Ako často chodíte na sono?

papula
12. feb 2007

Ahojte mamulky a buduce mamulky 🙂
Chcem sa vas opytat ako casto navstevujete sono.Ja chodim ku gynekologovi na poradnu kazdy mesiac,ale on vo svojej ambulancii sono nema tak na sono som vzdy chodila do nemocnice,len mi pripada cudne,ze v posledenej dobe ma tam nejako neposiela.Naposledy som bola na normalnom sone 20.12.06 a potom som bola na 3D/4D ultrazvuku to bolo 8.1.07 a od vtedy nic aj som sa na to pytala doktora a vravel,ze pokial bolo vsetko v poriadku na 3D tak,ze teraz este nemusim ist a,ze pokial mam aj v poriadku krv a vsetko ostatne tak tam nemusim chodit tak casto a posle ma asi az niekedy v marci.Je to normalne vy chodite tiez tak malo na sono?

majula
15. feb 2007

dorotka...tak to len my sme mali také šťastie??? Nám ho hneď povedal doktor v 20tt na veľkom ultrazvuku, po pol minute pozerania...a týždeň na to na 4D tiež bolo krásne vidieť pipíka 😀
Jooooj tebe tam ako bije do očí tá 40....ako sa máš????

denik
15. feb 2007

tak na mne (a iných mamičiek z nášho mesta) asi pekne zarábajú.. naše mimi je tiež otočené zadočkom, tak určite ešte na sono pôjdem, ale podľa mňa to nie je nadštandard.. šak ja aj podľa pohybov viem, že má hlavičku hore, nemusím ísť kvôli tomu na sono 😀

mimi109
15. feb 2007

som ani netusila ze sa za ultrazvuk plati 😕 ja som neplatila ani raz aj minule ked som bola na kontrole mi dr robil UZV a neplatila som

denik ja som ani nepostrehla kedy sa mala otocila dolu hlavickou lebo ona bola taka aktivna ze som stuchance a kopance citila uplne vsade 😀

sisulik
15. feb 2007

vraj poistovne preplacaju uzv v 10., 20. a 30.tyzdni tehotenstva...

denik
15. feb 2007

mimi naša malá má už dosť zafixovaný zadoček v mojej panve, nôžkami kope do mechúra a keď sa hýbe, vždy vypučí hlavičku nad mojím pupom.. sa smejeme, že robí mexické vlny.. podľa lekára mám dosť pevnú maternicu, tak uvidíme, či sa vôbec otočí..

mimi109
15. feb 2007

mne sa mala otocila dolu hlavicku tesne pred porodom sa jej asi pacilo hore hlavicku 😀

katusha
16. feb 2007

majula, no jasne ze by som chcela ist na 4D, ale pochybujem ze v okoli nasho mesta to niekde robia. ☹
ozaj, verite takym tym babskym reciam, ze ked mate spicate brusko bude to chlapec, ked gulate tak dievca??? mne sa zda ze mam spicate, ale moja mama mala pri mne tiez spicate a vsetky babky z dediny jej predpovedali chlapca no a narodila som sa ja 😉

certica
16. feb 2007

ja som mala brusko gulate, vsetci sa so mnou hadali, ze to bude dievca, len ja som citila, ze chalan a aj bol 😀 😉 . na druhej strane som opeknela a citila sa velmi dobre, takze podla toho vraj chlapec.

papula
autor
16. feb 2007

ahojte ja neviem ja tym babskym reciam moc neverim ja mam gulate brusko a budeme mat chlapca.Ja si myslim,ze to zalezi aj od postavy maminy ako brusko rastie.

denik
16. feb 2007

tvar bruška predsa závisí od toho, ako a kde je bábo uložené.. to moje je celý čas viac vzadu a tlačí na chrbticu, tak ho ani nemám moc veľké a keďže si v brušku sedí ako škriatok pod stromom, nôžky má prekrížené a drží si ich pod bradičkou, tak to vidno aj na mojom brušku - také dva menšie hrbolčeky - jeden vpravo, druhý vľavo od môjho pupíka a hlavička - gulička tesne nad ním 😵 okrem toho sa mi krásne vylepšila pleť, žiadne vyrážky a aj tak je to dievčatko 😉

pattie
12. feb 2008

Ahoj, našla jsem toto téma. Můžu se zeptat na vaše zkušenosti s lékaři? Jak často jste chodili na krev atd. Jsem v 10tt a zatím jsem byla na jednom UTZ (kvůli potvrzení těhotenství asi v 6 tt) a od té doby nic. Ani krev, ani moč, až příští týden jdu na ultrazvuk. Jsem trochu nervózní, abych něco nezanedbala a miminko bylo v pořádku ☹

shela
12. feb 2008

pattie...bud len rada ze ti nerobia vela ultrazvukov...ja som bola len 2 krat za cele tehotenstvo...vsade na svete odbornici varuju ze caste ozarovanie babatka je velmi nebezpecne 😉 ked nie si na rizikovom tak ti ten ultrazvuk nemusia robit

pattie
12. feb 2008

shela: já vím, ale nahlodala mě kamarádka. Doktor mě neposlal ani na krev... vždyť my s manželem ani nevíme, jestli máme Rh+ nebo Rh- .... Tak jsem se jen chtěla zeptat, jestli je to normální, bojím se, aby to doktor nebral na lehkou váhu ☹

shela
12. feb 2008

Svoju a manzelovu krvnu skupinu by si mala vediet 😕 aspon my sme vedeli. a na krv mna vobec nevzali. Ja som vo Svedsku a tu robia sono len na zaciatku a potom uz vobec...ale my sme mali ku koncu trosku komplikacie tak nam spravili este jeden...a ked je vsetko OK ked sa dobre citis nadarmo sa nezatazuj..mysli pozitivne 😉 tes sa ze cakas mimi a nestrachuj sa...toto malemu skodi najviac...ked chces vediet okolo 20tt by ti mali spravit test na diabetes..vtedy ti vezmu krv a este potom raz okolo 30tt to bude tiez na to iste.. 😉 a vysetrenie zdola by tiez nemali vobec robit..mne ho vobec nerobili..nam len pocuvali srdiecko, merali, vazili a merali tlak...to bolo vsetko..a mala je zdrava ako buk...este zatial ani raz od narodenia nebola chora..akurat teraz mame sopliky ale to je kvoli zubkom

mien
12. feb 2008

ahoj Pattie, nemusíš byť nervôzna, aj mne robil ultrazvuk v 6tt, a potom som sa mala vrátiť o mesiac, tehotenskú knižku mi dali v 16tt a vtedy som mala prvý odber, 20 tt mi brali znovu krv na triple testy a dneska to som v 24tt mi brali na cukor, takže nebuď nepokojná, aj ja som bola tak ako ty na kontrolu sa chodí koždý mesiac, aspoň ja tak chodím, a neskôr asi každý druhý.

catrin1
12. feb 2008

ahoj pattie...este si len 10 tt..tak neboj..krv ti asi zoberu v 12 tt na krvnu skupinu toxo rubeolu a podobne...potom v 16 tt by ti mali vziat na tripple testy...ja chodim na sono na kazdej poradni ale inak je povinne len 3 krat...nabuduci tyzden sa opytaj doktora co a ako a uvids ze krv ti brat budu... 😉

weroni
12. feb 2008

baby ja som bola prvykrat na utz v 7. tt - to nam potvrdili tehotnost, videli sme srdiecko 🙂
druhykrat v 12-tom tyzdni, to sme videli celeho cloviecika 🙂
potom som bola v 20-tom na morfologickom a teraz naposledy na 3D takze okrem 3D trikrat

loss
13. feb 2008

papula to zalezi ci je vsetko v poriadku
ja som rizikova tehotna a tak mam sono kazdy druhy tyzden a za posledny mesiac kazdy tyzden

pattie
13. feb 2008

mien a ostatní: díky za uklidnění. Asi jo, ale mám trochu strach protože jsem v prvním měsíci (to jsme to samozřejmě nevěděli) cestovali po Sri Lance, jedli na ulici, koupali se v řece v džungli (+ komáři, pijavice) atd.... Do toho jsem byla očkovaná a brala antibiotika. Bezva kombinace co? ☹ Takže proto jsem trochu nervozní, aby bylo vše OK....

loss
13. feb 2008

pattie drzim palce nech je vsetko v poriadku a miminko nech rastie ako z vody

sandrika
13. feb 2008

ja kôli mopjmu hroziacemu predčasnému pôrodu až 2 x do týždna...

marse
13. feb 2008

pattie zalezi od toho ci tvoje tehu prebieha normalne, ak ano a je vsetko v poriadku tak sa robi len tri krat za cele tehu, u mna je to ine koli rizikovemu tehotenstvu a tak sme na pozorovani castejsie.
Neboj hlavu hore, 😉 drzim palceky

lucia31
13. feb 2008

pattie, prve tyzdne tehu su vsetko alebo nic...to znamena, ze ak by doslo k poskodeniu, dietatko by sa neudrzalo ...takze vsetko je urcite v poriadku, nestresovat sa, priroda je mocna 😉
ja tiez chodim na utz castejsie, kvoli nizko ulozenej placente, asi tak raz do mesiaca

anka.
13. feb 2008

Ahoj holky, já vás uklidním. Dr. mě poslala na ultrazvuk někdy v 9tt na potvrzení těhotenství a pak ještě na "velký" UZ ve 20 tt...a to bylo z její strany všecko! Přestože tam nebylo vše OK, na další UZ mě odmítá poslat, protože tím přichází o peníze 😠 😠 (sama UZ nemá)

shela
13. feb 2008

anka...ako som pisala hore...mozno len nechce aby to skodilo malickemu 😉

sisstin
13. feb 2008

anka: ještě máš nárok na UZV ve 30tt..je povinný 😉

atreides
13. feb 2008

prý pojištovna hradí za těhotenství 4 UTZ, já byla v 5tt na pozvrzení, pak ve 12tt, 20tt a teď jdu příští týden 🙂

sisstin
13. feb 2008

atreides:jj..platí 3-4...já měla též jen tři 😉

mobina
13. feb 2008

Já byla v 7tt na potvrzení těhu a srdce, pak na screenu ve 13tt, pak v 21tt a na posledním v 31 tt. Toť vše 😉

pattie
13. feb 2008

Mě spíš šlo i o tu krev, a nechtěla jsem tu zakládat nové téma.... ale asi je to všechno takhle v pořádku. Vzhledem k tomu, jak má můj doktor narváno (objednává za cca 2-3 týdny), tak snad tak špatnej nebude 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre