Ako prebieha glukózový test v Medirexe v Bratislave?

etnicka
25. nov 2008

ahojte, mam ist na buduci tyzden na glukozove testy a trochu sa bojim - je pravda, ze tam pridem nalacno, nemozem predtym ani pit, vypijem tu sladku vodu a potom mi vezmu krv? Pri brani krvi odpadavam, tak mam z toho hrozu 😖
Mam ist do Medirexu na Mickiewiczovej - bola ste tam uz niektora?

marrrka
27. nov 2008

baby isto nebudete cakat 5 hodin, a aj pit sa moze cista voda, no stress

ooo
27. nov 2008

😅 ja nechcem nikoho strasit, mozno mala teta zly den, tak si to chcela na niekom vybit 😀 😀 😀

macabi
27. nov 2008

jeminé, zase niekto stresuje ľudí okolo seba zbytočne....bleeeeee....myslím, že každá z nás, ktorá to absolvovala alebo absolvuje, to zvládla alebo zvládne...aj keď to príjemné nie je... 😉

etnicka
autor
27. nov 2008

macabi sorry ale po skusenosti, ked som odpadla pri brani krvi (nie je to tak davno), mam myslim celkom odovodneny strach 😖 rozhodne nechcem stresovat, len ma zaujimali skusenosti inych.

maca66
27. nov 2008

ahojte baby.no mne akurat dnes volali vysledky.ze norma je 7 a ja som mala 7,2 😝 tak musim ist znova.neviem si ani predstavit ako budem budit 2,5rocne dieta o piatje rano,aby som o pol siestej stihla autobus a potom tam este dve hodiny cakat.ked budem musiet tak skoro,ani tam nepojdem.ved je to na hlavu [postavene.take minimum a znova opakovat.ma asi porazi. 😠

sirinka
27. nov 2008

maca inac to si neviem ani ja predstavit, co s klarkou...ved ja som tam minule mala take stavy na odpadnutie, kde by som ja tam dve hodiny nahanala dieta...no uvidime...

macabi
27. nov 2008

nemyslela som to na teba etnicka... 😉

caruzo19
27. nov 2008

etnicka,to beru krv len z prsta pred aj po

etnicka
autor
27. nov 2008

macabi jaj tak sorac 🙂 som teraz v tehotenstve trochu vztahovacna 😀
caruzo uz viem, volala som tam, dik 🙂

marrrka
27. nov 2008

maca66 jak ze norma 7? ja som bola v euromedixe a mala som hodnoty

5.4 na zaciatku
8 po hodine
7.6 po dalsej hodine

a ze je to absolutne v poriadku.. co ta stresuju??

etnicka
autor
5. dec 2008

ahojte, tak som tam dnes bola, bolo to v pohode, sice pichnutie do prsta bolelo, ale ta sladkokysla vodicka mi chutila 😀 a vysledky mam super - 3.8 a 5.9, takze parada. Ale aj tak si myslim, ze je to zbytocne (v mojom pripade).

komisakpd
30. dec 2008

ahojte ja mam hodnoty 4,26 a potom 6,69 a aj glukoza v moci po 2 hod. mi napisali ze pozitivna..ale co som nasla na nete to je este v norme..alebo sa mylim?

etnicka
autor
30. dec 2008

myslim, ze to je v norme 🙂

denduska
31. dec 2008

kazdy labak ma svoje referencne hodnoty...podla toho ake maju pristroje..... takze sa to moze lisit.. inak ja som mala vysledky 3,4 a 4,5 alebo nejak tak..ja som iny pripad 😀

etnicka, vidis, ze chutilo 😀

etnicka
autor
1. jan 2009

😀

tweetinkapp
1. jan 2009

no mne teda nechutilo..tento test mi robili dvakrat a aj tak sa nepodaril, kedze som tu glukozu vzdy vyzvracala asi po piatich minutach...ale aj tak vsetko dobre dopadlo 😀

chymenitta33
1. jan 2009

Ahojte-- Ako mne to robili jeden krát ako neznášam sacharidové veci...mna napínalo ešte dlho potom☹

gergi7
1. jan 2009

komisakpd, normalne hodnoty glukozy su v rozmedzi od 3,3 do 6,6 mmol/l . tvoje hodnoty by mali byt OK. Ja som naopak mala nizsiu hodnotu (3,2).

mukky
1. jan 2009

Ahojte,mna pichali 3krat vzdy po hodine,no sestricka ma tak pichala silno ze som mala pocit ze mi prederavy prst,a to pritom mi nejak inekcie nevadia 😠 ,a dva krat do toho isteho prsta,no mne nepovedali ze mam sediet v cakarni a ja sup po obchodoch zhanat kachlicky,a vzdy sa vratit,no posledny krat mi v obhode prislo tak zle,ze som si musela lahnut do auta,a pritom v tehotenstve mi zle nebolo 😝 ze manzel sa az zlakol.A potom som musela ist este raz k mojmu gynek.rano na krv,ale mala som sa dosyta najest ako zareagujem,no a dobre.....ale po porode mam strasne chute na sladke az sa bojim 😢

etnicka
autor
2. jan 2009

mukky tak to je cudne, ze Ta pustili behat po obchodoch, mne pani doktorka povedala, ze tam mam v klude sediet, az kym nepride, dala mi casopisy na citanie a chodila ma kontrolovat, ci som OK, bola fakt mila. A este povedala, ze treba byt uplne v klude, lebo ak sa pohybujes, tak to skresli vysledky. Tie pichance do prstov neboli prijemne, ale furt lepsie ako do zily 🙂 ale v dalsom tehotenstve to pravdepodobne odmietnem, nebolo to nic, co by som si chcela zopakovat.

cikyta
2. jan 2009

Ahojte.Mne kázala kupiť glukozu,o 7 ráno vypiť,o 8 prísť na krv.Po ceste sa moc nepohybovať,nech sa ten cukor nerozleží moc v tele a to je tak všetko,čo viem.Som zvedavá,ako s tou krvou......... 😖 Raz mi už brali z prstov krv,ale to v nemocke,ked mi bolo tak zle,že som nevnímala svet.Ale bolelo to parádne.

luciauk
2. jan 2009

tak etnička, zvládla si to. napíšem vám svoje skúsenosti s týmto bleee testom. myslím, že je opodstatnený. sestre diagnostikovali tehotenskú cukrovku. ale inak sa nič nedialo. takže...pri prvom tehotenstve mi žiadny test nerobili 😒 v druhom áno a presne tak , ako to tu opisujete. nalačno, o dve hodiny pich do prsta a o ďalšie dve zasa. skoro som odpadla. nakoniec som si sadla na lavičku v pešej zóne, a musel po mňa prísť manžel, lebo som sa viac nedokázala pohnúť ☹ potom sa to opakovalo ešte v pôrodnici, lebo dcéra mala 4100g 🙄 trocha som si dala a zvyšok som vyliala do umývadla 😀 v treťom tehotenstve to bolo inak, čo ma vlastne utvrdilo v zbytočnom trápení žien na sk. PA mi dala ten zázračný nápoj domov, nech ho vypijem 45 minút pred odberom krvi. potom mi vzali krv zo žily a bolo po paráde. a objednaná som bola na obed, žiadna hladovka, smädovka. veď keď sa najete, tak sa cukor v krvi len zvýši, stačí odpočítať hodnotu, ktorá sa vytvorí pri bežnom jedle a hotovo. po pôrode mi to dali vypiť znova, lebo syn mal 4615g 😎 a polka zasa skončila v umývadle 😅 ale nemyslite si, ja som zodpovedná mamička 😀 len som vedela, že je to zbytočnosť, že sme zdraví.

etnicka
autor
2. jan 2009

manzel Anglican sa tiez cudoval, ze co to so mnou budu robit, u nich sa to vraj nerobi... ale na to som si uz zvykla. Ono to asi je dolezite a ja som bola v rizikovej skupine, lebo sme mali v rodine cukrovku, ale myslim si, ze pokial som OK, je zbytocne robit nejake testy.

cikyta
2. jan 2009

Ozaj baby.Mám otázku:
Strašne jem sladké!Od rána do večera.
Nemala by som to pred tým testom obmedziť,či je to OK?
Sladké je moja droga 😅

babulka
2. jan 2009

Lucia, sa stretavame v rovnakych temach 🙂
Glukozotolerancne testy urcite nie su zbytocne, kuk sem
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
vam sa mozno zdaju zbytocne, ale pre vase babtko urcite zbytocne nebudu.

emjee
2. jan 2009

no u nas sa to sice robi - ale mne ich nerobili, hoci som doktorovi pilila usi dost dlho, ze mi ich ma spravit 😝 takze asi tak

etnicka
autor
2. jan 2009

hm hm, to je cudne... mi to tak pripada, ze si v tom nasom zdravotnictve robi kazdy, co chce 😀

etnicka
autor
2. jan 2009

tak som si precitala tu diskusiu o testoch na GD a pokial to spravne chapem, jedine, co treba v pripade GD robit, je dodrziavat dietu ziadne biele pecivo a ziadne sladkosti - no a ja sa tak stravujem aj tak 🙂 myslim si, ze miesto tych testov, ktore zatazuju organizmus a zbytocne stresuju, by radsej v poradniach mali doktori vysvetlit tehulkam, ako sa maju stravovat, pripadne ake su rizika, pokial sa tak stravovat nechcu a nech si samy vyberu. celkovo mi vadi pristup nasich zdravotnikov, ktori vobec neinformuju a rozhoduju za nas, ako keby sme boli nesvojpravne 😒

babulka
3. jan 2009

Emjee - zmen doktora 😉
Etnicka, zase si dovolim s tebou nesuhlasit. oGTT nijako nezatazuju organizmus, prijmas len to, co prijmas v beznom zivote - glukozu a vodu. teda ty mozno nie, ale drviva vacsina z nas ano. Mozno to ma vplyv na psychiku, ale kto si zisti informacie predtym, tak sa nema coho bat.
Dieta pri GD nie je len o vyluceni bieleho peciva a sacharozy, ale o prisnom sledovani toho, co jem. Ovocie sa musi pocitat, kedze tam je cukru (aj ked fruktozy) habadej, teda nie strapec hrozna ale pat guliciek hrozna, nie pol kila sliviek ale za hrst sliviek, banan - tak na ten mozes zabudnut. mna sprevadzala brozurka 4 mesiace, a dodnes viem, co ma aky glykemicky index. Je to aj o stravovani 6 x denne male porcie, nizkotucne, obmedzene niektore mliecne vyrobky, light a DIA su uplne zakazane. Takze asi tolko. A vzdy sa najde zeny, ktorym ani dieta nezabera a musia si pichat inzulin. Podla poslednych statistik je na Slovensku 7 percent teotnych s GD (oficialne) a neoficialne, teda tych, co na testoch neboli az 13 percent, co je uz slusne cislo.
Ako som pisala, GD nehorozuje v takej miere matku, ako dieta.

Etnicka, u teba ma takyto postoj prekvapuje, kedze si scitana a rozumna, vidim ako bojujes za prirodzene porody, tak mozno by stalo za to obcas v zachvate vasne precitat si aj nieco, co moze byt dobre (alebo naopak skodit) pre to male v brusku. nebudem tu pisat, ako vyzera dieta matky s neliecenym GD, aby som nikoho nsetrasila, ale nie je to nic, co by sme dopriali sebe, tak to netreba dopriat ani tomu drobcovi. Ved tehotne sme prave kvoli nemu a nie kvoli sebe.

Uff, som sa zase rozpisala, mam maleho na prazdninach sú starkych, tak tu oxidujem. 😀 este si dovolim podoknut na margo nasho zdravotnictva - mala som tu cest so zdravotnictvom v UK a USA, a aj ked su tu skarede nemocnice, nie vzdy usmievavy personal, vdakabohu ze zijem tu.

alias313
3. jan 2009

test sa dal v pohode zvladnut.zobrali mi krv, vypila som ten "sajrajt", a po hodine mi zobrali krv znovu. boze ale cely den sa mi po tej sladkej vode grgalo a vysledky dopadli dobre...takze to nebolo nic strasne a dalo sa to aj vypit 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre