robili ctg.

jenn44
22. okt 2009

janulka, ooo vies ako si ma tou vetou ze mala sa chysta na svet potesila?🙂 uz je to fakt neznesitelne (a to nie som jedna z tych, co povazuju posledny mesiac za strasny, bolo vcetko v pohode... vramci normy teda...) nooo, takze na monitore som bola vcera, dnes a mam prist aj zajtra... takze asi tak... Janulka, tiez sa ti to krati... 🙂 ja som v 37tt uz chcela, aby mala isla von... a vidis 😀 nechce sa jej lenivcovi... ona je dost pohodova, cele tehotenstvo... tak neviem neviem... uvidime. a neboj sa, bude vsetko ok, lekari nie su hlupi... nevzali by to na seba... neriskovali by... Tie nase deticky fakt prezivaju vsetko s nami! by si sa cudovala... uzasne to je. tak davaj na seba pozor a kluuuuud pohodicka 😀 (teraz mame prilezitost, treba to vyuzit... 🙂

wewe4
23. okt 2009

baby, mne dnes robili na poradni klasicky aj monitor, ale doktorke sa niečo nezdalo (nepovedala mi čo 😠 ) a poslala ma na prietoky..tie vyšli v poriadku, ale aj tak si ma zavolala, aby som prišla na monitor aj zajtra 😕
trochu ma to vylakalo...prečo hneď zajtra?! ja som tam srdiečko počula normálne ako vždy, tak nechápem...na tom papieri bola tá frekvencia sem-tam trochu prerušená..čo to môže znamenať?
doktorka mi povedala, že už som vo vyššom štádiu, tak to treba lepšie kontrolovať, ale iné baby tam nechodia takto zo dňa na deň...

jenn44
23. okt 2009

wewe, ked bola obcas prerusena, tak to nie vzdy zachytilo srdiecko, babo sa trosku pohlo a zdrhlo z monitora... neboj sa, je to uuuuuplne v pohode... oni tak preventivne 🙂

wewe4
23. okt 2009

dík jenn, ja dúfam, že je to tak, len sa mi to zdá také narýchlo, že hneď na druhý deň a v sobotu 😕
ale aspoň nebudem dlho stresovať a hneď zajtra budem vedieť..

jenn44
23. okt 2009

hej, je to divne, ale neboj sa, oni nechcu nic riskovat, tak to preto aj prvorade je, aby tebe bolo dobre, aby ty si sa nestresovala... tak chapes, oni tam su stale, im urobit monitor nic nerobi... sak to tam len prides, lahnes a lezkas... takze ide o to, aby si mala ty dobry pocit a aj oni. 😀 drzim palceky, daj vediet.

wewe4
24. okt 2009

tak dnes mi vyšlo to CTG v poriadku...síce mne sa zdá, že tie odozvy srdiečka sú dosť vysoké (skoro stále tak do 160), ale dr. povedala, že je to v poriadku.
a dnes tam nebol ani náznak kontrakcie 😔 čo ma moc neteší..už by som prijala nejakú aktivitu

jenn44
24. okt 2009

wewe okolo 160 suuu super, nad 180 je to uz zle...

danka.777
27. jan 2010

ahojte ja som v 34tt zalezi ci babo spinka alebo bdie mne robili ctg a maly sa zobudil skoro zo mna vyskocil tak aj pulz na 200 dali mi to opakovanie a potom to bolo ok.som si ista ze nasi Dr. zbytocne stresuju babatka a aj nas ale hlavne babo je v soku ked do neho ustavicne niekto sprta ..my sme sa s manzelom rozhodli ze uz nebudeme absolvovat tie ich nezmyselne vysetrenia tak casto ako to chcu oni...vela stastia

januska26
27. jan 2010

No mne to este nikdy nerobili a to uz prenasam, neviete nahodou, ci je to ok, ze mi to este nerobili?

garonka
27. jan 2010

ja chodím raz do týždňa dnes som bola druhykrat, babo si pekne pokopkavalo aj mi kontrakcia vyskočila lebo z jeho kopancov mi tvrdne bruško 😎
a dnes bola hodnota do 160 že to je normal

januska

posledny mesiac v tehu by sa malo chodiť na CTG monitor ale asi zaleží od lekára či pošle alebo nie

januska26
27. jan 2010

Garonka, tak to je fajn, ze uz mas pomalicky aj kontrakcie...ja zatial neviem, kedze som na ctg nebola, obcas mam tiez pocit, ze mi z pohybov tvrde dost brusko, ale teda ziadne bolesti nemam...Snad nevadi, ze som na tom este nebola..:(doktor ma zatial neposlal, v piatok hospitalizacia, tak snad mi to uz pred vyvolanim robit budu...🙂)

annalena
27. jan 2010

januska mali by, hlavne ked prenasas, urcite sa nato opytaj 😉

mirko
28. jan 2010

ahojte, ja som pri oboch detoch chodila myslim od 36tt kazdy tyzden...no a nachodila som sa tam pekne dlho 😖 nakoniec do 42tt...pri druhom synovi to bolo aj 2x za tyzden... 😠

svistinka
3. apr 2012

ahojte, mne dr. ziadny ctg monitor nerobila a to som uz v 38tt

svistinka
6. apr 2012

no uz ma objednala buduci tyzden v stredu, to bude 39tt prvykrat

ivanadm
9. apr 2015

Ahojte tehuľky, ja som už v 39.týždni a CTG vyšetrenie mi ešte nerobili. Je to normálne? Nezanedbal niečo doktor ?

zanetm
9. apr 2015

@janulka182
Ahoj,ja také CTG robím ako pôr.baba. Nemusíš sa obávať,všetko je ok.Keby nebolo,nepustili by Ťa domov,ver mi. Máš jednoducho aktívnejšie bábo,alebo bolo hladné,alebo naopak,práve ˇˇnapapan顡 ! 🙂 Pozdravujem

zanetm
9. apr 2015

@ivanadm
Ahoj,až teraz som si všimla,že pôvodná otázka bola z roku 2009. Na CTG by si mala najneskôr isť v deň termínu pôrodu a keď prenášaš ,potom každé 2-3 dni až do pôrodu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre