• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Ako prebieha glukózový test v Medirexe v Bratislave?

6. novembra 2016 
@p_z dakujem za info, to poznam obcas z poradne, niektore kocky su super niektore pozeraju ako by som im zjedla ranajky :joy::joy::joy: tak uvidim
16. aug 2016 o 09:17  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alca11111 Pre každý prípad si rozhodne nezabudni knižku! Možno postačí aj telefón s neobmedzenými dátami :grinning:
16. aug 2016 o 09:19  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alca11111 ja som bola v juny dva krat :grinning: raz som prisla neskoro vtedy tam bolo asi 5-6 mamiciek a druhy krat ked som bola tak sme boli iba 4 takze nic strasne
16. aug 2016 o 09:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alca11111 ahoj :slight_smile: boli sme 3 mamicky a jedna pani, viac sa nas do tej mini miestnosti ani nezmestilo :grinning: oni tak podla mna aj objednavaju ze max 4 :slight_smile:
16. aug 2016 o 11:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@permanentka tam sa treba objednat? lebo mne sestricka od mojej gynekologycky povedala ze netreba :see_no_evil:
16. aug 2016 o 11:07  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jejda pardon na to y :scream_cat::scream_cat::scream_cat::scream_cat:
16. aug 2016 o 11:08  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alca11111 ano mne dala kontakt a objednala som sa, potrebovala som aj sprievodny listok na to aby ma vzali (ci ako sa to vola) :slight_smile: lebo do tej mini miestnosti sa nezmestite viacere, preto treba objednat, zisti na nete cislo a objednaj sa, radsej mat iste ako prist a by ta poslali domov :slight_smile:
16. aug 2016 o 11:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@permanentka listok mam uz aj glukozu. Ale uplne s tebou suhlasim, idem pohladat to cislo a radsej tam cinknem. Dakujem moc za pomoc :wink:
16. aug 2016 o 11:12  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alca11111 za malo :slight_smile: a drzim palce :slight_smile: nezabudni citroooon :slight_smile:
16. aug 2016 o 11:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alca11111 a kam ides do medirexu? ja som bola v Ba na tehelnej a tam sa teda netreba objednavat...treba tam prist medzi 7:00-7:30
16. aug 2016 o 15:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@8adriana8 presne tam na Tehelnu, mne tiez hovorili ze sa netreba objednat, ale clovek nikdy nevie a ja mam prave z toho neobjednania strach, aby tam nebolo vela ludi. A kedy si bola ty? A bolo vas vela?
16. aug 2016 o 15:22  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alca11111 ja som bola koncom juna a boli sme 4...aj keby bolo viac tak mas kde sediet lebo sa caka 2 hodky na chodbe a je tam dost kresiel (aspon ze dali kresla a nie stolicky) treba prist najneskor do pol 8...potom uz beru krv...kazdu si zavolaju dnu..tam ti pichnu do prsta...odovzdas glukozu a polku citrona ak chces s citronom...ked vsetkym zoberu krv tak potom nosia zarobenu glukozu v pohariku...vypijes a cakas dve hodky...potom robia dalsi odber krvi z prsta a hotovo...najhorsie je to cakanie lebo by si sa nemala ani prechadzat..max tak na wc ist a zas sediet..glukoza s citronom chuti ako troska presladena citronada takze sa to v pohode da vypit...ale na 100% sa netreba objednavat...som sa tam aj pytala sestricky
16. aug 2016 o 16:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@8adriana8 jeej ty si zlata, dakujem za podrobne info, glukozu uz mam kupenu a citron ako tu aj kocky radili planujem zobrat. Planujem tam ist buduci tyzden :blush: A tiez ti kazali den pred tym nejest sladke a max jedlo do 18 tej?

kocky dakujem vsetkym za info :wink:
16. aug 2016 o 17:00  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alca11111 den predtym som nemala nic zakazane....len v ten den nalacno....kazdy lekar kaze inak ale pre istotu som aj tak po 18 nejedla :slight_smile:
16. aug 2016 o 19:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
8adriana8 mne zakazali aj ovocie, ale mas pravdu kazdy lekar hovori inak. Myslim ze bude stacit nejest vecer a ist tam nalacno. Este som sa chcela spytat, kde presne to tam je? Ja mam len ze 2 poschodie v poliklinike. Dakujem
17. aug 2016 o 10:01  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alca11111 uf ja som si to vtedy tiez googlila :grinning: je to c. 26 a je to tak v polke chodby...na prvych dverach maju tabulku Medirex a sestricka vychadza z dveri dalej....oproti mas cervene kresla ( to su prve kresla na chodbe takze neprehliadnes :slight_smile: )
17. aug 2016 o 15:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
8adriana8 dakujem pekne, vsetky info hadam mam :joy: uz len nech test dopadne dobre :wink:
17. aug 2016 o 15:34  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alca11111 drzim palce nech potom mozes maskrtit :slight_smile:
17. aug 2016 o 17:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
8adriana8 :joy::joy::joy: dakujem
17. aug 2016 o 17:16  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@8adriana8
@alca11111 Holky, nechci vám do toho mluvit, protože na SK najít laborky, co dělá testy správně, je jak hledání v kupce sena. Ale nenechte si brát krev z prstu, po glukóze má klidně i 25% odchylku a můžete pak mít falešně pozitivní nebo negativní výsledky. Stejně tak podle nejnovějších nařízení z roku 2014 se má brát krev i po hodině, ne jen po dvou. Trvejte na tom, jinak je ten test úplně zbytečný.
17. aug 2016 o 17:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
8adriana8 a tebe vzali krv aj po hodine, alebo len na zaciatku a po 2 hodkach?
17. aug 2016 o 22:07  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@8adriana8 a tebe vzali krv aj po hodine, alebo len na zaciatku a po 2 hodkach?
17. aug 2016 o 22:09  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alca11111 len na zaciatku a potom po dvoch hodkach....robia to tak roky
18. aug 2016 o 15:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@8adriana8 To je v pořádku, že se to tak dělalo roky, ale tady máš odpověď na to, proč se to konkrétně u těhotných měnilo :slight_smile: Pro diagnozu běžné diabetu hodnocení po dvou hodinách nadále zůstává.
http://www.actualgyn.com/pdf/en_2014_151.pdf
18. aug 2016 o 19:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, viete mi povedat, kde vsade v BA sa robia tieto testy na cukrovku? Mna moja gyn poslala do Karlovky, ale tam robia len v utorky a to mi vobec nevyhovuje a navyse byvam mimo BA a je to pre mna narocne dostat sa tak skoro nacas na opacny koniec Bratislavy.

Ake ambulancie to robia? Diabetologia alebo endokrinologia alebo je na to nejaka specialna ambulancia?
6. nov 2016 o 21:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok